Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasiulek1986

Proszę pomóżcie !

Polecane posty

Od czasu gdy powiedziałam kierowniczce w pracy że jestem w ciąży traktuje mnie tak jakbym nic jej nie powiedziała i sadza mnie na kase na 8 godz.i karze nosić ciężary.Byłam dzisiaj u lekarza i poprosiłam o zwolnienie bo jestem w 4 miesiącu ciąży a strasznie boli mnie kręgosłup.Lekarz wypisał mi zwolnienie na dwa tygodnie i powiedział od razu że więcej mi nie wypisze i żebym starała się rozmawiać z kierowniczką o łagodniejszym traktowaniu mnie.Proszę o pilną odpowiedź gdyż nie wiem co mam robić.Pozdrawiam Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama sobie odpowiedz co jest dla Ciebie w tym momecie ważne?? Praca czy dziecko. I wszystko jasne ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że ważniejsze jest dla mnie dziecko.Ale wytłumacz mi jak mam przekonać do tego lekarza żeby mnie nie zmuszał do pracy w takich warunkach.Bo ja wiem że moja kierowniczka sie nie zmieni,bo nie ja pierwsza jestem w ciąży w naszym zakładzie.Ona wszystkie dziewczyny tak traktowała i każda nie wytrzymywała takiego traktowania i szła do lekarza i mówiła że źle się czuje, że kręgosłup boli i każdy lekarz dawał im zwolnienie.Więc może ja powinnam zmienic lekarza??Proszę pomózcie mi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałMi27
Zmień lekarza na takiego, który będzie wypisywał Ci L4. Raczej nie robią z tego problemu. A jesli nie jestes pewna czy lekarz pojdzie na cos takiego, ściemniaj, że masz bóle podbrzusza, bóle kręgosłupa, mdłości i zawroty głowy. Nie ma siły żeby lekarz nie wypisał, a nie ma teższans żeby to podwarzył. A w ogóle chcesz wracać do pracy po dłuższym L4 czy po ciąży??? Najlepiej też poinformuj na piśmie swoich przełożonych (kierowniczkę lub kogoś wyżej) o tym że jestes w ciązy, możesz załączyć jakiś papier od lekarza i koniecznie żadaj potwierdzenia że na kopii tego pisma że Oni to od Ciebie otrzymali. Wtedy Ona zacznie też inaczej postrzegać to bo będzie się s**ka bała dawać Ci ciężką pracę bo może mieć probklemy i to grube w razie nie daj Bóg gdyby coś się styało. Ale to na wypadek gdybyś chciała pracować, ale w takich warunkach ja bym odradzała, tylko poinfurmuj ich tak jak wyżej pisałam i znajdz ginekologa z którym można się dogadać. Nic nie tracisz. Wynagrodzenie za L4 w ciąży jest 100% płatne a Ty bedziesz mieć świety spokój!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajskieoalkskd
Zmień lekarza i znajdź takiego, który da Ci zwolnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikaaa
oczywiscie ze powinnas zmienic lekarza! ja mialam podobna sytuacje- kiedy pracdawca dowiedzial sie ze jestem w ciazy traktowal mnie jak smiecia... poszlam po zwolnienie i nie dostalam ale odzine poznije poszlam do prywatnej kliniki i dostalam bez problemu. i tak do konca ciazy- od 3 do 9 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zaświadczenie o ciąży zaniosłaś? Musisz przedstawić zaświadczenie od lekarza, bo nikt nie musi Ci na słowo uwierzyć. Najlepiej niech Ci potwierdzi pieczątką, że przyjęła i będziesz miała podkładkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikaaa
ja ze swoim pracodawca do dzis walcze, bylam juz 4 razy w Państwowej Inspekcji bo ten wymyslil sobie,ze ie da mi urlopów zaległych i biezacych po macierzyńskim i kazał przyjsc do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałMi27
Dziecko jest najważniejsze!!! NIe daj sobą pomiatać jakiejś starej zdziwaczałej małpie, która myśli że jak jest z dupy "kierowniczką" to wszystko jej wolno. Gównem jest a nie kioerowniczką, bo bycie kierownikiem to również znajomość przepisów jak traktować kobiety w ciąży w pracy i jakie One maja prawa! A ta Twoja "kierowniczka" to jakiś cholerny niełuk, tłuman do tego zakompleksiony i wyżywa się na dziewczynach!! Yhhhh.. jak ja nienawidze takich ludzi. A Ty dziewczyno zmieniaj lekarza!! NIe patrz na nic! A ten co do niego teraz chodzisz to prywatny ginekolog??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikaaa
