Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość czarna182
Mam pytanko. Czy ktoś zdaje w lutym w bydgoszczy jakieś przedmioty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chill12
@czarna182 ja będę zdawał, chyba, że uda mi się dogadać z komisją abym pisał w Gdańsku (tu mieszkam ale zameldowany jestem w kuj-pom), w październiku pisałem w Bydgoszczy. Co do matury to w OKE mówią spokojnie, że można zdawać w maju2013 kończąc eksterny w lutym2013 ;) ja w lutym będę pisał fizykę, matę, biologię i pp, o ile jesienna sesja udana to zimową się denerwuje, bardziej ze mnie humanista niż ścisłowiec, a raczej nie chce dopuścić do sytuacji, w której bym nie pisał matury 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna182
ja też jestem bardziej humanistką a w lutym fizykę,angielski i informatyke zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild947
Bydgoszcz melduje, że są już wyniki fizyka 36% dop chemia 32% dop ważne, że zaliczone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzkabl
Ktoś może mnie przeprowadzić przez procedury, co zrobić po dostaniu wyników? Rozumiem, że: 1. złożenie podania o pisanie przedmiotów w lutym do końca listopada 2. złożenie deklaracji maturalnej do końca grudnia co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeralda :D
a powiedzcie co ze zdjęciem do świadectwa bo nigdzie nie wyczytałem a przecież na świadectwie być musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild947
rzkabl wydaje mi się, że wniosek można wysłać najpóźniej miesiąc przed rozpoczęciem sesji czy do końca tego roku. Dwa miesiące wcześniej to wysyła się wniosek o dopuszczenie do egzaminów, którego już nie musisz składać jeśli przystępowałeś wcześniej do egzaminów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild947
Na 100% jest tak jak napisałam wyżej (sprawdzone). Na dole pod tabelką z wynikami masz napisane, że wniosek można składać nawet do 2 stycznia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna182
Pod tabelka jest napisane ze do 2 stycznia deklaracje co zdajesz i potwierdzenie opłaty egzaminu. Nie wysyłasz znowu wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaworznow
Komisja w Jaworznie poinformowała, że wyniki zostaną wysłane 30 listopada ... Mogą być więc nawet na początku grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Nie wiem jaki program wybrać na technologię informacyjną? Wie ktoś coś może czy to ma jakieś znaczenie? Mam MS Office 2000 na płytce a Open Office na kompie. Czy zdawał ktoś w Krakowie i wie jakie wersje tych programów mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6768933
Czy ktoś może mi powiedzieć skąd mogę ściągnąć kartkę z wzorami które dołączone są do egzaminu z Matematyki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6768933
I jeszcze jak by ktoś mógł mi powiedzieć bo zdaję egzamin w lutym z matematyki, co jest praktycznie na każdym egzaminie z matematyki ? z czego się szczególnie przygotować z jakich działów ??? bardzo proszę o odpowiedź, muszę się przygotować w niecałe trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naniwa
Czegos chyba nie rozumiem, jezeli termin skladania wnioskow o dopuszczenie do egzaminow uplywa 30 listopada a wyniki dostane w grudniu to skad mam wiedziec czy mam cos zdawac? bo jak czegos nie zaliczylem to chcialbym napisac to jeszcze raz w lutym. Chyba sa niepowazni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
