Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Dziękuje za pomoc i dobre rady

oddział endokrynologii ginekologicznej katowice ligota

Polecane posty

Gość Wstyd

Dziewczyny wiem że głupio pytam, ale jak robią te badanie to można zakładać tampony czy tylko podpaski? Mega się stresuję bo ja muszę mieć tampony bo podpaski co 15 minut bym musiała zmieniać a nie wyobrażam sobie przy lekarzu wyciągać tampona... Wstydzę się strasznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka
Dnia 26.11.2018 o 16:16, Gość Iska1 napisał:

Za drugim razem w szpitalu podobna procedura na izbie przyjęć. Wywiad, później wywiad z położną i jeszcze w tym samym dniu badanie ginekologiczne. Na drugi dzień test z ACTH - pobranie krwi rano, założenie wenflonu, pani położna podaje ten środek ACTH i pobranie krwi za godzinę i za dwie. Lub pół i godzina już nie pamiętam. Na trzeci dzień USG nadnerczy (brzucha) i USG przezpochwowe i tyle. Na czwarty dzień wypis. Na tym oddziale traci się mnóstwo czasu bo jest tylko jedno badanie a reszta dnia wolna... No ale warto się poświęcić bo badania są na NFZ i otrzymujecie pełną diagnostykę :)

A czy za drugim razem tez trzeba się zgłosić w trakcie miesiączki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iska

Na drugi pobyt w szpitalu z testem ACTH nie musisz mieć miesiączki. Sama sobie uzgadniasz z położną kiedy chciałabyś przyjść na oddział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iska

Na drugi pobyt w szpitalu z testem ACTH nie musisz mieć miesiączki. Sama sobie uzgadniasz z położną kiedy chciałabyś przyjść na oddział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iska

Na drugi pobyt w szpitalu z testem ACTH nie musisz mieć miesiączki. Sama sobie uzgadniasz z położną kiedy chciałabyś przyjść na oddział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Spróbuję odświeżyć wątek może ktoś tu jeszcze będzie siedział. 🙂

Dostałam skierowanie do kliniki endokrynologii ginekologicznej w Katowicach od mojego lekarza z rozpoznaniem wtórny brak miesiączki. 

Powiedzcie mi proszę jak mam się przygotować? Co mam ze sobą zabrać? Ile mniej więcej tam będę?

Mam zadzwonić w grudniu w pierwszym dniu miesiączki. Niestety duphaston nie działa. Ginekolog przepisał mi jedno opakowanie tabletek antykoncepcyjnych na wywołanie miesiączki.

Jestesm przerażona, ale z drugiej strony mam nadzieję, że w końcu ktoś mnie zdiagnozuje :classic_sad:

Edytowano przez Dancia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam termin na styczeń, za kilka dni mam dostać miesiączkę i będę dzwonić na oddział. Rozpoznanie to wtórny brak miesiączki i zaburzenia czynności jajników. Pytanie ktoś napisał że nie można brać hormonów przed pobytem bo zafalszują obraz badań, ja biorę luteinę 200 bo inaczej nie miałabym miesiączki tak mi powiedział mój ginekolog że bez tego nie ma co liczyć, jak to jest? Ciekawa jestem jak będzie na oddziale i co u mnie wykryją. Mój lekarz powiedział że nie mogę brać tabletek antykoncepcyjnych ze względu na moje choroby. Ciekawe jakie będę miała leczenie. Mam 37 lat i lekarze mówią że to jeszcze za wcześnie na menopauzę, nie mam jeszcze dzieci, narazie nie planuję ale może kiedyś. Też jak niektóre z was planuję się nie zgodzić na badania przez stażystów, poprostu się wstydzę. Nie ukrywam mam stresa. Postaram się napisać coś po pobycie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Malpa77 napisał:

Cześć mam termin na styczeń, za kilka dni mam dostać miesiączkę i będę dzwonić na oddział. Rozpoznanie to wtórny brak miesiączki i zaburzenia czynności jajników. Pytanie ktoś napisał że nie można brać hormonów przed pobytem bo zafalszują obraz badań, ja biorę luteinę 200 bo inaczej nie miałabym miesiączki tak mi powiedział mój ginekolog że bez tego nie ma co liczyć, jak to jest? Ciekawa jestem jak będzie na oddziale i co u mnie wykryją. Mój lekarz powiedział że nie mogę brać tabletek antykoncepcyjnych ze względu na moje choroby. Ciekawe jakie będę miała leczenie. Mam 37 lat i lekarze mówią że to jeszcze za wcześnie na menopauzę, nie mam jeszcze dzieci, narazie nie planuję ale może kiedyś. Też jak niektóre z was planuję się nie zgodzić na badania przez stażystów, poprostu się wstydzę. Nie ukrywam mam stresa. Postaram się napisać coś po pobycie. Pozdrawiam

Cześć, ja mam termin na maj na oddział. Mam długie cykle około 70-90 dni i też brałam luteinę na wywołanie miesiączki, i pytałam Panią w rejestracji jak to jest, powiedziała luteinę mogę przyjmować przychodząc na oddział bo nie fałszuje wyników ale żadnych tabletek antykoncepcyjnych nie powinnam brać itp. Śledzę od jakiegoś czasu forum także czekam na jakieś aktualne informacje po pobycie. Pozdrawiam również 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wszystkie pytacie a odpowiedzi nie widzę, właśnie czekam na wypis, wiec opisze Wam co mi się udało zapamiętać.

