Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aldona11

Grzybica pochwy

Polecane posty

Od ponad pół roku choruje na grzybice pochwy. Od kolejnego lekarza dostałam kolejne lekarstwo orungal w dawce 100 mg raz dziennie przez miesiąc, wcześniej brałam kotekonazol. Orungal biore już 6 dzień i jak na razie nie pomaga , w dodatku spóznia mi się miesiaczka 2 tydzień dodam że nie jestem w ciązy. Czy przyjmowanie orungalu ma coś wspólnego z brakiem miesiaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny a jestes pewna ze to nie ciaza? nie znam tego leku ale mam pare działajacych sposobow na grzybice, nie koniecznie terapia antybiotykami jest potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sobenka
a czytalas dokladnie ulotke? tam powinno byc napisane o tym w dzialaniach niepozadanych, a jak nie to wybierz sie do lekarza lub chociaz do niego zadzwon. leczenie grzybicy trwa dosc dlugo,a wiec nie zniechecaj sie!! przede wszytskim nie przerywaj leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sobenka
A jakie masz sposoby jennifer? bo z tego co ja wiem to sama grzybice trzeba jednak leczyc antybiotykiami. wazne jest tylko potem, zeby bardzo uwazac, zeby znow czegos nie zlapac sopoki srodowisko pochwy sie nie znormalizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmm;;;;;;;;;
sobenka hahaha Ty chyba zgupialas.Od antybiotykow to mozna dostac grzybicy bo organizm sie wyjalowia. Autorko ja mam od kilku lat ten problem.Zaczelo sie od tego ze bralam dlugo tabletki antykoncepcyjne (moga one prowokowac grzybice) Teraz prawie przy kazdym stosunku jak sie tylko zatre mam ten problem.Ja zawsze stosuje globulki GINOPAVARIL.Z tego co wiem to nie ma juz ich w Polse;Ja nie mieszkam w Polsce wiec mam je pod reka.Mysle jednak ze lekarz moze dac Ci ich odpowiednik.Przechodzi po jednym dnlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja unikam antybiotykow jak ognia, straszne zniszczenie sieja w organizmie, tabletki tez stosowalam i po ich odstaiweniu 2 lata do siebie dochodzilam.... szok.. podstawowa rzecz to higiena, osobny recznik, czyste toalety, odpowiednia dieta z duza zawartosci wit C no i profilaktyka w sensie lekarstw, jesli cos jest nie tak odrazu biore sprawdzony na sobie lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana I O K
Stany zapalne ogólnie mogą wpływać trochę na zaburzenia cyklu. Ale jak męczysz się już trochę z grzybkiem, to powinnaś porobic sobie podstawowe badania: cukier, hormony, tarczyca, morfologia, koniecznie posiew z pochwy z mykogramem. Wiele jest czynników sprzyjających grzybicom. Na dodatek przy nawrotach powinno się leczyć też partnera. Staraj się ograniczyć spożywanie cukrów prostych na rzecz bardziej jogurtów, kiszonek, porów, cebuli, cykorii :) No i probiotyki dla kobiet jak Lacibios femina warto łykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez słyszalam ze na grzybice stosuje sie antybiotyk, bo zwykle probiotyki albo tabletki na infekcje nie zwalcza grzybicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaadka
dokladnie, na grzybice konieczna jest wizyta u lekarza. probiotyki lub dopochwowe srodki z kwasem mlekowym pomagaja np. w leczeniu bv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaadka
sobenka ma czesciowo racje, antybiotyki to stara metoda leczenia grzybicy, teraz faktycznie juz raczej sie od niej odchodzi. antybiotyki moga nasilac nawet objawy. wazne jest, zeby przy takich sklonnosciach w czasie brania natybiotyku nawet oprocz oslonowych lekow stosowac cos kontretnie ochronnego na srodowisko pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oslonowych lekpow jest rownie duzo co tych antybiotyukow na grzybice;] ja stsosowałam dlugo vagical i byloby ok gdyby nie to ze nielubie globulek i pani w aptece polecila mi lek w żelu wlasnie jako probiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie lubie globulek, za tabletkami doustnie tez nie przepadam bo mam zawsze róxne problemy z ukladem pokarmowym, wiec zadych sztuczności na wszelki wypadek wolę tam nie wrzucac... a jaki probiotyk w zelu używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khjg
