Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Ja tez właśnie zaczynam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polećcie coś z Biologii co było w poprzednich sesjach egzaminacyjnych. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się telefonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak nauka chemii? Biologia - układ rozrodczy był i ciąża wiec to pocwicz, jakie choroby wirusowe a jakie bakteryjne, cechy populacji i formy współżycia, ATP, Układ pokarmowy !!! - naucz się go dobrze, Krążenie, chromosomy- budowa, genetyka - jak dziedziczymy i co. To nakrotce tyle, z ekologii się za dużo nie ucz bo 1-3 zadania z tego, najwięcej zadań z organizmu czlowieka-wszystkie te uklady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Informatyka to jakas masakra była..Nie spodziewalam się czegoś takiego..mam nadzieje ze będzie dwoja..dzisiaj wos pisalam..niby prosty można było dużo rzeczy z tekstu wyciągnąć..i nazbierac te 15 punktów..ale juz wiem ze mam kilka głupich błędów xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Chemia to porażka oczywiście, ale liczę na 2 nie więcej :) zrobiłem 95%, ale z 40% z tego to zadania, byle by nie zostawić pustych więc.. jak bedzie te 15 punktów to będzie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chemia porażka.. Nie wiem czy 2 będę miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podliczylem sobie wszystko.. Wychodzi mi 14 punktów z chemii ;/////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chemia to moja najsłabsza strona.. Kurcze coś czuję, że w październiku będzie poprawka na 90%.. Mam nadzieję, że z matmy i fizyki niebawem pójdzie mi lepiej.. Pozdrawiam zdających w Bytomiu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem zalamana ;(( moje życie właśnie straciło sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było się uczyć... a nie seriale oglądać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mądry Polak po szkodzie, skads musi byc te powiedzenie... Wiem ze to tylko moja wina i nikogo innego ze tak się stało ;/ Dla zainteresowanych na chemii było -budowa atomów (1 zadanie) + stopnie utleniania - promieniowanie alfa -wiązania jonowe -izotop definicja -reakcja fizyczna i chemiczna -2 zadania na p/f - jedno o węglu drugie o weglowodorach - tlenki kwasowe/zasadowe -trochę o węglach jeszcze (1 zadanie) - 2 zadania na obliczenia -dużo reakcji własnych do napisania (kilka zadań) -egzo/endoenergetyczne -katalizator -skrocone reakcje jonowe/reakcje jonowe (kilka zadań) -węglowodory (2 zadania) - izometria -spalanie/redukcja- kilka zadań -2 zadania z problemami - w 1 papierki lakmusowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-jeszcze opisowe jakieś było z czadem i dwutlenkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luki gdzie zdajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łomża 2015
Z obcego nie było zbyt trudno. Trzeba było tylko umieć czytać i znać słówka, żeby zaliczyć. Z informatyki jedno zadanie o rowerze (najlepiej w ekcelu): Koleś chce kupić rower. Połowę kosztów pokryją mu rodzice. Rower za gotówkę kosztuje 2100, ale jest też propozycje ratalna: 40 comiesięcznych rat, każda oprocentowana po 0,5%. Oblicz ile wynosi wkład kolesia w jedną ratę bez odsetek: 2100/40 = 52,5. Dzielisz wynik na dwa, bo starzy bulą połowę, czyli miesięczny wkład kolunia bez odsetek wynosi 26,25 zł Oblicz ile wynosi jedna rate bez odsetek: 2100/40 = 52,5 Oblicz ile wynosi jedna rata z odsetkami: i tu haczyk, bo wg mnie trza liczyć całkowite oprocentowanie kredytu w skali roku, czyli: 40 rat razy 0,5% to 20% odsetek od kredytu - 52,5 x 1.2 = 63 zł. Oblicz ile wynosi oprocentowanie kredytu: 20% Oblicz ile wynosi całkowity koszt zakupu rower z odsetkami: 2520 zł. Tak mnie to wyszło... Word i Power Point, to pikuś. WOS... nie ma o czym gadać. Małpa by zdała:) Chemia - to nigdy nie było łatwe. Trzeba się uczyć. Nie ma innej rady. Chyba dobrze poszło. Był izotop S 18 i pytanie ile zawiera elek. protków i neutronów (18). Było też pytanie czy w izotopach zmienia się l. masowa czy atomowa. Masowa oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
