Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Ale o co ci koleś chodzi? Przecież po to jest informator BY SIE Z NIEGO UCZYC mamy tam wymagania opisane i wszystkie potrzebne wiadomosci i umiejętności które są sprawdzane i z tego się uczymy - opracpwujemy te wymagania. Niby z czego sie chcwsz ty uczyć? Rozumiem z podręcznika - ale w podręczniku są informacje z INFORMATORA bo taka podstawa programowa. INFORMATOR jest po to żeby się uczyć na jego podstawie i tyle. Test umieszczony tam tez się przydaje bo pokazane są przykładowe pytania i to jak są sformułowane - to tez wiele daje, człowiek wie czego ma się spodziewać i jaka będzie tego forma. Chyba wiadomo ze pytania będą inne to jest oczywiste. Informator jest po to żeby wytyczyć nam sciezke. I nie pitolcie ze trzeba nie wiadomo ile miesięcy żeby cos opanować bo to nieprawda jeden będzie potrzebował kilka miesięcy drugi tygodnia a innemu dzień wystarczy, wszystko zależy od predyspozycji, każdy ma inne zdolboaci i zależy też od przerwy od edukacji ile czasu potrzeba na naukę. Są ludzie którzy zdają be nauki wszystko albo z minimalnym nakładem i jest to możliwe ale wydaje mi się ze w większości są to osoby młode z niewielka przerwa - one po części juz gdzieś materiał omawialy ten i cos tam pamietaja. Nie potrzebują nie wiadomo ile walkowac tego. Pozatym wydaje mi się ze nie liczy się ilość miesięcy wcześniej przygotowań a poświęcony czas, sorry ale ucząc się przez miesiąc 1h dziennie czegoś poswiecisz tyle samo czasu co osba ucząca się codziennie przez 5h. Wszystko jest możliwe. Pozatym jest masa np studentów którzy uczą się do sesji na dzień przed i zdają - nie moście ze to nie jest możliwe, materiał do nauki maja taki sam jak my ilościowo mniej wiecej. Wszystko da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja podzieliłam sobie materiał na małe porcje i uczyłam sie przez kilka miesięcy, codziennie po troche. Nie potrafiłam inaczej bo wszystko mi sie wtedy mieszało, plątało a na drugi dzień niczego nie pamiętałam. Dlatego w moim przypadku uczenie sie na kilka dni przed egzaminem byłoby tragedią. Co najciekawsze, większość rzeczy nadal pamiętam mimo że egzaminy zdawałam rok temu co jest plusem dla mnie jeśli chodzi o zdanie matury bo właśnie do niej nie musze sie uczyć a tylko jakiś czas przed nią sobie tylko powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wam poszedł polski? na podstawie jakich lektur napisaliście wypracowanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak macie rację tylko, że kilka osób tutaj pisało, że nie było pytań takich jak na informatorze i na pewno nie zdają :) Oczywiście jak ktoś ma przerwę w nauce dajmy na to średnio 4-12 miesięcy to mu łatwiej zdać bo sporo pamięta, ale jak ktoś ma przerwę min 5 lat to uczyć się niestety musi. A to co napisałeś o tych studentach to to jest właśnie dzisiejszy obraz nędzy i rozpaczy. Idą na studia bo taka moda, przed sesją zakuwają żeby tylko zdać. Jak zdają to za kilka dni już nic z tego nie pamiętają i po co to? To jest właśnie efekt dzisiejszej nadwyżki pseudo magistrów, co to studia pokończyli właśnie w taki sposób i na niczym się nie znają. Wiedza która lewym uchem weszła drugim wyszła zaraz po zaliczeniu egzaminu, na nic im się w życiu nie przyda. To już lepiej zrobić jakąś policealną i mieć zawód niż magistra w taki beznadziejny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie z których informatorów mamy korzystać do matury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, juz co kto wybierze jaka ścieżkę w życiu to jego sprawa - czy policealne czy studia - każdy sobie rzepke skrobię. I to w sumie jego sprawa jak się uczy i jakiej jakości jest to wyksztalcenie. Wydaje mi się ze pracodawca i życie i tak kiedyś to wszystko zweryfikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makbet Antygona Krol Edyp A dla zainteresowanych przyszłych zdajacych - był tekst switez mickiewicza i zbrodnia i kara - zadania podobnego typu jak w przykładowym trzeba było np - określić czy dany związek frazeologiczny (jakiś tam z tekstu) to wyrażenie, fraza, zwrot itp.. -podkreślić słowa potoczne w zdaniu - prawda/fałsz do zbrodni i kary -czy zbrodnia i kara to psychologiczne opowiadanie i uzasadnić -jakieś powiedzenie ze słowa ręką i co one oznacza -wypisać synonimy cierpienia i zabicia z tekstu zbrodnia i kara -były podane jakieś zdania z tekstu i trzeba było je wytłumaczyć co znaczą np. Płomienny wzrok i znaczenie tego -czym jakimi wartościami w zyciu kierowała się Sonia ze zbrodnia i kara - kilka pytań abcd -było zdanie napisane starym językiem i napisać je w teraźniejszej wersji -kto mówi w I liczbie pojkedynczej w wierszu i w 3 liczbie mnogiej -do switezi -w jakim sensie zostało użyte car w switezi - 2 znaczenia -switez co oznaczało na poczatku co potem -kto wymieza kare w switezi - wypisać wykrzyknik i jego funkcje - do switezi - do jakiego zbrioru należy switez - w jakim zbiorze została wydana podać nazwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niestety z polaka poległam :( Nie czytałam Zbrodni i kary ani Switez i strzelałam odpowiedzi. Za dużo jest tych wszystkich lektur, człowiek by musiał czytać całymi dniami żeby to ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy mozna spodziewać sie wyników? Koniec marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarusnia
