Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paulinnaaa

Układ z siostrą - zgodzić się?

Polecane posty

Rozmawiałam z siostrą, jej córka ma 15 lat (teraz trzecia gim) mam z nią bardzo dobry kontakt a sprawa jest następująca, siostra z mężem wyjeżdża do pracy do Holadni, a siostrzenica nie chce jechać bo przez tyle lat była w Polsce, ma tu koleżanki , uczy się w miare dobrze i siostra chce żeby została ze mną, zgodziłam się ale teraz trochę nachodzą mnie wątpliwości że siostra będzie mogła mieć różne pretensje. Do polski przylatywałaby co 2 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jsli uzgodnisz zasadyz sisotrzenica i rodzicami to chyba nie powinno byc problemu? w sumie to ja bym miala sporo obaw, dziewczyna jest w trudnym wieku a ty maszswoja rodzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a doopa tam
beda problemy jak nic, sama wiem co robilam majc 15 lat, nie bylo tragedii, ale kiedys na impreze owszem poszlam, dyskoteke, na wyjezdzie u rodziny to picie palenie . bez silniejszych srodkow, tylko piwo , wodka, i inne, papierochy pozniej bedzie zal do Ciebie zobaczysz a poza tym, w zyyyyyyyyyyyyyyyciu nie zsdotawilabym mojej corki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wie jeszcze na jak długo ale siostrzenica chce chociaż skończyc tutaj gimnazjum. Mogłaby mieć pretensje że za dużo pozwalam jej córce, że za bardzo ją rozpieszczam, sama nie wiem. Chociaż wiem ze podołam zadaniu i mam na nią dorby wpływ, jestesmy na ty a nie na ciociu i traktuje mnie jak przyjaciołkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siotra tez nie chce jej zostawić ale płakała pare nocy że chce zostać chociaż do ukończenia gimnazjum, że ma tutaj przyjaciółkę, kumpele, ma z miare dobre stopnie wiec też okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dziewczynie odbije bo poczuję się wolna jak ptak przy Tobie to z czasem mogą być problemy.A co by się nie wydarzyło to "trzeba znaleźć winnego" ,więc może mieć pretensje bo oceny słabe,bo wagarowanie,bo towarzystwo nie te..Tak więc podziwiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a doopa tam
niby to ze jestescie na ty jest fajnie, ale niestety z czasem moze to wykorzystywac, takie luzne stosunki, na pewno poczuje duza ulge jak dla mnie pod wzgledem wyjsc itd,....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemyślałam to właśnie, ale jako tako warunki mamy uzgodnione, wiadomo że to nie wiek w którym sprawdzą się lekcje ale jakieś odpytywanie owszem, bez odrobienia lekcji nie ma wyjścia na dwór, no i wiadomo że do domu ma wrócić za jasna a nie jak jest ciemno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym sie nie zgodzila i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a doopa tam
niby tak, ale zabronisz jej wyjscia z kolezankami gdzies, na dwor, czy do kina czy cos bo nie odrobila lekcji blabla i sie skonczy przyjazn miedzy Wami..... niestety nie mowie ze na pewno ale moze sie tak stac a pozniej bedzie: NIE JESTES MOJA MAMA!!! itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
tak naprawdę dla tego dziecka zaczyna się teraz dorosłość - bo jest jasne, że Ty nie masz nad nią takiej władzy jak rodzice, więc ona trochę już musi zacząć być za siebie odpowiedzialna - i dobrze by było, żeby rodzice jej to uświadomili i że w razie co natychmiastowa "zsyłka" do Holandii, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały odkrywca
Jeśli masz z nią przyjacielskie stosunki i jesteś dla niej autorytetem to co ona może odwalic przez ten rok? Bez przesady, trochę zaufania i wyjasnienie sobie zasad na jakich u ciebie zostaje i będzie git;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to w połowie jest już wprowadzona, a ostatecznie to 30 sierpnia sie wprowadza, nawet fajnie się składa że jej szkołę mam po drodze do pracy więc ją przed ósmą do szkoły a ja na 8.30 ;) Dzięki, i też myślę że tak źle nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhgighsdghjgsdf
Nie jesteś singielką tylko STARĄ PANNĄ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhgighsdghjgsdf
Jasne to ile Twoja siostra ma lat ze zostawia dziecko 15 letnie z taką osobą? Jasne 20 pare lat heheheh. A nie może jej u dziadków zostawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siostra jest starsza 13 lat :P rodzice żyją ale wiadomo jak to dziadkowie na wszytsko pozwalają i mają w pewnym stopniu olew że tak się wyrażę. trochę się obawiałam że z drugiej strony się dobrze dogadujemy i mam nadzieję że po roku szkolnym tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellbal
A jeśli wejdzie w jakieś złe towarzystwo lub nie będzie się uczyć tak jak do tej pory... dużo jest takich przykładów to siostra z mężem mogą Ciebie winić.. tego bym się bała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×