Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wyczerpana z resztą sił

moje dziecko nie chce spać wciąż płacze.. :(

Polecane posty

on placze od urodzenia czy ostatnio??? bo 5 miesiecy to tez wiek dobry na pierwsze zeby ? moze ma goraczke sprawdz dziasla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brigida moze na poczatku to byly kolki, ale teraz to raczej watpie, trudno tak stwierdzic co to moze byc, powodow moze byc wiele: zabki - moja corka ma 14 mc i ida jej czworki i jest dramat, placze calymy nocami; moze jakies bakterie w moczu, tez slyszalam z ewtedy dziecko tak sie zachowuje; a moze jesli ma refluks to po prostu ma podraznione gardlo, u mnie ostatnio wykryli ze moj trwajacy i denerwujacy bol gardla wlasnie jest od tego, albo ucho, nie wiem co jeszcze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigida
Dziecko robi wszystko o tej samej porze! O tej samej je (4 butlki po 180mil)plus w poludnie jeden obiadek!O tej samej porze go rowniez kapiemy!Bylam z nim rowniez na masarzach relaksujacych ale tylko 3 razy bo mazarze okazlay sie nie relaksujace ale placzace ! Wiec po 3 wizytach zrezygnowalam!Mleczko pije Nuramifen plus nutrion (poniwaz ma refluks)Moja rodzina nic nie wie poniewaz wstydze sie im powiedzeic ze az takie mam klopoty z malym!Nie wiem juz co mam robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigida
Dziecko robi wszystko o tej samej porze! O tej samej je (4 butlki po 180mil)plus w poludnie jeden obiadek!O tej samej porze go rowniez kapiemy!Bylam z nim rowniez na masarzach relaksujacych ale tylko 3 razy bo mazarze okazlay sie nie relaksujace ale placzace ! Wiec po 3 wizytach zrezygnowalam!Mleczko pije Nuramifen plus nutrion (poniwaz ma refluks)Moja rodzina nic nie wie poniewaz wstydze sie im powiedzeic ze az takie mam klopoty z malym!Nie wiem juz co mam robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MI_zielone
ucho lub zeby to by ryczal tez w nocy... tez slyszalam o bakteriach w moczu, moze sprobuj dac do analizy, zreszta ja mysle, ze powinnas isc do lekarza, nawet na pogotowie taki niepocieszony placz nie jest absolutnie normalny. A ksiazke to sobie podaruj, za pozno na nia i zreszta nie wiem kiedy mialabys ja przeczytac. ja tez mam beczace dziecko, ale ogolnie w wieku 5 miesiecy to juz tak nie plakala bez przyczyny. I nie przejmuj sie tym noszeniem na rekach- kolkowe dzieci po prostu trzeba nosic i koniec, bo nic innego nie pomaga. Jesli lekarze rozkladaja rece to moze zeby to wszystko zniesc ( wiem jaki to ciezar ) zmieniajcie sie z mezem, raz on wychodzi wieczorem raz ty i idz idz na spacer sama troche, odpocznij od tego ryku, bo przeciez zwariujesz... zobaczysz, ze po pol godzinie wrocisz i bedziesz miala nowe sily. a najlepiej to wez dzieciaka i jedz do mamy, pomoga ci tam i odciaza. I nie wiem co to za wstyd... moze dziecku naprawde cos jest a ty sie wstydzisz :) daj spokoj :) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
gdy moje dziecko miało 8 tygodni i wiecznie płakało,to pani doktor w ośrodku też mówiła ŻE TO KOLKA,pojechałam więc prywatnie i okazało sie że to nie kolka bo pan doktor powiedział że KOLKA to jest tylko raz na dzień o tej samej zawsze porze!!!!!Przepisał małemu mleko kosztowało 30 zł za puszke300gram ale POMOGŁO>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijjeeczka
a mój synek ma refluks, mam kłopoty z karmieniem, trzeba podać leki. unikam wyjazdów po rodzinie, bo się już nasłuchałam że to moja wina, bo się źle odżywiałam w ciąży, co jest nieprawdą. I też wjakiś sposób się wstydzę. Teraz z synkiem jest lepiej, ale gzieś w środku mnie pozostało to, że do mnie będą ewentualne pretensje i docinki odnośnie zachowania i karmienia syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
