Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Madzia, musisz sobie przekalkulować, na jakim poziomie stoisz z wiedzą, którą pamiętasz ze szkoły (a tu masz plus, bo "zaliczyłaś" większość liceum :)). Wypisz sobie przedmioty, przejrzyj informatory na stronie CKE do egzaminów eksternistycznych, żeby zobaczyć, co jest wymagane. Poziom jest mniej-więcej jak na maturze. Pomyśl, z którymi przedmiotami będzie Ci łatwiej, bo może coś pamiętasz albo byłaś z nich dobra; a z którymi trudniej i trzeba będzie poświęcić więcej uwagi. Ja przygotowując się do egzaminów (a miałam przerwy 4 lata) muszę cofnąć się do poziomu gimnazjum z chemii, bo kompletnie nic nie pamiętam. Myślę, że wybór zależy od tego, czy jesteś z stanie się uczyć sama (ewentualnie wziąć korki raz na jakiś czas z jakigoś przedmiotu, żeby rozjaśnić wątpliwości), czy musisz sobie jeszcze raz materiał "przerobić" z pomocą nauczycieli. Jednak ze swojego doświadczenia powiem, że wybór LO dla dorosłych jest jak loteria - możesz trafić na dobrych nauczycieli i czegoś się tam nauczysz, albo całkowicie odwrotnie, aby tylko odbębnić weekendowy zjazd i niewiele poza tym. Byłam na takich zjazach ponad pół roku i zrezygnowałam, bo marnowałam czas i pieniądzę. Ale jak mówię, zależy od tego, czy jesteś się w stanie uczyć sama, czy nie. Jeśli masz jakieś pytania, pisz. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się przygotować do technologii informacyjnej? Wczoraj zamówiłem 10 repetytoriów maturalnych Grega. Na dobry początek przeczytam je, a później się zobaczy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim musisz ogarnąć pakied M$ Office lub linuksowski Open Office. Egzamin z technologii składa się zazwyczaj z trzech zadań związanych redagowaniem tekstu, pracy w Exelu, tworzeniu prezentacji itp.(można uzyskać 40 pkt.), oraz kilku pytań typu 'podkreśl prawidłową odpowiedź z podanych A, B, C i D'(można uciułać 10 pkt.). Reasumując, jeżeli dobrze przyswoisz sobie obsługę w/w programów biurowych, a z pojęć informatycznych jesteś kompletnym laikiem to i tak możesz dociągnąć do piątki na świadectwie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siedzę całymi dniami przy kompie, ale excel czy powerpoint to dla mnie wielka niewiadoma, bo na sprawdzianach zawsze ściągałem i było 4-5, no ale myślę, że i tak sobie poradze mam jeszcze pare pytań, mimo że przeczytałem cały ten temat: 1. Jak to jest z tym zwolnienie z opłat. Mmam teraz 17 lat, a w listopadzie będę mieć 18. Mieszkam u rodziców i jestem bezrobotny. Czy mogę składać wniosek o zwolnienie, a jeżeli tak i go odrzucą to później będę mógł jeszcze za egzaminy zapłacić? Może się kwalifikuję na inną ulgę? 2. Dajmy na to zdam wszystkie egzaminy i w maju będę pisać maturę. Zdam jakieś tam rozszerzenie na 40%. Czy będę mógł ją poprawiać w maju 2014? 3. Czy wiedza z repetytoriów Grega i zrobienie zadań maturalnych wystarczy na powiedzmy 4 wzwyż czy korzystać z czegoś więcej? z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Ja miałam w takiej samej sytuacji. 2. Możesz. 3. Raczej tak. Chociaż z matmy/fizy lepiej więcej zadań. A ja się znowu chwalę. Dostałam się na Uniwersytet Warszawski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli na 100% dostanę zwolnienie z opłat? czytam właśnie biologię i tam jest pełno bezsensownych rzeczy, których zupełnie nie rozumiem, powiedzcie jak to ogarnąć by pewnie zdać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem. Ja dostałam, ale to nie oznacza, że na 100% tez dostaniesz. Zależy od oke. Z biologii hm no po prostu musisz się nauczyć;p. Jeśli nie rozumiesz to poczytaj z czegoś innego bo w gregu nie jest wytłumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z biologia sobie poradziłem, ale jak z chemia? te repetytorium grega sie nadaje dla kogoś kto siedzi po uszy w chemii, macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja korzystałam z repetytorium z Zielonej Sowy do chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, to zadam teraz bardzo głupie pytanie. :) Opłaca mi się uczyć teraz, skoro egzaminy zdaję dopiero w lutym? Czy mi to wszystko nie wywieje z głowy? Oczywiście nie mówię o takich przedmiotach jak matma czy fizyka, gdzie trzeba robić zadania, robię je systematycznie. Ale np. taka geografia, historia, polski... Ile wam czasu zajęła nauka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że Ci się opłaca. Potem będziesz na ostatnią chwilę wszystko robić i ci się pogmatwa. Po prostu z tych przedmiotów nie ucz się w dosłownym tego słowa znaczeniu. Czytaj tematy, ale bez kucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcoooo111
Witam. Czy ktoś zwalniał się z opłat za egzaminy eksternistyczne? Ja już wniosek wysłałem ponad miesiąc temu, nie otrzymałem jeszcze żadnej odpowiedzi. Czy OKE przysyła jakieś rozstrzygnięcie pisemne? Może wydają jakąś decyzje? Jak ktoś coś więcej wie, prosił bym o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. przysyłają decyzję na piśmie. Co do czasu oczekiwania to maksimum 14 dni ROBOCZYCH do wysłania decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcooooo11
