Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość MARIKA___

Jak kupić zasłony

Polecane posty

Gość MARIKA___

Niedawno wprowadziliśmy się do nowego mieszkania. Remont skończony wiele rzeczy trzeba kupić i w tym zasłony. Tutaj niestety pojawia się problem bo ja jestem w tym temacie kompletnie zielona gorzej niż facet :( Proszę podpowiedzcie mi bo nie mam pojęcia co mierzyć i jak żeby było dobrze. Z firanami nie było problemu wysokości mieli w sklepie i kupowałam szerokość. A z zasłonami nie rozumiem, wszędzie sprzedają długość. Podpowiedzcie mi bo się chyba załamię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneti0607
wystarczy kupić wysokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIKA___
wysokość rozumianą od karnisza do podłogi - dobrze rozumiem? no a co z szerokością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneti0607
jaki potrzebujesz wymiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneti0607
szerokość już jest "gotowa" kupujesz tylko wysokość no chyba że szerokość ci nie pasuje to wtedy trzeba pokombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIKA___
mam ścianę o szerokości 3,41 m (karnisz na całej długości ściany), firana ma długość 2,20m. noi zasłony chcę takie żeby można było zasłonić okno (nie tylko do dekoracji np z lambrekinem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIKA___
1. czyli musiałabym znaleźć szerokość 1,70 - dobrze rozumiem? a długości 2. jeśli tak to ile muszę mieć więcej długości (żeby móc np wszyć taśmę - 2,20 + ile)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneti0607
załóżmy że zasłona ma szerokość 1,70 więc musisz kupić 2 kawałki po 2,20 i szerokość na karniusz będziesz miała 3,40 bo rozciągnięciu oczywiście bez marszczenia.. najlepiej będzie jak zwyczajnie pójdziesz do sklepu i powiesz pani o co ci chodzi, z pewnością ci doradzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneti0607
wysokość = długość czyli 2,20 szerokość to karnisz jak chciałabyś z taśmą to pewnie trzeba było by zszyć dwa kawałki ale wg mnie będzie brzydko, czyli 2 były by zszyte i jeden oddzielnie..wtedy na taśmie zasłonią okno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneti0607
no chyba, że znajdziesz jakąś szerszą zasłonówkę ale wątpię, najczęściej występuje 1,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIKA___
no to zrozumiałam.... prawie - dlaczego trzeba by zszyć te dwa kawałki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIKA___
OK zrozumiałam już. Dzięki! :) w internecie już właśnie znalazłam szerokości 1,70, gorzej z długością większość 2,50 nie wiem czy ja mam jakąś nietypową wysokość okna? przecież 2,50 to zwykle wysokość mieszkania a kto ma firanę od sufitu do podłogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIKA___
mówię tutaj o już gotowych zasłonach :) wzsędzie 2,50m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalenie ścięgna
Gotowe już zasłony sprzedaje się zazwyczaj w wysokości 250cm., -to jest takie minimum (w ikea standardowa wysokość to 270cm.) bo skrócić zawsze można i każdy sobie dopasowuje do swojej wysokości. Gdyby były krótsze, to lipa bo trzeba byłoby sprzedawac każdy wzór w kilku wysokościach! A tak kupujesz i za 10zł. dajesz do dopasowania krawcowej. Powiesisz zasłonę (za długą na okno, normalnie przypniesz ją żabkami), następnie podwineisz na dole na taką wysokość jaka ci odpowiada, zagiętą zasłonę upniesz szpilkami, zobaczysz czy jest ok i zdejmiesz zasłonę ze szpilkami i zaniesiesz ją do krawcowej, ona ci łądnie podłoży na zaznaczoną wysokość. A! Nie musisz podkładać i zaznaczać szpilkami całęj zasłony, wystarczy tylko kawałek zaznaczyć szpilkami a krawcowa już sobie odmierzy i uszyje ci dwie tak samo równe. Sorry że tak łopatologicznei piszę ale widzę że nie masz o tym pojęcia:) A jeśli chcesz kipić materiał z metra (nawinięty na belę), to tylko w sklepie czy internecie podają jaka jest szerokość a ty kupujesz wysokość, tylko nie zapomnij dodać kilku cm. na podłożenie i obszycie u góry i u dołu. Najlepiej przypnij do żabki sznurek lub tasiemkę, zmierz jej długość (od góry do piodłogi, lub do takiej wysokości na jaką chcesz mieć zasłonę), następnie dodaj zapas(na podłożenie), na górę i dół musisz liczyć 10cm a dla świętego spokoju kup 15cm. więcej. No, to chyba wszystko. Pozdrawiam. Sorki że tak łopatologicznie ale chyba nie masz o tym zbytnirgo pojęcia. Nie martw się, nabierzesz wprawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIKA___
