Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Witajcie Grudnióweczki:) Nie nadążam was podczytywać tak się rozkręciłyście:) Co do karmienia piersią, to ja niestety karmię przez kapturki i nie moge małego odzwyczaić:( Pediatra straszy mnie że moge stracic przez to pokarm i muszę dodatkowo odciagac. Na razie sie nie poddaje i próbuje małego podstawiac bez. Co do pokarmu to na 100 % pomaga picie duuuzej ilości wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenia - ja jestem z Białołęki. co do zmiany to trafiłam i na gorszą i na lepszą. Rzeczywiście planowac można, a i tak nie wiadomo gdzie się wyląduje. Ja najpierw udałam się w nocy na żelazną i z braku miejsc mnie odesłali. Co do miejsc w szpitalu to podobno z bródnowskiego nie odsyłają. Powiem tak: w piątek jak urodziłam mieli pełno miejsc na salach, a już w sobotę rano jedna pani na korytarzu leżała, ale może ze 3 godzinki i też dostała miejsce. Pewnie dlatego po dwóch dobach wypuszczają. Minusem są godziny odwiedzin, w tygodniu 14-17, ale jak Ci się trafi weekand to od 10.30 do 18.00 :) no i położne po porodzie za dużo się nie zajmują mamami, chyba, że sama będziesz pytała co i jak to wtedy są pomocne. Generalnie źle nie było, ale dużo pewnie zależy też od współlokatorek :) Mi już przeszła faza "jak to bolało" i teraz miło wspominam to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo zmartwiłaś mnie... ja też karmię z nakładkami i nie chciałabym stracic pokarmu :( mój Radzio nie potrafi inaczej.... a i tak ciągnie tak mocno, że brodawki bolą. Daj znac czy są jakies efekty u Ciebie, może też się kiedyś zmobilizuję do przyuczenia małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotlinka wiesz moze co tam z nasza Pasją sie dzieje? Bo długo sie nie odzywa, zapewne juz urodzila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka154
laura, to wyjątkowo Ci się trafiło albo miałyśmy z kolezanką niefart, w bólach pojechałam z kumpelą na ktg i usg siedziałyśmy 4 godz i nikt nas nie przyjoł tylko patrzyłyśmy jak wchosdza panie z walizeczkami na umówione porody, szlak mnie trafiał jak skomentowałam to a babeczka odpowiedziała ze to szpital nie dla wszystkich, wcześniej tylko słyszałam ze tam takie jaja ale i przekonałam sie na własnej skurze:( wiec co bądz albo pechowa zmiana albo coś w tym jest ze żelazna ma taka opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie wiem co z Pasją, widziałyśmy się 25.11 w szpitalu i chyba od tamtej pory też nie pisała nic na forum. Może już urodziła maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwiazdeczka46
Cześć Dziewczynki, Pragnę się pochwalić, że w poniedziałek przyszło na świat moje maleństwo. Córeczka - prawdopodobnie Kingusia. Była malutka bo ważyła 2850 i miała 51cm. Ale jest przekochana. Wczoraj wróciliśmy do domu a dziś mam dopiero teraz czas żeby usiąść i coś napisać. Nie miałam jeszcze czasu przeczytać, która z nas ma szczęście swoje przy sobie ale wszytkim Nowym Mamom gratuluje!!! U mnie wygladało to tak, że termin z OM miałam na 2 grudnia a USG różnie od 11-17grudnia. POnieważ miałam wskazania okulistyczne zaplanowaną miałam cesarkę. Zgłasilam sie więc w wyznaczonym terminie czyli 6.12.2010 do lekarza i ten przed przyjęciem skierował mnie na badania tj USG, KTG i okazło sie z USG, że mam nieprawidłowe przpływy w tętnicach małowodzie i hypotrifie płodu i zadecydowali o cięciu natychmiastowym i o 14 00 mała była już na świecie. Na dziś pozdrawiam Was napiszę więcej jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie !!! Gwiazdeczka 46 Gratuluje -Kinga bardzo ładne imię.Dziś wypada moja kolej ale nic się nie zapowiada,pogodziłam się z tym że nie dziś a we wtorek dopiero pojawi się mój mały Mateuszek i czuję wewnętrzny luz i spokój i Wam życzę wszystkiego dobrego,udanego weekendu. 21 Joanna a jak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdeczko gratulacje, ładne imie wybraliście :) Wiedziałas ze bedzie dziewczynka? Bo w tabelce był wpisany chłopczyk. Mnie troszke brzuch bolał jak na @ w nocy ale przeszło, teraz nic sie nie dzieje. Takie mrozy idą to się nie dziwie że moj Michałek nie che jeszcze przyjsc na świat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka154
