Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Antosia36

depo-provera

Polecane posty

Gość Antosia36

Zastrzyk depo-provera brałam przez rok :-(( Teraz bardzo tego żałuję i gdybym mogła cofnąć czas, nie zgodziłabym się na ten rodzaj leczenia. Napisałam leczenia, gdyż podczas badania okazało się że mam torbiel na jajniku oraz sporego mięśniaka. Torbiele ponoć leczy się antykoncepcją, mięśniaki z kolei, pod wpływem hormonu estrogenu powiększają się. Dlatego trzeba było zastosować taki lek antykoncepcyjny, który nie zawiera estrogenu np. depo-provera. Teraz wiem, że mini pigułki,stosowane dla kobiet karmiących, również nie zawierają estrogenu i dziwię się dlaczego lekarka nie zaproponowała mi właśnie tej metody. Tym bardziej że jestem kobietą po 30-tce i na pytanie czy planuję mieć dzieci, odpowiedziałam że oczywiście że tak. Leczenie miało trwać rok, czyli 4 zastrzyki wykonywane co 3 miesiące. Kiedy przyjęłam pierwszy zastrzyk, nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych, poza spadkiem libido-do zera! Plusem było to, że nie miałam okresu, wcześniej bardzo obfitych i bolących. To zadecydowało że choć już po pierwszym zastrzyku torbiele zanikły, to za namową pani doktor, przyjmowałam kolejne dawki leku. Niestety już po drugim zastrzyku, gdzieś w połowie zaczęły się krwawe plamienia, które ustępowały tylko na krótki okres zaraz po przyjęciu kolejnej dawki zastrzyku. Ostatni zastrzyk przyjęłam w lutym, mamy sierpień, a ja cały czas, dzień w dzień! mam krwiste plamienia. To jest naprawdę uciążliwe!!! Tak jak piszą tu niektóre dziewczyny, są to plamienia raz silniejsze innym razem słabsze, czasem ze 2, 3 dni są bardzo skąpe i już mam nadzieję że ustąpią, ale niestety po tych 2 dniach znowu pojawiają się silniejsze, nawet ze skrzepami, niemal jak przy okresie tyle że nie tak obfite i nie odczuwam bólu brzucha jak podczas miesiączki. Nie wiem ile jeszcze czasu potrwa zanim przestanę plamić, żaden lekarz nie umie mi na to pytanie odpowiedzieć, jak też na najważniejsze dla mnie pytanie: kiedy w końcu wróci mi płodność??? Aaaa, jeszcze muszę dodać że byłam się skonsultować u innej pani doktor, która z kolei odradzała mi ten zastrzyk i powiedziała że w moim wieku, skoro myślę o zostaniu jeszcze mamą, ABSOLUTNIE, POD ŻADNYM POZOREM nie przepisała by mi tego zastrzyku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×