Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Oczywiście że tak ale nie przecież oni pytają o zwolnienie z opłat dlatego jasno im odpisuje że wystarczy bym zarejestrowanym jako bezrobotny w urzędzie pracy i dołączyć zaświadczenie z owego urzędu do wniosku z prośbą o zwolnienie z opłat za egzaminy i bez problemu osoba taka zostanie z tej opłaty zwolniona. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jak występujecie o zwolnienie z opłat razem z wnioskiem oraz zaświadczeniem/zaświadczeniami/innymi dokumentami załączacie również deklarację przedmiotów, które chcecie zdawać w danej sesji. Jest to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionetka1989
egzaminowany wiem ze kosztuje duzo pracy, samodyscypliny i wiele wyrzezen. powinnam dac "za darma"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
urys napisałam do Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marionetka89 zabrałaś się już za naukę :) ? ja od przyszłego tygodnia jade ostro z tematem ;) na początek polski i historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak uczę się tyle ile mogę matmy w pszyszly tydzien bedzie polski chemia i fizyka? co zdajesz w padzierniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak idzie matma? ja zdaje polski,historie,wos,pp,geografie i ti. myśle że te przedmioty sprawią mi najmniej problemu i jakos je ogarne do października. najgorzej bedzie ze ścisłymi dlatego je zostawiam na luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1109
post wyżej to ja oczywiście ;) aaa i jeszcze angielski w październiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionetka1989
ogarniam to powoli ja nie miałam zbyt dużych problemów z mata zawsze tylko geometria cala leży dlatego mam korki. Zdajesz mature czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1109
mam taki zamiar,zawsze chciałam studiować ale moje losy potoczyly się inaczej,zwątpiłam że moge jescze zdobyć wykształcenie ale teraz widzę cień nadziei że może jednak mi się uda :) a nawet jeśli się nie uda to przynajmniej będe wiedzieć że próbowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto naprawdę warto tylko dużo wiary i zaangażowania w to co się robi. Ja sam skończyłem edukację w wieku 18 lat na szkole zawodowej. Raz próbowałem swoich sił w szkole wieczorowej ale potem zrezygnowałem bo zwyczajnie nie chciało mi się chodzić i olałem sprawę. Potem życie tak się potoczyło że nie było czasu na szkołę a ja cały czas czułem się gorszy od innych bo nie miałem średniego wykształcenia. W końcu w wieku 28 lat zapisałem się na egzaminy, zacząłem solidną naukę i dwa lata później miałem już średnie :) Teraz obecnie kończę studium zawodowe w policealnej szkole i będę miał tytuł technika teleinformatyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionetka1989
Kasiu jeżeli jednak zamierzasz pisać maturę i zamierzasz rozbić materiał na dwie sesje to radze zdawać najpierw przedmioty ścisłe, ponieważ jest najwięcej nie zdanych egzaminów z matematyki, chemii i fizyki. Mozę ktoś się wypowie kto już jest po egzaminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem że najciężej jest zdać ścisłe dlatego właśnie je chce zostawić na luty po pierwsze dlatego żeby mieć więcej czasu na przygotowania a do drugie boję się że mogłabym się zdemotywować gdyby nie zdała żadnego egz. w październiku. dlatego zaczynam od humanistycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1109
wiem że najciężej zdać ścisłe dlatego je zostawim na luty po pierwsze dlatego żeby mieć więcej czasu na przygotowania a po drugie boję się że mogłabym się zdemotywować gdybym nie zdała większości egz.w pażdzierniku.dlatego zaczynam od humanistycznych.marionetka a Ty jak się domyślam zaczynasz od ścisłych ? Gdzie będziesz zdawać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1109
