Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pielegniarka juz niedlugo

Poszukuję książek w stylu dzieł Kinga- doradźcie

Polecane posty

Gość pielegniarka juz niedlugo

Witajcie moi mili :D Bardzo lubię książki Stephena Kinga. Czy możecie poradzić mi innego autora, który pisze w podobnym stylu powieści grozy? Podoba mi się styl Kinga, sposób narracji, budowanie napięcia. Poradzicie mi coś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszka
Nie musisz szukać daleko:) Nie wiem czy czytałaś "ibis" Grodowskiego z goneta.net. To bardzo ciekawa książka a style przypomina właśnie powieści Kinga- trzyma w napięciu, trochę przeraża ale ma też pewne walory literackie. Nie jest to typowa literatura klasy B jak większość powieści grozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuruklashlsahcaljs
graham masterton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, tak, ale to nie horrory, tylko thrillery i kryminały :) Charlotte Link - przerwane milczenie, ostatni ślad, echo winy stieg larsson - mężczyzni, którzy nienawidzą kobiet boris akunin - kochanka śmierci agata christie - i nie było już nikogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka juz niedlugo
Dziękuję bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka juz niedlugo
Dziękuję bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karri
Witam, Polecam Grahama Mastertona i Deana Koontza, piszą na podobne tematy. Pisarze bardzo ciekawi. Zapraszam na stronę http://twoje-e-ksiazki.blogspot.com/ znajdziecie tam ich książki. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość84
Też poszukuję kogoś piszącego w stylu Kinga. Podobno niejaki Jack Lance pisze w podobny sposób, ale pewności nie mam, bo jeszcze nie miałem okazji nic od niego przeczytać. Jedno mogę jednak powiedzieć na pewno: jedyne co łączy Koontza i Mastertona z Kingiem, to gatunek w jakim się obracają tzn. horror i ewentualnie thriller. Natomiast style tych pisarzy są zupełnie odmienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z książek Stephena Kinga najbardziej cenię sobie "Lśnienie" i "Smętarz źwieżąt". Natomiast jeśli chodzi o innego rodzaju książki grozy, thrillery to na pewno książki Harlana Cobena i Aghaty Christie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
działa Kinga czytałam z zapartym tcheme wiadomo że Lśnienie jest jego jednym z wybitniejszym dziełem ale jeszcze choćby Zielona Mila czy też cmentarz dla zwierząt a i niedawno był remake Carrie . Jest jednak autor ksiażek którego chętnie bym poleciła jest to Philip Dick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leon

Podobno "Gulu. Pamiętne lato" ma nawiązywać do dzieł Stephena Kinga. Autor - Julius Throne. Gdy ukaże się w październiku 2019 to zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytelniczka

Wygląda obiecująco... okładka jest genialna

żeby treść też była taka, bo fabuła wygląda interesująco no i ten tajemniczy tytuł!

ja już od dawna czekałam na coś w klimatach Kinga on nie ma konkurencji i przyda się ktoś kto trochę postraszy Mistrza żeby ten nie osiadł na laurach

a Gulu-pamiętne lato kupię na pewno. Nawet jak mi się nie spodoba to postawię przodem i książka z tą okładką będzie piękną ozdobą w mojej Biblioteczce 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytelniczka

W końcu ją przeczytałam! Wobec tak słabych ksiazek jak "Instytut" Kinga "Gulu. Pamiętne lato" to naprawdę doskonała propozycja. Polecam dla fanów długich, ciekawych powieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Kingiem jest ten problem, że po przeczytaniu kilku książek każda kolejna robi się coraz bardziej podobna do pozostałych, przez co często przewidywalna, dlatego z każdą kolejną coraz trudniej było mi wybrać tą ulubioną bo okazało się, że nie różni się wiele od pozostałych.

Jeśli chcesz zapolować na dobry kryminał. Kinga czy innego pisarza, polecam Ibuk https://www.ibuk.pl/katalog/433/kryminaly.html

Aktualnie mają sporo dobrych promocji na kryminały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×