Minęło już 45 dni. Dzięki za odpowiedź, chyba zadzwonię do OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość derperp
Czy wnioski można składać listownie? Czy koniecznie trzeba pojechać do OKE i złożyć osobiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcoo11111
Oczywiście wniosek się odnalazłł. Ale, co najważniejsze, to OKE zwolniła mnie z całości opłat za egzaminy eksternistyczne. Wystarczył jeden telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona_dziewczynka
Witam, w tym roku skonczylam 18 lat i przerwalam nauke w 2 klasie liceum z powodow dosc osobistych. Zastanawiam sie teraz co robic od wrzesnia... Zawalilam rok. Czy istnieje szansa by zdawac mature tak jak reszta moich rowiesnikow, czyli w maju 2013 roku ? Jesli tak to jak ? Czy dalabym rade zdac egzaminy eksternistyczne do tego czasu ? Pomocy, wyjasnijcie mi jak to jest, bo kompletnie sie nie orientuje, a czas leci. Nie wiem czy zapisywac sie do jakiejs innej szkoly, bo do tego LO juz na pewno nie wroce. A moze przyjeliby 18-latke do 2 klasy liceum w jakiejs innej szkole publicznej ? A moze juz tylko dla doroslych ? Albo zeby faktycznie nie stracic roku zdawac teraz te egzaminy i mature normalnie, tak jak powinnam ... :) Nie wiem co robic, licze na jakies rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daaaaaaaaaaaaaaaaa
Lepiej , radzę dobrze ponieważ wiele moich znajomych tego doświadczyło , a więc żeby iść do liceum zaocznego nie ekster..polecam Indeks lub CKU,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiona_dziewczynka- Ja tak zrobiłam i nadrobiłam rok. Wysyłaj papiery i do nauki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona_dziewczynka
Z nieba mi spadlas! :) A moglabys mi mniej wiecej napisac jak to wszystko wyglada w praktyce ? Ile przedmiotow trzeba zdawac na takim egzaminie, czy wszystkie jakie sa normalnych liceach? I jak jest z terminami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moochild109
jeśli zostałam już raz dopuszczona do egzaminów eksternistycznych (zdawałam kilka przedm w lutym tego roku) to nie muszę wysyłać kolejnego wniosku 2 mies przed sesją? wystarczy tylko deklaracja (z listą przedm które chce zdawać) miesiąc przed + dowód wniesienia opłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moochild109
przecież wysłałam im już oryginał świadectwa to jak miałabym jeszcze raz potwierdzić, że ukończyłam gimnazjum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagubiona;)- Już odpowiadam. Co do ilości przedmiotów to jest ich 11. Polski, język obcy, matematyka, historia, wos, pp, technologia informacyjna, fizyka, chemia, biologia i geografia. Na stronie cke są informatory i tam masz wymagania z każdego z przedmiotów plus przykładowe testy. Co do terminów to tylko październik i luty. Jeśli chcesz coś zdać w październiku to musisz szybko wysyłać dokumenty, albo wręcz już się spóźniłaś. Piszę się w 3 weekendy, od pt-nied. \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba już faktycznie jest za późno, osoby rozpoczynające przygodę z egzaminami eksternistycznymi powinny złożyć stosowne papiery do 31/VII, a potem deklarację wyboru zdawanych egzaminów i świstek o przelewie do końca sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marco1111111111111
Jak wyglądają sprawy organizacyjno-techniczne? 1. Miejsce przeprowadzania egzaminu. (jest tam jakieś miejsce gdzie można poczekać na egzamin) (ew. jakieś oznaczenia. No od której godziny wpuszczają do szkoły. Szczególne chodzi mi w piątek kiedy jeszcze w szkole są uczniowie do 15-stej.) 2. Zaznaczanie odpowiedzi. (Jak to zaznaczać? Samą literkę w kółeczko, czy całą odpowiedź w kółeczko, ew. podkreślić odpowiedź.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyuitui
Normalnie przychodzisz do miejsca gdzie odbywa się egzamin i zazwyczaj w portierni wiedzą jak zapytasz to Cię skierują albo wiszą na drzwiach kartki z salami gdzie przeprowadzane są egzaminy eksternistyczne.Do tego godzinę przed egzaminem egzaminatorzy wieszają na drzwiach sali kartkę z nazwiskami osób przystępujących do egzaminu.Ja jak zdawałem teraz co ostatniej zimowej sesji pierwszy raz to miałem jeden egzamin o 9 rano i normalnie uczniowie danej szkoły mieli zajęcia.Resztę egzaminów miałem na 15 to już uczniów nie było za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamaaligator
Witam, przystępuję do ekstera teraz w paź. Zastanawiam się jak trudne są te egzaminy biorąc pod uwagę ile czasu mi zostało, a jest go niewiele. Ciekaw jestem czy porywam się z motyką na księżyc z tymi 11 przedmiotami i praktycznie 1,5miecha na naukę. Jeszcze jedno z jakich repetytoriów i vademecum korzystacie/korzystaliście, które najlepiej przygotują mnie w powiedzmy ekspresowym tempie? Pozdrawiam i życzę Wszystkim POWODZENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiraaa89
alabamaaligator- a kiedy zacząłeś się uczyć? No 11 to hardcore;) ja mam w tej sesji 4 i już mi ciężko.Jak nie zdasz ,zawsze możesz podejść w następnej sesji ,ale sporo kasy wtedy i tak w błoto...Ja się uczę z książek i platformy.Jak chcesz więcej się dowiedzieć to zostawiam gadulca:) -> 44170803 Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×