Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość xkdfgf89
Tylko że ja nie pamiętam kiedy dokładnie te egzaminy z fizyki i chemii zdawałem, pamiętam że to był okres 2005-2006 rok ale dokładnej daty nie znam i nie pamiętam czy to była zimowa czy jesienna sesja. Mało tego egzaminy były wtedy przeprowadzane w formie ustnej przed 3 osobową komisją i dostawaliśmy Indeks w którym wpisywali nam oceny za zdany egzamin, indeksu oczywiście nie posiadam już. Nie wiem czy mam napisać po prostu we wniosku przedmioty i np w dacie podać 2005-2006 ? Jak myślicie będą mieli do tego wgląd jeśli parę lat temu widniałem już w systemie i zdawałem egzaminy eksternistyczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"1. Osoba dopuszczona do egzaminów eksternistycznych zdaje egzaminy z zakresu obowiązkowych zajęć edukacyjnych określonych w ramowym planie nauczania danego typu szkoły dla dorosłych lub z zakresu wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla zasadniczej szkoły zawodowej w okresie nie dłuższym niż 3 lata." "3. Dyrektor komisji okręgowej, na wniosek osoby, która, w okresie nie dłuższym niż 3 lata od upływu okresu, o którym mowa w ust. 1, ponownie ubiega się o przystąpienie do egzaminów eksternistycznych z zakresu obowiązkowych zajęć edukacyjnych określonych w ramowym planie nauczania danego typu szkoły dla dorosłych lub z zakresu wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla zasadniczej szkoły zawodowej, zalicza tej osobie egzaminy eksternistyczne z danych zajęć edukacyjnych zdane w okresie, o którym mowa w ust. 1." I dalej: "1. Komisja okręgowa przechowuje: 1) arkusze egzaminacyjne przez okres 6 miesięcy; 2) karty odpowiedzi oraz protokoły sprawdzania i oceniania arkuszy egzaminacyjnych i kart odpowiedzi z egzaminu eksternistycznego z danych zajęć edukacyjnych przez okres 5 lat. 2. Dokumentację egzaminów eksternistycznych przechowuje się według zasad określonych w przepisach w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych." Skoro nie pamiętasz dat, a trzeba je podać we wniosku, to słabo to widzę, być może OKE pomoże i poda daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albertostrow
matma ssie! :D zaczynam się uczyć na luty :D a co do pana z AMERYKY :P to w 2006r to mój kolega zdawał ekstern w "szkole" w ościennej wiosce i z tego co mi mówił to ustnie zdawał część a część pisemnie a co do ważności tych egzaminów to nie mam pojęcia bo ta ważność 3letnie to jakoś nie za długo jest, albo się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Jesli obejrze ta prace to i tak mi to chyba nic nie da, wyczytalem ze wyniki sa ostateczne, a i tak watpie, ze znajde tam chociaz jedna pomylke. Zgadzam sie matma ssie po calosci, sporo sie uczylem, myslalem ze mi dobrze poszlo, a tu 12pkt wstyd, brak slow i w ogole, jestem zly strasznie, wszystko zdane tylko ten syf drugi raz i znowu lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yiuyiutiiui
Ja ogólnie zastanawiam się co za debil wymyślił matematykę jako obowiązek zdawania w liceum. Przecież matematyki większość osób nie pojmuje, zaliczenie matematyki w normalnym liceum jest ciężkie ale tam jest o wiele łatwiej bo można z nauczycielem się dogadać, można poprawiać i się starać i nawet największy tłuk przejdzie liceum. A w takim eksternie to jest ciężko bo nie napiszesz to nie zaliczysz. Ja też mam wszystkie przedmioty zaliczone większość na ocenę 4 w tym dwie trójki z fizyki i historii tylko jeszcze została mi ta nieszczęsna popierdolona matematyka której odkąd nie pamiętam nie rozumiem. Mało tego te pytania na arkuszach matematycznych są takie pojebane że szok, ja nawet pytania za bardzo nie rozumiem czego oni ode mnie chcą a co dopiero rozwiązać zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Yiu dokladnie tak samo mysle, problem w tym ze uwazam ze mam wiedze na 2 spokojnie, ale taki poziom jak oni tam daja, to trzeba umiec na mocne 3 zeby to zdac, z reszta nie kazdy jest asem z matmy, wiec nie jest łatwo to potem zdac, te cholerne oke widzi jaka kosa jest na matmie, a nie obniza troche poziomu, tylko leca na samych funkcjach i to jeszcze przyklade takie, ze sie trzeba niezle spocic...Yiu szkoda, ze z Wrocławia nie jestes bo chetnie w lutym przed potworka z matmy, chetnie bym pogadal i wymienil sie ostrymi przemysleniami na temat tego gowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yiuyiutiiui
No ja jestem ze Śląska i zdaję egzaminy w Bielsku-Białej a należę do OKE w Jaworznie. U nas na matmie w lutym było około 80 ludzi i każdy i jakaś połowa wyszła z sali p[o 15,20 min a reszta walczyła ale później jak sobie odpowiadaliśmy wszyscy to każdy gadał że na bank nie zda. Taki jest system bo to chodzi o kasę, więcej oblanych ludzi = więcej pieniędzy w budżecie Państwa i to jest jedyny prosty rachunek matematyczny jaki jestem w stanie policzyć w dodatku bez równań tylko czysto intuicyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka.....