Gwiazdeczka gratulacje:) U mnie spokojnie nic sie nie dzieje ale jestem juz zmęczona tym wyczekiwaniem, chciałabym juz urodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam juz dosc tego czekania, jeszcze tesciowa wydzwania kazdy dzien jak sie czuje i czy cos nie ruszylo wrrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21_joanna
Gwiazdeczka gratulacje! Wiola u mnie tez cisza,zero skurczy:( Jutro ide na wizyte wiec czegos sie dowiem moze czy chociaz niewielkie mam rozwarcie.Wiola a czemu piszesz ze we wtorek rodzisz?To juz Ci maja wywolywac?U nas to 2 tyg czekaja jak nic sie nie dzieje czyli swieta pewnie przeleze w szpitalu:( A nie wiesz moze co tam u IlonyK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna termin z OM miałam między 3-6 grudnia bo zdarzało mi się mieć nieregularne cykle więc moja doktor policzyła od tego terminu w poniedziałek mam jechać do szpitala na Ktg i zabrać rzeczy do szpitala bo jak się samo nie ruszy to we wtorek 14 grudnia będę miała wywoływany,po za tym powiedziała że mam wód mało ale niby w dopuszczalnej normie nie wiem o co jej chodzi ,u mnie wczoraj minął 41 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21_joanna
wiola to teraz juz rozumien no to Ty juz bedziesz naprawde miec malenstwo lada dzien przy sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21_joanna
wiola a jak jest u ciebie ze zwolnieniem po terminie?Bo mi lekarz dal tylko do dnia terminu a reszta ma isc juz z macierzynskiego powiedzial a ja tak nie chce.Nawet moja kadrowa powiedziala zebym starala sie o to zwolnienie bo to nie prawda ze nie moze mi wystawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdeczka46 - gratulacje :) Bettinka - Michałek to bardzo śliczne imię :) sama bym takie wybrała, ale dwóch Michałów w domu to chyba przesada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny. Udało mi się na chwilę dorwać do internetu. Niestety nie jestem na bieżąco co sie u was dzieje bo nie mam za bardzo czasu - ale obiecuję że jak będę już w domku i będę miała chwilkę wolnego czasu to nadrobię zaległości. Na początku napiszę że nadal jestem w dwupaku i nic sie nie zanosi żebym szybko urodziła. Niestety u maluszka nadal występuje arytmia i zostanę już w szpitalu do porodu. Mam nadzieję że to już niedługo:) Codziennie mam co 2 h. sprawdzane tętno małego i 3 razy w ciągu dnia podłączane ktg. Pozdrawiam serdecznie. Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna, mi lekarz wypisal do 29 grudnia tj. do dwóch tygodni po terminie i nawet nie musialam prosic Ewcia a mysmy juz myślały ze masz maluszka przy sobie, wazne ze jestes pod stała opieka i oserwacja napewno wszystko bedzie dobrze:) 3maj sie dzielnie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna ja nie mam zwolnienia , pracuję w klubie dobrych parę lat do mojej pracy szczerze mówiąc wystarczy telefon i laptop nie muszę przesiadywać w biurze,mój szef to jest super gość zresztą moja rodzina idzie mi na rękę jak nie byłam jeszcze w ciąży też miałam w pracy luz . Szczerze mówiąc będąc już w ciąży i siedząc w domu jako jedyna z obecnych managerów byłam bardziej w pracy dostępna niż oni po kolejnej imprezce bo tak balowali ,mogłam iść na zwolnienie bo moja doktor by wypisała mi bez problemu ale nie chciałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urlop macierzyński rozpoczyna się w dniu porodu, lub do dwóch tygodni przed przewidywaną datą. Po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego przysługuje dodatkowy urlop macierzyński. Wniosek składa się do pracodawcy co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego dodatkowego urlopu,ale szczerze mówiąc to zależy od lekarza bo jak by był ok to by wypisał normalnie zwolnienie i by nie zabierali ci z macierzyńskiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21_joanna
