Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chaosona

Nauczcie mnie sprzątać!!!

Polecane posty

Na pewno ważne jest żeby odkładać rzeczy na miejsce, to jest podstawa. Ja np. jak sprzątam to pomieszczenie po pomieszczeniu, po kolei. Jak zaczynam to biorę worek na śmieci, przechodzę po całym mieszkaniu i opróżniam kosze i zbieram jakieś śmieci, papierki, paragony itp. Potem jak jestem w pokoju i widzę kubki to zanoszę do kuchni, kosmetyki do łazienki, rzeczy z łazienki do pokoju itd. Tak żeby wszystko było w pomieszczeniu w którym ma się znajdować. Zaczynam np. od salonu, potem kuchnia i na końcu łazienka. I zaczynam od góry, tzn. ścieram kurze na górnym półkach, potem środkowe i sam dół + odkurzanie. Ciuchy najlepiej trzymać na wieszakach bo jak są nawet poukładane w szafce to ciężko utrzymać porządek - przewracają się i robi się niepotrzebny bałagan. Oczywiście starsze ciuchy czy takie na co dzień mam w półkach ale takie do pracy i lepsze na wieszakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że ja sprzątać nauczyłam się.... sama, bo raczej odkąd pamiętam, to w moim domu rodzinnym (w którym do dziś mieszkam) porządek był.... średni:) No i sprzątałam, jako nastolatka, uczyłam się sama metodą prób i błędów myć okna, robić pranie, sprzątać w szafach itd, teraz już jestem baba po 30ce, i udało mi się przywrócić całość do stanu porządku i czystości, i domownicy też są w miarę nawróceni (gorzej z tym starszym pokoleniem, ale tu już się nic nie zmieni). Mam parę zasad i się ich trzymam: - przed pójściem spać ma być czysta kuchnia, brudne gary pochowane do zmywarki, puste i czyste blaty - pokoje ogarnięte - wszystko na swoim miejscu, dotyczy to też pokoju dziecka - córka ma wpojone zbieranie zabawek przed spaniem, a ma niecałe 2 lata - raz w tygodniu szybkie odkurzanie (wtorek), raz (piątek) generalka - ok 2-3 godziny. -ZAWSZE odkładać rzeczy na miejsce - wywalać wszystko co niepotrzebne, zero kurzołapów na półkach, żadnych figurek, porcelanek, kotków, słoników itede - dzięki temu sprząta się szybko. - są takie szczegóły, które świadczą o tym, czy w domu jest czysto: toaleta, ręczniki w łazience, ścierka w kuchni. Wymieniam regularnie:) No i tyle. Robiłam tak, gdy pracowałam zawodowo, robię tak i teraz, gdy zajmuję się dzieckiem od rana do wieczora i sama jestem w 36 tygodniu ciąży. Da się bez problemu to zorganizować. Dzięki temu nie spędzam całych godzin na sprzątaniu, a mam czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura Diaz --- dokładnie. Ja mam niecałe 23 lata i lubię sprzątać. Tak samo jak Ty ogarniam co wieczór. Denerwuje mnie jak coś leży na swoim miejscu, nawet jak portfel i klucze nie są w koszyczku na półce :P ubrania zawsze powieszone. Od razu rano się lepiej wstaje. A po prostu NIENAWIDZĘ bibelotów. Chodzi mi tutaj o jakieś takie figurki, buteleczki itp. Ja mam np. w kuchni przyprawy na półce a reszta pochowana. W pokoju tylko świecznik, jakieś kwiaty cięte. Studentka, wynajmowane mieszkanie. Nie cierpię z kolei jak przychodzę do koleżanek i widzę zagracone mieszkania - setki lakierów wystawionych na półeczce, kosmetyków (na to jest łazienka albo kosmetyczki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bendek_P
Chyba najlepsze roboty sprzątające robi iRobot – Irobot.pl. Ja mam akurat ich sprzęt do odkurzania i jestem zadowolony. Model nazywa się Roomba dokładnie. Po skończonej pracy robot sam wraca do stacji dokującej i się ładuje, dodatkowo można mu cały harmonogram sprzątania na tydzień wgrać w system ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maigold_
kalasznikow czy garota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wandalik
Ja tym iRobotom nie wierzę ;p zawsze mi się wydaje, że jednak nie odkurzą jak należy każdego kąta, wolę sama, a jeśli już kupować lepszy sprzęt to wolałabym np odkurzacz piorący. Ten się nawet uśmiecha: http://euro-mop.pl/pl/numatic-gve370-2-odkurzacz-pioracy.html ;p przeznaczony do ekstrakcyjnego prania wykładzin, tapicerek, dywanów, do czyszczenia tapicereki meblowej i samochodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fagurella
Uważam, że nie każdy umie sprzątać i nie chodzi tu o lenistwo. Trzeba po prostu zrobić sobie jakiś plan, ustalić jakieś zasady. Mam na myśli coś takiego http://artelis.pl/artykuly/64945/5-zasad-dobrego-sprzatania Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy rzeczywiście chcesz się nauczyć czy liczysz na jakąś magiczną metodę, która sprawi, że mieszkanie posprząta się samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie dobre preparaty czyszczące i ściereczki. Zaoszczędzisz w ten sposób dużo czasu i nerwów. Polecam niemieckie płyny Sotin. (można kupić w sklepach internetowych i na allegro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak poprzedniczka też nie oszczędzam na płynach do sprzątania i ściereczkach. Płyny używam sotin i Alchemica, ściereczki Jan Niezbędny. Moim idełem jest jednak zatrudnienie PANI SPRZĄTAJĄCEJ na cały etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagienka85
