Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Ja tez zwalilem konia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chwaliłam się już dawno na grupce, ale w sumie tutaj też napiszę, bo pewnie nie wszyscy się zdecydowali na dołączenie. Z OKE w Poznaniu też już przyszły wyniki, dokładnie dzisiaj. Więc z tej okazji moje małe podsumowanie :D Podchodziłam do wszystkich 11 przedmiotów i zdałam za pierwszym razem :) Nie uczyłam się prawie wcale (niektóre przedmioty w ogóle całkowicie olałam, poszłam na spontanie, mam problemy z odkładaniem wszystkiego na później i jakoś tak wyszło :P), chociaż też miałam to ułatwienie, że jestem młoda, niedawno uciekłam ze szkoły, no i z nauką nigdy nie miałam większych problemów. Ale po prostu mówię, że da się chociażby po to, żeby was może trochę pocieszyć i bardziej optymistycznie nastawić, to nie są jakieś piekielnie trudne egzaminy. Jeśli się pouczycie chociaż te kilka miesięcy przed, to w ogóle nie powinno być problemu dla nikogo, nawet jeśli w szkole miał jakieś problemy czy zrobił sobie w nauce kilkuletnią przerwę. Opracowujcie informatory, bo pytania na egzaminach są z nich naprawdę żywcem wzięte, ja miałam trochę wątpliwości, czy to wystarczy, czy nie będzie żadnego pytania wykraczającego poza te podpunkty, ale naprawdę nas nie oszukali z tą podstawą programową i wszystko się zgadza, nic mnie nie zaskoczyło jakoś specjalnie. Tylko najbardziej radzę się przyłożyć do matematyki, fizyki, chemii, reszta jest prościutka, przynajmniej w moim odczuciu. No i z doświadczenia też radzę nie olewać informatyki, bo mi się trafiła akurat (moim zdaniem) trudniejsza niż w informatorze i jak widać, trochę się na tym przejechałam, mimo że podstawowe programy miałam w małym paluszku, po prostu nie odświeżyłam sobie pamięci i niektórych ich funkcji. Ale ogólnie oficjalne egzaminy na bardzo podobnym poziomie jak te w informatorach, niektóre nawet prostsze. I nie sugerujcie się tym ile osób kiedyś nie zdawało, bo od 2016 te egzaminy są oparte na nowej podstawie programowej i są podobno dużo prostsze. To opinia dyrektora ze szkoły, w której ja je pisałam, porównywał nowe arkusze do tych, które pamiętał z wcześniejszych lat. Dacie radę, powodzenia :D A wszystkim, którzy jeszcze nie mają swoich wyników w łapkach, życzę samych zadowalających ocen. Moje wyniki: Angielski - 6 Polski - 6 Biologia - 5 Geografia - 5 WOS - 5 PP - 5 Matematyka - 4 Historia - 4 Chemia - 4 Fizyka - 4 (dodam, że jej najbardziej się bałam i nigdy nie lubiłam, a niewiele mi brakowało do 5) Informatyka - 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chwaliłam się już dawno na grupce, ale w sumie tutaj też napiszę, bo pewnie nie wszyscy się zdecydowali na dołączenie. Z OKE w Poznaniu też już przyszły wyniki, dokładnie dzisiaj. Więc z tej okazji moje małe podsumowanie :D Podchodziłam do wszystkich 11 przedmiotów i zdałam za pierwszym razem :) Nie uczyłam się prawie wcale (niektóre przedmioty w ogóle całkowicie olałam, poszłam na spontanie, mam problemy z odkładaniem wszystkiego na później i jakoś tak wyszło :P), chociaż też miałam to ułatwienie, że jestem młoda, niedawno uciekłam ze szkoły, no i z nauką nigdy nie miałam większych problemów. Ale po prostu mówię, że da się chociażby po to, żeby was może trochę pocieszyć i bardziej optymistycznie nastawić, to nie są jakieś piekielnie trudne egzaminy. Jeśli się pouczycie chociaż te kilka miesięcy przed, to w ogóle nie powinno być problemu dla nikogo, nawet jeśli w szkole miał jakieś problemy czy zrobił sobie w nauce kilkuletnią przerwę. Opracowujcie informatory, bo pytania na egzaminach są z nich naprawdę żywcem wzięte, ja miałam trochę wątpliwości, czy to wystarczy, czy nie będzie żadnego pytania wykraczającego poza te podpunkty, ale naprawdę nas nie oszukali z tą podstawą programową i wszystko się zgadza, nic mnie nie zaskoczyło jakoś specjalnie. Tylko najbardziej radzę się przyłożyć do matematyki, fizyki, chemii, reszta jest prościutka, przynajmniej w moim odczuciu. No i z doświadczenia też radzę nie olewać informatyki, bo mi się trafiła akurat (moim zdaniem) trudniejsza