Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nasiona bazylii

Bazylia

Polecane posty

Gość Nasiona bazylii

Czy ktos wie jak samemu pobrac nasiona z bazylii i gdzie one wyrastaja??? Nigdzie nie moge znalezc informacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupujesz w ogrodniczym
sklepie paczkę nasion i wysiewasz do doniczki z ziemią albo jak masz gdzie, to robisz grządkę i tam siejesz np. bazylię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasiona bazylii
Sorry...zle sie wyrazilam, tak wlasnie zrobilam, wysialam cala paczke i juz jest bardzo duza i kwitnie ale chciałabym pobrac swoje nasiona tylko nie wiem gdzie one rosna...na kwiatkach czy to sa nie rozwiniete kwiatuszki bo zanim rozkwitna, to wygladaja jak nasiona takie kuleczki...nie mam pojecia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasiona bazylii
Do Tak szczerze- dzieki, zaczekam az przekwitna i moze cos tam znajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleś ty głupia
jak możesz chcieć zbierać nasionka przed zakwitnięciem rośliny? wiadomo, że najpierw musi być kwiat, żeby mógł być owoc a w nim nasionko. czasem jest tak, że mimo kwitnięcia roślina nie wykształci owocu albo jest on bezużyteczny, pusty ale to już inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasiona bazylii
Nie jestem glupia.Jestem zielona w tym temacie dlatego pytam. Mimo wszystko dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym, skąd się biorą nasiona w roślinach to nauczają w podstawówce !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W podstawówce uczyli jeszcze wielu innych rzeczy.Ale...może autorka nie skończyła podstawówki w dobrym tego słowa znaczeniu a jest produktem,sorki,gimnazjum i reformy szkolnictwa? Wobec tego,powiem,że każda roślina najpierw zakwita a potem wydaje nasiona.Po drodze musi dojść do zapylenia,ale nie będę się wdawać w niuanse.W każdym razie,rośnie sobie roślinka,wydaje kwiat,potem te niuanse zapyleniowe i mamy nasionka.Te nasionka zbieramy,suche! Jeżeli nie hodujemy roślinki na nasiona to wszystkie kwiaty ścinamy po przekwitnięciu.Roślina wtedy się nie "żyłuje" na rozród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obawiam się, że w naszym klimacie bazylia nie zawiązuje nasion - mamy zbyt krótki okres wegetacji i wczesne przymrozki niszczą roślinki. Najprawdopodobniej wszystkie nasiona dostępne w Polsce są z importu - z cieplejszej strefy klimatycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasiona bazylii
Bez obawy, podstawowke skonczylam. Mysle, ze mam prawo nie wiedziec lub nie pamietac...tylko dlaczego jestescie takie uszczypliwe? Wiele uczyli w szkole ale czy wszystko z tego pamietacie? Tak czy inaczej dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podstawowe rzeczy pamiętamy a skąd sie biorą rośliny i zwierzęta, to rzecz podstawowa nie pytasz o budowę lancetnika czy funkcje mitochondrium przecież wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasiona bazylii
Ewo 33 Nie mam obowiazku pamietac i g**** ci do tego. Forum jest po to aby pytac, a nie oceniac innych. Poza tym widze, ze Ty masz wiekszy problem z tym niz ja, a wiec bulwersuj sie dalej. Zwierzeta i inne organizmy rowniez rozmnazaja sie na rozne sposoby jezeli mowa nie tylko o ssakach i nie sadze aby wszyscy co skonczyli podstawowke znali wszystkie sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa zawsze się czepia
A poza tym, wydaje mi się, że funkcje mitochondrium to jednak są podstawy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasiona bazylii
Szkoda mi czasu na Ciebie Ewo 33 i nie mam zamiaru tego ciagnac. Osmieszasz sie Ty kobieto swoja upierdliwoscia i prostackim sposobem myslenia. Cos do poczytania dla Ciebie 'madra' kobieto http://pl.shvoong.com/books/114445-rozmna%C5%BCanie-zwierz%C4%85t/ A teraz zegnam. Milego i pieknego dnia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co przenosisz na mnie swoje braki w podstawowym wykształceniu? Niech każdy zmaga sie ze swoimi deficytami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola.
witam:)uuu az strach sie bac zapytac na temat domowej uprawy bazylii:)bo zaniast konkretnej odpowiedzi pelno glupawych wypowiedzi:)a wiec zapytam :Ewa,33 jak w domowych warunkach uprawia sie bazylie?:Ptylko nie mow ze uczyli tego w szkole podstawowej:Pno i weszla mi mszyca na roslinki zna ktos dobry naturalny sposob jej usuniecia?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poszedłem na łatwiznę kupiłem dwie okazałe doniczki w Lidlu Bazylii i przesadziłem do ceramicznej doniczki, to samo pietruszkę, miętę. Dwie łodygi bazylii urosły mi jakieś 30 cm a reszta raczej średnia. Swojego czasu było jej więcej teraz przerzedziło się z powodu, że za dużo wody miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magłosia19283
Ewa nauczyła się jednego w podstawówce o nasionach i kotach. Ewa ty jesteś w konkubinacie jak się nie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariola...pytasz konkretnie o warunki domowe, czy okołodomowe? jeśli masz możliwość to wywal zioła na parapet zewnętrzny, albo balkon moja bazylia jest jeszcze mała, ale uprawia się ją zupełnie zwyczajnie, nie potrzebuje specjalnego traktowania a i jeszcze jedno-zioła lubią słońce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosiu, tak jestem w konkubinacie zachodzę w głowę, jak to się ma do hodowli bazylii i nijakiego związku nie widzę może mnie oświecisz? please, please, please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magłosia19283
wiem że twoją pasją są koty i kwiatki jak u starej panny przystało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magłosia19283
sratatatatata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magłosia19283
i co zatkało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magłosia19283
i co zatkało ruskie kakao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magłosia19283
to że jesteś starą panną z kotami i kwiatami. w twoim domu musi zajebiście czuć koci mocz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmmmmmmmmmm
Ależ tu fak-tycznie Miło i Kulturalnie.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale Dlaczego?
nie pytasz o budowę lancetnika czy funkcje mitochondrium przecież nie pytać? Toż to najpodstawowsze podstawy.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak myślałam, nie doczekam się w takim razie "rozmowę" uważam za zakończoną, bo nie będę się zniżać do twojego poziomu małgosiu pokonasz mnie na 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×