Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Uuu.. to nieźle z tym językiem. Ja na szczęście tu mam akurat z głowy, bo miałam międzynarodową szkołę.. Ciężko tak sobie same ścisłe na raz, powodzenia! Ja piszę wos, pp, geo, hist i chemię i... własnie zaczynam się za to brać. ;o Zdaję w Poznaniu, więc jak coś to moje gg to: 6353353. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edson Barboza
Chyba muszę pół tematu przeczytać bo o matmie żadnych rad nie dajecie :) od siebie tylko napisze,żę też strasznie przeżywałem chemie i fizyke, ale poważnie tego się da nauczyć i coś wyskrobać na egzaminie, za to matematyka, to jak otworzyłem arkusz, to normalnie chciałem wyjść także tyle w tym temacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do matematyki polecam serwis 'megamatma', a do fizyki serwis 'fizykon', nie podaje dokładnych adresów by nie dostać bana za reklamę, powinniście dać sobie radę z ich namierzeniem za pomocą wujka google. :) W obydwu serwisach materiał jest przystępnie i w miarę łopatologicznie wyjaśniony. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matematyka 58 ndst 3 dop 1 dst 0 db 0 bdb 0 cel Ho, ho. Na stronie mojego, poznańskiego OKE pojawił się kolejny raport dotyczący egzaminów eksternistycznych, tym razem dotyczy on sesji zimowej A.D. 2012. Dotyczy tylko okręgu szczecińskiego, poznańskiego, kaliskiego oraz leszczyńskiego, lecz i tak warto poczytać. http://www.oke.poznan.pl/files/cms/227/raport_eksternistyczny_121.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiraaa89
A ja mam pytanie odnośnie informatyki-czy ktoś na egzaminie miał jakieś zadania z Accessa? Z tych egzemplarzy egzaminacyjnych,które przeglądałam,on się nie pojawiał,ale jest w wymogach egzaminacyjnych i mam dylemat -czy się za niego zabrać...generalnie trochę mi szkoda czasu ,jeśli będą stawiać tylko,na prezentacje+ proste zadania w wordzie i excelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 67r5675uy
Szkoda czasu, prezentacja + prosta obsługa podstawowych czynności wystarczy spokojnie na trójeczkę.Ja zrobiłem prezentację i parę zadań banalnie prostych i dostałem czwórkę.Accerem co najwyżej możesz dorobić na piątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że słusznie sądzisz droga Kirooo89, że Access raczej się nie pojawi, otóż z rapotów OKE Poznań wynika, że spora ilość ludzi nie zdaje informatyki, stąd też podejrzewam, że nie będą ich dodatkowo gnębić MS Access'em. Ale gdyby się pojawił, to zawsze możesz kliknąć klawisz F1 i pokaże ci się pomoc to tego programu, w której jest on bardzo ładnie opisany, nie jest to może do końca legalne(bo chyba podpada to pod ściąganie), lecz pamiętam, że sam trochę skorzystałem z pomocy bodajże MS Word, gość nadzorujący kompletnie się nami nie interesował, więc pewnie dlatego mi się upiekło i mocna piątka wpadła. ;p Zatem jakby coś to nie polecam, ale informuję o możliwości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44y42y4
Właśnie,jak teraz w lutym zdaję egzaminy to mogę potem od razu przystąpić do matury? To mój pierwszy raz. Pozdrawiam,Maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44y42y4
I przy składaniu deklaracji maturalnej,całą już mam ją wypełnić i wysłać do oke teraz? Z papierami w których wybrałem przedmioty które zdaje w lutym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44y42y4
no i jeszcze jedno pytanie,mogę być słuchaczem szkoły zaocznej ,z uprawnieniami szkoły publicznej? Chciałbym mieć legitymację (ulgi) ale zdawać te egzaminy. Ktoś coś wspominał o tym wcześniej,można rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@44y42y4 1. Możesz przystępować do matury. "„Osoba dopuszczona do egzaminów eksternistycznych przeprowadzanych przez komisję okręgową, która zamierza w danym roku szkolnym przystąpić do wszystkich egzaminów wymaganych do uzyskania świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego oraz do egzaminu maturalnego, składa deklarację dyrektorowi komisji okręgowej właściwej ze względu na miejsce zamieszkania, nie później niż do dnia 31 grudnia roku szkolnego, w którym zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego. Świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego osoba ta przedkłada dyrektorowi szkoły, w której będzie zdawać egzamin maturalny, niezwłocznie po otrzymaniu tego świadectwa." 3. Nie możesz być uczniem 'normalnej' szkoły i zdawać dodatkowo egzaminy eksternistycznie, są one właśnie dla osób które nie są uczniami szkół. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam problem z geografią. Według zdawalności i tego co opisujecie wydaje się być bardzo prosta do zaliczenia, acz ja kometnie nie wiem z czego się najlepiej do niej uczyć. Mam jakieś repetytorium, w którym jest tego zbyt dużo, tak samo jak i w książkach do liceum.. Pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44y42y4