no też właśnie mój też miał stwierdzony refluks,i pił to mleko za 30zł,teraz ma 2lata,pije mleko już normalne,refluks zniknął i jest dobrze.I ja na miejscu autorki wybrałabym sie do lekarza prywatnie,i pamiętała o tym że kolka nie jest całą dobe na okragło,tylko zawsze o tej samej porze i trwa okolo godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądałam kiedyś ten program, bardzo ciekawy a kobieta chyba naprawdę jest świetnym ekspertem, może ściągniesz sobie odcinek - pamiętam, że był o kolce, refluksie jakiegoś dzieciaka albo książkę tej kobiety nazywa się Tracy Hogg słynna w GB zaklinaczka dzieci. Myślę, że warto chwilę poszukać, kobieta naprawdę wie jak postępować z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
o a o tym refluksie,to nie wpadaj w panike,bo dzieci z tego wychodzą po roku czasu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość #[]#
zastanówcie sie, czy ostatnio dziecko nie było szczepione, bo jednym z powikłań poszczepiennych jest nieutulony płacz,który trwać może kilka,a czasem kilkanaście godzin. KATEGORIE NIEPOŻĄDANYCH ODCZYNÓW POSZCZEPIENNYCH Kategorie niepożądanych odczynów poszczepiennych: 1. odczyny miejscowe, w tym: a) odczyny miejscowe po szczepieniu BCG, b) obrzęk, c) powiększenie węzłów chłonnych, d) ropień w miejscu wstrzyknięcia; 2. niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN): a) encefalopatia, b) drgawki gorączkowe, c) drgawki niegorączkowe, d) porażenne poliomyelitis wywołane wirusem szczepionkowym, e) zapalenie mózgu, f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, g) zespół Guillain-Barre; 3. inne niepożądane odczyny poszczepienne: a) bóle stawowe, b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny, c) gorączka powyżej 39C, d) małopłytkowość, e) nieutulony ciągły płacz, f) posocznica, w tym wstrząs septyczny, g) reakcja anafilaktyczna, h) reakcje alergiczne, i) uogólnione zakażenie BCG, j) wstrząs anafilaktyczny, k) zapalenie jąder, l) zapalenie ślinianek, m) inne poważne odczyny występujące do 4 tygodni po szczepieniu. punkt 3e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MI_zielone
bzdura, jak dziecko ma kolki to ryczy przez ponad 3 godziny dziennie ( do trzech godzin to ponoc fizjologiczne ) wiec tam pan doktor sie powinien doksztalcic a Tracy Hogg sama stwierdzila w swojej ksiazce, ze w wypadku kolek jedyne co mozna zrobic, to miec wiele cierpliwosci. w przypadku mojej corki tez bylo tak, ze zdiagnozowali u niej refluks, tylko ze ona po tym mleku ( ktore ma jedynie zageszczacz w postaci maki ) darla sie jeszcze bardziej. Pozniej teza refluksu zostala obalona prze teze kolek i na tej tezie dojechalismy az do 5 miesiaca zycia. krotko mowiac- refluks zniknal jak przestalam karmic piersia, kolki zniknely jak mala dostala pierwsze normalne jedzenie. Z tym ze z tego co pisze brygida, to maly brzuszek ma ok, wiec juz sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
refluks jest gdy dziecku sie ulewa ,ja wiem że każdemu dziecku sie ulewa,ale jeśli jest to notoryczne ulewanie,i wieczny placz to to napewno refluks,a co do mego pana doktora to złego słowa na niego powiedzieć nie dam,bo pomógł mi i memu dziecku w procentach,jakby ręką odjął.HA HA a te panie lekarki z osrodka kolke wymysliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
Autorko ULEWA SIE TWEMU DZIECKU????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
smoczka dawałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigida
Dziekuje dziewczyny za wszystkie odp !Naprawde bardzo dziekuje!Cmoczka nie che , wypluwa!Na kasiazke naprawde nie mam czasu-ale dziekuje! Moje dziecko od poczatku bardzo malo spalo!Ale czasem zdarzalo mu sie przespac 2 lub 3 razy od 15 min do 80min to maxsimum!Teraz nie chce wogole spac!DZiewczyny ja bylam juz u 4 lekarzy prywatnych oraz 2 razy bylam w szpitalu na pogotowiu !Na poczatku caly czas mowili ze to kolka w 2 miesiacu refluks (stwierdzono po moich opisie)po kazdym jedzeniu ulewalo mu sie bardzo sporo czasem tak nawet jakby wymiotowal!Pozatym chrapal mial ciagle czkawki!Dostal lekarstwa Zentaxs , motimium oraz gawiston Nieraraz nawet nie chce jesc!Teraz je normalnie!A dalej ryczy! Jeszcze ulewa ale nie duzo!Widze jednak czasem ze ten pokarm mu sie podnosi