Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Hej! Chciałam się was poradzić z pewną sprawą. Przerwałam lo z powodu choroby więc na dobrą sprawę mam skonczone tylko gimnazjum. Za kilka dni koncze 18 i chciałabym iść do zaocznego liceum. Przez internet znalazłam fajna szkołe jej strona towww.naukaprzezinternet.pl czy moglibyscie mi cos na jej temat powiedziec.Czy to zgodne z prawem ze w ciagu roku mozna zdac 3 lata? Tam jest napisane ze moge zapisac sie do sierpnia, w pazdzierniku egzaminy i w lutym a w maju matura.A moze zle zrozumialam cos.Bardzo prosze o konkretne odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym za to kasy nie dał, ale jak ktoś ma jej za dużo, to jego sprawa. Wszystko jest zgodne z prawem. Tylko, że nie napisali iż na egzaminy w październiku należy złożyć wniosek do OKE do 31 lipca. Egzaminy eksternistyczne są płatne 171 zł za egzamin, egzaminów jest 11. I jeszcze jedno, deklarację maturalną składamy do końca grudnia inaczej nawet jak zdasz wszystkie przedmioty i tak będziesz czekać rok na maturę. Jak chcesz jeszcze coś, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O rety. A to platne lacznie tysiac zl to za co w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz juz mam metlik w glowie. W pazdzierniku i lutym trzeba zdawac egzaminy czy moge wszystkie w lutym? Jakbym zapisala sie od sierpnia dopiero to w pazdzierniku nie moge przystapic i w lutym trzeba wszystko zdawac? Jest ich 11 czyli razy dwa się liczy? To z 4tys wyjdzie za same egzaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To internetowe szkolenie kosztuje 1 000 zł (słownie: tysiąc złotych) Egzaminy, to osobna sprawa. Każdy egzamin kosztuje 171zł * 11 = 1881 zł (słownie: tysiąc osiemset osiemdziesiąt jeden złotych.) W sumie ok. 2881 zł. Egzaminy zdajesz w październiku i w lutym. Każdy sam wybiera przedmioty, które chce zdawać w danej sesji. Jeżeli złożysz wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych do końca tego miesiąca, to możesz zdawać w październiku. Wszystkie egzaminy lub część np. PP, wos, język polski itd. Dyrektor OKE, może zwolnić z opłat za egzaminy eksternistyczne osoby o niskich dochodach w całości lub w części. Należy złożyć odpowiedni wniosek. Jak masz jakieś jeszcze pytania to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
egzaminowany, dziś chciałabym zabrać się za wypełnianie papierów mógłbyś przesłać mi jakiś link do tego i do zwolnienia z opłat ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli mogę zdawać w lutym wszystkie? to juz moje ostanie pytanie, dzięki za wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
a do prosby o zwolnienie mam dolaczyc tylko zaswiadczenie o braku zarobkow czy te osoby w gospodarstwie tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowny
Jak samotnie gospodarujesz, to zaświadczenie o zarejestrowaniu w UP. Oraz zaznaczasz podpunkt a i b, we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Jak wam idzie nauka :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda ładna, to i raczej człowiek chciałby być nad wodą a nie przy książkach, ale parę miesięcy i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Dokladnie, dzis piekna pogoda. Mialam uczyc sie biologii, ale nie moglam sie skupic przez ta pogode, dlatego koncze geografie. Bo geografia to jest taki lekki przedmiot. Ale powiem Ci, ze tysiac razy bardziej wole uczyc sie czegos co musze zrozumiec-np matematyka i chemia. Ale juz fizyki nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co, do fizyki, to na egzaminie masz kartę wzorów, która bardzo Ci pomoże jak będziesz umieć z niej korzystać. Ja na dwóch kartkach A4 wyspałem wzorów, które mi są potrzebne na egzaminie. Okazało się, że 90% tych wzorów jest na karcie wzorów. Ale, niektóre są zakamuflowane. Np. wzór na pracę W=F*s, na karcie wzorów W=F*s*cos. Kolejna sprawa, naucz się rysować wykresy. Np. wykres zależności drogi od czasu. Możesz zarobić 3p, za taki wykres, to jest sporo a nauki mało. Jak masz arkusz z 2010 roku z fizyki rozwiąż to zadanie z samochodem, ale nie parz w odpowiedzi, dopiero potem. Tam jest fajny haczyk, ale najpierw sprawdź czy się zorientujesz. Ja też dziś męczę fizykę. Ale jak sobie tak obliczyłem to 20 - 25 p, to spoko dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,no właśnie ,pytanko ,na jakiej stronie oke jest przykładowy egzamin z 2010 ,mam z 