idz i zród sobi eposiew z pochwy z antybiogramem iantymykogramem. Mnie leczyli na śłepo przez ponad rok, w końcu zmieniłam lekarza i wyliczanki się skończyły. wyleczyl mnie w 2 miesiące z bakterii i grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaadka
globulki sa faktycznie bardzo nieprzyjemne w stosowaniu. a posiwem to dobry pomysl, wtedy mozna wyleczyc sie raz a dobrze i zaoszczedzic pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlica
faktycznie posiew to najlepszy pomysl tylko dlaczego lekarze tak dlugo zwlekaja z wykonaniem go...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość probiotyk
po wyleczeniu faktycznie dobrze jest się 'zabezpieczyć', stosować profilaktykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balans limans
carlica, albo zwlekaja albo wrecz nigdy nie zlecaja i trzeba na wlasna reke robic :o moim zdaniem to jest niekompetencja, lenistwo sluzby zdrowia i powinny byc z tego wyciagana jakies konsekwencje. poza tym kazdy ginekolog i lekarz rodzinny powinien byc przeszkolony w powiedzeniu pacjentce jakie sa czynniki sprzyjajace grzybicy i jak jej zapobiegac, czego unikac, co robic, na co uwazac. bo co z tego, ze nawet jak trafia z lekiem 'w ciemno' jak za miesiac przyjdzie pacjentka z tym samym bo np. nie dostala do lykania probiotykow ginekologicznych albo nie zostalo jej przekazane, ze nie powinna robic irygacji lub brac probiotyki oslonowo w czasie antybiotyku itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posiadam szczepionke sprowadzona z Niemiec gynatren ,zostały mi 2 ampułki do odsprzedania ważne do konca sierpnia 2010 ,przechowywana w lodówce ponieważ szczepionkę trzeba przewozić w lodówce najlepiej żeby to było z małopolski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuskatatuska
Dziewczyny, nie eksperymentujcie same, nie kupujcie srodkow tylko trzeba do lekarza, zrobic analizy i wtedy zaczac leczenie. I dbac o higiene w tzw miedzyczasie bo bez tego leczenie nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotta34
Jakich środków używacie jeżeli chodzi o profilaktykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary56a
To zależy na co:) Ja używam Feminelli Vagi C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkrabku
jeśli grzybica już się pojawiła, to najpierw do lekarza, koniecznie antybiotyk, a później bardzo dokładna profilaktyka, aby nie złapać jej ponownie. ja stosuję żele do higieny intymnej z serii ziaja intima i koniecznie 1raz w miesiącu- po miesiączce globulki apivaginum. i jestem spokojna, grzybki mnie omijają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Pacanowie Kozy kują
co za bzdury wypisujecie jedna z drugą - antybiotyki niszczą bakterie a nie grzyby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elisssa Me
O, ja profilaktycznie biorę LaciBios femina ale tego Apivaginum może spróbuję kiedyś użyć po ostrzejszym seksie dodatkowo, bo on bardziej na podrażnienia niż na infekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuskatatuska
ja też używam Feminellę i jest ok ale inny problem jest tutaj tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do w Pacanowie Kozy kują
a słyszłaś kretynko o natybiotykach p/grzybiczych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do w Pacanowie Kozy kują
"antybiotykach" miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicoll72
KONIECZNIE POPROŚ LEKARZA O "MYCOSYST" TO SILNY ANTYBIOTYK JA TEŻ MIAŁAM NAWRACAJĄCE INFEKCJE I TERAZ JAKBY RĘKĄ ODJĄŁ... BARDZO BARDZO POLECAM!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Wszytkich
skoro masz grzybicę pochwy przez pół roku to: albo zmień lekarza albo obecnego poproś o zmianę lekarstwa. Posiew byłby przydatny. Probiotyki, Feminella - OK ale to są środki przy braniu antybiotyków leczących inne problemy a mogących powodować grzybicę jako profilaktyka. A tutaj najpierw trzeba wyleczyć przewlekły przypadek grzybicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×