Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewa pomocy

ALIMENTY POMOCY!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość ewa pomocy

Witam.Bardzo proszę samotne matki o pomoc w napisaniu pozwu o alimenty.Mam 21 lat i własnie wyprowadziłam się od ojca mojego dziecka nie jestesmy małżenstwem.Odeszłam do mojej mamy poniewaz on nie pracował i wogole mało go interesowało to ze mały nie ma na jedzenie i ogólnie podstawowe rzeczy i po zatym wydawał kase na siebie a ja zyłam jak pustelnik nawet z rodzina nie mogłm sie spotkac.kupił samochod i dopiero po fakcie mi o tym powiedział a nie było nas nawet stac na pampersy przynajmniej ja nie widziałam pieniedzy ktore on zarabiał.On pracuje na czarno a tego auta juz nie ma bo go sprzedał za pare groszy bo to był szrot.Kasy tez nie przeznaczył na dziecko.Ja ide teraz na szkolenie zawodowe zeby moc dostac jakas prace .z gory wiem ze nie bedzie płacił dobrowolnie alimentow prosze pomozcie doradzcie mi co mam robic jakie uzasadnienie mam napisac i jak wyliczyc wydatki na synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewy
witaj pozew o alimenty znajdziesz sobie w necie,dopisz w uzasadnieniu to,co tutaj,opisz cała wasza sytaucje sprzed rozstania,czy ojciec kontaktuje sie z dzieckiem,kupuje np ubrania itp. oto link http://www.prawoity.pl/pisma/?pismo=pozew_o_alimenty w jakim wieku jest Wasz synek?najlepiej by było gdybys zbierała paragony np za pampersy,mleko,ubrania,kosmetyki.Mieszkasz u mamy ,wiec skseruj ksiązeczkei oplat +media,jesli masz dokladac do rachunkow to tez wez to pod uwage np jesli w m-cu opłat jest 1000zl i ty musisz dac połowe to napisz to w pozwie,itp. napisz wiecej o synku:wiek,wydatki,czy choruje itp-postram sie pomóc:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli facet pracuje na czarno
i nie udowodnisz mu tego, a jest bez wykształcenia, to zasądzą wielkie g... - parę groszy odpowiedzialności się po takim facecie spodziewasz? szkoda, że sama od siebie nie wymagałaś odpowiedzialności, trzeba było do szkoły chodzić, a nie dawać dupy byle łajzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewy
nie wiem dlaczego piszesz do niej takie rzeczy?jesli nie masz nic do napisania konkretnego to po co tu wchodzisz?:-P Moj ex tez pracuje na czarno,od kilku dobrych lat:-P I co z tego?sedzia wypytał go co robi,ile zarabia(oczywiscie podał tak smieszna kwote,ze sedzie nie uwierzył),zasądził alimenty 450zl na 10letnia corke. Pieniadze otrzymuje z FA ,bo tatus nie płaci,woli spłacać(choc i tak tego chyba nie robi) komornika o kilka stów wiecej:-O jego sprawa.Ja kase mam na czas,bez szarpania,czekania itp Jemu dług urósł juz na kilkanascie tys.teraz prokuratura wszczeła postepowanie przeciw niemu- nie wywiązywanie sie z obowiązku alimentacyjnego-nie jest tak,ze jak nie płaci to jest bezkarny:-P Od jego sisotry wiem,ze pracuje w Szwecji na budowie(na czarno),bo sie boi,ze mu sciagna kase z konta.Dziecka nie widuje od kilku lat. Ale kazdemu mowi,ze jest Dobrym ojcem:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak!!! masz na czas
z funduszu alimentacyjnego - czyli społeczeństwo dopłaca za poruchawkę Twojego chłopa z naszych podatków!!! a jeżeli facet tamtej głupiej laski, bo jest idiotką - na co wskazuje cały jej post - pracuje na czarno, a ona nie wie gdzie i nie udowodni tego w sadzie to wcale tych 450 nie dostanie mogą go utrzymywać rodzice lub prace dorywcze nie popieram dziada, ale fakt!!! idiotki robią sobie dzieci z byle gnojem, a społeczeństwo dopłaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak!!! masz na czas
