Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dfdede

Czy po studiach jednolitych mozna isc na studia II stopnia?

Polecane posty

Gość dfdede

Omijajac licencjat wybrac sie jeszcze na dwuletnie studia magisterskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej niema takiej opcji
niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maestron2
Chyba można jeśli studia prawnicze to byś może-możesz wybrać się na studia drugiego stopnia-Administracja. Jeśli studia aktorskie to pewnie na studia reżyserskie uzupełniające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy jaki to kierunek
jeśli spokrewniony to raczej nic nie stoi na przeszkodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem pewna
ale z tego co mi wiadomo to nie ma takiej możliwości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia krysia
maestron2 co za bzdura glupszej rzeczy nie slyszalam studia prawnicze sa tylko jednostopniowe i jednolite wylacznie z tytulem mgr administracja moze byc 2 stopniowa z licencjatem plus mgr po skonczeniu mgr prawa jak ktos chce studiowac administracje musi zaczac od 1 stopnia czyli od licencjata Jak skonczy licencjata administracji dopiero moze isc na mgr administracji Tak jest w przypadku wszysktich kierunkow Co innego gdyby np studia prawnicze byly 2 stopniowe ktos zrobilby licencjata z prawa a mgr dokonczyl na administracji to i owszem zreszta zaden nie jest taki glupi zeby po prawie pchac sie na administracje bo to bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Always first
Nie piszcie głupot jeśli "nie jesteście pewni". Oczywiście że można zrobić mgr po skończonych już studiach. Znam osobę która ma ich kilka i ciągle się uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Always first
Chociaż ciocia krysia ma chyba trochę racji. Do tego potrzebny jest licencjat. Jednak wszystko zależy od uczelni. Wiem że na niektórych można zrobić mgr niezależnie od wrześniejszego wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej powyżej
ale tu nie chodzi o studia licencjackie po których można robic studia magisterskie tylko oto czy po studiach jednolitych można robic studia magisterskie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej powyżej
maestron2 moze miec troche racji, możliwe iż po prawie można pojsc na administracje i po aktorstwie na reżyserie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia krysia
do tej powyżej chyba nie czytasz tematu autorka wyrznie zpaytala czy po mgr z jakiegos kierunku mozna isc na mgr z innego kierunku pomijajac licencjata a robiac sobie tylko 2 letnie uzupelniajace z mgr oczywiscie po prawie mozna isc na administracje ale tak jak powyzej napisalam mgr prawa potem licencjat administracji i po licencjacie dopiero mgr administracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też tak myśle że raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
Np. licencjat jeśli mam licencjat z teatrologii to moge liczyc na licencjat z filmoznawstwa? reżyserii? republic relations?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z mojego punktu widzenia
Głupoty piszecie. Oczywiście, że można. Magister to stopień wyższy od licencjata, więc jak najbardziej można, jeśli tylko kierunki są w jakimś stopniu pokrewne, lub też wykaże się zainteresowanie i wiedzę w temacie danego kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z mojego punktu widzenia
Na reżyserię tak. Na REpublic relations to nie wiem :D, ale na public relations to chyba tak. Najlepiej sprawdzić na stronie wydziału, na którym prowadzony jest kierunek, który Cię interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
A po licencjacie z dziennikarstwa? można jako studia uzupełniające podjąc studia kulturoznawcze lub reżyserskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z mojego punktu widzenia
To zależy już od "wymagań" na tym kierunku. Generalnie po licencjacie lub magistrze na jednym, można iść na magisterskie II stopnia na innym kierunku, byleby był w miarę pokrewny. Czasem wystarczy, że wykarzesz się odpowiednią wiedzą dotyczącą danego kierunku, np. na rozmowie kwalifikacyjnej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wy za bajki opowiadacie? Po skończeniu jednolitych magisterskich można dobijać sobie inne uzupełniające magisterskie? :D Czyli zrobię sobie mgr z prawa, a potem same uzupełniające dwuletnie mgr na przykład z administracji, socjologii i czegoś jeszcze? I za 11 lat nauki będę miała 4 tytuły mgr? :D skąd bierzecie takie informacje? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość affds
administracja i prawo to pokrewny kierunek. reżyseria i aktorstwo również pokrewny. tak samo jak kulturoznawstwo i dziennikarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, ze mozna. Na niektorych uczelniach mozna nawet na kierunek zupelnie nie powiazany z poprzednim, trzeba tylko zaliczyc material. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że można, jak
najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z mojego punktu widzenia
Natka tak dokładnie jest. Uznaje się, że jeśli uzyskałaś dyplom magistra to posiadasz już wiedzę w pewnym zakresie, zwłaszcza jeśli są to kierunki pokrewne i wówczas nie ma sensu byś ponownie studiowała te same lub podobne przedmioty. Uczelnie nie traktują tytułu magistra jak głupiego papierka i tytułu, którym można się pochwalić w CV. Tytuł magistra oznacza pewną zdobytą wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia krysia
nie wiem na jakich badziewnych uczelniach studiujecie u mnie jak ktos po prawie wpadl na pomysl administracji to trzeba bylo do poczatku zaczynac a nie robic sobie tylko 2 lata mgr i nawet ocen nie chcieli za bardzo z pokrywajacych sie przedmiotow przepisywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIocia krysia, co Ty pierdolisz. Wejdz chociazby na strone UW. Wszedzie pisze ze mozna studiowac II stopnia, niezaleznie od poprzedniego kierunku studiów licencjackich lub jednolitych, trzeba tylko zaliczyc 60% materiału. Wiec nie wprowadzaj ludzi w blad. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W porządku, poczytam na ten temat lub ewentualnie zapytam na mojej uczelni, ale to dopiero w październiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze stronu UW irk - "O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogą się ubiegać osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub dyplom równorzędny na dowolnym kierunku. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia na kierunek inny niż kierunek ukończonych studiów pierwszego stopnia, muszą uzupełnić w trakcie studiów drugiego stopnia nie mniej niż 60% wymiaru godzinowego wszystkich przedmiotów podstawowych i kierunkowych określonych w standardach nauczania dla studiów pierwszego stopnia dla kierunku, na którym chcą podjąć studia drugiego stopnia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy jest taka mozliwo
sc ale skoro pisza tu studenci to chyba jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość persefonae
Trzeba się dopytywać na uczelni, bo z tego co mi mówiono, teraz wszystkie studia mają mieć formułę otwartą czyli przy naborze na drugi stopień nie ma znaczenia kierunek licencjatu. Ale jakoś mi się nie chce w to wierzyć, przecież to tworzyłoby jakieś absurdy typu 3-letnie malarstwo plus uzupełniające z administracji albo filologii. Nonsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba byc wybitnie zdolnym
wiekszej glupoty nie slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×