A no wlasnie tez sie dowiedzialam ze zależy to od lekarza.Poprosze go jutro o to zwolnienie a jak nie to musze od jakiegos ogolnego wziasc i tyle.Tylko jak mnie położy jutro w szpitalu to sobie nie zalatwie zwolnienia i lipa a podobno u nas ordynator nie chce dawac zwolnienia jesli kobieta lezy po terminie tylko mowi ze teraz to juz macierzynski.Chore to jest wszystko.Macierzynski jak sama nazwa wskazuje to opieka nad dzieckiem a nie w ciazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki, Ale dawno mnie tu nie było... wszystko przez ten pobyt w szpitalu... Na początku moje ogromne gratulacje dla świeżo upieczonych Mamuś!! Ja również melduję dumnie, że jestem już rozpakowana :)))))) 5 grudnia o godz. 12:55 przyszedł na świat nasz synek Kostek. Waży 2640 i mierzy 50 cm. Mimo malutkich gabarytów dostał od razu 10 punktów. W niedzielę o godz. 9:45 nagle odeszły mi wody - zupełnie się tego nie spodziewałam i nic specjalnie tego nie zapowiadało. Akcja skurczowa była od razu mega intensywna i już o 12:55 synek był na świecie. Położne były w szoku, że tak szybko urodziłam :) szczególnie, że byłam pierworódką. Ekipa, na którą trafiłam w szpitalu na czas była cudowna. Wszyscy byli dla mnie czuli, troskliwi. Nawet nie musiałam prosić o znieczulenie - sami mi je podali pytając tylko czy wyrażam zgodę. Kiedy było mi ciężko trzymali mnie za rękę i cierpliwie tłumaczyli jak powinnam przeć. Oczywiście cały czas był przy mnie mój cudowny mąż, który trzymał mnie za rękę i wspierał całym sobą. Spisał się na medal. A moment kiedy synek wyjrzał na świat - najpiękniejszy w życiu dla młodych rodziców!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasja24 ogromne gratulacje :* wszystkiego dobrego Wam życze, niech synuś zdrowo rośnie :* ale sie ciesze :) w wolnej chwili podeślij foto na nasz mejl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozwole sobie uaktualnic tabelke :) gwiazdeczka32.............08.12.2010....... ...dziewczynka...Bielsko-Biała IlonaK.......29...........10.12.2010...........chłopiec. .......Dąbrowa Górnicza wiola.sz....32............11.12.2010 . ........chłopiec............Gdańsk 21_joanna.....??..........11.12.2010............chłopiec ...........?? explosive...33............13.12.2010. .. ......chłopiec............Berlin bettinka87..23............15.12.2010.. ........chłopiec............podkarpackie Amelee ......28 lat ......15.12.2010 ..........dziewczynka........Baden-Wrttemberg Natalia_1990..20..........15.12.2010... .......Dziewczynka.... ....Wrocław ewa0505....26.............16.12.2010...........chłopiec. ... .......Suwałki..... łe rety....26.............16.12.2010...........chłopiec....... ....Ustrzyki Dolne... Pasja24....24.............16.12.2010...........chłopiec. .............Warszawa... Kasiulek1707....25........17.12.2010...........chłopiec. ............mazowieckie Kropka1111 .29............20.12.2010 ..........chłopiec porcupine...31............20.12.2010...........dziewczynk a.. ........Górny Śląsk basienka154...30..........26.12.2010...........dziewczynk a............Warszawa evangeline.....25.........27.12.2010...........chłopiec. ..............dolnyśląsk olenia90.....20..........29.12.2010.............chłopiec ............Warszawa ROZPAKOWANE kto-----------------data urodzenia---------płec/imię-------------masa i długość: karo31..............04.11.2010..........Wojtuś....... .........2550g 49cm herbata czerwona....09.11.2010..........Kubuś..................3150 g 57cm Pampusia............18.11.2010 .........Mikołaj................3180g 54cm Niania666...........21.11.2010..........Patryczek..... ... ....3280g 52cm Agawa84.............22.11.2010..........Mariuszek...... .......3450g 56cm Kotlinka............26.11.2010..........Radek........ .........3720g 53cm mammma80............27.11.2010..........Artur............ ......3225g 55cm pola_30_.............29.11.2010..........??.............. ..3190g 51cm AgnieszkaW...........03.12.2010........Maksymilian....... ......3810g _kasik_.................05.12.2010..........Dawidek...... ............3700cm 60cm Pasja24.................05.12.2010..........Kostek.....................2640cm 50cm Gwiazdeczka46.......06.12.2010............?.............. ............2850g lapia.........25......06.12.2010.........Piotruś........ ......3520g 56cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21_joanna
Pasja gratulacje!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×