Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość asiaaaaaaa

straszny ból zęba

Polecane posty

Gość Leszek377
3 tygodnie temu dopadł mnie mega silny ból zęba w nocy, bo kawałek 5-tki ukruszył się podczas kolacji. Strasznie się męczyłem do porannej wizyty u mojego stomatologa. Leczenie niestety trochę potrwa, więc lekarz zalecił, żebym między wizytami, gdy poczuję silny ból tego zęba, ratował się pyralginą. Nigdy jej nie brałem wcześniej, a sprawdza się bardzo spoko, więc trzymam ją nawet w szufladzie biurka w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety w sobotę tylko i wyłącznie przyjmie Cię dentysta prywatny. Warto w to zainwestować, ponieważ z bólem zęba nie ma żartów. Ja z problemem zawsze udaję się do Dental Park w Krakowie i szybko pozbywam się dyskomfortu. Każdemu mogę polecić tak profesjonalnych stomatologów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim przypadku zawsze możesz pójść na nocny dyżur dentystyczny w swoim mieście. Zazwyczaj przyjmują na NFZ. Ale ogólnie na przyszłośc polecam ogarnąć jakiegoś dobrego, zaufanego stomatologa i do niego chodzić. Ja w Lubie chodzę do Dentala i jestem zadowolona. Nic nie boli, mają nowoczesny sprzęt (leczą nawet pod mikroskopem). Warto odłożyć trochę kasy na dobrego stomatologa i pozbyć się próchnicy niż cierpieć po nocach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak najszybciej udałabym się do stomatologa. Ból zęba to nic przyjemnego i rzadko jaki lek przeciwbólowy pomoże. Jeśli mieszkasz w Białymstoku sprawdź gabinet www.popkoadam.pl. Mają bardzo dobrych specjalistów i nowoczesne wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 5 6 7 do wyrwania chcę iść na kasę chorych ale terminy długie a 6 mnie tak boli że aż mnie głowa boli żadne goździki żadne czosnek nic nie pomaga wódka trochę a tak to ketonal i dexsak s l pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekMma
Próbowałaś polecany wyżej Gardan? Mnie ratuje często w takich kryzysowych sytuacjach, zazwyczaj biorę go podczas migreny, ale myślę, że nad ból zęba też powinien pomóc, z tego co pamiętam dawałem go bratu, kiedy miał problem z dziąsłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniesia90

Mi na taki silny ból zęba, kiedy nic nie działało, pomógł gardan. Jedna tabletka i już było dużo lepiej. No ale jednak bez leczenia kanałowego się nie obeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qentra

a mam już umówioną wizytę na piatek ale do jutra mogę nie wytrzymać z bólu, pójdę w takim razie do apteki po ten gardan i mam nadzieję, ze mi pomoże bo w przeciwnym razie chyba nie wytrzymamm do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limoon

I jak, pomógł Ci ten gardan? Bo mnie co prawda teraz nie boli ząb, ale szykuję się na wyrwanie drugiej ósemki, a przy pierwszej bolało tak, że myślałem, że się nie pozbieram.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

dla mnie gardan bardzo fajnie się sprawdza, szybko działa i jest bardzo dobrym lekiem, bo skład jest dobrze dobrany. Poza tym widziałam, ze wiele osób go polecało, a dobry lek na ból to podstawa, szczególnie gdy potrzebujemy szybko się z nim rozprawić.gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylleq

Jeżeli ból jest tak silny jak piszesz, to nie ma na co czekać, tylko udać się do sprawdzonego stomatologa. Jeżeli mieszkasz w Lublinie, to proponuję odwiedzić Dentala. Placówkę mają na ul. Lwowskiej, zatem lokalizacja naprawdę niezła. Leczę u nich zęby już parę lat i nie mam na co narzekać. Zarówno pod względem dostępnych terminów jak i cen samego leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bomma

Leczę zęby od dłuższego czasu ale zdecydowałąm się na Stomatologię dr Cichonia – jest bezstresowo i pewnie. I dzięki temu już nie nie boję borowania czy leczenia kanałowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze jest jednak szukać stomatologa a nie faszerowac się środkami przeciwbólowymi.... Niestety ale jest to niebezpieczne bo stan zapalny może rzutowac na inne narządy. Z uwagi na to, ze połączony jest ze sobą cały uklad.
Bardzo ważne jest również to jak się dba o jamę ustną:
https://www.ortoprotex.pl/category/porady/

Zerknijcie sobie na stronę. Jest tutaj kilka dobrych porad z tego zakresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy bólu zeba, przyjmują bez kolejki, czasem trzeba po prostu powiedzieć, że jest się z bólem i  nie zapisywac się nawet. Szczególnie jeśli bardzo boli -w takim przypadku moze tworzyć się na zębie ropień, a jest to jednak stan dość niebezpieczny tak wiec dobrze jest jak najszybciej skorzystać z konsultacji stomatologicznej. Tak aby nie narobić sobie poroblemow z zebami w przyszłości.

Z domowych sposobów pomagają goxdziki. Chociaz moim zdaniem po prostu najlepiej jest sobie kupić jakiś mocniejszy środek przeciwbólowy. Można sobie o nich poczytać na tej stronie https://www.aptekagalen.pl/bol-zeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iść do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do  dentysty. Z bolem zeba nie ma co czekac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, rybka ABC napisał:

Iść do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do  dentysty

Od kiedy to tak działa? Nigdy w życiu nie byłem z bólem zęba u lekarza rodzinnego 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie. Mialam swojego lekarza dentysty  alenie bylam tam juz 2 lata. Po prosru jezeli nie mozesz dostac sie do zadnego dentysty to idziesz do lekarza rodzinnego. Mowisz ze boli ciebie zab i prosisz o skierowanie do dentysty, ale najlepiej isc do dentysty prywatnie, tylko trzeba bedzie zaplacic. Ja placi;am 200 zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strasznym bólem zęba to trzeba od razu lecieć do dentysty. Nie można z tym zwlekać, żeby to się nie przerodziło w jakiś stan zapalny. Ja mogę polecić sprawdzonych dentystów z Centrodent z Koninie. Oni to poradzą sobie nawet z najtrudniejszym przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×