zamiast naciągać społeczeństwo możesz wnieść o alimentację na jego rodzinę - bo ma rodzinę!!! ale nie!!! Ty wolisz żerować na świadczeniach rodzinnych z państwa, a z jego siostrą pożalić się przy kawce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewy
a gdzie ja napisalam,ze alimenty to sposob na zycie???!!!pracuję zawodowo od 11 lat,nigdy na czarno:-P i dla twojej informacji-z ex byłam 7 lat,wiec to nie była jakas tam"poru***a'jak to ujmujesz:-P chcialabym poznac Twoje zdanie ,gdybys był(-a) w podobnej sytaucji-ciekawe jak siebie bys nazwała???:-O do autorki-nie musisz wcale znac miejsca jego pracy,ale jesli tak to mozesz napisac adres w pozwie,albo pojsc tam z kims ,kto poswiadczy,ze widzial jak on tam pracuje.Ja nie znałam nawet adresu pobytu mojego ex,wysyłalam papiery na adres rodzicow. Co do placenia przez dziadkow-to głupota!dlaczego za syna maja płacic rodzice?to jego dziecko!on nawet jesli ma dług u komornika to predzej czy pozniej MUSI GO SPŁACIĆ!!!NIKT MU TEGO NIE PODARUJE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewy
P.S.z jego siostra dawno kawy nie piłam:-P mieszkamy daleko od siebie to raz,dwa-nigdy sie nie żale czy mi cięzko czy dobrze.Bo po co???dla mnie najważniejsze jest pracowac,utrzymywac nasza dwuosobowa rodzine tak,aby dziecku niczego nie brakło,wyprawiac do szkoły,wysłac na wakacje(czasem skromne) i tyle. Z rodzina ex-a nie mam kontaktow ,poza sisotra-sporadyczny telefon.Dziadkowie tak samo jak ich syn nie widuja wnuczki,nie dzwonia-taka ich rodzinna...tradycja:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewy
P.S.z jego siostra dawno kawy nie piłam:-P mieszkamy daleko od siebie to raz,dwa-nigdy sie nie żale czy mi cięzko czy dobrze.Bo po co???dla mnie najważniejsze jest pracowac,utrzymywac nasza dwuosobowa rodzine tak,aby dziecku niczego nie brakło,wyprawiac do szkoły,wysłac na wakacje(czasem skromne) i tyle. Z rodzina ex-a nie mam kontaktow ,poza sisotra-sporadyczny telefon.Dziadkowie tak samo jak ich syn nie widuja wnuczki,nie dzwonia-taka ich rodzinna...tradycja:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewy
z jego siostra kawy nie pije-mieszka daleko,żeby bylo smieszniej-to ona mi udziela informacji na temat ex-a:-D Bo nie moze znieśc tego,ze ma brata -idiote:-D Dziadkowie tego samego pokroju co synek:-P Pracuja na czarno za granica,zero kontaktu z wnuczka od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakies zwiechy
z kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tak!!masz na czas
moze jeszcze bedziesz winic rodzicow,ktorzy dostaja rodzinne na dzieci,bo nie przekraczaja 504zl na osobe w rodzinie?za to,ze nie maja lepiej płatnej pracy??!!:-P Ta kasa tez z naszych podatkow,rowniez z mamy piszacej powyzej:-O Chyba pisze dziewczyna wyraznie,ze pracuje.Skoro ma kase z funduszu to kokosow nie zarabia-jest chyba 730zl na osobe-jesli to przekroczy to z alimentow nici. Po to sa tworzone takie instytucje,by pomagac ludziom w róznej sytuacji!!!skoro emeryt juz nie pracuje to moze nie powinien dostawac kasy??bo to z naszych podatkow:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fbgvnxzxf
no tak, lepiej zeby placilospoleczenstwo zamiast rodzina ojca, nie ma co :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nie rozumiesz
