Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Fafaraffa

Dotacja PUP - kontrola - kilka pytań

Polecane posty

Gość Fafaraffa

Minęło 11 miesięcy od kiedy moja działalność powstała z pieniędzy, które otrzymałam od PUP na założenie działalności. Dzisiaj dostałam tel z wiadomością, że PUP chce przeprowadzić kontrolę. Ok, nie ma problemu gdyż sprzęt, ktory zakupiłam jest OK, zgodny z wnioskiem, który złozyłam i fakturami, które zaraz po założeniu przedtawiłam. Moja dostacja była tylko na sprzęt (2 sztuki). I nie byłoby mojego zdziwienia, gdyby nie fakt, że chcą, abym przyniosła ze sobą do PUP przed kontrolą wszystkie dowody wpłat do ZUS i dokumenty potwierdzajace jaka formę opodatkowania wybrałam. Z miesiac minie rok od prowadzenia DG i będe musiała znowu przedstawić zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami wiec jestem zdziwiniona, że miesiąc wczesniej chcą ode mnie dowody wpłaty - zwłaszcza, że kilka robiłam nie przelewem internetowym, a w agencji PKO i nie wiem gdzie mam dowód wpłaty. Przecież nie mam obowiazku tego zbierać, a w umowie nie jest napisane, ze do kontroli trzeba mieć przygotowane takie dokumenty. Tak samo z potwierdzeniem formy opodatkowania. Nie mam żadnego dokumentu potwierdzajacego, że jestem na ryczałcie, mam tylko to, że jestem VATowcem. Ciekawa jestem jak wyglądały kontrole u innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×