Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nadzieja86

KLUSKI NA PARZE

Polecane posty

Lyoue to fajnie,a wszytko robiłaś wg przepisu?Mi ostatnio jakieś trochę jaby zbite wyszły,dlatego pytam?:D.Muszę chyba jeszcze ten przepis dopracować hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I y o u e
tak dokladnie wyszly pulchne jak bulki bo dobrze wyrosly nie wiem czy inaczej jakos robilam jak Ty ale pieknie wyroslo ciasto i jak robilam te kulki to kladlam je na siatke ta do gotowania na parze od razu na goraca pare i rosly jeszcze pod przykryciem gotujac sie. :) dzieki za przepis bo bardzo posmakowalo to moim dzieciom :) podalam im to z powidlami sliwkowymi i zasmazka z tartej buleczki masla i cukru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się ciszę,że smakowały:D.Ja też je lubię,a już sie zniechęcałam do ich roboty,bo ciągle mi nie wychodziły,aż wstyd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,dziś zrobiłam kluski na parze,ale z innego przepisu i wyszły super mięciutkie,pulchne,aż palce lizać:)Podaję przepis,jakby ktoś chciał: 3szklanki mąki,3jajka,3dag drożdży,1/2szklanki mleka,4łyżki cukru(ale ja bna drugi raz dam tak z 5łyżek,bo mało słodkie mi się wydają)1/2kostki margaryny,1łyżka oleju,szczypta soli. WYKONANIE: Z drożdży,ciepłego mleka i cukru zrobić rozczyn i odstawić do wyrośnięcia.Do mąki dać jajka,sól,olej,roztopioną i przestudzoną margarynę,a potem wyrośnięty rozczyn drożdżowy.Dokładnie wyrobić i formować kluski(proponuję robić je mniejsze,bo lepiej się ugotują,a i tak urosną).Odstawić je do wyrośnięcia.Potem gotować na parze,można na szmatce,lub tak jak ja na specjalnym sitku-pod przykryciem!Ja gotuję je ok 15-20min.SMACZNEGO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam kluski na parze polane budyniem waniliowym a w środku koniecznie muszą byc z jakimś dżemikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z polewą czekoladową, karmelową lub truskawkami lekko zgniecionymi i zagęszczonymi mąką ziemniaczaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×