Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Dziękuje za pomoc i dobre rady

oddział endokrynologii ginekologicznej katowice ligota

Polecane posty

Gość Cooliberek
Wątpię chyba że w nagłym wypadku jakby ci się pogorszyło możesz prosić lekarza o przyspieszenie terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iska1
Wiem, że tak nie da się przyspieszyć terminu, ale skoro panie przy zapisie mówiły, że można dzwonić dwa miesiące wcześniej i pytać o możliwość wcześniejszego przyjęcia to faktycznie da się tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Wiesz co ja też jestem częstym bywalcem na Endokrynologii ale nie na Ligocie lecz w Rybniku i u mojego lekarza prof Marka tak jest z moim rozpoznaniem że jak coś się dzieje to jak najszybciej mnie bierze na oddzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat na dniach będę przyjęta. Czekam na okres, który już się spóźnia. Mam pytanie, ile plus minus się leży na tym oddziale? Mam mieć robione same badania. W innym szpitalu gdzie leżałam byłam 5 dni jednakże oni nie mieli wszystkich uprawnień do przeprowadzeń konkretnych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Możesz lażec 3-5 dni , ale i również 2 tygodnie jak nie masz rospoznanej choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na skierowaniu mam zaburzenia pracy jajników. Ogólnie okresy mocno nieregularne czyli 40-50dni, oraz niemożność zajścia w ciąże od 4 lat. I stąd moje pytanie ile mogę leżeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Tak jak napisałam to zależy od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie ginekologiczne jest podczas okresu? Chyba dość krępujące to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Tak krępujace jest ale jak trzeeba to nie ma się czego krepować Sama mialam kiedyś takie badanie, czeerwona bylam jak burak ale to przetrzymalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się trzeba to trzeba. Krępujące jest wtedy jak lekarz bada a tłum pielęgniarek i studentów patrzy jak w teatrzyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam termin na luty, dziś pierwszy raz dzwoniłam od czasu jak byłam się zapisać i idę w piątek ;) Także przyjmują wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejaka dziewczyny ja kiedyś badania robiom na test ACTH wie ktoś piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro się wybieram do kliniki na ligowe na oddzial endokrynologi ginekologicznej i bedom i robić ten test na ACTH piszcie kochane jskieja to badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małe sprostowanie do katowic na Ligota medykow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie z ACTH polega na podaniu synacthenu dożylnie poprzedni wenflon, do tego pobranie krwi dwa razy, badanie ginekologiczne i USG o tyle. Od piątku mają nowy system i są opóźnienia w przyjęciach i wypisach. Można czekać do 13 na wypis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny jeżeli wybieracie się na oddział to nie zapomnijcie o ciepłych ubraniach ja właśnie wyszłam ale na oddziale jest zaledwie 20 stopni no i nowy system na wypis trzeba czekać do 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam na tym oddziale w zeszłym tygodniu. Lekarze są bardzo małomówni, o wszystko trzeba dopytywać, a i tak rzadko uzyskuje się satysfakcjonujące odpowiedzi. Wizyty trwają niecałe dwie minuty i są tylko rano. Panie położne za to są najmilsze na świecie- zawsze uśmiechnięte, spokojne i pomocne. W założeniu pobyt w szpitalu na diagnostyce ma trwać 5 dni. Czas ten może się zmienić, wszystko zależy od wyników. U mnie wszystkie wyniki wyszły w normie, dlatego wyszłam już w czwartek ( a zostałam przyjęta w poniedziałek). Dziewczyny, którym wpadnie weekend automatycznie są dłużej, bo w ciągu tych dwóch dni nie wykonuje się żadnych badań. Dość długo czeka się na izbie przyjęć. Lekarz przeprowadza wywiad, prosi też o podpisanie różnych zgód i jeśli ktoś nie chce badania przez studentów to może się nie zgodzić, aczkolwiek od razu trzeba to zaznaczyć. Kieruje nas na siódme piętro, tam już niemal od razu pani położna mierzy ciśnienie i jest pobierana krew. Lekarz- rezydent wykonuj***adanie piersi i badanie ginekologiczne. Wieczorem zawsze mierzy się temperaturę. Drugiego dnia wcześnie rano pobierana jest krew i dostaje się do wypicia glukozę ( warto wziąć ze sobą do szpitala cytrynę, bo podobno łagodzi ten słodki smak). Krew pobiera się jeszcze trzy razy- za 30 min., za kolejne 30 min. i za godzinę. Potem jest wizyta, a po niej analiza składu ciała i ważenie się. Następnie kolejne badanie ginekologiczne, tym razem wykonywane przez ordynatora lub jego zastępce. Zwykle tego dnia nie można pójść spać