Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bez polotu

Zmiana fotografa na 2 msc przed ślubem

Polecane posty

Gość bez polotu

Rok temu, pod presją czasu zarezerwowaliśmy fotografa ślubnego i wpłaciliśmy mu zaliczkę (1/5 ceny). kierowaliśmy się opiniami o nim (uchodzi za najlepszego fotografa w naszym mieście) i oglądniętą, dość małą galerią zdjęć na stronce. Ok miesiąc temu fotograf ten umieścił na swojej stronie kilkanaście galerii ślubnych par i załamałam się - zdjęcia są banalne do bólu, nie obrobione, wszystkie opary mają takie same ujęcia w tych samych miejscach, co świadczy że fotograf nie ma pomysłów zupełnie lub osiadł na laurach i mu się po prostu nie chce. Mój kolega zajmujący się fotografią ocenił że zdjęcia naszego fotografa wyglądają jak zrobione cyfrówką przez wujka Cześka i każdy takie mógłby zrobić (a płacimy mu sporo). Chcę zmienić fotografa - znalazłam naprawdę fajnego, zdjęcia robi bardzo różnorodne, ciekawe, każda para ma inne sesje, w ciągle nowych miejscach no i przede wszystkim są naprawdę piękne. Niestety, cena jest taka sama jak u pierwszego fotografa. Poradźcie, jak mam postąpić z tym pierwszym fotografem tz. jak odzyskać zaliczkę lub chociaż jej część. Podkreślam, że nie spisaliśmy z nim umowy (to specyficzny człowiek, znany "w mieście")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez polotu
up - choć i tak pewnie już nikogo nie znajdę w tak krótkim terminie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez polotu
Bo ten fotograf o którym pisałam ma termin jednak zajęty, podobnie jak 3 innych z którymi się kontaktowałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiyahHaughton
zaliczki nie odzyskasz, przepada jesli zrezygnujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fotograf_
Oj ludzie, ludzie dajecie się manewrować przez pseudo fotografów jak tylko oni tego chcą. Czemu zaliczka jest w wysokości 1/5 wartości usługi? Jeśli jest to tylko zaliczka to jak najbardziej możecie wymówić umowę bez podania przyczyny. Ta chora zaliczka powinna być wam oddana. Zaliczka to góra 20% wartości zlecenia a najczęściej jest to 10%. Jeśli w umowie jest napisane zadatek to wtedy inaczej to wygląda. Możecie wtedy wymówić umowę, ale nie tylko tracicie zadatek, ale jeszcze musicie dołożyć fotografowi w ramach odszkodowania równowartość zadatku. Wszystko to jest opisane w Monitorze Polskim. To, że fotograf robi zdjęcia w tych samych miejscach wcale nie jest takie złe. Znajomość miejsca plenerowego w rożnych warunkach pogodowo oświetleniowych raczej wpływa pozytywnie, na jakość i urodę zdjęć. Nie wiem, co rozumiecie pod pojęciem obróbka zdjęć. Nie dajcie się podpuszczać innym. Fakt, że fotografowie zbyt mało dają zdjęć na swoich stronach i są to zdjęcia bardzo mocno wybrane i jeszcze mocniej podrasowane. Coś się ostatnio niedobrego stało, z jakością zdjęć robionych przez fotografów ślubnych. Nie mam tygodnia abym nie powtarzał po jakimś fotografie zdjęć plenerowych. Pary młode pokazują mi zdjęcia z kościoła, przyjęcia i coraz bardziej jestem zdziwiony skąd ludzie znajdują takich wykonawców. Odradzam tzw. tandemów videowiec fotograf. Tu gwarantowane, że czyjś produkt będzie bardzo słaby w zależności, kto kogo w takim tandemie poleca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze mała uwaga
Szukaj i myślę że bez problemu fotografa znajdziesz. Fotografowie w tym roku mają o polowe mniej pracy niż mieli w zeszłym roku tak że nawet szukaj nie tylko w swoim mieście. Uważaj tylko na zaniżone ceny i pytaj się o legalną działalność. Jeśli coś z fotografem wyjdzie nie tak to możesz domagać się tylko roszczeń od zarejestrowanego fotografa. W innym wypadku gdy będziesz chciała domagać się jakiś roszczeń to sama też poniesiesz konsekwencje zatrudniania na czarno usługodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez polotu
Dzięki za odpowiedź. Zaliczka rzeczywiście za duża była, a decyzja podjęta na szybko - cóż, każdy popełnia błędy. A co do obróbki zdjęć - inni fotografowie mają zdjęcia w żywych kolorach, takie jakby bardzo wyraźne, albo czarnp-białe, w sepii, stylizowane na takie z początku wieku - nie wiem, nie znam się na tym, ale są piękne - a ten mój fotograf, wszystkie wyglądają tak samo - podobnie jak zdjęcia robioone zwykłą cyfrówką. Widać, że tamci obrabiają je komputerowo, a on nie - pewni za dużo wysiłku, Nie znam się, ale one są takie banalne - na większości para patrzy prosto w obiektyw tz. pozuje - a co z łapaniem chwili, ulotnością, klimatem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj kobieto
Czytając twoje wypowiedzi myślę że żaden fotograf nie sprosta twoim wymaganiom. To że fotografowie maja piękne kolorystycznie zdjęcia na swoich stronach nie znaczy że takie zdjęcia robią. Weryfikacja ich umiejętności następuje dopiero gdy już zdjęcia są gotowe ale i wtedy gdy para widzi swoje buzie to zdjęcia są wspaniałe. Nie wiem jak można wybierać zdjęcia na podstawie kilku zdjęć jednej pary której zdjęcia umieszczone są w galeriach fotografa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty fotograf
1/5 to 20 procent wiec czemu zaliczka jest chora skoro miesci sie w twoim przedziale zwykłych zaliczek? jak umowa byla na gebe to mysle ze gosc ci nic nie odda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×