Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

@Kiraaa89 Historię można zdać. :) Wiele zadań ma tabelki, teksty źródłowe i podobne sprawy, wystarczy nieco pokombinować i 15 musi wpaść. :P @mania192021 Poziom jest porównywalny, w końcu jedne i drugie egzaminy są z tego samego materiału. @NILAK No właśnie nie. Wszystkich paraliżuje strach i nie mogą nic napisać. :D @gyjgyjy Nie ma wypracowania na egzaminie z biologii. Wypracowanie piszemy na egzaminie humanistycznym - j. polskim, historii czy WOSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Ja wam powiem, ze umiem troche funkcje, logarytmy, ciagi slabo, wielomiany slabo, jakies tam pola umiem policzyc, prawdopodobienstwo jest mega proste dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie, mediany itp. tez nie problem, czy to starczy na 15pkt. coz jutro sie dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyjgyjy
Przemuś dziękuję za odpowiedź.A powiedz mi, jak wypada poziom z biologii ? Szczerze mówiąc obawiam się tego egzaminu, ostatnio WOS napisałam bardzo fajnie, j.polski również ale do Biologii mało się przygotowałam, jedynie znam podstawy układów człowieka, coś tam o klonowaniu i tyle.Czy to wystarczy na 15 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gyjgyjy Myślę, że można uciułać 15 punktów bez jakiegoś mega wysiłku. :) Ja uczyłem się około 2 tygodnie przed egzaminem po kilkuletniej przerwie w nauce i zabrakły mi 2 punkty do piątki w sesji zimowej 2012 r.. :P Co do wymaganej wiedzy to wklepię tu cytat mojego posta dawno temu napisanego, może ci coś rozjaśni w tej materii. :P "Hmmm, było o komórkach, np. trzeba było rozpoznać po obrazku czy komórka jest roślinna czy zwierzęca(była zwierzęca, lecz ja oczywiście napisałem że jest roślinna), było o narządach, w tym wypadku o uchu, o funkcjach układów człowieka, dokładnie gdzie co jest trawione i gdzie jest formowana "kupka" :) , o hormonach, o DNA, o dziedziczeniu, o chorobach, w tym przypadku o miażdżycy, dokładnie o sposobach jej przeciwdziałaniu(łatwe), i jeszcze o kilku innych sprawach, ale nie przypominam ich sobie teraz. Tak więc musisz wykuć hormony, wszystko o DNA, narządy i układy ludzkie oraz zasady dziedziczenia - to chyba jest na każdym egzaminie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
Życze wszystkim powodzenia dzisiaj na matmie!:P oby byla latwiejsza niz poprzednia :( mamy ładna pogode,slonko swieci... ;) trzymajcie kciuki tez za mnie ;) powodzenia !! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Widze, ze chyba kazdy ma matme zdana :D albo poprostu tu nie pisze, ale jesli ktos zagląda i ma dzisiaj przed soba egzamin z matematyki to POWODZENIA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liaaaaa
Masakra z ta matma... Ja to nie wiem po co tam ide, bo nie umiem niczego... Fizyka tez poszla koszmarnie, takze te przedmioty na pewno bede brala w lutym po raz drugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Ja wszystko zdałem wlasnie procz Matmy, z fizyki to chyba mialem 17pkt a z chemi 23pkt, a z matmy ostatnim razem 14 ale to nie tylko ja mialem tak wielkiego pecha ze 1pkt zabrakło :D teraz jeszcze powtarzam sobie ta matme, juz 3h. Powiem tyle, ze jak bedzie jakis ludzki poziom tych zadan to ok ale jak dowala znowu jakis poziom EINSTEIN no to ja dziekuje, i tez Luty. KTOS Z WROCŁAWIA jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grabieżca
Widzę, że nie ja jeden jeszcze zakuwam do matmy ;) Pierwszy raz teraz do niej podchodzę i trochę mnie przerażają opowieści o einsteinowskim poziomie :P Zobaczymy... Życzę wszystkim powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eksternistyczny
Widzę, że nie ja jeden jeszcze zakuwam do matmy ;) Pierwszy raz teraz do niej podchodzę i trochę mnie przerażają opowieści o einsteinowskim poziomie :P Zobaczymy... Życzę wszystkim powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIAaaaaaaa
