Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dceny z kosmosu....

Ceny bukietów ślubnych. Ile dałyście za wiązankę i co to było???

Polecane posty

Gość kama 25
Ja za swój bukiet zapłaciłam jedyne 120 zł. bukiet był zrobiony ze storczyków i tulipnów (40 szt). wykonała mi go firma ze śląska dekor - plast. fajna młoda babka go robiła która miała polot i pasję. Bukiet można zobaczyć w ich galerii. Goście zachwyceni pomysłem a zdjęcia boskie!!!! . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baajucha
Ja byłam w wielu kwiaciarniach i w każdej inna cena i inna propozycja wiązanki,ceny od 80.250 zł,do sukienki fioletowej raz róże wpadające w fiolet,raz kremowe róże raz amarantowe goździki,raz ecri małe róże,w końcu zamówiłam żółte i fioletowe margerytki połączone razem bez żądnych ozdób,cena 80 zł,a ślub 12 maja,cywilny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślubuję 29.06
Cześć dziewczyny ,osobiście przeszłam się po wielu kwiaciarniach w szczecinie i niestety ale kicha , ostatnio znajoma powiedziała mi o Soffi ,że rewelacyjne wiązanki tam robią i rzeczywiście !!! Pani na miejscu pokazała mi wiązanki jakie robią to zastanawiałam się chyba godzinę z nią na jaką się zdecydować bo wszystkie mi się podobają!!! Pani Florystka wypytała mnie o wszystkie szczegóły odnośnie ślubu jej profesjonalizm mnie zszokował rewelacja polecam, wiązanka za 230 zł z kurkumy i calli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety bukiety ślubne potrafią całkowicie zepsuć wygląd panny młodej, a niestety bardzo często występują tego typu: http://kwiaciarniawarszawa.blogspot.com/2012/05/pierwszy-tegoroczny-bukiet-slubny.html ktoś się orientuje ile kosztowałby w takim stylu: ten po prawej: http://4.bp.blogspot.com/-FkafJRJJAtY/UI78dBMKOQI/AAAAAAAAAFc/vdLjTkoXhPU/s1600/kola%C5%BC.jpg po lewej: http://magazine.zankyou.com/pl/wp-content/uploads/2012/11/fioletowy-bukiet-%C5%9Blubny.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powariowałyście? A cóz to za problem jaki bukiet? Czy to naprawde jest ważne? Ile osób z tych zaproszonych go zapamięta? Wrzuccie na luz. kupujac radze sie nie przyznawac że to na slub i mozna wtedy już kupić za 40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cxx nie pisz, że ktoś jest słaby w swoim fachu, skoro się nie znasz i nie masz nic sensownego do powiedzenia. Też jestem florystyką i robię bukiety ślubne. To, że ktoś zrobił Tobie byle jak bukiet, to nie oznacza, że każdy tak robi. Bukiet ślubny faktycznie robi się około 2- 4 godzin i gwarantuję Ci, że nie trzeba się przez ten czas modlić do niego. Zanim napiszesz jakieś brednie, to zapytaj kogoś o to. W takim bukiecie kwiaty muszą być trwałe. Nie jest to zwykła wiązanka a przynajmniej nie powinna nią być. Każdy kwiat powinien być zabezpieczony, przygotowany na kilka godzin bez wody. Czasem w takim bukiecie jest więcej drutu niż kwiatów, bo wszystko musi się trzymać. Ostatnio robiłam bukiet ślubny dla jednej dziewczyny i za same kwiaty na giełdzie (w dodatku ze zniżką) dałam ponad 100zł. Zwróć uwagę na to, ile w bukiecie ślubnym jest kwiatów. Rzadko są tam liście a wszystko jest mocno ściśnięte i bukiecik wydaje się mały, jednak jest w nim sporo kwiatów, które niestety kosztują. Dochodzi do tego kupienie tych kwiatów na giełdzie, dojazd tam i zrobienie bukietu. Gdyby każdy zarabiał na florystyce ślubnej nie wiadomo ile, to wszyscy by się tym zajęli. Na jednym bukiecie zarabia się przeciętnie około 30zł, częściej mniej. Czy to tak dużo za dojazd na giełdę, kupienie kwiatów i robienie przez 3 godziny bukietu?! Na giełdzie też spędza się trochę czasu. Oczywiście są też oszuści, którzy zrobią zwykłą badziewną wiązankę i doliczą więcej tylko dlatego, że dziewczyny biorące ślub nie wiedzą, jak taki bukiet powinien wyglądać i dla nich jest taki sam na pierwszy rzut oka. W niektórych kwiaciarniach dadzą też stare kwiaty, ale niestety to widać, bo płatki ciemnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Kupując radzę się nie przyznawać, że to na ślub"- jeśli trwałość nie ma znaczenia, to oczywiście możecie tak zrobić, jednak trzeba pamiętać też o tym, że w zwykłej wiązance jest mniej kwiatów (wygląda jakby było ich więcej, bo jest też sporo liści, z bukietów ślubnych liście są usuwane, ewentualnie dodaje się ich troszkę na koniec jako dodatek ). Kwiaty w zwykłej wiązance są dość luźno ułożone- jest ona przystosowana do stania w wazonie a nie na ślub, więc kwiaty mogą się przemieszczać. Nie trzeba ukrywać, że to na ślub, tylko po prostu powiedzieć o swoich wymaganiach- zamiast "chcę bukiet z róż i goździków" powiedzieć "chcę wiązankę na ślub za 40zł, nie zależy mi na trwałości ani na tym, żeby wszystko było w niej dobrze ułożone i się nie przemieszczało". Jak komuś nie zależy na bukiecie, to nie ma po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Norka_________________________