@madziulaczek Zależy który pakiet wolisz. MS Office jest chyba bardziej uniwersalny i większość go wybiera. Wersja programu zależy od placówki, w której będziesz zdawać, ale w większości będzie to jedna z nowszych wersji. MS 2000 to już staroć ale mechanizmy się raczej uprościły, więc myślę że każdy kto kiedyś robił na Office sobie poradzi. Tym bardziej że egzamin z informatyki jest bardzo prosty. @madziulaczek 1. np stąd: http://www.oke.gda.pl/plikiOKE/Egzamin_eksternistyczny/Informatory/Liceum/2007_11_07_lo_wzory_matematyczne.pdf 2. Wszystko jest wymienione na stronach OKE, ale mówiąc krótko cały materiał maturalny należy przerobić. Wypisywać nie ma sensu, a najlepiej przejrzyj sobie ten wątek, niektórzy tutaj całe arkusze zapamiętują :P @ Naniwa Jeżeli będziesz chciał coś pisać w lutym, to nie wysyłasz drugi raz podania o dopuszczenie do egzaminów, to się wysyła tylko raz i przez dwa lata możesz sobie zdawać. Wysyłasz jedynie kartę z wybranymi przedmiotami, do końca grudnia. Wtedy już są wyniki z poprzedniej sesji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
edit: druga odp jest dla @6768933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@madziulaczek Zdecydowanie MS Office, środowisko Windows. Z Open Office jest znacznie więcej improwizacji, z racji że pakiet ten działa na linuksie wymaga znacznie więcej finezji, tak więc polecam MS Office. @6768933 ad. 1 http://www.cke.edu.pl/images/stories/informatory_eksterny/wzory_mat_lo.pdf (obecnie link coś nie chce działać, lecz za jakiś czas na pewno będzie działał :D) ad.2 Jedyna, słuszna rada - ucz się ze wszystkiego, jak ktoś chce radzić, co jest na 100% to może wymienić chyba jedynie dodawanie itd.. Sam też piszę matematykę w lutym i podchodzę do tego przedmiotu bardzo na luzie. Przygotowuję się w oparciu o podręczniki wydawnictwa 'sens' odziedziczonych po bracie, do tego korzystam z bardzo udanego kursu maturalnego na YT( http://www.youtube.com/user/MrCiupi ), do tego jakieś Vademecum i elegancko brnę do przodu. :D @Naniwa Do 30 listopada składamy wniosek o DOPUSZCZENIE, JEŻELI zaczynamy dopiero przygodę z egzaminami eksternistycznymi, zatem nie możesz dostać wyników jeżeli nie złożyłeś jeszcze wniosku o rozpoczęcie tej przygody(wniosek ten składa się raz). Jeżeli czegoś nie zdałeś teraz w październiku, to wyniki powinny dojść do ciebie do początku grudnia, i do końca roku masz czas na założenie właściwego(tego, którego pokręciłeś z tym o dopuszczenie :P) wniosku z odpowiednio zaznaczonymi przedmiotami. Wszystko jest elegancko rozplanowane, nie ma co się unosić na OKE. :) Najlepiej wbij na stronę swej OKE, tam wszystko w miarę dokładnie opisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6768933
Dlaczego w tych wzorach jest tylko funkcja kwadratowa a nie ma funkcji liniowej ? czy to oznacza że funkcje liniowe nie obowiązują na egzaminach eksternistycznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
było jedno zadanie z f liniowej mianowicie wyznaczyc równanie prostej prostopadłej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6768933
Ale zdarza się ogólnie na tym egzaminie że zawsze coś jest na 100 % ? Np trzy działy które są na 100 a innych nie ma czy zazwyczaj jest tak że pytania są z wszystkich działów matematycznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego to nie wiemy, bo nie zdajemy każdego możliwego egzaminu. :) Na podstawie matur mogę jedynie napisać, że można spodziewać się procentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6768933
