Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość justa2235
Hejka Dostał ktoś może wyniki z Oke Wrocław ? Czekam i czekam i doczekać się nie mogę ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
Witam. Dostałem dziś awizo. Podejrzewam że to wyniki egz. ekst. Pytanie mam do was. Zdawałem ostatni przedmiot czy znakiem tego ze mam awizo to znaczy ze przyszło świadectwo bo jak pamiętam z poprzednich sesji list normalnie wrzucali do skrzynek. Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej swiadectwo ;) bo ja swoje wyniki z jednym niezaliczeniem mialam wyslane zwyklym priorytetem nie poleconym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam dziś wyniki z OKE Kraków poleconym, byłam zaskoczona, bo do tej pory były wysyłane zwykłym listem. Natomiast mam nadzieję, że w Twoim przypadku to świadectwo czeka na Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostalam wyniki, wszystko zaliczone, ale boje się kolejnych sprawdzianów, bo jeszcze 5 egzaminów przede mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
Awizo odebrane. Świadectwo w środku. Takze super :) zajęło mi to 3 sesje. Powodzenia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Oczywiście wszystkim gratuluję zdania egzaminów, ci którzy dostali świadectwo są w takiej samej sytuacji jak ja w tamtym roku. Też się bardzo cieszyłem i snułem plany na przyszłość. Które zresztą zrealizowałem. Wiem jakie to jest super uczucie wyciągnąć z koperty świadectwo ukończenia LO. A tym, którym się nie udało, trzymam za was kciuki w następnej sesji już w lutym, aby poszło wam dobrze i oczywiście świadectwa. Macie jakieś plany na przyszłość, matura następie studia. Czy może szkoła policealna. Aha tak na koniec, studia(chociaż dużo nauki) to naprawdę fajna sprawa i możliwość rozwoju człowieka. Naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Ekstra, wszystkim tym którzy odebrali świadectwa gratuluję i zazdroszczę (w pozytywnym znaczeniu), też mam nadzieję, że uda mi się w lutym za jednym razem 11 egzaminów zdać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Podchodziłam pierwszy raz i do wszystkiego. Zdałam 10/11 została jedynie chemia. Myślałam, że mi gorzej poszło. Uważam, że warto podchodzić do wszystkiego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy był dostępny harmonogram na sesje w październiku? Kiedy mozna sie jej spodziewać na luty? Wiem ze nie pozniej niz miesiac przed ale czy jest szansa ze niedługo sie pojawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez za pierwszym razem podchodzilam do wszystkiego i tez 10/11 tyle ze mi zostala matma nieszczesna :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kiedy można wysłać wniosek o dopuszczenie do matury 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 31 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie może jaką maturą będą pisać ci którzy zdają w lutym, na nowych zasadach czy jeszcze po staremu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wie ktoś czy jeżeli w zeszłym roku zdałem wszystkie matury ale teraz chciałbym podwyższyć wynik to muszę znowu zgłaszać się o wyznaczanie szkoły do OKE czy mogę od razu zanieść deklaracje do szkoły w której pisałem maturę rok temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, nie mozna poprawiac ocen ze zdanych przedmiotow. Chyba ze ktos nie zaliczyl to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xjess
fred50, z tego co wiem to jeśli w lutym zdasz wszystkie 11 przedmiotów to w maju piszesz jeszcze starą maturę, nowa obowiązywała będzie od jesiennej sesji w 2015 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
A pytanie mam - czy jeśli podchodzę do egzaminów eksternistycznych w lutym 2015 to jeśli zdam wszystkie 11 przedmiotów, jest jakiś sposób by przystąpić do matury jeszcze w maju 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,jesli złożysz wniosek o przystąpienie do matury do 31 grudnia 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Ale taki wniosek moge złozyc nie mając wykształcenia średniego ?? A podesłał byś mi link do tego wniosku? ew. jakieś informacje na ten temat ze źródła, najlepiej oke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, w lutym jak zdasz wszystkie to mozesz juz pisać maturę o ile złożysz ten wniosek wcześniej. na stronie oke. Masz wszystko podane zobacz tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Hm jakoś mam problem z tym, żeby się połapać co i gdzie, może mogę prosić o pomoc? Są informację na temat matury 2015. Ale nie znalazłem nigdzie info, na temat matury dla zdajązych egzamin eksternistyczny. Znalazłem tylko coś takiego: http://www.oke.krakow.pl/inf/article.php?story=20140905141551413 Deklaracja przystąpienia do egzaminu maturalnego i jest do wyboru: Deklaracja (L_1a) (pdf) dla ucznia liceum ogólnokształcącego, który ukończy szkołę w roku szkolnym 2014/2015 i w tym roku przystąpi do egzaminu maturalnego. Deklaracja (L_1b) (pdf) dla absolwenta liceum, który ukończył szkołę w latach 2004/2005-2013/2014 i przystępuje do egzaminu maturalnego po raz pierwszy albo deklaruje podwyższanie wyników lub przystąpienie do egzaminu z nowych przedmiotów oraz osoby, która ukończyła liceum ogólnokształcące na podstawie egzaminów eksternistycznych. Deklaracja (T_1) (pdf) dla ucznia technikum, który ukończy szkołę w roku szkolnym 2014/2015 i przystąpi do egzaminu maturalnego po raz pierwszy, dla absolwenta technikum z lat 2005/2006−2013/2014, który deklaruje przystąpienie do niezdanych egzaminów, podwyższanie wyników lub przystąpienie do egzaminu z nowych przedmiotów, oraz osoby, która ukończyła szkołę ponadpodstawową. Czyli mam wysłać do oke deklarację L_1b? http://www.oke.krakow.pl/inf/filemgmt/visit.php?lid=4922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fred50
