Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość misiula99

20 TYDZ. CIĄŻY lub TERMIN NA GRUDZIEN - zapraszam !

Polecane posty

Jestem mamą z grudnia 2009, mam córeczkę Julkę prawie 8 miesięczną i serdecznie pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie, szczęśliwych rozwiązań życzę i przede wszystkim duuużo zdrówka dla Was i Waszych maleństw :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka46
Misiulko u mnie czas trwania ciąży wyznaczyło USG jakie zrobiłam ok 30 kwietnia. Wtedy pani powiedziała, że jest to 7 tydz ciąży i 1 dzień i w sumie odnoszę się do tego badania. U mnie OM była 25 lutego i zgodnie z tym terminem powinnam być w 23tyg teraz a jestem w 21 i 5 dni. Też nie wiem dokładnie jak oni to liczą ale trzymam się już tych danych. A i jak mówię, że jestem w 22 tyg to mam na myśli skończone 21 i te właśnie dni. Uspokoiłaś mnie z tą wagą. Myślałam, że skoro już przytyłam 4kg to i dzidzia więcej ważyć powinna. A tak w ogóle dokuczają Wam zaparcia...bo ja miałam dopuki brałam Duphaston i wtedy lekarka poleciła mi laktulozę do picia. Efekt bardzo dobry...teraz jak już nie biorę tego leku jem słonecznik i też mam dobre efekty więc polecam jak któraś z Was ma problemy z nimi. Ostatnio wpadłam też na pomysł, żeby dzidzi puszczać muzyczkę. Kładę się na pleckach, włączam w komórce jakieś spokojne plumkanie i przykładam do brzuszka. Wczoraj mała tak fajnie się przy tym ruszała...myślę, że jej się podobało....zaraz zrobie jej kolejny koncert skrzypcowy:) lub fortepianowy...:) Pozdrawiam Was - fajne, że tu jesteście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama845 ja juz czuje jak sie wierci :) najbardziej jak leze. a kopniaczki czulam ok17-18 tyg ale jak przylozylam dlon na lezaco. dziekuje za str, fajna :) ja tez obawiam sie komplikacji przy porodzie... haleczko dziekujemy bardzo!! :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęścia wam życzę
ja miałam poród naturalny, zadnych skurczy nic dopiero dawali mi kroplówkę na wywołanie jak mnie wzieli na porodówkę o 12.30 to o 14.30 było po wszystkim córeczka miała 3350 i była śliczna i duża.nie obawiajcie się porodów zawsze lepiej urodzić naturalnie niż przez cc.ja urodziłąm w 15minut tyle trwała cała akcja porodowa.musieli mnie naciąc ale też nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdeczko ja tez mam z usg i tez bylam ok 7 tyg na pierwszym :) wiec ja od jutra jestem w 21 tyg. ja przytylam 2 kilo, i jeszcze 2 aby dojsc do wagi przed ciaza bo 4 schudlam. a zaparcia dokuczaja ale nie zawsze... ja staram sie poprostu duzo pic... o sloneczniku tez slyszalam :) musze sprobowac z ta muzyczka :) fajny pomysl. ja rowniez Wszystkie mamunie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęścia wam życzę
jak mogę coś poradzić co do muzyki to ja tak robiłam jak ja byłam w ciąży puszczałam córeczce jedną spokojną melodię i po urodzeniu tylko przy tym chciała zasypiać tak się wtedy uspokajała tak że przyszłe mamusie to super pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka46
Ja wczoraj byłam u okulisty ma konsultacji. Mam sporą wadę wzroku i okazało się, że nie mogę rodzić siłami natury. Zmartwiłam się bo być może przyjdzie mi całe święta spędzić w szpitalu skoro teoretycznie termin jest na 15...:( a już na pewno jak mnie wypiszą przysmaki z wigilijnego stołu będą mnie kusić a tu po operacji dietka i siły nie te...oby tylko jeszcze się problem z pokarmem i piersiami nie przyplątał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiula nie przejmuj się bólami po lewej i prawej stronie sa to naturalne bóle zapewne wiązadła, macica rosnie itp. mnie tez tak pobolewa. trzymajcie kciuki ide do lek w poniedzialek mam nadzieje ze wszystko jest ok i w koncu poznam płec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdeczko mnie raczej tez czeka cc.. i tez sie obawiam ale poki co otym nie mysle. przesralam zycie to mnie uspokoilas troche , dziekuje i oczywiscie 3mam kciuki za poznanie plci i udana wizyte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja mam termin na 10 grudnia i jestem na przełomie 21-22 tygodnia ciąży. Im bliżej porodu tym bardziej się denerwuję i zastanawiam się czy jestem normalna bo jedyne co czuję w tym momencie to potworny strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowaMamunia
hej dziewczyny.Mnie moja dzidzia kopie bardzo mocno, codziennie i ciągle prawie, robi sobie niewiele przerw, mam tak już od 16-go tygodnia. Wczoraj się strasznie zlękłam, aż nogi mi się zrobiliły jak z waty- wiecie dlaczego?bo babka kazała mi pić sok z buraków na niską hemoglobinę i podczas sikania przeraziłam się bo mocz był czerwony!!:((a ja myślałam,ze to krew i,że sie przesiłowałam myciem podłóg...ale mój maż zaczął mnie uspokajać a potem poczytałam na necie,ze to niby normalne, nigdy wcześniej tego nie wiedziałam.Czy któraś z was też musi pic ten sok?jakie macie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowamama
Co do porodu to przed ciążą strasznie się bałam bólu. Teraz ogarnął mnie jakiś dziwny spokój i na razie się nie boję. Pewnie to się zmieni pod koniec ciąży. Jakoś to przeżyjemy ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowamama
GrudniowaMamunio u mnie wyniki na razie w porządku. Przed następną wizytą mam test obciążenia glukozą. Gdy robiłam badania krwi widziałam kobiety w ciąży, które strasznie męczyły się z wypiciem glukozy. Lubie słodkości, ale to chyba nie bedzie przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny ja też jestem grudniowa chętnie się do was przyłącze:) mam pytanie czy któraś z was miała białko w moczu i bakterie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to nie dobrze jak pojawia się białko w moczu. Ale często jest tak że do moczu dostaje się śluz i często wtedy na wyniku pojawiają się jego śladowe ilości,lub po prostu złapałaś jakąś drobna infekcję i stąd te białko i bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowaMamunia
Zimowa mamo na test obciązeniowy można wziąc ponoć pół cytryny, ja tak zrobie, koleżanki mi mówiły w pracy,źe wtedy można to jakoś przejsc, też niedługo będę mieć...a z tym białkiem w moczu to nie wiem...niestety co ci poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalune22
a nie dokucza wam zgaga? może macie jakiś skuteczny sposób na nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za odp. ja zaczełam czuć ruchy w 15 tyg czasami jest tak że mała śpi cały dzień i dopiero w nocy zaczyna tańcować:) jak byłam u gina to zrobił mi usg4D i widzałam wszystko jak na dłoni choć badanie trwało tylko kilka minut to warto polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny... jeju i znów sie zmartwiłam tymi ruchami bo jestem w 19 t. c i nic nie czuje jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny... jeju i znów sie zmartwiłam tymi ruchami bo jestem w 19 t. c i nic nie czuje jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama845 nie martw się na pewno poczujesz pamiętaj że kazda ciąza jest inna i każda dzidzia daje znać o sobie w różnym czasie a jeżeli się bardzo martwisz to zadzwoń do swojego lekarza lub jedż do szpitala na usg i powiedz że się denerwujesz bo dziecko się nie rusza zrobią ci badanie i jak wszystko ok to puszczą do domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Lilu:) dzisiaj mam właśnie wizytę u lekarza i wszystko mu powiem... bo dodatkowo jak chodzę i leżąc przewracam się na drugą stronę to czuje dziwny ucisk, takie szarpanie w okolicach wzgórka łonowego ...w sumie nawet trudno zlokalizować gdzie dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Czy moge sie dołączyć?:) Termin mam na Wigilię:) To moja druga ciąża, więc mogę ewentualnie służyć pomocą ;), jako że w ciazy byłam całkiem niedawno- mam już 13 miesięcznego synka Kubusia i ta ciąża jest duuuuużą niespodzianką :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byam u lekarza ale jednak nie zobaczylismy dobrze płci:) 65 % ze to chlopak:):) ale jednak nie urodze w grudniu:) termin mi skorygowała na 10 stycznia:) bo maluszek jest mlodszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowamama
Witam nowe grudniowe mamy :) Ja ruchy czuję od 17 tygodnia. Mama845 moja koleżanka poczuła ruchy dopiero w 22 tygodniu i stwierdziła "były to już mocne kopniaki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×