liczę na 2 z chemii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chemia nie ma ogólnie zbyt dobrej zdawalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos z was pisał poprawkę z chemii może? Jestem ciekawa czy poprzednie egzaminy były trudniejsze\latwiejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
ktoś pytał gdzie zdaje - Rzeszów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinni udostępniać jakąś kartę odpowiedzi nam żebyśmy mogli zweryfikować jak nam poszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
tez tak mysle, że powinno udostepnic przynajmniej sam arkusz.. odpowiedzi to juz byl by miód :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takich rzeczy OKE nie udostępnia, więc na to nie liczcie. Wyniki najwcześniej poznacie na przełomie marca/kwietnia, chociaż czasem wysyłają już w okolicy 25 marca. Nie można powiedzieć, że ten i ten przedmiot jest trudny, bo jak ktoś się nie uczy w ogóle i liczy na szczęście, to może się przeliczyć i w ogóle nie zaliczyć egzaminu. Z trudniejszych na pewno Fizyka (obszerność materiału, obliczenia, regułki, wzory) Matematyka (liczenie, wzory, przekształcanie wzorów) Chemia (zasady, wzory, obliczenia, regułki) Historia (historia polski i na świecie, dużo dat, regułek, pojęć) J. Polski (wypracowanie - temat czasem dotyczy konkretnych wydarzeń, więc jak ktoś nigdy o tych wydarzeniach nie słyszy, to może pożegnać się z napisaniem wypracowania a tym samym, nie ma szans na zdobycie 15pkt dzięki którym można zaliczyć już na ocenę dopuszczającą). Reszta przedmiotów też jest trudna ale materiału jest już mnie, a w niektórych przedmiotach materiał się nawet ze sobą pokrywa Geografia/WOS , Biologia/Chemia, WOS/PP itp. Generalnie na każdym arkuszu jest skrót pytań dotyczących wiedzy z liceum z zakresu 3 lat, czyli wszystko to co normalnie przerabia się w liceum. Jak ktoś chodził do liceum to miał łatwiej, bo na bieżąco się uczył i zdawał. Tutaj materiał trzeba wiedzieć z trzech lat i napisać na arkuszu. Okres zdawania też jest ograniczony, nie wiem ile teraz wynosi chyba 2 lata? W ciągu dwóch lat trzeba wszystko zaliczyć, potem jeszcze chyba jak coś można prosić, o jedną sesję na wypadek gdyby się noga powinęła a jak ktoś nie zda to już przepada i trzeba podchodzić do wszystkiego od nowa. Nie jest łatwo, ale nie jest też nie wiadomo jak ciężko. Sam ukończyłem szkołę średnią w takim charakterze i bardzo miło to wspominam. Zdawałem w trzech sesjach w systemie 3/3/4 z czego najgorsze na sam koniec. Raz mi się tylko noga podwinęła, na fizyce którą poprawiałem. Potem już tylko cieszyłem się uzyskaniem średniego wykształcenia, czego Wam wszystkim serdecznie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 17:18 wiesz może jak wygląda wysyłanie świadectw? Wysyłają je razem z wynikami/oddzielnie/odbiór osobisty? Bo slyszalam różne wersje ze A)wysyłają razem z wynikami polecomym w dużej kopercie B)wysylkaja najpierw wyniki potem świadectwo C)umawiają się na odbiór osobisty I nie wiem co jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wysyłają wyniki + świadectwo z tym że w dwóch kopertach to idzie, i w tym samym czasie otrzymujesz. Mała koperta z wynikami, duża szara koperta ze świadectwem. Nie ma czegoś takiego, że osobiście się przyjeżdża i osobno wysyłają najpierw wyniki a potem świadectwo. Jak zdasz wszystko to wraz z ostatnimi wynikami przychodzi w oddzielnej kopercie świadectwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co warto powtórzyć z historii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Piatek biologia Mam nadzieje ze bedzie dobrze :) Nie zdaje nas za wiele w tym Rzeszowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie matma przeraża 😭 nie wiem juz sama co tu powtorzyc czego sie nauczyc czarna magia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z historii wszystko tak naprawdę, z każdego działu jest po trochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma ktoś arkusze z matematyki pisał do sprzedania, można jakiegoś meila kontaktowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria Trz
KOCHANI POLECICIE MI CO Z FIZYKI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×