Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Dzięki dziewczynki, ale kilka miesięcy temu też miałam zabieg. Serduszko w 8 tygodniu jeszcze biło. W 10 już nie. Tym razem będzie tak samo. Wiem to po prostu. Postanowiliśmy, że nie będziemy już próbowali. Mamy dwóch wspaniałych 15-letnich synów i to jest wspaniałe:) A życie toczy się przecież dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
Cześć na początku do GOSIEK, jest mi bardzo przykro, trudno napisać cokolwiek... poprostu trzymaj się, ja dziś odebralam wyniki i mam zbyt niski cukier, a najgorsze jest to ze TOXO mi zle wyszlo... czy to bardzo groźne??? napiszcie jak cos wiecie?????? PLISSSSSS!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziu spokojnie bez paniki
napisz co ci wyszło źle w tej toksoplazmozie? IGg czy IGm? Jeśli IGm to wtedy trzeba udać się do specjalisty, natomiast jeśli to IGg to znaczy, ze po prostu chorowałaś kiedyś na toksoplazmozę i masz przeciwciała. Żeby sprawdzić mniej więcej kiedy chorowałaś można zrobić awidność Toksoplazmozy IGg (koszt około 80 zł)i wtedy dowiesz się mniej więcej kiedy doszło do zakażenia (czy przed ciążą czy jednak w ciąży). Podejdź do tego na spokojnie. Ja miałam ten sam problem tylko z cytomegalią i okazało się, że jednak zakażenie było stare. Urodzi łam zdrowego chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziu spokojnie bez paniki
a dokłądnie to ma być tak: IgG- IgM- = brak przeciwciał. Kontrola za jakiś czas. IgG+ IgM- = Oznacza to, że kobieta przechodziła zakażenie. Za około 3 tyg trzeba powtórzyć badanie i jeśli IgG wzrasta to należy rozpocząć leczenie. IgG- IgM+ = tzw wynik nieswoisty. Nie trzeba leczyć, ale wskazana kontrola za pewien czas. IgG+IgM+ = Konieczne leczenie. To dosyć ważne bo będzie się pojawiać pewnie kilka razy w całej ciąży więc warto sobie to gdzieś zanotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
ok moje wyniki: igG >650.0 igM 0.159 możesz zinterpretować???? z góry dziękuję!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc tak
sorki nie wysłało mi się: jeśli IgG jest powyżej 300 ( a u ciebie jest powyżej 650) to oznacza bardzo niedawne, albo trwające nadal zakażenie. Więc musisz się z tym jednak udać do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
Już moje kochanie skonsultowało wyniki z ginem i powiedział, że są dobre.:) Najważniejszy ten wynik igM:) dzięki i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSIEK ja powiem tylko tyle,ze jesli z ta dzidzia faktycznie nie uda sie ,to nie teaccie nadzieji na bobaska...tylko nie starajcie sie celowo,idzie na zywiol :),nie mozna rezygnowac z takiego cudu jakim jest dziecko... i to tak bardzo chcianym przez WAS i zeby to jeszcze dziewuszka byla!! NIe rezygnujcie tak latwo!! Trzymaj sie cieplutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSIEK ja powiem tylko tyle,ze jesli z ta dzidzia faktycznie nie uda sie ,to nie teaccie nadzieji na bobaska...tylko nie starajcie sie celowo,idzie na zywiol :),nie mozna rezygnowac z takiego cudu jakim jest dziecko... i to tak bardzo chcianym przez WAS i zeby to jeszcze dziewuszka byla!! NIe rezygnujcie tak latwo!! Trzymaj sie cieplutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka,a co tu dzis tak pusto?? :( Chcialam sie poradzic,czy NORMLANYM jest,ze przestalam miec objawy ciazy... od wczoraj.. :( .Nosze tel.komorkowy w pracy dokladnie na wysokosci gdzie znajduje sie dziecko... tez jedzenie podgrzewalam wczoraj i stalam przed kuchenka mikrofalowa a ona fale puszcza :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
ORLLA a który to tydzień, bo slyszałam ze w trzecim miesiącu objawy znikają jak reką odjął:) więc może akurat, nie stresuj się tylko. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek strasznie mi przykro, bardzo sie zasmucilam wiadomoscia od Ciebie :( to przerazajace ze niby wszystko idzie ok a nagle nie wiadomo dlaczego cos sie dzieje zlego. tym bardziej przykro mi ze zdarzylo Ci sie to juz drugi raz :( Czy lekarz powiedzial jaki jest powod zatrzymania rozwoju? najwaznijesze ze juz masz dwoje dzieci, prawie doroslych juz ale jeszce mozesz sie przy nich narobic ;) Pozdrawiam Cie bardzi cieplo :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORLLA mi wlasciwie tez koncza sie moje popoludniowe mdlosci, juz miewam je rzadziej choc to dopiero 7 tydzien. ale inna sprawa sie zaczela. Siusiu... Od kilku