Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość marina17

woda mineralna

Polecane posty

Gość marina17

która woda mineralna (niegazowana) wg. was jest najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u niektórych ludzi
ta z kranu-całkiem poważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żywiec Zdrój, Kropla Beskidu, Cisowianka, Kuracjusz Beskidzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamuszka
Nałęczowianka Cisowianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mineralna czy źródlana? bo niektórzy tu widzę wymieniają je jednym ciurkiem, a to róznica poza tym - dla każdego będzie dobra inna woda, pomijając walory smakowe i stopień nasycenia CO2 ja mam skłonności do kamieni, więc wybieram wodę jak najbardziej miękką, tym bardziej, że kranówę mam twardą mineralna- kropla beskidu żródlana - żywiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako lokalna patriotka wybieram Cisowiankę. smakuje mi też Żywiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja lubie krople beskidu
niegazowaną i gazowaną :) Żywiec Zdrój to gówno, gdybyście wiedziały skąd biorą tą wodę, nie piłybyście jej. Mój szwagier i kolega pracują w Żywiec Zdroju i opowiadali jak robią taką wodę, oboje odradzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepotrzebny niepotrzebny tema
cisowianka jedynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
widze, ze przoduje cisowianka. dlaczego ja tak lubicie? w czym bije te inne na glowe? a o co chodzi z ta brudna woda do zywca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekki gaz...
Kryniczanka lub Piwniczanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
ale czemu akurat cisowianka? (o nia pytam, bo prawie ma najwiecej glosow ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie dla mnie wiekszej roznicy miedzy nimi smakowych to nie ma jedynie wiem ze to nie kranowka.przede wszystkim oczywiscie niegazowana pije a co do firm to nie bede oryginalna: -cisowianka -naleczowianka -zywiec zdroj -w ostatecznosci kropla beskidu ewa33 lubie nie raz twoje posty bo masz wiele fajnych porad ale takie czepianie sie nie zawsze sie fajnie czyta.podejrzewam ze autorka topiku nie miala na mysli tylko i wylacznie wod mineralnych po prostu zrobila ranking wod BUTELKOWYCH ktore wszytskie potocznie sa zwane MINERALNE ale jednak smiem twierdzic ze okolo 85% spoleczenstwa zdaje sobie sprawe z podzialu wod butelkowych na zrodlane mineralne stolowe i lecznicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do teraz czas na mnie
a ja myślę, że niestety większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z różnic pomiędzy różnymi rodzajami wody :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeej no kobietki nie miejmy az tak niskiej oceny wiedzy ludzi w polsce.moze niekoniecznie zdaja sobie sprawe czym np zrodlana rozni sie od stolowej ale to ze sa rozne to raczej wiedza tylko mowie wydaje mi sie ze autorka ma na mysli ogol wod butelkowych a potocznie przyjelo sie ze mowimy na wszystkie mineralne z czystego lenistwa albo wygody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
chodziło mi tylko o WODY MINERALNE ! nie źródlane a konkretnie to która z nich jest najlepsza, mam zamiar wprowadzić ją do swojej diety , nie wiem którą wybrać więc postanowiłam się wam poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gzy
najlepsza jest niebieska nałęczowianka niegazowana ewent. żywiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
Żywiec nie jest chyba wodą mineralną tylko źródlaną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to na codzien lepiej jest wybierac wode zrodlana (Ewa 33 chyba dobrze mysle) a to male podpunkciki z pewnego artykulu: WODA ZRODLANA -mala zawartosc skl. min. przez co nie nadaja sie do uzupelniania biopierwiastkow -polecane sa m.in. osobom z nadcisnieniem(zawieraja malo soli) -bez przeszkod mozna podawac niemowletom -nie powinny pic je kobiety w ciazy bo wyplukuja potrzebne im mineraly -nadaja sie do przygotowania posilkow parzenia kawy czy herbaty,bardzo dobrze rozpuszczaja skladniki odzywcze przez co sa latwiej przyswajalne WODA MINERALNA przez wieksza ilosc skl min nie tylko gasi pragnienie ale i dostarcza pierwiastki takie jak magnez sod wapn -wysoko zmineralizowana zalecana przy zaparciach bo poprawia prace jelit i lagodzi kaca(mozna dobrac wysokozmineralizowana wedlug naszych potrzeb-jesli jestesmy zestresowani to ta z wieksza dawka magnezu itp...) -zawieraja stosunkowo duzo sodu wiec polecane osobom uprawiajacym sport -nie mozna podawac niemowletom STOLOWA -jest wzbogacona o skladniki mineralne np magnez wapn czasem jod -wlasciwosci podobne do wod wysokozmineralizowanych -dobre sa dla sportowcow pracujacych fizycznie oraz zestresowanych -nie moga byc podawane niemowleta ale moga pic je dzieci LECZNICZA -specyficzny smak i zapach przez duza ilosc skl. min. -ze wzgledu na wlasciwosci farmakologiczne mozna je tylko pic po konsultacji z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pijam żródlaną, ew. mineralną źródlana jest tańsza, a skład moze miec podobny do mineralnej, tej niskozmineralizowanej w sumie patrzę na skład (głównie na zawartość Ca ze względu na mojego kamienia) i cenę (dużo teraz mi w domu wody idzie, jak wszystkim w te upały)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh.....1
Znaleźli sie znawcy wód mineralnych. Polecają jakies Żywce które są gorsze od zwykłej kranówy bo w telewizorze mówili ze dobra. jedyna słuszna woda to Staropolanka 2000 z polanicy zdrój. Wiem bo tu mieszkam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdź sobie skład mojej kranówy, która jest taka twarda, ze aż zgrzyta - no i na zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasanka24
Z tych wszystkich wód to rzeczywiście chyba najlepsza byłaby kranówka, ale jonizowana. Woda jonizowana jest znacznie zdrowsza niż takie butelkowe. Zresztą można o tym poczytać na zdrowawoda.info A i kupno jonizatora się szybko zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×