niż w informatorze i jak widać, trochę się na tym przejechałam, mimo że podstawowe programy miałam w małym paluszku, po prostu nie odświeżyłam sobie pamięci i niektórych ich funkcji. Ale ogólnie oficjalne egzaminy na bardzo podobnym poziomie jak te w informatorach, niektóre nawet prostsze. I nie sugerujcie się tym ile osób kiedyś nie zdawało, bo od 2016 te egzaminy są oparte na nowej podstawie programowej i są podobno dużo prostsze. To opinia dyrektora ze szkoły, w której ja je pisałam, porównywał nowe arkusze do tych, które pamiętał z wcześniejszych lat. Dacie radę, powodzenia :D A wszystkim, którzy jeszcze nie mają swoich wyników w łapkach, życzę samych zadowalających ocen. Moje wyniki: Angielski - 6 Polski - 6 Biologia - 5 Geografia - 5 WOS - 5 PP - 5 Matematyka - 4 Historia - 4 Chemia - 4 Fizyka - 4 (dodam, że jej najbardziej się bałam i nigdy nie lubiłam, a niewiele mi brakowało do 5) Informatyka - 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj, przepraszam, wkleiło się dwa razy, miałam wrażenie, że się nie wysłało, a po prostu przeskoczyło na kolejną stronę, wybaczcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialem w liceum 19 Przedmiotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli byłaś zaraz po szkole to nic dziwnego, że zdałaś, bo byłaś na bieżąco, gratuluję zdanych przedmiotów :) A jeśli ktoś miał np. 10 lat przerwy po gimnazjum czy szkole zawodowej, to wiadomo, że pouczyć się trzeba żeby zdać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyszły wyniki dzisiaj z Gdańska. Mam niesamowitego pecha, bo 1pkt zadecydował o tym że nie mam świadectwa. Wszystko zdałem i to nawet wyżej niż się spodziewałem oprócz mojej prześladowczyni od lat czyli matematyki. Też nie miałem dużej przerwy od szkoły i nawet mature miałem zdawać w tym roku i niestety nie powiodło się. Wszystkim innym co zdali gratuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dam ci ściągnąć a ty w zzamiann sciagnieesz mi skórkę z peniola .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam was, sam uczestniczę w tym programie liceum eksternistyczne w 1 rok, okazuje się, że ten program nauczania z tego liceum jest prosty, ale ograniczony, następnie sprawdziłem te testy arkusze na oke, są dużo szersze, douczałem się z innych żródeł oraz z tych arkuszy, i sprawdzałem matury po kolei okazuje się że mógłbym zaliczyć wychodzi mi średnio 75 do 88% , czyli zdałbym matury z każdego przedmiotu, wolę się asekurować i tak jak koleżanka wyżej wspomniała, lepiej kuć z tych testów oraz sprawdzać swoją wiedzę z arkuszy maturalnych, pierwszy na ogień poszedł WOS, rozwaliłem go w tydzień, gdy po nim rozwiązałem testy(arkusze) to zawierał 10% materiału z kursu, resztę ciągnąłem na ćwiczeniach i innych żródłach, gdy zaliczyłem każdy test matury rozszerzonej, to poczułem się jak politolog i socjolog, he he he. Nie spodziewałem się, że tego jest tak sporo, ale można się przygotować. Gdy ktoś ma jeszcze jakieś lepsze informacje na te tematy, to bardzo proszę, sam niedługo będę zdawał brrrr, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borytucholskie
Po 16 latach przerwy w nauce. Historia -5 Geografia -4 Biologia -3 Wos-4 Informa-2 Podstawy przedsiębiorczości -5 Reszta na jesień. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzad pracuje nad dwutygodniowym cyklu nauczania z matura . Po zdaniu matury wybieram sie na 30 dniowa medycyne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podszedłem w tym roku i zdałem wszystkie 5 przedmiotów, do których podszedłem, uczyłem się z reguły dwie godziny przed, są pytania gdzie jeżeli umie się czytać ze zrozumieniem to na tyle punktów można dostać, że się zda na te 2-3. PP-5, historia -3, biologia - 3, informatyka - 3, geografia - 3 Nie polecam żadnych szkół przygotowujących raczej po prostu korepetycje z danego przedmiotu typu matematyka, jeśli ktoś ma problem, poza tym spokojnie można się nauczyć samemu na 4-5, a bez nauki praktycznie na 2-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Liceum w 9 miesięcy . Tak jak ciaza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam .Wczoraj odebrałem wyniki egzaminów i jestem mega zadowolony bo przyszły razem ze świadectwem.Podchodziłem do egzaminów równy rok temu w lutym po 16tu latach przerwy w sesji zimowej w lutym poszedłem na żywioł na 10 przedmiotów oprócz matmy z tych 10zaliczyłem za pierwszym razem 8 oprócz chemii i informatyki.Jesienią podszedłem pierwszy raz do matmy i zdałem i zdałem za drugim razem chemie i tylko potknąłem się na informatyce,którą zaliczyłem w lutym tego roku także zajęło mi to łącznie rok czasu.Zachęcam żeby się nie zniechęcać po jednym czy dwóch niepowodzeniach i wszystkim życzę żeby zdali za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez miałam przerwę w seksie ale wspommagalam sie palcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy według was osoba która ma 31 lat ma szanse zdać takie egzaminy, czy nie jestem już za stary na to i będę miał problemy z nauczeniem się ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodziłem do szkoły policealnej w wieku 46 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, jest tu może ktoś, kto zdawał po eksternach maturę? Pisze się ją w tym samym miejscu co cała szkoła, do której cię przypisali, czy osobno, w innej sali, tylko z innymi osobami z OKE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach liceum znaczy tyle co podstawowka . Uczcie sie dalej . Dzisiejsze pokolenie magistrów to debile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się również przyłączę, uczeszczam do tej szkoły liceum eksternistyczne w 1 rok, chodzi mi o egzaminy eksternistyczne oke, wiem że są to arkusze, ale skąd z takie arkusze zdobyć bądz czy są w necie, ma ktoś może link do takich arkuszy? Prośiłbym o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poziom matury w tym roku jest beznadziejny . Z j. Polskiego nie pisze sie tak jak kiedys pracy na temat . NP. " Etos pracy w powieści Elizy Orzeszkowej pt. Nad Niemnem . ale sa 4 możliwe odpowiedzi jedno pytanie . Telefon do nauczyciela i poł na poł . Oraz głosowanie publicznosci. Taki Quez można zdać nawet przypadkiem zgadując .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy testy z oke liceum są na zasadzie quizów z każdego przedmiotu? I czy są też pytania otwarte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypowiedziałem sie na temat poziomu nauczania po 1990 roku . I to wystarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość prefesur
Z polaka jest jedno pytanie z gotowa odpowiedzią . 1) czy Skłodowska Maria była kobieta . i w formularzu jest napisane ( zaznacz tak ) i po bolu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nathalie18
Dzien Dobry. Czy trzeba najpierw zapisac sie do jakiejs szkoly internetowej, ktora oferuje "liceum w 1 rok" (np. dyplomus lub naukaprzezinternet) zeby przystapic do egzaminow w OKE ? Czy mozna samemu, na wlasnych naterialach uczyc sie i potem odpowiednio wczesniej zglosic chec uczeatnictwa w egzaminie, oplacic i napisac egzamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno w Radomiu można zrobić liceum w 1 godzinie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to jest liceum dla tych którzy chodzili Poł godziny do podstawówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie koleżanki natalii18? Mam ten sam problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób sobie palcoweczke . Wyczochraj sobie bobra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalia otrzymała odpowiedzi na to samo pytanie na naszej grupie. Przy okazji przypominam link do niej, bo pewnie nie każdy się dokopał: https://www.facebook.com/groups/394734720881294/?ref=br_rs Można dołączać z ''fake'' kont, bez danych osobowych, jeśli komuś zależy na prywatności. Każdego przyjmę. Myślę, że korzystanie z tej grupy jest już koniecznością, bo jak widać z nieznanych przyczyn ktoś się strasznie uparł, żeby tutaj spamować i trollować jakimiś pierdołami i żałosnymi tekstami i sensowne wymienianie informacji zostało utrudnione. Stamtąd zawsze można takich sprawiających problemy osobników usunąć, więc jest czytelniej i przyjemniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×