Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pawel94333

kiedy wychowaniem dziecka zajmuje sie ojciec

Polecane posty

Gość pawel94333

w sytuacji kiedy wychowywaniem dziecka zajmuje się ojciec (matka wogóle nie chce o tym słyszeć, odeszła z innym, ale nie pracuje jest na maciezynskim bo urodzila dziecko partnerowi ) to czy prawo o alimentach działa tez w druga stronę, czy takiemu ojcu przysługują alimenty ?? i jakiej wysokosci??? jesli ja dobrze zarabiam i stac mnie na wiele. ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie przysluguja, bo przeciez to Ty teraz dbasz o wychowanie i utrzymanie dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel94333
no wlasnie ale ile tych alimentow mi przyznają 200zł ?? to chyba nawet nie oplaca sie wnosic wniosku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel94333
10 lat , ale jesli sad bierze mozliwosci zarobkowe a ona takich nie ma bo jest na macierzynskim to co zrobi sąd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, ale macierzynski trwa krotko, a poza tym czy wczesniej pracowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel94333
nie nie pracowala , ja dobrze zarabialem i zarabiam wiec byla na moim utrzymaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotniczkajedna
Nawet gdyby miała płacić te 200 stówy to jej nie odpuszczaj, żeby nie zapomniała przez przypadek ze urodziła dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to moze wezma pod uwage zarobki partnera? tez muysle, zebys nie odpuszczal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotniczkajedna
No ale jak przestaniesz już ją utrzymywać to chyba do pracy pójdzie,tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczbapi
a macie rozwód? sąd orzekł, że dziecko ma mieszkać u Ciebie, czy po prostu samo tak wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel94333
nie utrzymuje ją bo nie jestesmy razem - niewiem czy wezma pod uwage partnera co ma jej partner wspolnego do naszego dziecka? no nic bede sie musial przejsc do prawnika,bo to troche pogmatfana sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z pewnoscia nie czesto wystepuje, ale dostaniesz cos na pewno. Bo ja kprowadza wspolne gospodarstwo domowe to bierze Sad pod uwage,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel94333
Ona zlozyla pozew o rozwod ,nie ma wyznaczonej jeszcze daty rozprawy dziecko zostanie u mnie ,i tak mnie ciekawi czy w ogole ządac jakis alimentow skoro nie beda mieli nawet z czego jej wziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel94333
no nic zobacze jak to wyjdzie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz wystapic o zabezpieczenie alimentow, ja zrobilam blad i nic nie dostalam przez cala sprawe rozwodowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczbapi
wiesz, zawsze jeszcze jest fundusz. Kurde, żeby tylko nie było tak, że ona da jakieś marne grosze, a później będzie chciała alimenty na siebie od Twojego dziecka. Idź do prawnika, najlepiej Ci doradzi, a poza tym rozumiem, że rozwód z jej winy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel94333
nie - za porozumieniem stron -taki pozew zlozyla ,bo niby szybciej sie sprawa skonczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotniczkajedna
Jak to nie bedą mieli z czego??? Dostaniesz aliemnty z FA a ona bedzie musiała to spłacić. "Podziwiam" tupet takich matek. Myslałam że ten typ reprezentują tylko faceci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczbapi
kurde, a tak bardzo zależy Ci na tym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel94333
no mnie zalezy ,bo mialbym prawnie przyznaną opieke nad dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel94333
po drugie nie chce sie klocic i opowiadac o prywatnych sprawach mojego zycia przed sądem - po co sie klocic w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotniczkajedna
No to fakt - z FA nie dostaniesz,niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob jak chcesz, ale ja np walczylam o rozwod z winy bylego, bo wiem jaki to d.... i o dziecko tez chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczbapi
ale o ile nic się nie zmieniło od ostatnich dwóch lat, to nie musisz mieć do tego rozwodu. Zakładasz sprawę o alimenty i przyznanie opieki nad dzieckiem, a osobno o rozwód. Dwa lata temu zrobiła tak moja ciotka, nie ma rozwodu z powodów wiary, bo kościół nie zgadza się na rozwód, a ma przyznaną wyłączną opiekę nad dziećmi i alimenty na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczbapi
ale wiesz, że jak jest rozwód bez orzekania o winie to przez pięć lat możesz płacić alimenty na żonę, jeżeli ta znajdzie się w niedostatku (np. nowy partner kopnie ją w tyłek i zostanie sama)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×