Ja nie dość że miałam taka długą przerwę to jeszcze nigdy nierozumiałam matmy , uwazam więc że bez korepetycji nie dam rady zaliczyc.... :P no nic, przejade się, zobaczę chociaż jak te zadania wygladaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daysleeper
jakieś podpowiedzi dla zdających chemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIAaaaaaa
Ta matma nie była taka trudna..... jak ktoś się uczył i zna podstawy to powinien zaliczyć... ją niestety na to nie liczę, ale cóż... w lutym zdam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazikiniec
A możecie cos wiecej o tych zadaniach z matmy napisac ? Ile zamknietych ile otwartych, same zadania czy jakies prawda/falsz twierdzenia tez sa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
To moze ja napisze, niech bedzie wiedza dla potomnych haha. Poprzednim razem jak pisalem to bylo chyba 10 zamknietych w tym jedno zadanie prawda falsz za 5pkt wiec 15pkt za zamkniete, tym razem zrobili inaczej 20 zamknietych za 1pkt i 21 zamkniete prawda falsz za 5pkt wiec tym razem za same zamkniete 25pkt mozna bylo dostac! :D Nie bylo trudne, zgadzam sie i wierze, ze 15pkt moge miec hehe :D Na ten egzamin trzeba bylo miec opanowane funkcje i rozwiazywanie rownan to takie najwazniejsze logarytm sie pojawil w zadaniu prawda falsz, noi kolejny raz bylo zadanie z prawdopodobienstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krkrkrrr
kiedy będą wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazikiniec
Dzieki Nilak :) ZYcze powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliiiiiiiii
witam , mam pytanie jeśli okres zdawania egzaminów eksternistycznych skończył mi się w sesji jesiennej (2012) i złożę wniosek o przedłużenie zdawania egzaminów eks..(załóżmy że będzie rozpatrzony pozytywnie) to czy będę mogła zdawać teraz w lutym 1 przedmiot ponieważ obawiam się że nie zaliczyłam matmy która pisałam wczoraj (19.10.2012) na koniec zapytam jakie wnioski trzeba dołączyć do tego wniosku. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliiiiiiiii
oczywiście mial być ;p jakie dokumenty trzeba dołączyć do tego wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
powiedzcie jak wam wyniki z matmy wyszly?:P kurde juz nie pamietam co tam bylo,ale jak z tym rzutem kostka wam poszlo?ma ktos moze lepsza pameic i napsize ;) a w prawda falsz co meiliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Sweterek dobrze, ze jestes, moze sobie cos przypomnimy, ja w Prawda falsz, mialem chyba 2 prawdy a reszta falsz, no na bank prawda byla z tym logarytmem, z ta kosta zrobilem, ze wzoru podobienstwa ale pewnie zle :( a zrobilem tak, ze wypisalem zdarzenia, rzucamy 2 razy wiec (P,P)(N,N)(P,N) chodzi o parzyste nieparzyste, pozniej ile zdarzen sprzyja wyrzuceniu 2 razy nieparzystej no to jedno zdarzenie czyli (N,N) wiec ze wzoru wychodzilo, szansa to jedna trzecia. Pewnie zle to mam :( jeszcze pamietam ze byly 2 czy 3 zadania zamkniete co ze wzoru z karty mozna bylo zrobic i byly banalne, ale niech ktos mi powie ile tam wychodzilo w tym zadaniu na promien kuli czy cos takiego co bylo 972pi podane, i ile mozna liczb dwucyfrowych utworzyc z cyferek od 1 do 8 ja dalem ze 56.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dianaaa00
Ja tez dałam 56 i raczej jestem tego pewna, a w tym zadaniu o kuli wyszło, że promień jest równy 9. Nawet nie dotknęłam tego o prawdopodobieństwie, więc nie mam pojęcia jak tam ma być. Tabelki niestety nie pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r56yu56u
Jak tam dzisiaj po Biologii ? Kurcze namęczyłem się sporo przy dzisiejszym egzaminie, ciężko było szczerze mówiąc ale mam nadzieję że te 15 się uzbierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