Dzięki Przemek! Co do tej szkoły,chodziło mi o zaoczną,byle tylko mieć legitkę i zniżki. Bo widziałem parę(naście) stron wcześniej info od kogoś że nie wymagają oświadczenia o byciu nie słuchaczem. Tylko nigdzie indziej tego znaleźć nie mogę,a na stronie mojego OKE takie info wisi ,i formularz też,z kolei na CKE nie widzę już tego. Taki miks :) Ambiwalentna,zdajesz w lutym geografię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@44y42y4 No, faktycznie nie wymagają, ale moim skromnym zdaniem to(zwykła szkoła dająca legitymację i egzaminy eksternistyczne) nie wypali. Po złożeniu wniosku, sprawdzą pewnie czy nie jesteś w jakimś ich spisie 'normalnych' uczniów, i zapewne na tej podstawie mogliby cię nie dopuścić do egzaminów eksternistycznych. Co do stron OKE i CKE, to po prostu mają tam zwykły urzędniczy nieporządek, np. na stronie mojej OKE są raporty niedawnych sesji, a gdzie indziej nie ma takich, ale też na stronie mojego OKE nie ma oświadczenia o niebyciu słuchaczem szkoły, a na innych jest. Naturalnie nie ma co się kierować takim stanem rzeczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biologia to jedyny przedmiot z którego nie wiem jak się przygotować, macie coś do polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio - Jeśli nie wiesz z czego uczyć się biologii to z czego uczysz się reszty podobnych typu geografia, historia? Gdyż szukam wszelkich ciekawszych materiałów... Bo tak to chyba najprościej wziąć do ręki to repetytorium i omijać szeroko poziom rozszerzony. Tak próbuję robić z geografią, biologię akurat i tak będę musiała wykuć (matura). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem nazewnictwa, tych wszystkich procesów itd. sama rozumiesz, jest to bardzo sklomplikowane, dzień do nocy z historią czy geografią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem nazewnictwa, tych wszystkich procesów itd. sama rozumiesz, jest to bardzo sklomplikowane, dzień do nocy z historią czy geografią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uczysz się tego całe dnie? Ale z czego? Z biologii weź sobie Repetytorium i masz wszystkie regułki w pigułce, nie ma co marnować czasu :P Ja właśnie tak zaczęłam z geografią i jak się szybko zepnę i przeczytam z 2 razy to myślę, że zapamiętam.. reszta na rozum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie będę się uczyć na pamięć, to nie klasówka z czego się uczysz do biologii? szukam repetyorium z małą ilością informacji do matury podstawowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hah, no o tym mówię, żeby tylko sobie rzucić okiem kilka razy na te notatki :P Do biologii jeszcze się nie uczę, zresztą zdaję z tego maturę roz. więc to już głębsza sprawa, ale jeśli chodzi ogólnie o repetytorium, to polecam to wydawnictwa Greg. Wszystkie inne mają po ok 500 stron, te mają ponad 300, w tym zaznaczony jest materiał rozszerzony, więc można sobie śmiało poskreślać i wychodzi tego mało :) Tak własnie działam z gegrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44y42y4
Napisałem do OKE jak wygląda sprawa z tym oświadczeniem, czy mogę być słuchaczem szkoły niestacjonarnej i zdać sobie w lutym egzaminy napisałem do dwóch różnych OKE,dwie rózne odpowiedzi... Brawa! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44y42y4
A,i jeszcze jedno. Jak wysyłam wniosek o zwolnienie. Mieszkam z ojcem,ja jestem zarejestrowany jako bezrobotny. Wysyłam wtedy we wniosku tylko zaświadczenie z Urzędu pracy,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr6utuygu
Bardzo proszę o pomoc osoby które już pisały WIEDZĘ O SPOŁECZEŃSTWIE.Z czego się przygotować najlepiej, jakieś parę przykładnych pytań ? No i ogólnie jaki poziom samego egzaminu ? Zdaję 13 października a jeszcze nawet nie zajrzałem do książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr6utuygu
Do 44y42y4 Tak wysyłasz wniosek i do niego załączasz zaświadczenie z Urzędu Pracy tylko takie z przed paru dni najlepiej, żeby nie było ponad dwa tygodnie bo raz tak wysłałem i kazali mi dosłać drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@dr6utuygu Spokojnie uzbierasz te marne 15 punktów, egzamin jest dość łatwy, gdyż wiele w nim pytań często jest związanych z życiem codziennym. Jestem niemal pewny, że będą jakieś obliczenia procentowe, a także, to już na 100% jestem pewny - będzie coś z wiedzy o UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troy
Mogę złożyć deklarację do grudnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×