Pierwsze słyszę żeby się uczyć z jakiegoś informatora. nawet o tym nie pomyślałam. Miałam dwa lata przerwy w nauce . W październiku 2014 zdałam 8 egzaminów a teraz pisałam chemię fizykę i matematykę. Uczyłam się z książek wypożyczanych z bibliotek do MATURY i z informacji np.strona matemaks . Nie uczyłabym się nigdy z informatora bo tam są tylko przykłady i ogólne informacje. A wystarczy przejrzeć pierwszy z brzegu podręcznik z liceum że jest tam dużo więcej informacji. NIgdy nie byłam dobra z fizyki(zaliczyłam nawet poprawkę w gimnazjum i liceum)a wydaje Mi się,że tragicznie nie napisałam. Na pewno poległam na chemii bo sie nie uczyłam.Matematyka też była chyba w miarę ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sara chcesz zdać maturę w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych wysyłaliście przez internet czy tradycyjnie? Często odrzucają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tradycyjnie tylko tak mozna, przez internet się nsie wysyła. Odrzucają tylko źle wypełnione czyytalam kiedyś gdzieś w raporcie cke ze tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarusna
Nie podchodzę w tym roku do matury ponieważ z Angielskiego jestem kiepska. Zdałam go na dopa. Ale uczyłam się z książek do matury do egzaminów bo zakres materiałów jest taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy wyniki ????może wie ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez juz dea razy ktos pisal ze pod koniec marca;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurwa średnio raz na każdej stronie tego tematu, ktoś pisze o tym kiedy będą wyniki a ludzie ciągle się pytają, to już się robi kurwa nudne. Czytajcie te strony, troszkę wysiłku ja pierdolę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatiitaM
gość wczoraj Zgadza się. Ludzie nie znają czegoś takiego jak przełączanie stron albo są po prostu aż tak leniwi... Ja pamiętam że zamiast płakać po egzaminie na forum kiedy co i jak to po prostu przed egzaminem zapytałem egzaminatorów. A ludzie zero jakiegoś pomyślunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo dzisiaj ludzie są beznadziejni, co na każdym kroku wszędzie widać. Jak zdawałem egzaminy eksternistyczny to taka ciemna masa czasem przychodziła, że naprawdę szkoda gadać. Komisja gada, że telefony mają być wyłączone i oddane na czas egzaminu, to zawsze jakieś dwa trzy megamózgi się objawią co tego telefonu nie oddają, a najlepsze, że ten telefon im jeszcze w trakcie egzaminu zadzwonił :) Albo na karcie pisze zakreśl, komisja powtarza 10 razy to samo a ludzi i tak robią po swojemu a potem się zgłaszają i potrzebują pomocy. Ludzie myślcie k***a czasem tymi zakutymi łbami !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie, lepiej zadzwonić i spytac oke o to kiedy wyniki beda jak juz ktos taki ciekawy i koniec marca mu nie starcza - wtedy będzie miał dokładna datę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa dwa posty wyżej. Na egzaminie w lutym 2014 roku oddawaliśmy telefony. Jeden baran oczywiście nie oddał. W trakcie egzaminu zaczął dzwonić telefon, ale nie było wiadomo komu. Komisja kazała wszystkim odłożyć długopisy. Ten komu dzwonił telefon miał się przyznać inaczej przerywają wszystkim egzamin. Cisza na sali, ja wkurzona na całego, bo miałam wszystko super już praktycznie napisane. Ludzie dosłownie prosili o to żeby nie przerywali nam tego egzaminu, a ten od telefonu się nie przyznał. Potem komisja gdzieś dzwoniła i ktoś zgodził się, żebyśmy dalej pisali egzamin, ale jeśli sytuacja się powtórzy to bez żadnego ale unieważniają wszystkim egzamin. Potem wszyscy pisali w niepotrzebnym stresie. Dlatego ja też jestem za tym, żeby ludzie czasem uruchomili swoje szare komórki i zaczęli myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to chamskie trochę z tym telefonem, jak juz komuś tak ciężko się rozstać to niech wyłączy albo wyciszy tym bardziej ze przed każdym egzaminem przypominają o zakazie wiec nie można tego zwalic na to ze się zapomnialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wie ktos kiedy wyniki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem. 18 kwietnia 2018 roku będą wyniki dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może ktoś z was dzwonil i pytał ioda konkretna datę? To rozwiąże wątpliwości wszystkch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tymi telefonami to aż szkoda słów. Ja rozumiem że ktoś może nie chcieć zostawić gdzieś telefonu bo boi sie że mu ukradną czy coś ale jak można nawet dzwonka nie wyciszyć? Ja wnosiłam telefon ale nie dość że go wyłączyłam to jeszcze wyciągnęłam baterie bo jeszcze by mi sie coś nacisnęło. Nigdy nic nie wiadomo a po co sie niepotrzebne stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i prawidłowe zachowanie, jak ktoś nie chce telefonu zostawiać to niech go sobie ma ale wylaczony. Nikt nikomu nie będzie sprawdzać kieszeni przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przystępuje ktoś z was do matury w tym roku? ja niestety za późno się za to zabrałam i przepadła mi szansa zdawania w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja być może w tym roku przystapie do matury, zobaczymy jakie będą wyniki i czy otrzymam swiadectwo ... Chemia i fizyka słabo poszły zresztą jak wszystkim chyba... Także pod znakiem zapytania matura narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
racja, chemia i fizyka były najgorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×