Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliszka91

Mama od lat nie rozlicza sie w urzedzie skarbowym

Polecane posty

Gość oliszka91

Mam problem. Moi rodzice sa po rozwodzie. Mieszkam z mama i bratem. Mama pracuje za granica (nielegalnie),brat pracuje na budowie rowniez nielegalnie, ja dostaje od ojca alimenty 500zl co miesiac. Moj proble m polega na tym, ze od pazdziernika wybieram sie na studia. Chcialabym uzyskac pokoj w akademiku i stypendium. Musze jednak zlozyc papiery odnosnie rozliczenia mojej mamy w urzedzie skarbowym o przychodach i dochodach. Problem w tym, ze moja mama od kilku lat nie rozlicza sie w skarbowym,bo "formalnie" nie ma zadnych przychodow. Nie jest tez zarejestrowana w urzedzie pracy. Co powinnam zrobic w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjef
napewno nie mow ze pracuje na czarno bo jej problemow narobisz ,trzymaj sie wersji ze nie pracuje idz do skarbowki oni ci dadza papierek ze mama nie ma zadnego dochodu ja tak robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monogamiczny pijak i złodziej
interwencją policji to się skończy zapewne z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliszka91
Tak wiem zdaje sobie sprawe z tego ,ze nie moge powiedziec ze mama pracuje na czarno. A czy takie zaswiadczenie moge odebrac ja czy musi moja mama osobiscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupeczka_ala
monogamiczny pijak i złodziej "interwencją policji to się skończy zapewne z czasem" Hahaha chlopie w jakim ty siwecie zyjesz,przeciez je matka formalnie nie ma przychodow.tysace ludzi tak robi i nic sie nie dzieje.a pozatym ona pros o cos innego a nie zeby rozliczalz grzechow jej matke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam ludzi ktorzy maja kase i jeszcze ciagna je z naszych podatkow :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...hmmm.....
a czy mam pobiera jakis zasiłek czy rnte z zus-u?? Jesli tak, to nie musi rozliczac PIT-u sama, bo robi to za nią urząd. Wiem,bo i ja mam podobnie. ale niestety takie zaświadczenie trudno jest uzyskac :/ Poproś mamę - jesli masz z nia kontakt, by wslała Ci klka kartek in blanco podpisanych, lub tez bez daty upowaznienie na pobranie danych o jej zarobkach itp z urzędu w swoim imieniu. Bez daty - by na przyszły rok starczyło. a in blanco - bys w kazdj chwili mogła wpisac odpowiednią treść :) Żal mi cię, bo wiem co cie czeka :/ Ja przez 5 lat musiałam biegac i upraszac sie o przychody.. :( I udaac idiotkę.. ale sie udawało :) Ale to najlepszy sposób - wszystko zalezy tez, od osoby która ci ten wniosek ędzie wydawać. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
napisz oświadczenie, że mama od lat mieszka za granicą, i nie pracuje,. Wolno jej. Wydaje mi się przy tym, że dziekanat oczekuje informacji o przychodach w gospodarstwie domowym, czyli jeśli mieszkasz u mamy, która jest za granicą, to powinnaś napisać oświadczenie, że utrzymujesz się z alimentów i tyle. NIkt w US nie wyda ci zaświadczenia dla innej osoby, jest ochrona danych osobowych. Skoro mama od lat jest za granicą to nie musi się rozliczać w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×