ze dłuznik to i tak musi oddac z procentami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dłużnik wybyw z kraju i
pocałuj go w d... czy wiecie ile jest tzw. długów do odzyskania? poczytajcie i nie pieprzcie farmazonów, że ktoś te długi odzyska! bo odzyskuje się znikomy % na dzieci zrobione przypadkowo i porzucone przez takich tatuśków płacimy my wszyscy a co do zasiłków rodzinnych, to 50 % ludzi przyzwyczaja się do brania i korzysta, oni nie podejmą pracy za najniższą krajową - bo PO CO? dostają kasę, oglądają telenowele, żłopią piwsko i śmieją się, że debile pracują za grosze w Polsce zamiast ustawić się na zasiłkach i rodzić sobie dzieciaki, które pozwolą wybębnić od państwa następne zasiłki, bieda tworzy biedę i uczy takiego żerowania na społeczeństwie dla 50 % (mam nadzieję, że nie więcej) to interes i nieróbstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dłużnik wybywa z kraju i
a prawo jednoznacznie zakłada, że może np. płacić dziadek lub babcia, sama znam przypadek, że jak dziewczyna powiedziała o tym teściom, to ONI raptem w jeden dzień odnaleźli syneczka, który zniknął poza granicami i prosili, by nie robiła IM obciachu z sądem i synek się odnalazł i zaczął przysyłać pieniążki na dziecko ale na tym topiku podziwiamy panie, które SOBIE RADZĄ bez pomocy rodziny gnojka, RADZĄ!!! pobierając świadczenia na które płacimy my wszyscy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyżej
zasiłek rodzinny w wysokosci 60zl na dziecko to sposob na żłopanie piwska i ogladanie telenoweli:-O Co do dłuznikow-moj "dłuznik"jak tylko dostal pismo z prokuratury w cudowny sposob spłacił caly dług:))wiec chyba jednak jest to mozliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyżej
jak narazie nie doczytałam ,ze sa tu rodzice gromadki dzieci:-O i zyja z zasilkow od panstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjgjgjghjrf
z jakiej prokuratury o czym ty piszesz. Takimi rzeczami prokuratura sie nie zajmuje. Wiem bo w tympracuje. Masz do dyspozycji tylko sady. Nie pisz ludziom bzdur bo uwierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyżej
jesli mam alimenty z FA i ojciec dziecka ich nie spłaca to MOPS zgłasza ten fakt do prokuratury i to prokuratura z pomoca plocji sciga dłuznika-mam tak co roku,wiec wiem:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyżej
mialo byc"z pomoca policji"-co roku wzywaja mnie na zeznania w sprawie dluznika i widze pisma z prokuratury wysylane do niego.chyba,ze mam raz w roku jakies omamy...:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie tylko zasiłek na
dziecko, to dofinansowanie do odpoczynku (:D) to dofinansowanie do żywności, leków, opału, łajzy doskonalą się w "prawie" zasiłkowym tak, że wszystko potrafią sobie zapewnić, oczywiście na minimalnym poziomie, ale doskonalą się w sztuce przetrwania i nicnierobienia i tego uczą swoje dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co z tego niby wynika
Twój dziad ma te pisma w d... a Ty nadal żerujesz na państwie, to państwo płaci na dzieci co mu zrobią? więzienia są przepełnione przestępcami, którzy piszą pisma do Trybunału europejskiego, bo są źle traktowani, metraż zbyt mały!!! skończy się na tym, że państwo zapłaci za długi Twojego łajzy ponownie naszymi kosztami, bo z budżetu wypłaci za złe warunki w więzieniu świetnie dla łajz, najpierw FA opłaci ich dzieci, później skarb państwa spłaci ich długo!!!, bo łajza wygra proces, ale kasy (na szczęście) nie dostanie, bo pójdzie na długi FA jeżeli kobietka udaje taką samodzielną, to jej sprawa, jest dla mnie społecznym pasożytem, bo powinna ciągnąc kasę na SWOJE dzieci od rodziny łajzy, a nie od nas wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby autorka napisała, że zamierza ściągać zaległe alimenty na dziecko od rodziców Ex, to byście zmieszali ją z błotem, że od biednych staruszków chce pieniędzy. Ludzie, mamy obowiązujące w tym kraju prawo i nim się kierujmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak!!! prawo pozwala ściągać