hej wiem że gdzies to było poruszone ale nie mogę znaleźć napiszcie proszę czy jeśli jestem z małopolski to moge zdawac w śląskim? o polowe droge krotszą mam do bielska niż do Krakowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania192021
Narzekającym na matmę polecam dwie strony do efektywnej nauki - matematyka.pisz.pl - rozwiązujcie zadania, jak czegoś nie rozumiecie to czytajcie komentarze pod zadaniami, r e w e l a c y j n a strona ... i jeszcze jedna - matemaks.pl też bardzo dobrze prowadzona matematyka. Ja, naprawdę ciemna masa, w ciągu ok. miesiąca( regularnej nauki po 3-4h dziennie) ogarnęłam cały materiał gimnazjum-liceum, piątki pewnie nie dostanę, ale na tróję się wyuczyłam. A ciebie yiuyiutiiui podziwiam za tą tróję z fizyki, bez matematyki :D Nie wiem, mi kompletnie fizyka nie wchodzi, jest sto razy trudniejsza od majcy, ale może to tylko takie początki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marco111111111111111
Przyszły mi dziś wyniki z Jaworzna z datą 30.11.2012. Wam taż tak przyszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyutdyj
Ja też czekam na wyniki z Jaworzna ale jeszcze mi nic nie przyszło. A jak Ci poszło ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marco1111111111111
Całkiem ok. Z niektórych przedmiotów, to nawet zaskoczenie (oczywiście pozytywne) z WOS-u nawet piątka 86%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka.....
prosze was o odpowiedz czy mozna zdawac w innym wojewodztwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczko, skoro nikt z nas ci jeszcze nie odpowiedział, to oznacza tylko jedno - nikt z nas nie wie dokładnie i nie chce cię wprowadzić w błąd, gdyż takie wprowadzanie jest oczywiście co najmniej nieeleganckie. Najlepiej będzie jak opiszesz swój problem w mailu do swego OKE, w moim OKE na odpowiedź czeka się około 2 dni więc długo czekać nie trzeba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okejaworzno
Od nowego roku zmieniają się przepisy dotyczące egzaminów. Między innymi nie będzie właśnie konieczności zdawania w swoim regionie a będzie można gdzie się tylko chce. OKE Jaworzno zaczęło wysyłać wyniki już w poniedziałek żeby zdążyć z wysyłką przed 30 grudnia, bo taki jest ostateczny termin. Niektórzy więc już otrzymali wyniki a pechowcy otrzymają w najgorszym wypadku na początku grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okejaworzno
Termin jest oczywiście do 30 listopada a nie grudnia :) Pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghfdyujhtyj
Ja czekam na wyniki :) Póki co, Geografia, Angielski, Polski, PP zaliczone w lutym. Teraz czekam na wyniki z Biologii i WOS'u. W lutym podchodzę do Historii i Chemii a w październiku o zgrozo Matematyki i Fizyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
Jaworzno w końcu ruszyło... wszystko zdane oprócz fizyki (24%) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghfdyujhtyj
No i do mnie dzisiaj też już dotarły wyniki z Jaworzna :) Biologia 44%, WOS 60% :) Zaliczone :) Jeszcze tylko historia, fizyka, chemia, matematyka czyli najgorsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
@fghfdyujhtyj gratuluje :] u mnie jakims cudem biologia 70% - db wos 90% - bdb, pp - 76% db, gegra 72% - db - wychodzi na to że te przedmioty sa najłatwiejsze bo w ogóle sie z nich nie uczyłem, z historii mam 46% - dst jak by było więcej o starożtności i wczesnym sredniowieczu pewnie bym miał więcej tym bardziej że nie napisałem wypracowania w ogóle, angielski 72% - db, tech informacyjna 90% - bdb, chemia której się obawiałem najbardziej 40% - dop, fizyka 24% - ndst, polski i mata po równo 38% - dop i myslę o tym żeby sobie te dwa egzaminy napisac jeszcze raz skoro