tak jakby mial zwymiotowac ale nic nie leci!No ale czyzby przesto az tak plakal? Wiem ze to glupie ale normalnie sie wstydze o tym powiedziec rodzinie!Powiedzialam o tym szwagierce a ta za 2 tyg zadzwonila domnie i powiedziala .... wiesz pewnie sie zle odzywialas w ciazy!To tak jakby mnie w pysk ktos szczelil!Ja mieszkam w Belgi a moja rodzina w Pl Nigdy nie mialam dobrych stosunkow z rodzicami(wlasnie dlatego,ze zawsze mnie o wszystko obwiniali to zawsze ja cos robilam nie tak i nawet jak nie bylo w tym mojej winy to i tak zawsze cos znalezli)Teraz pewnie by tak samo bylo!Jak ktos tego nie mial to nie uwierzy!Co mnie widzi najbardziej to to ze ......Kapiego go o 18.30 pozniej je butelke i idzie spac! Fakt ze pomarudzi ale zasypia sam bez noszenia na rekach , normalnie w lozeczku! A w dzien caly czas placze!Nic nie rozumie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigida
Jeszcze tylko z tego co piszecie zostalo mi sprawdzic ta bakterie w moczu!Tylko to mi chyba zostalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigida
Jezeli chodzi o tego refluksa to tutaj caly czas mowia ze Mateuszek dobrze przybiera na wadze wiec nie ma sie czym martwic!Mateuszek ma 5 miesiecy i ma 66cm oraz 7.50kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akrylik
probuj mu smoczka dawac, nawet jak wypluwa probuj dalej i czesto sie do niego usmiechaj. nie nos na rekach, bo to bez sensu, poloz go przed soba i pokazuj kolorowe przedmioty, suszarka na pewno sie przyda. jak zasnie w dzien to wystawiaj go na dwor (opatulonego). zmien mleko, moze to przez nie, sprawdz termometrem czy nie ma gazow lub nie moze zrobic kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigida
daje caly czas mu tego cmoka ale co chwile wypluwa !moze to byc przez refluks?ze jak mu sie podnosi pokarm to ten cmok mu przeszkadza?Mleczko ma zmienione (od 2 tygodni)ale nie widze poprawy !Wczesniej mial nan ar a teraz ma nutramigen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhvhgfchfjknmjk
dziecko ma kolki. Moj maluch mial kolki i bylo tragicznie. zreszta moje dziecko do 2 roku zycia czesto budzilo sie w nocy...przez dwa lata zylam jak trup. teraz jest troszke lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhvhgfchfjknmjk
poza tym moj maly ulewal bardzo dlugo bo az 6 miesiecy!!! ale smoczek mu w tym nie rpzeszkadzal niemniej jednak non stop plakal:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssdddd
A CO MU DAJESZ DO JEDZENIA I PICIA W CIAGU DNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigida
Kupke robi codziennie !Steka przy niej bardzo Mowilam o tym lekarzom ale oni twierdza ze jak robi to jest ok i ze wiele dzieci steka przy kupce!Ja nie wiem czy ja moge go czasem zostawic tak ...poprostu na lozku zeby plakal a nie ciagle go nosic ?On sie robi coraz ciezszy a caly dzien na rekach mnie wykancza! Czasem mam wrazenie ze on mnie nie lubi:/ze to ja cos robie nie tak..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigida
Daje mu mleczko 4 razy dziennie 180mil -nutramigen plus nutriton(zageszczacz)plus w poludnie zupka Jest to ziemniak plus marchewka (sloiczki od 4 miesiaca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigida
jhf a czy teraz przestal plakac co mu dawalas na refluks?minol sam kiedy mial 6 mies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hafapapapapapppp
a może wizyta u neurologa? może Twoje dziecko ma coś nie tak z napięciem mięśniwwoym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigida
z napieciem miesniowym ?a mozesz mi bardziej cos o tym napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akrylik
jak steka przy kupce to pewnie mleko jednak. zmieniaj do skutku. a moze sprobuj zmniejszyc mu ilosc tego mleka, albo bardziej rozcienczyc, jesli to kolki, gazy, albo bol brzucha to po kupce powinno byc lepiej. jak steka przy kupce to wloz termometr w pupke zeby odprowadzic gazy, z moim malym, jka byly takie sytuacje to zawsze pomagalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×