Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 11211

czym doprawić chili con carne?

Polecane posty

Gość 11211

właśnie robię pierwsze w swoim życiu chili con carne. doprawiłam solą, pieprzem, papryką słodką i ostrą i oczywiście chili. ale jakiś smak niewyraźny jest :/ nie mam kminu rzymskiego, może to dlatego? co można jeszcze dorzucić do chili, żeby było lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinota
są takie przyprawy gotowe. Kmin rzymski faktycznie też by sie nadał, są w Kuchnie świata sklepy z przyprawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
no tylko, że ja potrzebuje to na już 😭 w domu z przypraw mam oregano, bazylię, zioła prowansalskie, kurkumę, tymianek, estragon, gałkę muszkatołową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papryka, cayenne, czosnek, kmin, oregano, jak chcesz na ostro, to duzo ostrej papryki. te skladniki sa podstawowe, niektorzy dodaja tez cynamon, gozdziki, kurkume, galke muszkatolowa, kolendre. jest gotowa mieszanka przyprawowa do chili, ale nie chodzi mi o saszetki knora czy winiar z chemcznymi ulepszaczami, tylko autentyczna przyprawe, ktora najpredzej dostaniesz w jakims sklepie jak wyzej podaja :) jak masz dostepna swieza kolendre, mozna listki na wierzch rzucic na talerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
dzięki konczita! lecę doprawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz co dalas do chili :) ja nigdy jeszcze chili nie robilam, bo nie moge sie nigdy zdecydowac ktore :D mam na mysli, ze jest tyle przepisow, a co jeden to fajniejszy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys robilam klika razy potrawe typu chili con carne, o nazwie picadillo. byly w niej pomidory, mielona wolowina i pokrojone jablka. a przyprawy, co wlasnie cynamon, kmin, no i dalej nie pamietam ;) marynowane ostre papryczki tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ze z wieprzowym miesem chili, to pierwsze slysze ... :) to juz chyba typowo polska modyfikacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
robiłam według tego przepisu: http://www.fajneprzepisy.pl/go/93bb3a3cd91809df42ee29551a3d93e8 miałam wołowe mielone. podobno to nie jest oryginalne chili con carne, ale naprawdę jest niezłe :D przyprawy: sól, pieprz biały, papryka słodka i ostra, chili, czosnek ("żywy" ;) i granulowany) po Twojej radzie dodałam oregano i kurkumę i danie z lekko mdłego zrobiło się PYSZNE! :) jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cala przyjemnosc po mojej stronie :) zawsze lubie sie dowiedziec, ze ktos cos dobrego zjadl :classic_cool: co do oryginalnosci przepisu - chili con carne to takie chlopskie jadlo, ktore kazdy robi po swojemu, dodaje co lubi, byle by ogolny charakter byl zachowany. cos a la nasz bigos, czy wegierski gulasz. fajnie, ze uzylas wolowego miesa, bo to wlasnie o ten smak chodzi :) jak chcesz, to podrzuce ci przepis na to 'mojej' danie a la chili z jablkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
jasne, że chcę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PICADILLO Skladniki (na 6 porcji): - 2 lyzki oliwy z oliwek lub oleju kukurydzianego - 1kg. mielonej wolowiny - 1 cebula (drobno posiekana) - 2 zabki czosnku (posiekane) - 2 jablka (obrane i pokrojone dosc drobno) - 50 dag. pomidorow swiezych lub z puszki (obranych i posiekanych) - 2-3 papryczki jalapeno z zalewy octowej (ze sloika, odssaczone, posiekane) - spora garsc rodzynek - 1/4 lyzeczki mielonego cynamonu - 1/4 lyzeczki mielonego kminu - sol i pieprz do smaku - garsc uprazonych na masle platkow migdalowych do dekoracji Wykonanie: 1. Na duzej patelni (lub w garnku z duzym dnem) rozgrzewamy olej i smazymy w na nim mieso z cebula i czosnkiem, az sie nieco przyrumieni, mieszajac od czasu do czasu). 2. Dodajemy jablka i posostale skladniki (oprocz platkow migdalowych). Gotujemy bez przykrycia 20-25 minut, mieszajac od czasu do czasu. 3. Podajemy z ryzem lub czipsami tortilla i posypujemy platkami migdalowymi. !!!!!!!!! smacznego !!!!!!!!!!!!! P.S. W przepisie stoi, zeby platki migdalowe uprazyc, ale mi sie czasem nie chce i nie praze, albo w ogole pomijam. Dodaja jednak one fanej chrupkosci potrawie. P.S.2 Bardzo latwe w przygotowaniu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
dziękuję bardzo, na pewno zrobię tę potrawę :) powiedz mi tylko czy ona jest słodka w smaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest pikanta i kwaskowo-slodkawa :) ma bardziej orzezwiajacy smak niz slodki. dozo tez zalezy od jablek - ja staram sie dawac kwasne zielone jablka, a im bardziej slodkie, tym bardziej bedzie 'na slodko' ;) slodkosc tego dania mozna tez regulowac iloscia rodzynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
dzięki :) już mam to wrzucone do ulubionych przepisów! jak ugotuję w przyszłym tygodniu to dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko daodaliście, ale przydałoby sie parę kostek ciemnej czekolady i łyżeczka ciemnego kakao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×