ja za swój bukiecik ślubny dalam 150 zł. Byl z róż, eustomy, frezji i jeszcze jednych kwiatków. Jak go rozbrajalam, bo chcialam usunac frezje, ktore szybciej przekeitly, to rzeczywiscie było tam sporo drutu a kwiatów bylo całe mnóstwo, jakbym je liczyła po cenach , które mieli w kwiaciarni, to spokojnie wyszloby ze 140zł... Samych frezji było 25 a sztuka kosztowała tam 1,5. Roz było około 30 takich fioletowych- w tej kwiaciarni te róże mieli za 2,5 zł szt. Mysle że wcale nie doliczaja na slowo ślubny. Moja kolezanka miała bukiet z samych tulipanów, był malutki i placiła w innej kwiaciarni 60zł za taki dosc luzny bukiecik, ale kwiaty zwiędly jeszcze w kosciele a z butonierki pana mlodego odpadaly platki, więc wyjął ją zaraz po pierwszym tancu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinka07
Przerażają mnie wypowiedzi PM z braku wyobrazni..Tak bukiet ślubny robi się około dwie do cztery godziny,wybiera najładniejsze kwiaty i trzeba ich więcej kupić ,nie zawsze uda się je dalej sprzedać.Warto wziąć to pod uwagę Młode Panie:) Gdy zdarza się taka sytuacja,ze PM chce tani bukiet z kwiatów szybko ułożonych ,nie podejmuję się ,ponieważ nie podpisze się moim nazwiskiem ,ponieważ trzeba dbać o renomę. Bukiet jest może na jeden dzień jak tu ktoś napisał ,ale jest on na jeden z najważniejszych dni w życiu... Każdy z gości zwraca uwagę na sukienkę ,fryzurę i na bukiet z pewnością..Cena nie jest zawyżana absolutnie ,jest adekwatna do całej drogi wykonania i jakości. Proszę się zastanowić ,wdrożyć w temat zanim się coś powie na ten temat ,no chyba,że komuś nie zależy na jakości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie bukiet slubny zrobila znajoma z roznych kwiatow ze swojego ogrodu, za darmo, byl przepiekny.. Tak mi sie spodobał, ze potem ja zrobiłam podobny na slub kolezance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeśnaNimfa
A nie orientujecie się dziewczyny ile mógłby kosztować bukiet ślubny z chabrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malwinka - wreszcie fachowa wypowiedź - bukiet bukietowi nie równy - nikt nie patrzy na to ile trzeba czasu, inwencji i pracy włożyć w to by powstało takie małe arcydzieło -> konsultacja z zainteresowaną, zakup świeżych kwiatów, projekt bukietu, wykonanie... szereg czynności w sumie kilka porządnych godzin roboty - kto chciałby po przeliczeniu tego wszystkiego i propozycji cenowych, które tu podajecie -zarabiać 5zł na godzinę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PM jestescie przerazajace......skapiradła i oszustki jak nie chcesz miec bukietu smubnego bo ci nie zalezy to po co w ogole idziesz do kwiaciarni i zawracasz d**ę?? jak pojdziesz do krawcowej to tez jej powiesz zeby uszyła ci za darmo bo ty np przyniesiesz materiał? a cukiernik ma zrobic tort za darmo bo przywieziesz mąkę?? to jest nasza praca za którą i tak mamy małe wynagrodzenie, licząc róże po 5zł (tak jak ktos tutaj pisał o 50szt róży) za 50szt,trzeba zaplacic 250zł do tego zabezpieczenie ich odpowiednio, dojazd,wykończenie i robocizna za 50 zł to chyba dużo nie jest?!!!? owszem,najlepiej wszystko za darmo,bo wy macie duze wydatki na slubie,no ale skoro sie chce miec slub i weselle a do tego wiązankę z samych storczyków to juz wypadałoby nie robic z siebie idiotki w kwiaciarni ,mówiąc ze to na 18tkę.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny myślą, że jak powiedzą, że bukiet jest na 18- tkę, to zapłacą połowę z tego. Nie liczą się jednak z tym, że dostaną zwykłą wiązankę, w której jest o połowę mniej kwiatów, nic nie jest zabezpieczone i może rozwalić się po godzinie (choć oczywiście nie musi). Nie wspomnę też o tym, że często nie jest to samo wykonanie bukietu, ale także kontakt z klientem- wymiana maili lub poświęcenie swojego czasu na spotkanie i ustalanie szczegółów. Czas i porady niestety też powinny kosztować. Nie rozumiem, czy dziewczyny naprawdę nie dostrzegają różnicy między bukietem ślubnym a wiązanką przeznaczoną do tego, by stała na stole? Czy nie widzą różnicy w stosunku liści do kwiatów w obu przypadkach!? I czy nie widzą różnicy w wykonaniu? Jak wezmą dobrze wykonany ślubny bukiet do ręki, to może poczują różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikkkla
