Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasieńka ka

co kiedy podawać do jedzenia??

Polecane posty

mam pytanie jestem młodą mamą i niestety nie wiem kiedy powinnam podawać dziecku deserek a kiedy obiadek i kaszke?? mój synek ma skończone 5 m-cy i wprowadzam mu już pierwsze pokarmy (karmiony jest sztucznie) czy wasze dzieci po zjedzeniu takiej zupki ze sloiczka najadają się?? bo mój synek po godzinie od zjedzenia takiej zupki woła o mleko bo mu mało i zjada całą porcję mleka ja to jest u Was napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkcfascac
mój ma 7 m-cy, też sama metodą prób i błędów karmię i nie wiem co robie zle a co dobrze, jak zje słoiczek to za godzinę płacze i musze dać mleko - tak też jest u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokojambo
Ja moją stopniowo i w małych ilościach przyzwyczajałam do smaków pokarmów stałych. Na początku zjadała troszeczkę i dopiła mlekiem. Później jadła coraz więcej i mleko przestawiałam o 1 h. A teraz zamiast jednej butli zjada np. kaszkę albo obiad zrobiony przeze mnie czyli mięsko, marchew, ziemniak. Karmienie zastępuje się powoli innymi pokarmami. Wkońcu dziecko zje tyle, że nie będzie musiało dojadać mlekiem. Trzeba cierpliwości. Zresztą ja mojej małej dałam już jabłuszko jak skończyła 3 miesiące. Potem banan. Potem warzywa itd. Zaczynałam od małych ilości, żeby popróbowała nowych smaków. Teraz ma skończone 6 miesięcy i wsuwa aż jej się uszt trzęsą. Za niedługo zaczynamy próbować nowe pokarmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkcfascac
kokojambo, ale jak to wyglada? kiedy dajesz mleko, kiedy obiad kiedy kaszke itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka ja mama.
jezeli karmisz sztucznie , to mozesz podawac juz marchewkw , ziemniaka ,jabluszko . tak ok pory obiadowej potem cos z kleikiem ryzowym/ jak dla mnie dac jabluszko 3 mies dziecku to o wiele za wczesnie .jezeli dziecko jest karmine piersia to do 6 miesiaca nic nie powinno jesc oprocz mleka . a jak sztycznie to tak po 4 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie kiedy co dajesz?? u nas zjada już cały sloiczek zupki jarzynowej i po 1 h butle 120 ml jedynie kaszka go ciut dłużej trzyma kiedy podajesz zupke a kiedy deserek i kiedy kaszke?? tak powoli wprowadzam coraz to nowe słoiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokojambo
Moje odrzyciło pierś jak skończyło 4 miesiące więc przeszłam na modyfikowane. Dla mnie to nie było za wcześnie:o Dałam dosłownie troszeczkę żeby sprawdzić jaki efekt i nic mojemu dziecku nie było. A skoro nic nie było to nie zrobiłam źle:o A teraz je ze smakiem to co narazie daję. Jak przychodzi np 13:00-14:00, a moje dziecko ma jeść mleko za 30 min to podaję obiadek. Po zjedzeniu wytrzyma 2-3 h i potem następne karmienie butlą. Ale tak jak piszę stopniowo wydłużałam karmienia. Nie od razu zjadło obiadek. Najpierw po 1 h podałam butlę, później po 2h, a teraz podam obiad i wytrzymuje 3 h czyli do następnego karmienia. A karmię co 3h, a niekiedy 4 h. Trzeba stopniowo przyzwyczajać dziecko. Też myślałam, że będzie ciężko, ale po czasie można już zastąpić karmienie. Popołudniu podaję owoce na deser, a niekiedy kaszki. A na noc do mleka dosypuję kleiku ryżowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka ja mama.
kasienka- jezeli podajesz jej jakos kaszke np z bobovity to daj rano ok 9 czy 10 zalezy o ktore podajesz mleko potem ok 12 - 13 podaj jakis obiadek a tak ok 15 -16 podaj jakis deserek a jak jest dziecko to podaj mleko w miedzy czasie ale nie za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokojambo
A kaszki podaję różnie, ale tylko 1 raz dziennie. W Każdy dzień inny smak kaszki daję, bo mam tam kilka różnych smaków. I podaję niekiedy o 10:00, a niekiedy na deser popołudniu. Ale tylko 1 raz dziennie, bo są słodkie i zapewne tuczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokojambo
Moja kaszki na początku też jadła w małych ilościach, a teraz zjada całą miskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka ja mama.
mozesz podawac juz kurczaka . wiec proponuje jakas zupke , jak ti kolezanka powyzej napisala , ze jak jest 30 min przed mlekiem to podaj troszke obiadku . pamietaj nic na sile . zrob cos z ryzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokojambo
Ja akurat nie podaję kurczaka, bo za dużo w nich sterydów i reszty ciulostwa. Na początku zaczęłam od cielęciny i jagnięciny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli co na rannym karmieniu dać kaszke, po 1 przebudzeniu dać obiadek po 2 mleko po 3 przebudzeniu deserek i puźniej kolacja mleko?? juz mogę dawać wszystkie te 3 posilki tak?? czy juz dawać do nocnego karmienia kleik?? (ciężko go kupić bo coś nie widze w sklepach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokojambo
Możesz podawać już kaszki, kleiki. Tylko musisz ustalić kiedy mniej więcej podawać coś innego niż tylko mleko. Kleik kupisz napewno w każdym sklepie, gdzie kaszki, mleka itp. Ja akurat podaję kleik z mlekiem tylko na noc, żeby dziecko mi się najadło i przesypiało ładnie noc. ;) Kaszkę możesz dać rano, popołudniu np. z owocami. Różnie można podawać. Nawet niekiedy podałam kaszkę na obiad, ale tylko wtedy kiedy moje dziecko nie chciało obiadku, bo niekiedy ma takie humory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corcia ma skonczone 5 m-cy a jada w ciagu dnia tak: 8-9 120 - 150 ml Bebiko 12-13 caly sloiczek zupki, obiadku +ok 100-150 ml herbatki 16-17 150 ml kaszki mleczno ryzowej (lub Bebiko) 20-21 120 - 150 ml Bebiko 24 120-150 ml Bebiko +3-4 łyzeczki kleiku ryzowego/kaszki ryzowej smakowej (lub 150 ml kaszki mleczno ryzowej jesli nie dostala w ciagu dnia) deserek daje 1/3 sloiczka dziennie zamiennie z sokiem nigdy nie daje w tym samym dniu i soczku i deserku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały ma 3,5mc...od 2,5mc daje mu mleko + dosypuje kleiku ryz. Do każdego karmienia(dopiero wtedy dobrze śpi i jest najedzony) sypia średnio 2-3h na samym mleku było to 1,5h... Teraz posmakował marchewki która niekoniecznie mu zasmakowała natomiast deserek ze śliwek uwielbia. Dostaje codziennie ok 2-3 łyżeczki deserku lub marchewki by przyzwyczajal sie do smaków. Nie ma biegunek, zaparć, boli czy alergii.. Natomiast mleko z kleikiem jest jego daniem głównym i ulubionym... Podejrzewam , ze tak jak przy pierwszym dziecku i synek zacznie chętnie jeść po skończonym 6mc ;-) Kaszek smakowych nie podaje bo niepotrzebnie zawierają cukier;-) Aaa mimo ciągłego podawania mleka z kleikiem dziecko nie ma nadwagi, a i córka nigdy jej nie miała a w wieku 6 lat jest chuda jak szprycha :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×