Dziękuję, ja zdaje sobie sprawę ze swojej niewiedzy dlatego jestem wdzięczna za to że ktoś może mi to prosto wytłumaczyć (lepiej tu niż skompromitować się w sklepie) Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie taśmy, czy to jest taka jak do firan? tak samo się ją marszczy? bo mam wątpliwości czy nie potrzebuję zasłony szerszej niż 1,70m (jeśli zmarszczę 1,70 m to zostanie mi przecież połowa i jak wtedy zasłonię okno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, taśma do zasłon
jest taka sama jak do firan. Najlepiej kup już taką co wszyjesz, pociągniesz sznurki i masz umarszczone :) czyli nie umarszczasz sama, tylko "robi" to za Ciebie taśma :) Ale przy takim rozwiązaniu musisz wziać wiecej materiału. Najlepiej to idź do sklepu z firanami, podaj wymiary i tam na pewno ktoś Ci doradzi ile materiału kupić, jaką taśmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka2008
teraz zaslony nie sa modne. wystarcza firany i rolety lub zaluzje. zaslony to moda wsiowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie zasłony
tej samej długości co firany? chodzi mi o okno balkonowe, wymierzyłam firanę 233cm ale mogłam się ciut pomylić i zasłonę chciałam powiedzieć krawcowej żeby uszyła 235cm. jak będzie trochę dłuższa to głupio będzie wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy czy potrzebujesz zasłony do zasłaniania, czy tylko do dekoracji. Jeżeli masz rolety to wystarczą dwie długości natomiast jeśli mają spełniać funkcję zasłaniania i dobrze przy tym wyglądać to potrzeba kilka długości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak juz sobie wyliczysz wszystko i dobierzesz to wejdź tu www.salonyfiran.pl znajdziesz duzo wzorów i kroi :) ja kupowałam do domu u siebie i niesamowicie wyglada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo prosze o pomoc;) Potrzebuję uszyć zasłonki na 2 okna: jedno okno ma 160 cm szerokości a drugie 130 cm. Mam kupione 10 m materiału o szerokości 150. zasłonki mają być po dwie na każde okno. Czy na to szersze okno trzeba będzie sztukować materiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co się bawic w szycie jak można dostac tylke pieknych gotowych zaslon, np. w sklepie internetowym www.tekstylialand.pl można znaleźć gotowe zaslony na tasmie z przeroznymi wzorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam nie uznaje zaslon i firanek, o wiele bardziej nowoczesne i modne sa rolety rzymskie czy żaluzje, ja swoje kupilam w sklepie ktory ma siedzibe w warszawie zaslaniamyokna.pl i jestem zadowolona z zakupu, salon wyglada pieknie,a teraz zastanawiam sie nad zamontowaniem rolet w sypialni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zasłony i rolety rzymskie na wymiar - http://www.dekoria.pl/ jak masz problem z wymiarowaniem - zadzwoń do nich lub napisz - pomogą Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masiaaaa
Jakie zasłony kupić? Współczuje wybierania pomiędzy takimi wielkimi ofertami, sama też przez to przechodziłam. Ale znalazłam jeden sklep internetowy https://www.kaszmir-firany.pl/zaslony są i gotowe i z metra. Jak czegoś nie wiadomo to wystarczy jeden telefon i po miłej rozmowie wiadomo już wszystko. Dodatkowo na częste pytania piszą poradniki które wrzucają na stronę. Mi to pomogło jak przeczytałam. Sprawdź, może i tobie coś się rozjaśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy jeżeli znasz wysokość, szerokość zasłon jest zazwyczaj standardowa - no chyba, że Ty potrzebujesz czegoś niestandardowego. Zobacz sobie na http://polskiefiranki.pl/pl/c/ZASLONY/81 Masz podane wymiary i nimi się powinnaś sugerować podczas zakupu. Ja też myślałam, że kupno firanek i zasłon to czarna magia - wcale tak nie jest :) Wystarczy orientować się w wymiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rolbest
Kupujesz zasłony na wysokość, osobiście polecam Ci przejrzeć ofertę na http://www.rolbest.pl/ , bo do tej pory ich produkty mnie nie zawiodły. Mają prześliczne zasłony i karnisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×