Nooo… mieć taką panią sprzątającą, co ogarnie całą chatę… Ach… rozmarzyłam się :P A wracając do codizenności – to ja właśnie staram się nie używać chemikaliów. Stawiam na naturalne metody czyszczenia. Sól, ocet, soda… A ściereczki z mikrofibry – są nieocenione. Ale tylko York  Innych nie kupuję. Tak się do nich przyzwyczaiłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też kiedyś miałam problem z utrzymaniem porządku w domu, ale sporo się zmieniło dokąd zamontowaliśmy odkurzacz centralny. To rozwiązania sprawia, że kurz i brud wydostaje się na zewnątrz domu, a jak odkurzasz zwykłym odkurzaczem, to wszystko wraca bardzo szybko. Z resztą mamy też psa i ciągle było pełno sierści. My sobie kupiliśmy odkurzacz centralny z tej firmy i jak na razie jest bezawaryjny http://www.beam-djak.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno sprzątanie znacznie ułatwi profesjonalny sprzęt do sprzątania, jeżeli szukasz dobrych urządzeń to sprawdź np. ofertę http://www.aatrenkar-karcher.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak się ma dobry sprzęt do sprzątania to sprzątanie jest mało skomplikowane, ja mam urządzenia z http://www.asc-pro.pl/ błyskawicznie usuwają bród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie odkurzacz wodny Rainbow www.odkurzaczrainbow.pl, z którym sprzątanie stanie się łatwiejsze i szybsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sprzątam raz w tygodniu, (przeważnie sobota bo tez pracuje)wtedy na co dzień jest w miarę czysto, bo robię to systematycznie i brud się aż tak nie odkłada :) Im rzadziej się zabierasz za sprzątanie tym więcej obowiązków sobie nakładasz. Poza tym jak się myje i czyści jakimiś beznadziejnymi tanimi środkami to jest tylko gorzej. Uzywałam kiedyś produktów z supermarketów i tylko sobie dokładałam roboty...to smugi, to smród w stylu domestosa..masakra. teraz używam profesjonalnych środków typu Septa czy Tenzi, Mediclean.. do tego porządne ścierki, systematyczność i aż się chce do domu wracać. Najważniejsze samozaparcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amistow
Zmuś dzieciaki do sprzątania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może złych środków czystości używałaś? Spróbuj jakiś lepszych, zobaczysz znaczącą różnicę w czystości. Ja chemię zamawiam najczęściej z www.domowy.expert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nic trudnego przecież. Trzeba być systematycznym i przede wszystkim używać dobrych artykułów higienicznych oraz chemii. Jeśli chodzi o ręczniki papierowe to ja zamawiam je najczęściej z www.duncan-papier.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba najlepiej po prostu wynająć taką profesjonalną firme i nie przejmowac sie tym co trzeba jeszcze posprzątac i co zrobic w domu http://perfektsmieci.pl/uslugi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puciaak
A mnie ostatnio zainteresował robot sprzatający roomba 696 czy któraś z Was posiada taki? Jak na reklamach i na youtubie widziałam to sprząta bardzo dokładnie i takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Polecacie kupno takiego robota czy odradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza_kaa
Ja polecam kupno Electroluxa pure i9 :) to dobra firma i ma super roboty sprzątające. Na media expert możesz je znaleźć, widziałam że opisali tam bardzo dokładnie jak działa taki robot także można poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memoczka1678
Zobacz tutaj jak się profesjonalnie sprząta, masz tutat porady i tipy dla profesjonalistów www.branzaczystosci.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim przed rozpoczęciem sprzątania trzeba wyposażyć się w porządne środki czystości, które znacznie ułatwią nam to sprzątanie. Bardzo dobrą chemię gospodarczą produkuje firma www.pollena-paczkow.pl Polecam wam przyjrzeć się produktom przez nich oferowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona_snem
dfsf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może kup sobie odkurzacz pionowy ? Wtedy złapiesz każdy kąt i nie będziesz się bać pająków. Ja mam Electrolux pure f9 i mogę polecić go z czystym sumieniem, najlepiej kupić w media expert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odkąd kupiłam Pure F9 to wgl inaczej się sprząta, wygodnie, szybko przyjemnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaa

Ja niedawno zamówiłam sobie nowy mop sznurkowy z www.partner.kielce.pl. Zawsze nie lubiłam myć podłogi ale teraz jest to o wiele łatwiejsze i zajmuje mniej czasu. Dodatkowo zamówiłam stamtąd profesjonalne środki czystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×