w prawda falsz mialam sam falsz;p w rzucie ksotka chyba mialam dobrze,bo uwielbiam te zadania i duzo ich robilam ,no ja wypisalam tam 36 wyszlo zdarzen no nie? bo {1,1)(1,2) itd ... no w b wlasni ete nieparzyste o ich bylo 5 czy 6 nie pamietam;p a w tym z kolem to ja nie robilam bo nie umiem za bardzo ;p kurde kilka bylo tych zadan ... hmm co tam bylo jeszcze?... wzor tej funkcji kwadratowej chyba? to tak dziwnie mi wyszlo,ale chyba cos z 2 -ka :P niepamietam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIAaaaaaa
Ah dla mnie biologia była baaardzo latwa , niech ktoś mi napisze co było na historii?? Jestem zalamana bo miałam ważne badanie akurat o tej samej godz i nie mogłam być na historii ..... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@LIAaaaaaa Eee tam. :P Badanie, tym bardziej ważne zawsze powinno stać wyżej od egzaminu, nie powinnaś się przejmować. Co do meritum, historia była banalna, posprawdzałem sobie w internecie wszystkie kwestie co do których nie byłem do końca pewien, i wszystko jest dobrze oznaczone, wybrany, podkreślone i podane. :D Każdy powinien zdać, przykładowe zadanie - było zdjęcie piramid i mieliśmy z czterech podanych wybrać odpowiednią dla nich kulturę, były oczywiście egipska, rzymska, chińska i jeszcze jakaś, być może grecka. Całość zadań wyglądała podobnie do wyżej rzeczonego pod względem 'trudności'. Temat wypracowania za 12 punktów 'opisz Polskę dwóch ostatnich Piastów i ich politykę' - coś takiego, jak dla mnie temat udany i nieudany. Udany dlatego, że wczoraj słuchałem sobie interesującego audiobooka o Kazimierzu III Wielkim, tak więc ledwo zmieściłem się na dwóch dostępnych stronach. Nieudany dlatego, że to jednak nie jest okres moich zainteresowań historycznych. Wolałem coś z czasów nowożytnych, np. coś o II W.Ś. czy też o PRL, gdzie mógłbym zgromić bezpardonowo ten ustrój. Niestety, nie wyszło, aczkolwiek spodziewałem się tego, że może nie być czasów nowożytnych gdyż na poprzednim egzaminie było o właśnie II W.Ś., 'Dużym problemem okazało się napisanie wypracowania, często nie została podjęta próba. Prawdopodobna przyczyna - to brak wiedzy z zakresu genezy II wojny światowej.' - cytat z raportu o lutowym, tegorocznym egzaminie. Po prostu zastosowali tu zasadę - na przemian. ;) Tak więc spodziewam się w tej sesji piątki(a może wyżej ;p) z historii i jedynki z fizyki. :D Jeszcze na koniec mam pytanie do wespół zdających - co napisaliście w zadaniu gdzie trzeba było nazwać przewrót w Rosji w 1917 roku? Ja napisałem wyłącznie słowo 'rewolucja', i teraz zastanawiam się czy nie trzeba było napisać 'rewolucja październikowa'. Z racji, że wykropkowanego miejsca ledwie starczyło jedynie na słowo rewolucja napisałem tak i zastanawiam się czy jest ok. To tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos historii dorzucę coś z przeciwnego punktu widzenia. Być może jako osoba ucząca się ze 3 dni z jakichś nędznych gimnazjalnych książek nie mogłam mieć potężnej wiedzy, ale nie sądzę, żeby ktokolwiek poświęcał zbyt dużo czasu na naukę jednego przedmiotu. Także jak dla mnie historia była dość ciężka do przegryzienia. Wypracowanie? Temat beznadziejny, chyba że czyjś konik to studiowanie każdego króla, zresztą z tego co widziałam to właśnie w Poznaniu uciekali po pół godziny z sali zostawiając puste kartki, ale cóż poradzić.. Zdać oczywiście da się właśnie dzięki tej banalnej wiedzy o starożytności i kilku logicznych wnioskach, jakie można było wysnuć z tekstów ;) Mi historia do życia ani studiów nie potrzebna, więc jeśli ktoś uczył się równie niewiele to lepiej liczyć na szczęście :P Wcale więc LIAaaaaaa nie masz czego żałować, może w lutym będzie ciekawszy arkusz! :) Chyba, że również byłas wykuta to tym bardziej nie masz czym się przejmować. Ktoś pamięta która traska Magellana była tą właściwą, bo nie jestem pewna?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIAaaaaaa
Ooo dzięki.... nie no właśnie w ogóle nie uczylam się historii, miałam bardzo słaba wiedzę dlatego wybralam rezonans magnetyczny bo na fo badanie czekalam 2miesiace a pomyslalam że pewnie historii i tak teraz nie zalicze... no cóż... nie żałuję. Z matmy i fizyki na pewno dostanę 1, więc na luty to wezmę plus historie... ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadania były takie: w zadaniu pierwszym mieliśmy podkreślić imię władcy babilońskiego, twórcy kodeksu prawnego , do wyboru byli Dariusz, Hammurabi i jeszcze dwóch innych, nad którymi w ogóle się nie zastanawiałem, podkreślając od razu Hammurabiego. Drugie zadanie dotyczyło wyżej wymienionych piramid. Miało jeszcze drugi podpunkt - mieliśmy podać funkcję przeznaczenia piramid. W kolejnym zadaniu mieliśmy opis popularnych organizmów w starożytnej Grecji, a pod nim 4 opcje, przy których mieliśmy zapisać słowo 'Prawda' zależnie od tego czy uznajemy ową opcję za prawdziwą. Były 'jest to greckie polis, miasto-państwo', 'obywatele zabierają głos w sprawie ważnych wydarzeń i spraw', 'wszyscy dorośli obywatele mają prawo głosu' i 'cudzoziemcy mają identyczne prawa z obywatelami' - za prawdziwe uznałem 2 pierwsze(z tekstu można było wszystko odpowiednio wywnioskować). W kolejnym zadaniu z trzech podanych opisów stylów trzeba było podać opisujący barok, wybrałem nr 3, było w nim o przepychu, grze światłem i kilku innych sprawach dobitnie wskazujących na właśnie barok. W kolejnym zadaniu mieliśmy wybrać ostatnie chronologicznie wydarzenie, były do wybory 4 - ustanowienie republiką imperium rzymskiego, panowanie pierwszego cesarza, najazd Wandalów na Rzym i edykt mediolański(wybrałem najazd Wandalów). W kolejnym zadaniu mieliśmy wybrać z 4 podanych opisów takie które przypisujemy władcom rzymskim, z 4 podanych pamiętam jedynie jeden o wysłaniu legionów do Afryki i daniu łupnia Kartagińczykom - wybrałem ten i jeszcze jeden które jak pamiętam tak samo dobitnie wskazywał by go wybrać. W kolejnym zadaniu mieliśmy opis o Turkach tuż pod Konstantynopolem, o cesarzu, bodajże Aleksym, który błagał papieża, bodajże Urbana o pomoc w walce z muzułmanami(zorganizowanie krucjaty). Mieliśmy podać nazwę władztwa którym rządził wymieniony w tekście cesarz(naturalnie Bizancjum), i w kolejnym podpunkcie wypisać 2 cele polityki papieża Urbana(były one podane w dalszej części tekstu, wystarczyło je tylko 'skopiować'. Były to - odzyskanie zwierzchnictwa nad kościołem wschodnim oraz odzyskanie Ziemi Świętej z rąk niewiernych). W kolejnym zadaniu mieliśmy wybrać i przypisać podanych królów(Kaziu Wielki, Władziu Łokietek, Bolesław Śmiały i Ludwik Węgierski) do podanych dwóch opisów: w pierwszym było o wpieraniu papieża w czasie inwestytury(o ile dobrze pamiętam) oraz o utraceniu władzy na skutek sporu z biskupem Stanisławem, a w drugim opisie było o królu Polski i Węgier, który wydał przywilej koszycki, po to by jego córka mogła objąć tron polski. W kolejnym zadaniu mieliśmy na podstawie drzewa genealogicznego Jagiellonów napisać kim dla Władysława Jagiełły był jego potomek Władysław - król Czech i Węgier, napisałem, że wnukiem. W kolejnym zadaniu był tekst zawierający wyciąg z tez pewnego reformatora, było o niemoralnym sprzedawaniu odpustów. Na podstawie tego mieliśmy wybrać nazwisko owego reformatora z 4 podanych(Luter, Hus, pewnie Kalwin i jeszcze jakiś). Oczywiście wybrałem Martina Lutra. W kolejnym podpunkcie tegoż zadania mieliśmy podać z wiedzy własnej nazwę ruchu jaki powstał wskutek działań wskazanego reformatora. Następnie, w kolejnym zadaniu mieliśmy mieliśmy mapkę świata, a na niej zaznaczone liniami 4 historyczne wyprawy(na każdej linii był numerek) - wyprawę dookoła świata, dopłynięcie do Ameryki środkowej oraz wyprawę morską do Indii i jeszcze jakąś. Mieliśmy wybrać tę, która opisywała wyprawę Ferdynanda Magellana(wybrałem nr 4, tę dookoła świata). W kolejnym punkcie tegoż zadania mieliśmy podać naukowe znaczenie tej wyprawy(napisałem, że była dowodem na kulistość Ziemi). W kolejnym zadaniu mieliśmy wybrać wydarzenie które chronologicznie wydarzyło się najwcześniej, były do wyboru: powstanie