Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość h111

sprawdzony przepis na cisto do pizzy

Polecane posty

Gość h111

j.w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaleziony kiedyś w internecie, zawsze wychodzi mi pyszna pizza 500 g mąki pszennej 40g drożdży 250 ml ciepłej wody (z mlekiem też jest spoko) płaska łyżeczka soli pół łyżeczki cukru 2 łyżki oliwy Drożdże rozprowadzić z cukrem i ciepłą wodą, wymieszać z ok. 4 łyżkami mąki, przykryć i odstawić na 15 minut aż wyrosną. Do mąki z solą wlać rozczyn drożdżowy i wymieszać i zagnieść dość miękkie ciasto (jeśli będzie za twarde, wlać jeszcze trochę wody), dolać oliwę, wszystko razem ponownie zagnieść. Ciasto powinno sprawiać wrażenie, jakby chciało już zacząć rosnąć. I to wszystko, można się zająć nadzieniem. Ciasto nie musi rosnąć nie wiadomo ile, można je w pięć minut po zagnieceniu rozwałkować i przełożyć na blachę. Wystarczy mu te 10 minut, w czasie których będziemy przygotowywać składniki na farsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieke w 200 stopniach, najpierw podpiekam ciasto z sosem, szynka, pieczarkami (i kto co lubi) i po ok 20 minutach rozrzucam grubo ser i jeszcze 10-15 minut pieke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30dag mąki,2dag drożdży,płaska łyżeczka cukru,szczypta soli,2łyżki oleju.WYKONANIE:Drożdże wymieszać z 1/2szklanki ciepłej wody+cukier.Wlać do mąki,dodać resztę składników,wyrobić ciasto.Rozprowadzić je na blaszcze wysmarowanej tłuszczem i posypanej lekko bułką tartą.Odstawić do wyrośnięcia,potem posmarować olejem i ketchupem,albo zpecjanym sosem i posypać przyprawą do pizzy!Mi też zawsze to ciasto wychodzi:)Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzony przepis na pizze z wloskiej restauracji :) 1kg maki 100 ml mleka 100ml oleju 100ml piwa ok 80 ml wody 50 g drodzy sol,cukier robimy zaczyn z wody,drozdzy,lyzeczki cukru i lyzki maki. wsypujemy make do miski,dodajemy zaczyn,lekko mieszamy.dodajemy po kolei reszte skladnikow,wyrabiamy gladkie ciasto,odstawiamy do wyrosniecia. my z tych poporcji wychodza 2 blachy z piekarnika (takie do rolad) a jesli ktos chce okragle to wychodza 3 placki po ok 24 cm srednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość h111
dziękuję za przepisy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam naprawde super przepis, podala mi go szwagierka . Moj Maz mowi ze moej pizza jest lepsza niz w pizzerii :) Podaje skladniki: 3szkl maki pszennej 1szkl mleka 2lyzeczki proszku do pieczenia 4lyzki oliwy lub oleju szczypta soli i oregano wszystko szybko zagniatamy (u mnie nic nie musi wyrastac wiec pizze mozna w doslownie pare min zrobic) , potem rozwalkowac i do piekarnika. :) Naprawde polecam bo wychodzi pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagoda, serio dobra? zawsze robiłam z drożdżami, zaciekawił mnie ten Twój przepis. ciasto robi się miękkie, puszyste? wyrastają brzegi? muszę kiedyś wypróbować, bo trochę denerwuje mnie posmak drożdży w mojej wersji, choć i tak jest ponoć rewelacyjna (właściwie podobna do aneczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdgghfhfhf
a Wy na ciasto od razu farsz kladziecie? i jak ten farsz wyglada?:P moze jutro zrobie pizze:) a nie boicie sie ze wyjdzie zakalec? ja nigdy pizzy nie robilam ale moze zrobie jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdgghfhfhf
aha i jaka temperatura i ile pieczecie minut:) ja to mam dwie lewe rece do gotowania;/ moze sie to kiedys zmieni:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na surowe ciasto daje:sos (koncentrat pomidorowy lub przetarte pomidory z puszki,czosnek,sol,pieprz),podduszone pieczarki,szynke,kukurydze,cebule i ser.mi taka kompzycja smakuje :). a pieke w jakis 180st jakies 20 min z termoobiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pizza z proszkiem do pieczenia - ciekawe, musze spróbować. Choć to pewnie bardziej jak tarta wychodzi, ale może być niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowskimtargiem, zrob bo jest pychaaa. Jak ciasto wyrobisz ( wtedy nie przykleja sie do palcow) to podsypujesz maka i walkujesz go na ta wielka brytfanne w piekarniku na to dajesz sos pomidorowy lub ketchup i wczesniej usmazona szynke, pieczarki i cebule ( zeszklic tylko i dluuuugo dusic wtedy jest najlepsza) i ziola na koncu posypuje bazylia i oregano Od razu po wyrobieniu mozna nakladac farsz. co do temperatury to ja nastawiam na 200 stopni i 25min , ale kazdy piekarnik piecze inaczej wiec trzeba wyczuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coś tam znajdziesz....
Omg .... 500 g, a nawet 1 kg mąki, toż to porcja wojskowa chyba...! Ja robię z 2 pełnych szklanek mąki, właśnie dziś robiłam i wyszedł mi placek na całą blachę, tę z gazówki. Wolę sobie nie wyobrażać ile by wyszło z kilograma mąki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagoda - zrobię w sobotę - ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Hej - Jagoda robiłam w sobotę - naprawde niezłe. Będę robić na zmianę z tą tradycyjną drożdżową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaania
a ja zawsze robię na oko około szklanka przesianej mąki, szczypta soli, 2-3 łyżki oliwy z oliwek, 1/3 kostki drozdzy rozpuszczona w wodzie, wszystko mieszam w misce, jak urośnie mąż wyrabia porzadnie ciasto, po ponownym wyrośnięciu, wkładam do pikarnika i piekę sam spód, gdy spód jest gotowy, dodaje sos i całą resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×