buket ślubny różni się od zwykłego bukietu przede wszystkim tym, że jest o wiele cięższy, bo jest w nim milion drucików itp. po to, żeby był trwały, zazwyczaj składa sie też z dużej ilości kwiatów i małej ilości udziwnień typu bezsensowne gałązki, listki itd. ja będę miała bukiet z kalii, tylko nie wiem jeszcze czy wybrać białe czy fioletowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z osobami,które piszą, że ceny bukietów ślubnych nie są zawyżane i że jest przy nim naprawdę dużo pracy. Gdyby policzyć policzyć cały czas związany z przygotowaniem bukietu ślubnego [spotkanie, wybór bukietu, czas poświęcony na mailowanie, dojazd na giełdę, zakup kwiatów, przyjazd, przygotowanie kwiatów i zrobienie bukietu] to nie wiem czy florystka będzie miała chociaż 2 zł./godz. Czy któraś Pm chciałaby pracować za takie pieniądze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam amarantowe goździki i jeszcze jednen rodzaj kwiatów tylko teraz nie pamiętam jak one się nazywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sliwkawkompocie
dokładnie rok temu zapłaciłam 140 pln: bukiet PM z 7 kalii w kolorze pomaranczowym bez zadynych dodatkow, przwiazany szarfa w kolorze pomaranczowym bukiet swiadkowej z 3 bialych kalii bez zadnych dodatkow przewiazany bialym tiulem 2 butonierki z pojedynczych kalii bez zadnych dodatkow 1 kalia dla mnie do wpiecia we wlosy Z kolei moja siostra ok 1,5 roku temu 180pln: bukiet PM z czerwonych gozdzikow z takims czyms drobnym bialym - nie wiem jak to sie nazywa takie biale drobnitenkie kwiatki, i z wystajaca długą trawa na dole bukiet świadkowej z niebieskich margerytek 2 butonierki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weźcie też pod uwagę porę roku w której bierzecie ślub bo kwiaty nie kosztują zawsze tyle samo latem są tańsze a jesienią i zimą o 100% droższe jedna PM pójdzie do kwiaciarni w sierpniu i zamówi bukiet za 150 zł a druga pójdzie jesienią i za ten sam bukiet zapłaci 250 zł a co do bukietów ślubnych to czas który trzeba poświęcić żeby wyglądal tam jak PM oczekuje to 3h bite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa PM
Ja za swój zapłaciłam 400zł. Do tej pory się sobie dziwię, że zgodziłam się aż tyle załacić, chociaż muszę przyznać, że bukiet był perfekcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mogę tego czytac!4 butelki wódy mniej i macie piękny bukiet!oszczedzacie tam gdzie się nie powinno,kwiaty na sllub to podstawa i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za bukiet średniej wielkości z cantadesek, róż i frezji zapłaciłam 170 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bukiet robię sama,zamówiłam frezje i białe małe różyczki,bukiet za który najmniej zawołali mi 270zł zrobię sama za max 50zł,nie pierwszy raz zrobię bukiet na ślub dla młodej,zupełnie nie rozumiem co tak podbija cenę skoro kwiaty nie są tak koszmarnie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wydrukowalam zdj bujietu i jak wspomnialam ze jest slubny to 60zl poszlam pytac dalej i juz nie mowilam ze slubny to 15zl! Nie dajcie sie oszukac bo placi sie za nazwe a nie faktycznie za bukiet! Bukiet mial biale frezje i czerwone roze raczka owinieta czerwona wstazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale weź pod uwagę, że bukiet ślubny jest jednak trochę inaczej zrobiony niż taki zwykły. Skoro faktycznie chcesz się przekonać, czy zdzierają tylko za nazwę to proponuję zamówić i w jednej i w drugiej kwiaciarni a potem porównać wykonanie. W bukiecie ślubnym jest więcej elementów, które mają za zadanie trzymać kwiaty w miejscu np. druciki oraz kwiaty są inaczej "konserwowane" bo muszą wytrzymać bez wody nawet do kilku godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za całość 450,00 zł. - mój bukiet, świadkowej, przybranie auta, przypinki dla PM , świadka, mój kwiat do włosów :-) kwiaty to storczyki i róże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam bukiet z głowy, moja bratowa jest florystką :) tylko wymagania co do kwiatków mam dziwne, bo chciałabym bukiet z... konwalii, ale jeszcze nie wiem czy to dobre kwiaty do bukietu, no i kwitną tylko w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ohydny ten bukiet, taki prostacki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×