dziewczyny maja racje- wszystko na papierze załatwiaj bo potem w razie co nie bedziesz miała podkładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyślij jej listem poleconym z potwierdzeniem odbioru zaświadczenie o ciąży. Albo każ jej podpisać na kopii zaświadczenia, najlepiej z datą, że odebrała- nie może Ci odmówić. Jeśli nic Ci się nie dzieje, lekarz nie wypisze Ci L4- on w razie kontroli z ZUS-u też będzie miał problemy. L4 to zwolnienie chorobowe, ze względu na Twój stan zdrowia a nie warunki pracy. A jeśli kierowniczka jest źle do Ciebie nastawiona to raczej nasyłałaby kontrole na Ciebie. Nie możesz pracować w nadgodzinach- tzn. może Cię sadzać na kasę na 8 godz. ale nie możesz pracować dłużej i musisz mieć możliwość wyjścia do toalety za każdym razem jak jej zgłosisz taką potrzebę. A dźwigania ciężarów po prostu odmów i już- nie wolno Ci tego robić nawet na czyjeś polecenie. Nie musisz prosić o łagodniejsze traktowanie, po prostu jako ciężarna masz swoje prawa i je egzekwuj. A jeśli Ci każą robić coś czego nie wolno, zgłoś się do inspekcji pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie zamierzam wracać do pracy po urodzeniu dziecka chce iść na wychowawczy i zająć się dzieckiem.A przyszłości w tej firmie nie widzę juz dla siebie.Dziękuję za takie szybkie odpowiedzi.Tylko nie wiem czy teraz jest sens mi zmieniać lekarza czy znajde lepszego niż ten.Bo ten jest dobry dużo moich znajomych do niego chodziło.A mnie dzisiaj normalnie powaliło z nóg po tym co mi powiedział.Że teraz mi daje zwolnienie na dwa tygodnie a póżniej juz mi nie da bo ZUS sprawdza po miesiącu czy faktycznie ta kobieta w ciąży az tak źle się czuje że nie może chodzic do pracy.I że on nie da mi więcej zwolnienia bo to jest za wcześnie na to żebym była do końca ciąży na zwolnieniu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zaniosłam jej takie zaświadczenie że jestem w ciąży.Narazie jestem do końca sierpnia na zwolnieiu.Zobaczymy co będzie się dalej działo po zwolnieniu jak wróce do pracy.Jak mnie będzie traktowała.A teraz mam zamiar odpoczywać i dbać o siebie i maleństwo.A teraz lecę spatulki bo jutro z rana mam na przymiarkę sukni slubnej bo za miesiąc wychodzę za mąż.Pozdrawiam i dzieki wam dziewczyny.Odezwę się jeszcze.Buziaczki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie lekarz zmusza Cię do pracy w takich warunkach, tylko szefowa. Tak jak napisałam, nie może lekarz wystawiać Ci L4 bo u Ciebie w pracy ktoś nie przestrzega prawa. Po prostu- inspekcja pracy. Skoro wszystkie dziewczyny w ciąży szły na L4, to nie dziwię się że nikt się nie cieszy w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciąża to nie choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ostatniej odpowiedzi! Wiem że ciąża to nie choroba!!Ciekawa jestem tylko jak ty sie zachowywałaś jak byłaś w ciązy z pierwszym dzieckiem!!Zastanów się więc co piszesz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ostatniej odpowiedzi! Wiem że ciąża to nie choroba!!Ciekawa jestem tylko jak ty sie zachowywałaś jak byłaś w ciązy z pierwszym dzieckiem!!Zastanów się więc co piszesz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnioskuje....
lekarz nie ma prawa mowic ci czy ty masz obowiazek chodzic do pracy czy nie. Poza tym skad on moze wiedziec "jak bardzo" cie cos boli? ządaj od niego zwolnienia nastepnym razem i koniec. A jesli znow wspomni o ZUSie to przeciez nie jego sprawdzaja tylko ciebie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×