xjess to pewne? Bo w OKE Kraków oni już sami nie wiedzą. I właśnie też mam problem, którą deklarację wysłać, z tego co wyczytałem na ich stronie matura po staremu i deklarację L_1b, dzwoniąc dowiedziałem, że raczej po nowemu i deklaracja L_1a, bo przecież świadectwo po zdaniu wszystkim przedmiotów otrzymuje się w roku 2015, a nie 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochani moi, dowiedziałam się o tej formie nauki i chętnie bym spróbowała. Planuje zacząć od sesji 10.2015 potem 02.2016 a co dalej czas pokaże.... Byłabym wdzieczna za wszelnie informację i materiały skąd się uczyć, arkuszę i inne namiary na 'naukę" Dodam iż ze szkoły nic nie pamietam było to prawie 20 lat temu a teraz sytuacja na rynku pracy zmusiła mnie do nauki i zdobycia wykształcenia średniego jak najszybciej. Moim atutem jest upór a jak będzie czas pokaże...... Mój adres emai to: justynajanusz@gazeta.pl. Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gazeta.pl , jakaś spacja mi się zrobiła dodatkowa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xjess
Na każdej ze stron OKE są PDFy gdzie są dokładnie opisane procedury przeprowadzania matur dla danego typu absolwenta i nas (zdających egzaminy eksternistyczne) obowiązuje część III tego PDFu - przeczytajcie to sobie, tam wszystko jest wyjaśnione bardzo dokładnie. Sam tytuł tej trzeciej części PDFu mówi o absolwentach którzy w 2014/2015 roku otrzymają świadectwo ukończenia LO na podstawie zdanych egzaminów eksternistycznych, a w treści tej trzeciej części dowiadujemy się, że piszemy "starą maturę" :) Jeśli zdaliście już egzaminy eksternistyczne lub przystępujecie do wszystkich w lutym to wysyłacie deklarację L_1b (wraz ze świadectwem jeśli już je otrzymaliście) do 31 grudnia do dyrektora OKE do którego przynależycie, wtedy zostajecie przydzieleni do odpowiedniej szkoły w której będziecie tą maturę zdawać, udajecie się do dyrektora tej szkoły ze wszystkimi papierami które odesłało wam OKE (macie na to czas do 7 lutego), wybieracie temat maturalny i wpisujecie go na deklarację (jeśli zachodzi potrzeba to wprowadzacie wszystkie inne zmiany np. dopisujecie jeszcze jakiś przedmiot który chcecie zdawać na maturze), oddajecie deklarację dyrektorowi szkoły, on powinien dać wam kopię z potwierdzeniem przyjęcia i tyle jeśli chodzi o deklarację. Potem musicie jedynie donieść także do dyrektora danej szkoły bibliografię do 4 kwietnia. Jeśli nie macie jeszcze świadectwa ukończenia LO to oczywiście zaraz po otrzymaniu go zanosicie go dyrektorowi szkoły do której was przydzielili :) Mam nadzieję, że coś wam tam wyjaśniłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Czyli jeśli zdaję wszystkie egzaminy pierwszy raz w lutym 2015 to wysyłam deklarację L_1b? A co zaznaczam w opcji tam gdzie świadectwo? Nie mam go jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fred50
xjess dzięki trochę mi w tym Oke namieszali. Ale nie wiem, czy nie lepiej by było pisać nową, chociaż prezentacja nie taka straszna. lukasz201 z tego co się dowiedziałem przez telefon, należy dopisać "w trakcie egzaminów eksternistycznych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xjess
Lukasz201 - zaznaczasz, że ukończyłeś liceum na podstawie egzaminów eksternistycznych, mimo że świadectwa jeszcze nie masz. Nasza deklaracja działa tak samo jak deklaracja którą wypełniają uczniowie w "normalnym" liceum. Oni też składają deklarację nie wiedząc czy do matury przystąpią i dowiadują się dopiero w kwietniu. Tak samo my dowiadujemy się np. po zdaniu zimowej sesji i otrzymaniu świadectwa w marcu. Jeśli egzaminów nie zdasz, to oczywiście do matury nie przystępujesz, a jeśli zdasz, to no przecież to co zaznaczyłeś na tej deklaracji jest zgodne z prawdą. A zaraz po otrzymaniu świadectwa dostarczasz je dyrektorowi szkoły do której przydzieliło Cię OKE i w której zdajesz maturę. fred50 - nie ma sprawy :) Ja nie jestem przekonana co do tej nowej matury. Na przygotowanie prezentacji mamy przecież kilka albo i kilkanaście tygodni, a na przygotowanie swojej odpowiedzi w przypadku nowej matury zaledwie 15 minut. Myślę, że tą starą maturę jednak łatwiej jest zdać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
ok dzięki wielki wam za informację :) Czyli zdajemy starą maturę? A jak to możliwe, inni zdają nową maturę, a my starą?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×