Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Tora_onion
@Wiolkaaa9393: Tak, musisz umieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dam radę ogarnąć matematykę do października zaczynając od jutra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistyczny wariant, można powiedzieć bardzo optymistyczny. Ale, wniosek o dopuszczenie do egzaminów masz złożony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest to mozliwe.. jesli masz dobrze opanowane podstawy,gimanzjum i duzo wolnego czasu to moze zdazysz przerobic polowe materialu z liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Strasznie boje historii i biologii. A pazdziernik juz niedlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasu nie zostało dużo, ale jak byłby to tylko jeden przedmiot w tej sesji i osoba poświęcała by dużo czasu na naukę(oczywiście regularnie), to jest szansa. Oczywiści do przypomnienia materiał z gimnazjum oraz uzupełnienie tego materiału o materiał z LO. Jakaś szansa oczywiście jest. @ Wiolkaaa9393 Ja też, do tej sesji nie podchodzę na pełnym luzie, ale się uczę naprawdę dużo. Tak, aby jadąc na egzamin i nie denerwować się, że pytania będą całkowicie z czego innego niż się uczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Ja akurat w temacie matematyki, o ktora "gosc" pytal wczeniej, to nie bede sie wypowiadac. Bo ja nigdy nie mialam problemu z matematyka, zawsze ten przedmiot rozumialam, wiec moja odpowiedz chyba by byla nieadekwatna do tego jak moze byc naprawde. A dodatkowo mialam mala przerwe w edukacji. Wiec gdybym miala zdawac tylko matematyke to mi by wystarczyl tydzien na powtorke. Ja tez sie ucze duzo, ale boje sie. Boje sie, ze trafie na cos czego sie uczylam, ale ze stresu wyleci mi to z glowy. Jak fizyki przestalam sie bac, tak nadal historia (dla mnie to zawsze byl najgorszy przedmiot. Obojetnie czy bylam w szkole podstawowej, gimnazjum czy przez pewien czas w LO). No i jeszcze biologia mnie stresuje troche bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bibulka
egzaminowany, podaj jakis namiar na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bibulka
Chce szafnąć wszystko w lutym i maju matura hehe. Może poprosze o pare wskazówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tora_onion
Nie bójcie d**y, te egzaminy są naprawdę łatwe i posiadając podstawową wiedzę z każdego przedmiotu nie sposób ich nie zdać. Wszystko jest do przejścia, sam zdałem wszystkie przedmioty za pierwszym podejściem i wierzę, że Wam też się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem szczerze w 2001 roku na 3 sesjach zdalam 9 przedmiotów, poszło gładko, jednak zdrowie i życie nie pozwoliło zakończyć dzieła. Mam postanowienie załatwić to za jednym razem w lutym. Trochę się zmieniło od tamtej pory w szkolnictwie, no i pamięć już nie ta. Zastanawiam się czy aby się nie przeceniam, czy jest możliwe zdanie wszystkiego podczas jednej sesji. Podpowiedzcie od czego zacząć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bibulka
Ww gość to Bibulka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że jest możliwe, dlaczego nie. Na początek, to przejrzyj arkusze egzaminacyjne i zobaczysz sobie jaki jest poziom. Czego ci brakuje, następnie przejrzyj sobie wymagania egzaminacyjne, czyli podstawę do pytań na egzaminach. Ogólnie poziom egzaminów jest niższy niż, poziom podstawowy na maturze. Ps. Jest już harmonogram egzaminów eksternistycznych, na stronie CKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Kurcze, te terminy to uswiadomily mi, ze to juz niedlugo! Teraz tylko musze czekac jak wysla mi poczta list z miejscem zdawania egzaminow, tak? Ale to pewnie we wrzesniu wysla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