Przychodzi się w trakcie miesiączki, warto mieć podpaski jeśli korzysta się z tamponów, bo na wstępne badanie ginekologiczne trzeba mieć a potem na usg. Ja korzystam tylko z tamponów wiec dwa razy użyłam podpaski.

pokoje są 3 osobowe z łazienka czyściutkie z ładnym widokiem.

badania bezbolesne tylko pobieranie krwi ciśnienie usg ważenie badana jest glukoza kortyzol.

Swoich naczyń nawet nie trzeba brać ale warto jeśli chce się zjesc dodatkowo zupkę chińska czy kaszkę. Jedzenie jest jak na szpitalne mega dobre i dużo. Wiec jedyne co bym poleciła to woda jakieś przekąski i coś do kanapek jeśli lubicie jak są bogate w składniki.

jest mikrofalówka i lodówka ogólnodostępna warto mieć woreczki by moc opisać jedzenie w lodowce. 

lezy się ok. 5 dni panie pielęgniarki przemiłe. Do pokoi dobierają wiekiem wiec leży się z rowiesnikami

w dobie pandemii niestety nie można wychodzić nawet z oddziału i nikt nas tez nie odwiedzi. Można za to przekazać choremu paczkę które są dostarczane trzy razy w ciągu dnia o 10:30 14 i 16:30 żeby paczka dotarła na konkretna godz np 16:30 musi być dostarczona do 16 i dokładnie opisana pokoj oddział łóżko
 

Warto zabrać książkę kary komputer bo dużo się leży i nic nie robi. Tv jest w pokoju ale płatny.

to chyba tyle powodzenia i zdrowia : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem niecały miesiąc po pobycie, zrobie mała aktualizacje jak to tu wyglada 🙂 

Zadzwonilam na oddział w dniu pierwszej miesiączki, zostałam przyjęta w ciągu 4 dni. Zgłosiłam się rano na izbę przyjęć, gdzie miałam wywiad co mnie tu sprowadza itp, przebiorka w piżamę i hops na oddział. Na dzień dobry pobranie krwi a potem badanie ginekologiczne i tyle z dnia 1. Dzień 2: rano krzywa cukrowa, potem USG, oraz konsultacja psychologiczna(kto chciał, można było poprosić o to przy pierwszym wywiadzie) i wolne. Dzień 3: znowu rano pobranie krwi, wieczorem również, bo wykonywane jest badanie hamowania dexametazonem (badanie poziomu kortyzolu). Dzień 4 ostatnie pobranie krwi i czekamy na wypis. 

Codziennie rano obchod który trwał dosłownie kilka sekund 😄 rano i wieczorem sprawdzane ciśnienie i mierzenie temperatury. 

Polozne po prostu anioły-cudowne „ludzkie” kobiety, empatyczne, zagadują, pytają o samopoczucie itp. Trzeba tylko zapamiętać ze jest niepisana zasada wychodzenia na spacery już po wszystkich badaniach i nie na długo, oraz trzeba to zgłaszać, bo w każdej chwili któraś może zostać wezwana np na poprawienie badania itp. 

Jedzenie jak na szpitalne warunki całkiem dobre, respektowane są różne diety, a jak komuś jest mało to na samym dole szpitala jest bufecik. 

Sale trzyosobowe, z dedykowana łazienka, czyściutkie, przestrzenne, bardzo ładne.

Po około miesiącu umawiamy się na konsultacje poszpitalna gdzie są wszystkie wyniki omawiane i wprowadzane dalsze formy leczenia. 

Baaaardzo sanatoryjny pobyt, polecam wziac ze sobą laptopa, dobra książkę, krzyżówki itp. Na początku może być stres i trochę zamieszania, ale polozne wszystko dokładnie opisują, z dnia na dzień co dzisiaj/jutro będzie robione. Myśle ze szpital przeszedł na prawde dobra metamorfozę, bo porównując stare wpisy z tym co jest teraz, to jest niebo a ziemia. Ja jestem bardzo zadowolona z opieki, dziewczyny z którymi byłam również. 

Duzo zdrowia Wam życzę 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×