2007 ,z 2010 też miałam ,ale nie zapisałam i teraz jak na złość nie mogę znaleźć ,czy może ktoś podać link,będę wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie chce sie uczyć...ale codziennie cos tam ogarniam i nawet moja trzyletnia córa nauczyła się prawie całego szkieletu ludzkiego:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motywacja może i jest mała, ale niedługo półmetek wakacji, później wrzesień ani się człowiek nie obejrzy jak będzie na egzaminy jechał. Pod koniec wakacji powinniśmy poznać już harmonogram egzaminów. Jeszcze taka informacja dla wszystkich, którzy chcieli by rozpocząć zdawanie egzaminów od sesji jesiennej 2013, wnioski składamy do 31.07. A wnioski(jak spełniamy kryteria) o zwolnienie z opłat do 31.08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Ja najbardziej czekam na list z informacja o miejscu zdawania egzaminow. Ciekawa jestem czy zrobia gdzies blizej mnie czy jednak bede musiala do Lodzi jezdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmikii
słuchajcie a ja mam takie głupie pytanie. Jak zaadresować koperte? Chodzi mi dokładnie o to że jak sie wysyła do jakiejś osoby to pisze sie imie i nazwisko a tutaj co mam napisać? OKE i pod spodem adres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Ja napisalam "Okregowa Komisja Egzaminacyjna w Lodzi" no i normalnie adres OKE pod spodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a do kiedy trzeba skladac wniosek gdybym chciala w lutym zdawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Jesli chcesz w lutym zdawac to dokumenty składasz od 1 sierpnia do 30 listopada 2013 r. a do konca grudnia trzeba wplacic pieniadze lub zlozyc wniosek o zwolnienie z oplat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje bardzo:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa....się wkurzyłam ,bo chciałam przeanalizować testy z chemii ,ale żadna strona oke mi nie chodzi ....Jakiś błąd ,proszę czekać;/ Czy to tylko u Mnie? Przychodzę z pytaniem ,jak się przygotowujecie do egz z chemii, na co największą uwagę poświęcacie ,na co zwrócić uwagę ,a co ewentualnie pominąć. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki:) Znowu cholerne upały wróciły ....nic się nie chce robić ,ale trzeba się brać do roboty póki jest czas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wszystko działa. Może tak napiszę, co ja się uczę a co raczej pominę: Uczę się: - wskaźniki kwasowo zasadowe - tlenki kwasowe, obojętne, zasadowe i amfoteryczne - wodorotlenki - pierwiastki metale czy niemetale - konfiguracja elektronowa - stężenie procentowe - stężenie molowe - elektroujemność - reakcje chemiczne, ale tylko nazwy - ropa, gaz etc paliwa kopalniane - oraz jak najlepiej wykorzystać układ okresowy pierwiastków, który jest dostępny na egzaminie. Raczej pominę: - równania reakcji - zapis jonowe czy cząsteczkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka. Dawno mnie tu nie było... chyba jakoś ostatni raz w maju. Dowiadywałem się od was, tyle rewelacji na temat egzaminów, a do tego czasu wszystko zapomniałem... ehhh ;d Ale to chyba przez to, że sobie trochę odpuściłem i za pewne nie zdaję żadnego przedmiotu w sesji jesiennej, tylko w zimowej, co wcale nie wyklucza pisania matury w 2014. No ale trzeba się streszczać i się jakoś w końcu zmotywować, nie ma wyjścia, bo im później tym za pewne gorzej... A jak tam wasze przygotowania? też tak fatalnie? czy już "trochę" do przodu ? hehe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja w sesji jesiennej chciałem zdawać tylko biologie i geografie, bo z tych przedmiotów zawsze szło mi bardzo dobrze, ale nie jestem pewny czy się wyrobie, ale teraz trochę szkoda... kurcze, myślałem też jeszcze nad PP... ehhh. A wiecie może czy jak złoże tą deklarację do końca lipca, to kiedy mogę ewentualnie odstąpić od sesji jesiennej jeżeli stwierdze, że nie dam rady przystąpić do niej ? do 31 sierpnia czy jak? wiecie? I jak składacie te deklaracje to wysyłacie je normalnie pocztą "zwykłym" listem , czy poleconym? Tylko ciekawe jak według OKE liczy się dotrzymanie terminu, czy data "stempla" pocztowego na liście czy moment dostarczenia do nich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Kurcze, wczoraj przejrzalam egzamin z fizyki i moje stwierdzenie-jak ktos ogarnia karte wzorow to spokojnie zda ten egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×