zdublowałam post.sorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Ja jestem już po ekstremach i mogę się wypowiedzieć z mojego punktu widzenia. Ja zdawałem 7 egzaminów w pierwszej sesji oraz 4 w drugiej sesji. W pierwszej sesji zdawałem matematykę i uważam, że warto chociaż jeden ścisły wziąć na pierwszą sesję. Po pierwsze masz z głowy co najmniej jeden ze ścisłych. Po drugie masz więcej czasu na przygotowanie do pozostałych ścisłych, dzielisz swój czas na np. chemię i fizykę(trudne) a nie na trzy matematykę, chemię i fizykę(zadanie trudniejsze). Po za tym czasu jest mało na przygotowania do sesji zimowej, masz tylko trzy miesiące na ścisłe. Oprócz wielkiej trójcy czyli maty, fizy i chemii jest jeszcze biologia nie jest łatwa. Na prawdę wart mieć z głowy co najmniej jeden ścisły z głowy. Musisz dzielić czas na kilka przedmiotów nie możesz uczyć się tylko maty a całkowicie opuścić fizykę czy chemię. Materiału jest sporo, egzaminy mogą być łatwe albo i trudne przykład matura 2013 z matematyki i matura 2014 z matematyki przepaść. Mata z matury 2013 - poziomo gimnazjum mata 2014 całkowicie wywrócone "do góry nogami" zadania zamknięte a o otwartych szkoda pisać, poziom zdecydowanie wyższy. Przy takich przedmiotach jak wos czy PP można poświęcić mniej czasu, ja prawie wcale się tego nie uczyłem. Jak byś zdała jeszcze polski, geografię, historię(też dużo nauki), technologie informatyczną(spoko przedmiot), mate, biologię oraz język obcy to zostają ci tylko dwa przedmioty chemia i fizyka i astronomia. Z mojego doświadczenia wiem, że każdy jeden przedmiot, który ci zostaje na następną sesję zabiera czas, cenny czas, coś ci wypadnie, będziesz musiała się zająć dzieckiem domem, etc. A czas leci im mniej zostaje na przyszłość tym lepiej i masz więcej czasu na naukę. Wiem jak ja miałem w przygotowaniach do matury zależało mi na matmie oraz angielskim(w związku z przyszłymi studiami), a czas zabierał mi polski i to jeszcze ustny i pisemny. Do tego mata rozszerzona i miałem 6 m-c na przygotowania a polski zajął mi dwa m-c, które mogłem poświęcić na mate, bo w przyszłości z tego będę miał chleb. A nie z Mickiewicza. Trochę się rozpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionetka1989
miałam zamiar wszystko zadawać ale zachorowałam dość poważnie i mam prawie dwa-trzy miesiące do tyłu wiec nie wiem jak wyjdzie, ale staram się nadgonić z materiałem. jak będę miała wybierać to polski, matmę, chemie, wos, pp, technologie informacyjna, biologie mam nadzieje ze mi się uda. ja zdaje w Legnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jesteście pewni że przedmioty ścisłe są dla was trudne? Ja też sie tu naczytałam, że matematyka, fizyka są najtrudniejsze a np wos jest bardzo łatwy. W moim przypadku było na odwrót, jak już zaczęłam sie uczyć tych ścisłych to zauważyłam ze są one dla mnie przyjemne i zaczynam je rozumieć po jakimś czasie. Z matematyki uzyskałam najwyższy wynik ze wszystkich przedmiotów, fizyka też poszła mi bardzo dobrze, za to z wosu poszło mi najgorzej, ten przedmiot był dla mnie nudny i go nie rozumiałam. Najgorsza była jednak historia. Nie sugerujcie sie tak bardzo tym jaką mają zdawalność dane przedmioty, bo akurat może sie okazać że wy odbiegacie od "normy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakbym miała jeszcze coś doradzić to powiedziałabym że lepiej jest najpierw wziąć sobie matematyke, bo np przyda sie ona do rozwiązywania zadań z fizyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionetka1989
jak idzie nauka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zdawałem egzaminy w 2013 to też zawsze czytałem że matematyka i fizyka są najcięższe. Bałem się tym bardziej że nigdy prymusem z matematyki nie byłem tymczasem zaliczyłem ją na 32% kompletnie jej nie powtarzając od ostatniej klasy szkoły zawodowej którą ukończyłem 11 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia1285
czy ktoś potrzebuje materialny do egzaminów eksternistycznych? madzia12-85@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Uff udało się, już świadectwo dojrzałości odebrane ze szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie nazwy tych kanałów na youtube od matematyki, fizyki i chemii. I jeszcze nazwe tej książki z opracowaniami lektur o której egzaminowany chyba mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Kanały YouTube : mrciupi oraz matemaks(ma też własną stronę). A książka to Opracowanie lektur i wierszy wydawnictwo GREG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki egzaminowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolo1990
Madzia 1285 - ja bardzo chętnie bym skorzystała z twoich materiałów. Została mi do zdania matma, chemia, fizyka i j. polski. Zdaję w sesji jesiennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Można napisać, że zostało ci wszystko co najlepsze do zdania. Ale nie przejmuj się, każdy egzamin jest do zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia1285
Kolo to podaj mi maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasia500
madzia1285 - to ja też bym prosiła. Mój mail - yasia500@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×