Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Opublikowane są tylko arkusze z 2007 roku i 2010. Innych nie ma, ale można "ratować" się arkuszami maturalnymi. --------------------- Nowa2013 Chodzi ci o egzaminy eksternistyczne? Ja wybrałem egzaminy eksternistyczne z powodu czasu jaki można zaoszczędzić. Jak wszystko pójdzie dobrze, to od lutego 2013 do października 2013 zaliczę trzy lata nauki. A ew. świadectwo otrzymam pod koniec listopada/początek grudnia, oczywiście jak zdam pozostałe cztery egzaminy. Te egzaminy, na których byłem(matematyka, TI, WOS, PP, geografia, historia oraz biologia) były całkiem łatwe, za wyjątkiem biologii. Ale nawet z biologii uzyskałem dostateczny(25p.). Z innych przedmiotów dobry lub bardzo dobry. Więc spoko, ale każdy wybiera sam i nikogo nie będę przekonywał, mogę napisać plusy i minusy, ale nie będę nikogo przekonywał. Każdy niech sobie sam podejmuje decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa2013
Tak chodzi mi o te egzaminy eksternistyczne. Dziękuje za odpowiedzi i oczywiście zgadzam się z tym, że nikogo nie należy przekonywać. No to wiedzę że dobrze sobie radzisz, aż tyle zaliczyć przedmiotów w jednym semestrze to gratuluje i życzę powodzenia w pozostalych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzaminy eksternistyczne zdajemy w sesjach zimowa(luty) oraz jesienna(październik). Za trochę ponad trzy tygodnie sesja jesienna, zobaczymy jak będzie może się uda zdać te cztery przedmioty i zostaje matura. Moje prywatne zdanie o egzaminach eksternistycznych jest bardzo pozytywne. Prawie dwie trzecie mam zdane, została jena trzecia. Gdybym dziś znów miał wybierać LO dla dorosłych czy egzaminy eksternistyczne, to wybrałbym egzaminy bez wahania. Ale, to moje prywatne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa2013
Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat i nie można zmienić. Wcześniej sobie dałeś rade z tyloma przedmiotami to i teraz dasz rade. A mam jeszcze jedno pytanie. Czy często przesylaja testy które rozwiazuje się przy swoim komputerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa2013
Czytałam gdzieś że przesyłają jakieś testy do ćwiczenia ale chyba ktoś powiedział nie prawdę o tych testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Harmonogram egzaminów będzie na stronie oke danego miasta, czy to jest ten na cke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przesyłają żadnych testów, można sobie pobrać ze strony CKE lub OKE testy z 2007 roku lub 2010. ------------- Harmonogram ogłasza dyrektor CKE. Więc na stronie CKE, to jest właśnie ten harmonogram. Ośrodki, w których będą przeprowadzane egzaminy ogłasza w komunikacie dyrektor OKE. Większość Dyrektorów już ogłosiło, gdzie będą przeprowadzane egzaminy. Np. dyrektor OKE Jaworzno już prawie tydzień temu ogłosił. Ale i tak wszystko przychodzi listownie, miejsce składania egzaminu, data, godzina oraz przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie nie mogę znaleźć na stronie oke Kraków, gdzie odbywają się egzaminy. I kiedy można spodziewać się takiego listu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeszcze nie wszyscy dyrektorzy OKE podali. A list powinie przyjść najpóźniej do końca miesiąca. Będzie to raczej list zwykły, a przynajmniej tak na sesję zimową przysłali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambitna K
zostałam zakwafaliflikowana do egzaminu w lutym , teraz czekam na to czy zwolnią mnie z opłaty za egzaminy i do nauki :D , dziekuję egzaminowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambitna K
a do kiedy trzeba złożyć wniosek na maturę ?? może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa2013
egzaminowany Dziękuje za wcześniejsze odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zadeklarowałaś wszystkie 11 przedmiotów na sesję zimową (luty) 2014, to do 31 grudnia przesyłasz do "swojego OKE" deklarację maturalną. Na deklaracji zamaczasz ukończyłem/am LO na podstawie egzaminów eksternistycznych. Nie podajesz roku, zostawiasz to pole puste, resztę wypełniasz. Podajesz przedmioty, z których będziesz zdawać np. dodatkowe poziom podstawowy lub rozszerzony, język obcy, z którego będziesz zdawać obowiązkowy itd. --------- Oczywiście warunkiem przystąpienia do egzaminów jest zdanie wszystkich egzaminów w sesji zimowej. --------- Jeśli nie zadeklarowałaś wszystkich przedmiotów na sesję zimową, to matury w 2014 roku nie będziesz zdawać. Podobnie jak nie zdasz chociaż jednego przedmiotu. --------- Deklaracje możesz wysłać np. jak dostaniesz zwolnienie z opłat. Jeśli po raz pierwszy będziesz przystępować do matury w 2014 roku, wysyłasz delarację maturalną na rok 2013/2014 (1a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambitna K