od RODZINY ale po cholerę, skoro można z FA - niech płaci społeczeństwo to nie jest atak akurat w autorkę, ale gdyby kobiety zaczęły ściągać należności z rodziny, to mniej by było łajz uciekających, znikających, bo rodzinka by tatuśka szybko to pionu doprowadziła teraz rodzinka wie, gdzie tatuś się ukrywa, ale siedzi cicho, a na dzieci płaci społeczeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak bywa
córka koleżanki zjawiła się u niej w nocy, bo teściowa - super katoliczka- wypierdzieliła ją z domu, ona pracuje, ale zarabia grosze, jej mężulek wybył z Polski za pracą i przepadł, nawet sobie kochanicę przygruchał i przestał przysyłać kasę a teściowa nadal pobierała KOMORNE, gdy ona z płaczem, że nie ma, to wywaliła ją z wnukami z domu, DOMU! koleżanka ma kawalerkę, ale przygarnęła ich i rozpoczęły poszukiwania tatuśka, oczywiście nieuchwytny, telefony głuch koleżanka się wkurzyła i poleciała do tej teściowej, narobiła rabanu, powiedziała, że idzie do sądu, wrzeszczała przed domem - to teściowa szybko jej otworzyła i jeszcze prosiła, by brudów nie robiły, przyjęła do przybudówki synową i wnuki, okazało się, że mają z synem kontakt dlaczego niby ta dziewczyna miała przejść na utrzymanie społeczeństwa, jak nawet jej teściowie byli padalcami chroniącymi swoją łajzę - syneczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jeszcze nigdzie
nie przeczytałam dlaczego w naszym kraju jak i za granica pracodawcy zatrudniaja nielgalnie takich własnie tatuskow,ktorzy dzieki temu moga sie ukrywac,utrzymywac,ze nie pracuja itp!!!????to tez okradanie panstwa z pieniedzy!!!jakos nikt o tym nie wspomina,tylko o kobietach,ktore zostaja same z dziecmi!!najlepiej wyzwac,ponizyc i byc z tego dumnym:-O a niech tylko któras spyta jak jej pomóc...hm....lepiej niech siedzi cicho-zrobila sobie bachora to jej problem,nie ojca:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innej beczki35
okazało sie,ze nie dostane pieniadzy z Fa ,bo moj dochod przekracza o 17zł norme 725zl na osobe-czyli na mnie i corke wychodzi 1517zl,ojciec dziecka jest w jednym z krajow skandynawskich i nie chce płacic sam,woli miec komornika,bo tam nie musi wpłacac na czas tylko ile chce i kiedy chce:-O Dla mnie to niepojete-dac 350zl dla corki czy 500zl dla komornika?chyba juz byl tu taki przypadek.W związku z tym moze ktos mi doradzi:czy mam załozyc sprawe cywilną??o nie alimentację?oczywiscie,on sie nie stawi,bo pozew pojdzie na adres w PL,on tam ma tylko meldunek,adresu pracy nie znam...zazanczam,ze pracuje i nie wyciagam łap po coś,co sie mi nie nalezy-to pieniadze dla corki-350zl dla 12-latki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innej beczki35
Oczywiscie,on tam pracuje bez umowy,żeby nie było mozliwosci ustalenia jego zarobkow:-O Mnie to ani ziębi, ani grzeje-niech sobie ma miliony dziennie,ale powinien ze swojego obowiazku(jedynego)względem dziecka sie wywiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×