Zadania z procentami są cholernie ciężkie. Bardzo trudno się w nich połapać i nie wiadomo jak je obliczyć i od czego zacząć, jest na nie paręnaście sposobów. Będzie bardzo ciężko, nie ma szans że ogarnę matematykę do lutego skoro w procentach tak się wykładam a co dopiero inne działy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skończyłem właśnie 18 lat, nie pracuję i chciałbym dostać zwolnienie z opłat lub chociaż część. Dochód w rodzinie jest wyższy niż tam piszą. Co mam zrobić by dostać jakieś zwolnienie z opłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeglądając wnioski egzaminów natrafiłam na "wniosek o zaliczenie zdanych przedmiotów" -http://www.oke.poznan.pl/pliki/egzamin_eksternistyczny/procedury/procedury_eksternistyczny_zalacznik_2_9.pdf . Nie kojarzę, zeby coś takiego było poruszane, więc zapewne jest to tylko do jakichś "specjalnych" przepadków, ale wolę na wszelki wypadek zapytać czy jest to dokument, który trzeba dostarczyć? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xkdfgf89
Witam ! W 2005 roku zdałem w trybie eksternistycznym przed komisją i pisemnie chemię, fizykę oraz historię. Później wyjechałem do stanów i wróciłem rok temu. Przystąpiłem ponownie do egzaminów i zaliczyłem w lutym większość z nich. Została mi natomiast do zaliczenia matematyka i fizyka. Czy mógłbym napisać taki właśnie wniosek jak koleżanka zamieściła powyżej żeby mi zaliczyli ten egzamin z fizyki który zdałem w 2005roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Nie zdalem matmy ale tak tego nie zostawie, mam pytanie czy ten wniosek o wglad do pracy mam zaniesc, do oke swojego tak ? Mniemam, ze nic mi to nie da, ze obejrze prace nie sadze, zeby 2okt przegapili gdzies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomoże ktoś proszę: Skończyłem właśnie 18 lat, nie pracuję i chciałbym dostać zwolnienie z opłat lub chociaż część. Dochód w rodzinie jest wyższy niż tam piszą. Co mam zrobić by dostać jakieś zwolnienie z opłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfsdfsdfsdfsd
Jasio1215 odwiedź stronę oke tam masz czarno na białym wszystko opisane krok po kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@fdfsdfsdfsdfsd Jakoś wątpię, by na stronie OKE radzili jak wymigać się od opłat. :D @Jasio1215 Musisz 'samotnie gospodarować', tzn. żyć osobno od rodziny pod względem finansowym, tj. opłacać rachunki itd., inaczej klops w podanej przez ciebie sytuacji. @ambiwalentna_93 Jakiś czas temu było tu prawione o tym wniosku, jest on niekonieczny, używa go się w przypadku gdy egzaminy pisze się ponad 2,5 roku, składa się go oczywiście po to by nie pisać ponownie zdanych już egzaminów, które jak mniemam bez tego wniosku tracą swą moc w przypadku gdy piszemy ponad 2,5 roku. @xkdfgf89 No nie wiem, wszak minęło 7 lat, kawał czasu, no ale spróbować zawsze warto. @NILAK Sam składałem dziś wniosek o wgląd, nie po to by polować na jakieś należne punkty(aczkolwiek przypomnę - jeden punkt do trójki, i 2 punkty do szóstki, zatem nie pogardziłbym jakimiś zagubionymi punkcikami, zwłaszcza z fizyki :D), tylko dlatego, że jestem ciekaw co nabroiłem na historii. :) Wniosek można osobiście złożyć, lub wysłać pocztą. Po jakimś czasie skontaktują się telefonicznie by ustalić odpowiedni dla nas termin i wyślą list potwierdzający tę całą sprawę. Do tego składałem także wniosek o zdawanie pozostałych egzaminów w lutym, deklarację maturalną oraz wniosek o zwrot kosztów egzaminów, lecz ten ostatni to już nie w OKE. :P Jak chcecie coś wiedzieć to pytajcie, już teraz nadmienię że przy składaniu deklaracji maturalnej nagle okazało się, że KONIECZNIE muszę napisać odręcznie wniosek-prośbę w stylu 'w roku szkolnym 2012-13 zamierzam przystąpić do egzaminu maturalnego, w związku z tym proszę o przydzielenie szkoły na terenie Poznania' - coś takiego, nawet dobry patent, bo można tu poczytać o przypadkach, że OKE przydzielało odgórnie szkołę setki kilometrów od miejsca zamieszkania osoby zdającej, co oczywiście niezbyt pozytywnie wpływa na pozytywną mentalność w dniu egzaminów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×