dni musze wstawac w nocy, to takie meczace :( a najgorzej bedzie potem z duzym brzuszkiem wstawac i sie gramolic do toalety :( Wystrzegasz sie mikrofali, stania przy niej? W sumie nie myslalam o tym, teraz bede zwracala baczniejsza uwage na to gdzie sie znajduję, w otoczeniu jakich sprzetow przybywam. a telefonu nie nosilam nigdy w kieszeni ani w poblizu np mijesc intymnych bo fale moga wplywac na plodnosc moze nie w takich ilsciach ale zawsze lepiej dmuchac na zimno. niestety faceta nie moge tego oduczyc i zadne argumenty nie trafiaja, no bo gdzie on ma nosic tel jak nie w kieszeni spodni? smieje sie ze kupie mu saszetke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bylam u lekarza w poniedzialek to powiedzial mi m.in. ze nie mozna siedziec za duzo przy komputerze takim starym z wypuklym kineskopem i calą ta du*ą z tylu. jak macie prace biurowa - tylko 4 godziny mozna pracowac na tym strarym, a na tym plaskim LCD to sie chyba nazywa (nie znam sie specjalnie) - aż 8. ja pracuje 8 godzin i mam szczescie ze mam ten LCD z plaskim monitorem i plaski z tylu. to jest bezpieczne jesli jakiekolwiek sprzety i emitowane z nich promieniowanie moze byc bezpieczne. w kazdym razie duzo bezpiecznijejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia liczac standardowo jak sie zaczyna liczyc ciaze od pierwsz,dnia okresu (a kresy zawsze nieregularne mialam :O ) to bedzie u mnie jutro bedzie koniec 7 tyg.. choc wg.mnie poczelo sie 5 tyg temu czyli to koncowka by byla 5 tygodnia... i sama juz nie wiem.... rozwazam kazda ocje tez to,ze moze ciaza obunarla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie poprostu ,ze nagle bol brzucha,piersi,bol krzyza,wzdecia minely... to budzi moje obawy,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia:)
ale od kiedy masz brak objawów? ja miałam tak w 8 tyg. 1,5 dnia bez objawów i zaczelo sie na nowo, trzeba być dobrej myśli!!! Idę w przyszłym tyg. na wizytę i też się trochę denerwuję, czy wszystko jest w porządku..., ale przecież musi być!!! u mnie 10 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia, wczoraj pod wieczor zauwazylam brak objawow... i trwaja do dzis,w dodatku jest mi zimno od 2ch dni a przeciez jest cieplo do licha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
do ORLLA a kiedy masz mieć wizytę|?|? powinnas pojsc do lekarza! ja gleboko wierze ze wszystko jest w porzadku. od kiedy wogule mialas te objawy?? bo mi sie zaczely w 6 tyg. i zwykle wczesniej sie nie pojawiaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj zrobiłam betę... niestety jest niska. 41 tys. 9 tydzień. W przyszłym tygodniu USG na potwierdzenie diagnozy i zabieg. Z bólem serca wypisuję się z tabelki:( i trzymam za Was dziewczyny mocno kciuki. NICK---------------------WIEK---------MIASTO------------- --- -------TERMIN tahitiana...................23..........podhale ......................28.02.11 Milutek.....................23...........woj.śląskie... ...............1.03.11 ja tez marzec 2011......31..........Wejherowo...................1. 03.11 ja też marcówka.........29.....zachodnio-pomorskie............1.0 3 .11 Upsy .......................26.......woj.podlaskie............... ....2.03.11 askuo......................19.........Wielkopolska....... ............2.03.11 Andzia .....................24.........Kraków.................. .......4.03.11 jestem jestem............27.........Rzeszów....................... .4.03.11 ewelunia21................24...........Skierniewice. ................5.03.11 Cymbałka..................26.........Wejherowo.......... ...........6.03.11 Nassani....................26.......Piastów(pow.pruszkó w).......6.03.11 Agawa_Agawa............37...........Poznań.............. ..........8.03.11 Shastraa...................26 .........Łomża..........................8.03.11 ewelona....................29........świętokrzyskie.... .............9.03.11 katia 30...................28...........Żary(lubuskie)........... ...10.03.11 single_mama..............28................Dublin........ ............14.03.11 melonik85.................24.............lubuskie...... ..............17.03.11 ORLLA.....................28.............Belfast......... ..............18.03.11 ila78........................32..........Wieruszów(łód zkie).........21.03.11 puszek666................30............Carlow............ ...........21.03.11 Nestea tropica..................................................... ....23.03.11 tyllkaaa...................20............Dzierżoniów... ...................... ? Magda_1980.............30...............łódzkie....... ......................? Eli122.....................27............Wielkopolska. .............poł.marca? Historynka...............23............Kraków........... .............03.03.11 madzia_ .................25...........świętokrzyskie.............. ..05.03.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia2903