Chmielnickiego, oklepanie Szwedów przez naszą husarię pod Kircholmem, odsiecz wiedeńska i coś jeszcze co było na pewno późno w wieku XVII. Wybrałem zwycięstwo pod Kircholmem. W kolejnym zadaniu mieliśmy nazwać proces, który rozpoczął się w Anglii, w wieku XVIII, dzięki któremu zmniejszono koszty produkcji oraz podniesiono jej wydajność. Napisałem, że chodzi o rewolucję przemysłową. W kolejnym zadaniu mieliśmy mapkę Królestwa Polskiego i mieliśmy wybrać odpowiedni do niej opis z czterech podanych pod nią. Były między innymi: 'rozbicie dzielnicowe', oraz 'Polska w okresie rozbiorów 1772-1795' i jeszcze jakieś dwa których nie pamiętam, gdyż od razu wziąłem się za podkreślanie opcji z rozbiorami(na mapce jak byk było widać 3 różnorakie plamy od strony Prus, tak samo od strony Imperium Rosyjskiego, oraz 2 plamy od strony Austrii na terytorium Korony). W kolejnym zadaniu mieliśmy wyjaśnić, dlaczego wiek XIX nazywa się wiekiem węgla i pary. Napisałem, że 'w wieku tym przemysł opierał się na maszynach parowych opalanych węglem'. W kolejnym zadaniu mieliśmy wybrać z trzech podanych powstań(kościuszkowskie, listopadowe i styczniowe) odpowiednio do dwóch podanych opisów. W opisie pierwszym mowa była o ataku na Belweder. W drugim opisie było o przyśpieszeniu wybuchu tego powstania przez brankę, o tym, że jego ostatnim dyktatorem był Romuald Traugutt. W kolejnym zadaniu mieliśmy wybrać chronologicznie ostatnie wydarzenie. Do wyboru były: 3 powstanie śląskie, przewrót majowy, konstytucja kwietniowa i bodajże reforma ministra Grabskiego - wybrałem konstytucję. W kolejnym zadaniu mieliśmy z 4 podanych możliwości(szare szeregi, getto, dystrykt oraz grupy szturmowe czy coś takiego) wybrać odpowiednie do dwóch opisów. W pierwszym opisie była mowa o harcerskiej organizacji w czasie okupacji, w drugim mowa była o obozie tworzonym przez Niemców w celu oddzielenia ludności żydowskiej od reszty. W następnym zadaniu była mapka wybrzeża Francji z znaczonymi obszarami o nazwach "Utah" i innych których nie pamiętam. W rogu mapki była data - któryś dzień i miesiąc 1944 roku. Na podstawie tego mieliśmy podać nazwę wydarzenia zwrotnego w II W. Ś. Napisałem 'lądowanie aliantów we Francji'. W kolejnym zadaniu, ostatnim jakie pamiętam przed wypracowaniem było o ohydnym PRL'u. Mieliśmy wybrać z podanych 4 wydarzeń te które wydarzyły się w latach osiemdziesiątych. I tak, do wyboru było Powstanie Poznańskie, potem zamieszki w stoczni gdańskiej które wybuchły z powodu wzrostu cen, następnie o zdelegalizowaniu Solidarności, i ostatnie było o pokojowym przejęciu władzy przez Solidarność - wybrałem 2 ostatnie. Potem było opisane we wcześniejszym poście wypracowanie. Tak to mniej więcej wyglądało. Na koniec chciałbym podkreślić że opisy tekstów poszczególnych zadań które podałem są często szczątkowe, i na egzaminie były znacznie bardziej rozbudowane, dzięki temu było łatwiej poprawnie odpowiedzieć. Zapewne zapomniałem kilka zadań i ich sobie teraz nie przypominam, może później mi się to uda. Pewnie w niektórych pokręciłem kolejność, lecz to nie jest takie ważne. Konkludując, chciałbym nadmienić, że naprawdę nie było ciężko, dobrze pamiętam, że w gimnazjum na niejednej kartkówce napociłem się bardziej niż na tym egzaminie eksternistycznym. :P P.S. No to spotkamy się na matematyce i fizyce, no, być może będzie z niej ta dwójka, nie jestem pewny. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He, he. :P Trochę się rozpisałem. :D @ambiwalentna_93 W której byłaś sali? W tej dużej, bez dyrektora? :P Ja w niej byłem i po godzinie jeszcze było sporo osób. ;p Aczkolwiek muszę przyznać, że wychodziłem jako jeden z ostatnich, po mnie zostały około 3 osoby. No ale chyba z 20 minut sprawdzałem czy aby wszystko jest tip top, jak należy. :D Co do królów, to mi się upiekło - skupiłem głównie na Piastach, reszty nie ruszałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×