List z terminami egzaminów oraz miejscami ich zdawania OKE wysyła zwykłym listem nie poleconym. A list prawdopodobnie przyjdzie mniej więcej w połowie września. Teraz sobie uświadom, że 26.10.2013 możesz mieć złożone wszystkie egzaminy z wynikiem pozytywnym i najpóźniej z początkiem grudnia przyjdzie do ciebie świadectwo lub list z potwierdzeniem zdania egzaminów i miejscem odbioru świadectwa. Dla szkół policealnych i wyższych, to świadectwo liczy się tak samo jak i świadectwo, ze szkoły, do której musiałabyś chodzić trzy lata. A jeśli chodzi o pracodawców, to jak mają cię zatrudnić, to cię zatrudnią a jak nie, to nawet jaki im przyniesiesz nie wiadomo jakie świadectwo z czerwonym paskiem, to i tak cię nie zatrudnią. Chociaż w dzisiejszych czasach, to bardziej liczy się papier z zawodówki niż z LO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katya32
Zapraszam do zapoznania się z tym, co ma do zaoferowania liceum internetowe: www.szkola-internetowa.edu.pl Tak samo, nie trzeba przyjeżdżać na zajęcia, a szkoła wspiera bardzo intensywnie w przygotowywaniu się do matury - w przeciwieństwie do trybu eksternistycznego i ma bardzo dobre wyniki matur: można sprawdzić w OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi zostało, tylko zdać cztery egzaminy i koniec, zostaje matura, jak uda mi się zdać je w tej sesji to w ciągu roku(nawet mniej) uzyskałem średnie wykształcenie. Ogólnie fajnie oceniam egzaminy eksternistyczne i są szybsze. Ta szkoła oferuje 3 letni system kształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
Witam. Wniosek o zwolnienie z oplat do 31sier? i gdzie mozna ten wniosek o przedmioty zdobyć i do kiedy on ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
i jak to było z tą punktacją? ile trzeba mieć na zaliczenie dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wniosek masz na stronie swojego OKE. Składasz oba wnioski razem, czyli wniosek o zwolnienie oraz dokumenty(załączniki) i deklarację przedmiotów. Na każdym egzaminie można maksymalnie zdobyć 50 punków. Próg zdania egzaminu wynosi 30%(tak jak na maturze), czyli należy zdobyć co najmniej 15 punktów, aby zdać egzamin eksternistyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
mam jeszcze jedno pytanie :) wcześniej już o tym czytałam, ale wolę się upewnić bo jutro (czyli w ostateczny dzień) wysyłam dokumenty. Nawiązuję do tego zwolnienia z opłat, czytałam że potrzebne jest tylko zaświadczenie o bezrobociu jako załącznik do tego. Na stronie są jeszcze jakieś dokumenty o ilości osób w gospodarstwie. Nie ukrywam, że stać mnie na opłacenie tych egzaminów, ale jak każdy człowiek wole się z nich zwolnić bo im nie robi to większej różnicy. Proszę o szybką odpowiedź. Zaświadczenie o bezrobociu już posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brajan
Pisałem kilkanaście stron wcześniej ale napiszę jeszcze raz. Ludzie nie dajcie się omamić tymi wszystkimi kursami eksternistycznymi, kształceniem przez internet czy innym badziewiem.. sam chodziłem na kurs eksternistyczny NOVA w Warszawie, dno dno i jeszcze raz dno (od razu mówię, że nie jestem żadną osobą, która reklamuje coś konkurencyjnego). Zdałem już wszystkie egzaminy eksternistyczne (w 3 sesjach) więc wiem co mówię. Za tą kasę, którą musiałbym teraz wydać na kurs bądź kształcenie przez internet wolałbym kupić po 2 książki z każdej klasy liceum + coś z testami i uczyć się z nich (a jakbym czegoś nie wiedział wszedłbym w internet albo dokupił korepetycje). Uczęszczając na ten kurs miałem tylko zmarnowany weekend, po 2-3 zjazdach odpuściłem, 0 nauki. Tak jak pisałem może dla osoby, która miała przerwę kilkanaście lat od nauki taki kurs byłby ok ale też nie sądzę. Szkoda kasy i nerwów (bodajże ile tam jest godzin z danego przedmiotu? widzę, że teraz się wycwanili nawet nie podając ile godzin nauki jest z danego przedmiotu, ale dajmy na to z polskiego i matematyki było najwięcej z tego co pamiętam, ale jak w 10-15h. można nauczyć się fizyki albo chemii, żeby zdać egzamin eksternistyczny?, śmiech na sali). Zainwestować w dobre książki, repetytoria, opracowania i korepetycje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juliajulia23