Witam wszystkie przyszłe mamusie!!! I chciałabym się dołączyć mój termin porodu to 8 marca 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, W poniedziałek dowiedziałam sie, że u nas będą bliźniaki :D Od początku miałam takie przeczucia! W związku z tym chyba mogę zapomnieć już o marcowym terminie, tym bardziej, że z USG wychodzi 28 luty.... NICK---------------------WIEK---------MIASTO------------- --- -------TERMIN tahitiana...................23..........podhale ......................28.02.11 Milutek.....................23...........woj.śląskie... ...............1.03.11 ja tez marzec 2011......31..........Wejherowo...................1. 03.11 ja też marcówka.........29.....zachodnio-pomorskie............1.0 3 .11 Upsy .......................26.......woj.podlaskie............... ....2.03.11 askuo......................19.........Wielkopolska....... ............2.03.11 Andzia .....................24.........Kraków.................. .......4.03.11 jestem jestem............27.........Rzeszów....................... .4.03.11 ewelunia21................24...........Skierniewice. ................5.03.11 Cymbałka..................26.........Wejherowo.......... ...........6.03.11 Nassani....................26.......Piastów(pow.pruszkó w).......28.02.11 x 2 Agawa_Agawa............37...........Poznań.............. ..........8.03.11 Shastraa...................26 .........Łomża..........................8.03.11 ewelona....................29........świętokrzyskie.... .............9.03.11 katia 30...................28...........Żary(lubuskie)........... ...10.03.11 single_mama..............28................Dublin........ ............14.03.11 melonik85.................24.............lubuskie...... ..............17.03.11 ORLLA.....................28.............Belfast......... ..............18.03.11 ila78........................32..........Wieruszów(łód zkie).........21.03.11 puszek666................30............Carlow............ ...........21.03.11 Nestea tropica..................................................... ....23.03.11 tyllkaaa...................20............Dzierżoniów... ...................... ? Magda_1980.............30...............łódzkie....... ......................? Eli122.....................27............Wielkopolska. .............poł.marca? Historynka...............23............Kraków........... .............03.03.11 madzia_ .................25...........świętokrzyskie.............. ..05.03.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nassani
a miałaś wysoką betę na początku ciąży? Gosiu 41 tysięcy to niska? W 8-12 tygodniu od ostatniej miesiączki beta powinna być między 25, 700 tys a 288 tys więc twoja mieści się w normie. Powiedziałabym nawet, ze jest idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 tygodnie temu miałam 14 tys. więc myślę, że już po wszystkim jednak... w poniedziałek dowiem się ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak teraz spojrzałam w wyniki to rzeczywiście była dość wysoka, ale nie były to górne granice. Przyrost był duzo szybszy niż ten opisywany w normach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nassani- no to witaj w klubie moja Droga:)tylko mi stąd teraz nie znikaj- daj jakieś namiary na siebie czy coś- będziemy się mogły dzielić przeżyciami bo nie ma zbyt wiele przyszłych mam bliźniaków w tym samym etapie ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiek znalazłam w necie
"Poziom HCG osiąga swój szczyt w 8-10 tygodniu ciąży, następnie spada i pozostaje niższy już do końca ciąży." Moim zdaniem to ty masz na prawdę dobrą tą betę. Ja bym nie panikowała. Jak ci z 14 tys do 41 przyrosła to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez mozecie wykreslic z tabelki, 8 tydzien zatrzymanie rozwoju i skrobanka. duze zdrowia zycze i przepieknych dzieci! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×