Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosia432

Jak czesto czyścicie kibel?

Polecane posty

Gość gosia432

tj tak generalnie z wybraniem wody? Ja robię to co tydzien i wydaje mi sie że to czesto a kibel jest taki zasyfiony że masakra. Kamien jest az czarny o zapachu tak jakby smaru od silnika samochodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdwe
nie no bez pezsady, ja polewam po kazdym uzyciu plynem pozatym raz w tyg wlewam cos od kamienia i wieszam kostki, ale nigdy u mnie takiego czarnego kamienia nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia432
No własnie sie zastanawiam czy to może wina wody bo mam ze studni głębinowej żebym tak rzadziej czyściła kibel to byłby nie do odszorowania. I tak kilka razy zalewałam go wczoraj cilir bankiem zanim pusciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
Myję kibelek raz na tydzień i jest czyściutki. Nie daję żadnych kostek, bo został mi ślad od nich i nie mogę go niczym doczyścić .... tak po za tym jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia432
No u mnie tez jest czyściutki ale to tylko dlatego ze bardzo tego pilnuję i musze sie naprawde przykładac. Jak wczoraj wybrałam wode to....gdyby ktos to zobaczył to by na pewno pomyślał ze z rok tego kibla nie myłam a myję co sobote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
Ja nigdy wody nie wybieram ..... poprostu nie ma takiej potrzeby! Nie rozumiem, po co aż tyle zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
Jeżeli masz jakiś usmarowany kamień, o którym piszesz, to potraktuj go kretem, na pewno ten odór odpuści , a potem odkamieniacz, aż do skutku. W środku w muszla powinna być biała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymień muszlę na nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia432
w środkumuszla powinna być biała. No jest biała ale gdybym nie wybierała wody co tydzien i nie szorowała mimo odkamieniacza to by nie była Muszla jest wymieniona, no ma może z 3 lata ale wcześniejsza miałam o wiele dłużej i tego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak Ty tą wodę wybierasz? Czym? Ja jak już, chcę się pozbyć wody, to szczotką kilkakrotnie jakby popycham tą wodę, ona się cofa, i wody nie mam. Ja jeszcze do roku 2009 też mialam wodę ze studni głębinowej, ale takich cudów nie było. A kibelek też myję tak porządnie raz w tyg. i bez pozbywania sie wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia432
no normalnię, mocze szmatkę, wyciskam ją do jakiejś miski potem znowu i znowu i znowu. Ja musze tak robić bo inaczej bym go nie domyła, tylko wlac do wody jakiegoś specyfiku to u mnie nie zadziała. Nie wiem czemu tak mam. Nawet szufladkę na proszek w pralce musze wyjmowac co kilka tyg i gotowac w kwasku bo wygląda obrzydliwie w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terkoczekil
Nigdy kur...nigdy.Nie wyobrażam sobie czyścić kibla.Natura jest najważniejsza a żyjątka które otaczają to urządzenie dodają tylko powagi temu miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj tak jak ja robie- kilkakrotnie popychaj tą wodę do dołu szczotką. Ona się cofnie do rur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia432
mandalenka ok spróbuję, ale szorowac i tak będę musiała:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie lepiej mopem
ja wkladam mopa i on wchlania te wode a ja to pozniej wyciskam do wiadra ,jak juz suchy kibelek to wlewam srodki , szoruje a potem wlewam te wode i splukuje kilkakrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
codziennie!!!! odrobina chloru,porzadne szorowanie,potem psikacz i szmatka,kibel musi sie blyszczec,zebym na nim usiadla. a zajmuje to minute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja korzystam sama z toalety więc na bierzaco czyszcze deskę i szoruję to co wyszorować trzeba. Ale takie szorowanie na maksa, to raz w tyg- nie mam potrzeby codziennie szorować. Co innego jak się zjezdza rodzina, a glownie plec męska ;) A z tym mopem to też dobry sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde,a ja myślałam, że jestem pierdyknięta...ale żeby wodę wybierać to mi do głowy nie przyszło :P Możę mam dobrą wodę?Brudne się robi po wylaniu wody od mycia podłóg.Wtedy szczotką przemyję.Raz w tygodniu odet i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amita, co robisz z tym octem? polewasz kibelek i zostawiasz na jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e tam tylko kiedy
No wiesz, tak się męczyć, ja tam spokojnie czekam aż woda w kiblu zrobi się zielona od glonów a wtedy zamykam klapę coby nie widzieć tego ......i jest giiiit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi lubi robote a robota głu
iego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damianka
Domestos w czarnym opakowani (w środku jest czerwony żel) działa tak, że nie trzeba wody wybierać. Polewasz domestosem, odczekujesz ok 15-20 minut i normalnie szczotą jedziesz wszystko naokoło i to w środku, tam gdzie stoi woda - też. Wszystko się idealnie domywa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zalezy od wody - niestety - mieszkalam w kilku miejscach i jak woda byla miejska to wystarczylo wlewac domestos i kibel byl czysty, a teraz mam wode glebionowa no i zostawia paskudny osad i tez raz na tydzien wylewam wode i uzywam domestosa do kamienia (zielny) i on daje rade, a na co dzien uzywam kostki w spluczce - pomaga tez duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny domestos jest dobry. skuteczny tez jest taki mało znany środek - pikasat - ja go kupowałam w małym sklepiku chemicznym, wyżera wszystko aż miło. stary kibel nim czyściłam, jak nic innego nie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polewam,odczekuję jakiś czas (zależy czy zapomnę czy też ktoś chce skorzystać) czyszczę szczotą i spłukuję wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przykładna żona i ............
raz na miesiąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przykładna żona i ............
częste mycie skraca życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia 432
dzięki za odp wszystkim Muszę wypróbowac ten cZarny domestos , no i ten pikasat moze gdzieś kupę jak taki dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje kochane w lidlu sa cudowne tabletki do toalety w5 zostawiasz na pół godz i kamienia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×