i tak się będe uczył do matury a w lutym musze zdac fizykę więc będę musiał zwiedzzic Bytom raz jeszcze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Zamierzałem zdawać egzaminy eksternistyczne w lutym , ale nie zwróciłem uwagi ,że termin składania dokumentów mija właśnie dzisiaj.Co muszę zrobić, by mieć możliwość zdawania matury w roku 2014 ? Mogę zdać wszystkie przedmioty w październiku 2013 ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzieś czytałem , że jak chcę zdawać maturę w 2014 to muszę złożyć wniosek do OKE do 31 grudnia 2013 ? To prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to , że jeśli chcę składać wniosek o przystąpienie do ezaminu maturalnego w 2014 , muszę złożyć wniosek do końca roku 2013 . A wniosku nie złożę jeśli nie będę miał świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego , także w tym wypadku zdawanie przedmiotów w lutym 2014 odpada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@emigr4nt - cofnij się odrobinkę wstecz tego forum, ten wątek był tam wyjaśniany nie raz. Nie musisz mieć wydanego swiadectwa liceum ogólnokształcącego do grudnia. Do końca roku wysyłasz deklarację, natiomiast świadectwo dosyłasz po otrzymaniu go w lutym czy tam marcu, tak samo jak robią to uczniowie szkół dziennych (świadectwa dostają w maju, a deklaracje załatwiają za nich wcześniej). Dlatego też mówiłam, że warto dzisiaj wysłać migiem tę deklarację i przystąpić do wszstkich przedmiotów, bo o ile masz jeszcze zasoby wiedzy z niedawnej przeszłości to 2 miesiące nieprzespanych nocy by starczyły, jeśli zaś nie czułbyś się na siłach, to nie ma czego żałować. Ja przystępuję do matury w 2013, a ostatnie przedmioty zdaję również w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyjkuyktguk
Czy OKE do których się należy wysyłają arkusze przystąpienia do kolejnej sesji ? Bo mi wysłali w lipcu żebym odesłał do końca sierpnia. Wczoraj odebrałem wyniki z jesiennej sesji a chciałbym podchodzić do kolejnej w lutym 2013 i nie wiem czy mam czekać aż OKE mi wyślą teraz formularze czy mam sam sobie załatwić i wysłać ? bo dotychczas oni do mnie pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyjkuyktguk
Co z formularzem przystąpienia do egzaminów w sesji luty 2013 ? Dotychczas OKE mi wysyłało formularz gdzie zaznaczałem chęć przystąpienia oraz z jakich przedmiotów zdaję i odsyłałem je. Np ostatnio to było w czerwcu dostałem a do końca sierpnia miałem odesłać żeby przystąpić do tej sesji jesiennej teraz. A teraz chciałbym podchodzić do następnej w lutym 2013 i nie wiem czy sam mam sobie załatwić formularz i odesłać czy oni mi przyślą teraz jakoś ? bo w sumie już 1 grudzień a jeszcze nie mam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOmmiiiczek92
Witam ! Na stronie CKE przeczytałem: " Osoba dopuszczona do egzaminów eksternistycznych zdaje egzaminy z zakresu danego typu szkoły w okresie nie dłuższym niż 3 lata, licząc od daty rozpoczęcia pierwszej sesji egzaminacyjnej, do której ta osoba została dopuszczona, tzn. w ciągu sześciu kolejnych sesji egzaminacyjnych. " To jak pierwszy raz zacząłem zdawać w lutym tego roku to znaczy że mogę zdawać do lutego 2015 r ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ambiwalentna_93 dzięki za wyjaśnienie Co do zdawania w lutym - z wysyłaniem dokumentów obudziłem się wczoraj , a że jestem w Holandii (świadectwa w Polsce) to nic nie mogę zrobić . Stąd mogę wysłać jedynie ksero dowodu i formularz . W lutym chciałem zdawać połowę przedmiotów ( te łatwiejsze ;) ) , ale klamka zapadła i będę musiał zmierzyć się ze wszystkimi przedmiotami w październiku, a w lutym będzie czas na ewentualne poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×