Niech mi ktoś pomoże rozwiać moje wątpliwości, błagam! Jeśli zdecydowałam sie na egzamin eksternistyczny (sesja zimowa) i będę przygotowywać sie na własną rękę, to gdzie i do kiedy i co muszę złożyć aby móc pisać maturę w 2014?Chodzi mi o taki wniosek maturalny, co zazwyczaj dają w szkołach;-) I czy w ogóle jest taka możliwość że maturę zdam w 2014 czy muszę czekać do 2015???Jak to wyglada, prosze o pomoc krok po kroku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli zdasz wszystkie egzaminy w sesji zimowej tj w lutym to później składasz dokumenty w sprawie matury i podchodzisz do niej w roku 2014, natomiast jeśli powinie Ci się noga (odpukać) i nie zaliczysz wszystkich egzaminów to wtedy będziesz musieć zaliczyć je w sesji jesienniej czyli w październiku i do matury podchodzić w roku 2015. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze należy zadeklarować wszystkie egzaminy na sesję zimową(luty 2013). Po drugie do 31.12.2013 roku składa się deklarację maturalną na rok szkolny 2013/2014. Deklarację możesz pobrać ze strony OKE. [prawdopodobnie za tydzień będzie dostępna] Jak oczywiście zdasz wszystkie egzaminy eksternistyczne z LO w sesji zimowe, to będziesz mogła zdawać maturę w maju 2014(od 5 maja - polski, 6 - matematyka , 7 - angielski). ----------------------------------------------------------------------------------- Złożyłaś już wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych? Pamiętaj o zadeklarowaniu wszystkich przedmiotów. Jak masz pytania, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ gość Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak nie złoży deklaracji maturalnej do końca grudnia 2013, to nawet jak zda wszystkie egzaminy nie podejdzie do matury w 2014roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@egzaminowany nie złożyłam jeszcze tego wniosku, doczytałam się, że już kończy się termin składania na sesje jesienną. Do kiedy składa się na zimową? i na jakiej zasadzie wybrana zostaje szkoła w której ewentualnie będę pisać maturę?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
mam jeszcze jedno pytanie usmiech.gif wcześniej już o tym czytałam, ale wolę się upewnić bo jutro (czyli w ostateczny dzień) wysyłam dokumenty. Nawiązuję do tego zwolnienia z opłat, czytałam że potrzebne jest tylko zaświadczenie o bezrobociu jako załącznik do tego. Na stronie są jeszcze jakieś dokumenty o ilości osób w gospodarstwie. Nie ukrywam, że stać mnie na opłacenie tych egzaminów, ale jak każdy człowiek wole się z nich zwolnić bo im nie robi to większej różnicy. Proszę o szybką odpowiedź. Zaświadczenie o bezrobociu już posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ gość 1. wniosek o dopuszczenie najpóźniej można złożyć do 30 listopada 2013 roku.[zalecam wcześniej] 2. dokładnie nie wiem, ale czytałem, że najbliższe LO do miejsca zamieszkania. @ DariaTrz Jeśli prowadzisz sama gospodarstwo domowe, zaznaczasz, że jesteś samotnie gospodarująca.[oraz załączasz zaświadczenie o zarobkach] Jeśli prowadzisz gospodarstwo domowe z innymi domownikami, to wpisujesz to w deklarację oraz ich dochody.[oni to dzielą przez osoby w gospodarstwie i wychodzi ile macie na miesiąc na osobę] Jeśli cię stać, to zapłać za te egzaminy. Aha, jak zapłacisz to w tytule przelewu piszesz za jakie egzaminy zapłaciłaś. Oraz chyba nazwę sesji i wysyłasz im(OKE) potwierdzenie przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×