przed 23, ponieważ o tej porze kolejny raz pobierana jest krew, by zmierzyć poziom kortyzolu. Trzeciego dnia nie dzieje się właściwie nic. Części kobiet wykonywane jest tylko badanie usg. Wieczorem dostaje się do połknięcia tabletkę, która ma mieć wpływ na wynik badania krwi następnego ranka. W zależności od wyników na tym kończy się diagnostyka lub lekarze zlecają kolejne badania. Nie zawsze otrzymanie wypisu oznacza postawioną diagnozę. Po wypisie, ordynator umawia nas na wizytę w poradni endokrynologicznej na pierwszym piętrze, gdzie poznamy wszystkie wyniki i być może rozpocznie się leczenie. Generalnie sam oddział po remoncie naprawdę nie jest zły. Wygląda dobrze, just unowocześniony, łóżka wygodne, każda sala ma osobną łazienkę. Jedzenie typowo szpitalne, ale da się przeżyć- uwzględnia się też różne diety, np. bez glutenu czy wegetariańską. Jak w każdym szpitalu, wieczorami jest dość nudno więc warto zabrać ze sobą jakąś książkę czy laptop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,ja mam termin na 26.02 ( termin mi się przesunął z maja ). Moim powodem jest brak miesiączki po porodzie,czy któraś z Was też tak miała?I czy włączono od razu leczenie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do ACTH to ile się spędza na oddziale? Poza tym ile się czeka potem na wyniki? Poza tym czy trzeba być na czczo, bo lekkie rozbieżności mam. Lekarz mi kazał przyjechać na czczo, pielęgniarka natomiast stwierdziła, że nie jest to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć na test ACTH jest robiony w ciągu jednego dnia już na 2 ty chodzi się do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na 2 dzień do domu po teście ACTH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja idę za niedługo drugi raz na oddział na test z ACTH i mam informacje ze wyjdę po 4 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam teraz przez weekend i miałam robiony test z ACTH. Pobyt trwał 5 dni, ale dlatego, że zahaczyłam akurat o weekend. Dziewczyny, które przyszły w poniedziałek wychodziły w czwartek, a więc właśnie 4 dni to trwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z Was trafiła na oddział z hyperprolaktynemią czynnościową i miała do tego krwotoczne miesiączki? Jak długo leżałyscie na oddziale, jakie badania miałyście wykonywane i czy leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie moze czy przez weekend rez sa wypisy, np w sobote?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, w weekendy nie wypisują. Więc jeżeli akurat załapiesz się na weekend to najwcześniej wyjdziesz w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny :) Czy któraś z Was była przyjmowana w weekend? Jeśli tak to jak to potem wygląda? Czy robią od razu badania czy zaczynają się dopiero od poniedziałku i ile trwa pobyt? I jeszcze pytanie czy któraś z Was leżała np. dłużej niż tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iska1
Cześć :) Tak, ja byłam przyjęta w piątek, a wyszłam w poniedziałek. W piątek i poniedziałek miałam badania lekarskie i ginekologiczne a sobota/niedziela te wszystkie badania krwi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justii2612
Hej, jutro planowo mam dostać okres i będę dzwonić. Początkowy termin badań miałam na czerwiec ale mówili mi że mogę dzwonić już od marca. Więc w kwietniu położna zapewniła że w maju mnie przyjmą na pewno. Mam podejrzenie PCOS, wg objawów typowych o których słyszałam jest np zanik miesiączki, nieregularne cykle, skąpe krwawienie. U mnie jest jakby odwrotnie, cykle 29-31 dni, potopy co miesiąc, krwawienie trwa bity tydzień A po tym jeszcze z 1,5 -2 tyg plemienia. Ma któraś z Was takie objawy? Poza tym torbiele na obu jajnikach i w piersi. Dajcie znać jakie macie objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, na podziale byłam w lutym 5 dni (standardowy pobyt ) i w kwietniu 3 dni (na kolejnej diagnostyce). Jest to najprzyjemniejszych oddział szpitalny na jakim byłam kiedykolwiek. Oddział jest świeżo wyremontowany, pokoje 3 osobowe z łazienkami. Jest czysciutko i pachnąco. Lekarze mili, uśmiechnięci. Położne na oddziale to najmilsze położne świata ;) naprawdę klimat na oddziale jest super, wszyscy są uśmiechnięci i bardzo kulturalni. Jeśli tylko towarzystwo w sali Ci dopisze to naprawdę czeka Cię kilka miłych dni. Po pobycie zazwyczaj czeka się do 3 tygodni na konsultacje i wtedy są wszystkie wyniki, wtedy też lekarze stwierdzają co dalej. Na oddziale wykonują badania hormonalne i badania ginekologiczne, pierwszy pobyt wiąże się z tym, że trzeba się tam zglosic w czasie okresu, bo w tym czasie wykonują badania. Życzę miłego i owocnego pobytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×