ta deklaracja jest gdzieś do pobrania ze strony?? nie mogę znalezć na OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deklaracja jest na stronie CKE. Możne też wpisać w Google: deklaracja maturalna 2014 Jeśli przystępujesz po raz pierwszy, to wypełnisz deklarację (1a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mineee
mam kilka pytań. Niestety za pozno sie obudziłem, nie bede mogł przystapić do sesji jesiennej. chciałbym zadać kilka pytań związanych z sesją zimową. jak wygląda cała procedura? jakie dokumenty mam złożyc do oke w krakowie? gdzie bede pisał egzaminy jesli jestem zameldowany na lubelszczyźnie ale mieszkam w warszawie? do kiedy moge złozyć wniosek o przystapienie do sesji zimowej? + o zwolnienie z opłat? beda bardzo wdzieczny za udzielenie informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambitna K
Skontaktuj się z oke warszawa ,na stronie jest numer telefonu do sekretariatu mogą się nie zgodzić na zdawanie w Warszawie ale możesz spróbować , na stronie oke ,wejdziesz w zakładke egzam.eksternistycznych pobierzesz wszystkie druki . musisz to wszystko poczytać na stronie oke dotyczace egzam. eksternistycznych a najlepiej jak zadzwonisz do oke wtedy bedziesz wiedział czy zezwolą na zdawanie w wawie jeśli tam mieszkasz. A i musisz poszukać tę druki ja na oke waw.nie mogłam znależć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najmniej "problemów" było by złożyć wniosek do OKE miejsca zameldowania. Albo zameldować się w wawie i wymienić dowód osobisty. ----------------- Procedura zgłaszania na egzaminy eksternistyczne wygląda następująco: - wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych [wniosek na sesję zimową 2014 wysyłamy do 30 listopada 2013] - po dopuszczeniu(to tylko formalność) do egzaminów eksternistycznych, składamy deklarację przedmiotową. - Jak ubiegamy się o zwolnienie z opłat za egzaminy, to razem z deklaracją składamy wniosek o zwolnienie z opłat. [wniosek o zwolnienie i deklarację składamy do 31 grudnia] ----------------- Jeśli zdecydujesz się na wszystkie egzaminy na sesję zimową 2014, to możesz złożyć też deklarację maturalną. Po zdaniu wszystkich przedmiotów oraz jak złożysz deklaracje maturalną do 31 grudnia 2013, to przystąpisz do matury w maju 2014roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czego uczycie się z geografii? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otrzymał już ktoś list z OKE o miejscu zdawania egzaminów oraz dacie egzaminu ? --------------------------------- Przeanalizuj arkusze z geografii 2007 i 2010. Następnie określi czego jeszcze nie umiesz i tego się możesz uczyć. Ogólnie prosty egzamin. Ale daty kiedy zaczyna się zima, lato, wiosna czy jesień. To musisz znać i takie tam, ale o wszystkim tym pisałem wcześniej. Chyba muszę zrobić stronę www i tam wszystko napisać. Ale, to raczej zajęcie na listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, w czwartek ^^ OKE Poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mi jutro nie przyjdzie, to zadzwonię do OKE. Albo jutro(jak listonosz będzie chodził do 14), albo we wtorek i się zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekstern
w Katowicach nadal nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Ja tez jeszcze nie dostalam listu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem dziś do OKE Jaworzno i powiedziała mi pani, że dziś wyślą listy. Czyli środa czwartek będzie u mnie. Przy okazji sprawdziłem sobie czy wszystko jest w porządku. Tak jak zadeklarowałem tak jest, więc tylko czekać do środy lub czwartku. ------ A tak z ciekawości jak wami idzie nauka? Oraz czy osoby po raz pierwszy przystępujące do egzaminów bardzo, to przeżywają lub denerwują się jak trudny będzie egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmikii
mi nauka teraz idzie bardzo gładko. Zaczęłam sie uczyć na 3 miesiące przed i myślałam że nie zdąże więc uczyłam sie bardzo dużo i wszystkiego nauczyłam sie w 2 miesiące a teraz sobie tylko powtarzam, utrwalam. Jeśli chodzi o egzaminy to sie nie denerwuje ani nie przejmuje bo to nie ma na nic wpływu i powiem ze nawet już nie moge sie doczekać bo lubie rozwiązywać testy, sprawia mi to przyjemność i kiedy myśle o egzaminach to mam pozytywne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie też fajnie miałam "mały" kryzys od początku września ale wtopiłam sie z powrotem w książki i jest ok pogoda sprzyja nauce przy herbatce wiec jest dobrze czas pędzi do przodu tez już sie nie moge doczekać mmikiii co zdajesz teraz? egzaminowany masz cos w zanadrzu z TI? jakies wytłumaczenie albo filmiki jak te zadania zrobic bo patrze teraz na arkusz 2007 i szczerze nie wiem jak sie za to zabrac:/ tzn nie chodzi o prezentacje tylko te z totolotkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zadanie z totolotkiem jest trudne. Mogę ci powiedzieć jak, to zadanie jest organizowane. Jest to plik, albo dla winows(office 2003/2007), lub dla linux-a(openoffice). Także, nie otwiera się to w notatniku. Wszystkie pliki są na płytce(CD lub DVD). Na pulpicie tworzymy plik o nazwie naszego pesla. Następnie do tego pliku kopiujemy pliki z płytki, czyli jak na płytce jest plik DANE, to właśnie ten plik kopiujemy. następnie w skopiowanym pliku DANE, szukamy interesujące nas pliki. Kopiujemy je do folderu z nr. pesla. W naszym folderze "pesel"(oczywiście są te cyfry - ale aby mi było to łatwiej wytłumaczyć będę pisał "pesel"), następnie tworzymy kolejne pliki np. z prezentacją power point(utwórzcie sobie prezentacje w pliku ale na koniec zapiszcie sobie go jako pokaz slajdów), a plik prezentacja power point można skasować(ale to wasza decyzja ja osobiście zapisałem w prezentacji power paint i się bałem, ze wszystko się skasuje/utraci). Teraz zadanie z arkuszem kalkulacyjnym. Czyli to o które pytałaś. Jest to dość trudne i czasochłonne zadanie. Najlepiej go sobie zostawić na koniec. Na sam początek zacznijcie do prostych zadań, aby uzyskać pewnie 15p. A potem się bawcie w trudniejsze zadania. W tym zadaniu jest dużo liczenia, należy też utworzyć wykres np. kołowy. Na ostatnim egzaminy był plik z podanymi nazwami krajów, tytułami filmów, itd. Należało policzyć ile filmów zostało wyprodukowanych w danym kraju i utworzyć wykres kołowy to prezentujący, itd. W tego typu zadaniach należy też utworzyć też plik txt. czyli zwykły plik tekstowy np. notatnik dla windows. O nazwie u nas było zadanie3(jak dobrze pamiętam). W tym notatniku zapisujemy odpowiedzi np. 1.1 Polska wyprodukowała 12 filmów(to jest tylko przykład - już nie pamiętam dokładnie). I tak dalej, udzielamy tam odpowiedzi. W tym typie zadania jest dużo liczenia, możemy to sobie troszkę ułatwić. Jak np. szukamy jakiś informacji, to wypisujemy sobie je w tabeli obok a potem wszystko sumujemy. Np. szukamy ile filmów wyprodukowała Francja: I mamy,że pozycja 111 Francja nazwa filmu itd. --- wolny wiersz wypisujemy sobie 1 A potem to sumujemy i już mamy. Możemy też sobie pomagać kolorem wypełnienie np. na żółto. Zaznaczamy, i już sobie pomagamy. Potem, to dla pewności liczymy ręcznie. Dlatego, to jest długie i trudne zadanie. Strasznie dużo napisałem, ale może wam to pomoże. ------------------------ Folder z peslem jak już będziecie oddawać pracę powinien wyglądać następująco: Po otwarciu folderu powinno być plik DANE oraz wasze prace np. zadanie1, zadanie2, zadanie3 i zadanie4 lub nawet zadanie5. Nie pamiętam, ale grafikę do prezentacji zapisałem też w folderze pesel. Wiem bardzo dużo piszę, ale ten egzamin wymaga skupienia, nie jest taki trudny, ale dużo osób pracuje z arkuszem cały możliwy czas(czyli 2h). Sorki, że tak długo. ---- Ps. Ja kopiowałem plik nie wycinałem tylko pliki w folderze dane były a tylko je kopiowałem do foldera pesel. Fajnie przedstawione jest to w arkuszu dla ZSZ, podobnie jest to przedstawione jak my mieliśmy na egzaminie z LO. Warto zapoznać się z tym arkuszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×