Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość amatorka1234567890

Zakopane - Tatry - Góry - POMOCY ! :)

Polecane posty

Gość amatorka1234567890

Witam, w sierpniu wybieram się ze znajomymi (w sumie 5 osób) na 10dni na urlop do Zakopanego. Kwaterę już mamy, blisko do centrum itp. Jednak jeśli chodzi o mnie to nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o góry. W życiu byłam tylko raz w górach i to w Karpaczu więc w porównaniu z Zakopanym to było nic :) Jedziemy tam odpocząć, pospacerować itp. Jednak potrzebuję trochę cennych porad od doświadczonych górskich turystów :) Kilka informacji o mnie (być może przydatnych w udzielaniu porad :P ): mam 21 lat, reszta osób w zbliżonym wieku (18-25lat). Nie chcemy spędzać nocy na szlakach. Rano wyjście a wieczorem powrót na kwaterę, tak więc nie przydadzą się karimaty, menażki itp. Nie zamierzam też wydawać kilkuset zł na specjalistyczne ubrania i wyposażenie, tylko na te kilka dni :) Mam kilka wątpliwości i proszę o wyczerpujące porady: 1. Ubiór na szlaki (doliny i góry). Wiem, że musi być wygodny. Buty -> czy mogą być zwyczajne sportowe adidasy typu skate (coś takiego: http://bi.gazeta.pl/im/1/6483/z6483751X.jpg ) ? Mają dość grubą podeszwę i jak dla mnie są bardzo wygodne :) Co myślicie rówież o takich bucikach http://www.anonsdebicki.pl/obrazy/165713628556023.jpg (trochę lżejsze niż poprzednie). Oczywiście chodzi mi tutaj o wzór a nie o kolor :) Spodnie -> Czy muszą być długie ? Czy mogą być takie za kolano (rybaczki)? Czy jak jest bardzo ciepło (jadę w sierpniu) to można się wybrać na szlaki w krótkich spodenkach ? I czy mogą to być wygodne jeansy lub jeszcze wygodniejsze grubsze legginsy ? :) Górna część -> jakiś t-shirt, bluza + kurtka przeciwdeszczowa w plecak może być ? Co jeszcze z ubrań polecacie ? Jakaś czapeczka (basebolówka czy tylko chustka), okulary przeciwsłoneczne, czy coś jeszcze ? 2. Moja fobia - kleszcze i komary. Zawsze z lasu wychodze cała pokąsana przez komary. Czy na szlakach jest ich dużo ? I jak to wygląda z kleszczami ? Czy warto zaopatrzyć sięw jakiś spray odstraszający i przed wyprawą się popsikać ? 3. Załatwianie potrzeb fizjologicznych :) Jak wiadomo mogą nas spotkać w każdym momencie :P Czy na szlakach są jakieś miejsca do tego wyznaczone (toi toi, wc, schroniska) gdzie można ząłatwić się i czy te miejsca są odplatne i w jakiej odległości od siebie? 4. Jakie miejsca i atrakcje polecacie w Zakopanym dla grupki w miarę spokojnych ( :P ) studentów ? Szlaki, trasy, ale również samo centrum Zakopanego - ciekawe knajpy gdzie można zjeść tani i dobry obiad, jakieś puby gdzie wieczorem można wypić drinka lub piwko, jakieś inne ciekawe miejsca gdzie można spędzić miło czas (bo nie będziemy codziennie na całodniowych szlakach :) ) 5. Co warto zabrać ze sobą do plecaka wybierając się na szlak ? Co do jedzenia i picia ? Latarka (do jaskiń)? apteczka ? coś jeszcze ? 6. Jakieś wieksze sklepy w pobliżu centrum (typu biedronka, tesco, lidl itp) aby można było zrobić tanie zakupy spożywcze na wyposażenie kwatery :) 6. Jakieś inne cenne rady na wyjazd do Zakopanego ? :) Z góry dziękuję za wszelką pomoc i porady :) Pozdrawiam, Asia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×