Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to jest z tymi dniami

dni plodne

Polecane posty

Gość jak to jest z tymi dniami

hej powiedzcie mi jak to jest z dniami plodnymi i nieplodnymi zastanawiam sie konkretnie nad 2 pytankami 1 przed okresem dziewczyna jest plodna czy nieplodna?? 2 w trakcie okresu i odrazu po okresie dziewczyna jest plodna czy nieplodna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajasne
przed okresem est niepłodna po - zalezy jaki długi ma cykl, jak poniżej 25dni, albo jak poprzedni cykl był bezowulacyjny - to tak. jak ma dłuzsze cykle i owulacyjne to nie, ale to juz loteria, bo wystarczy ze cykl sie skroci i dni płodne sie przesuną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalozmy że dziewczyna ma cykle trwające 30 dni. Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki. Owulacja wypada u niej mniej wiecej 15 dnia plus minus jeden dzień. Komórka jajowa żyje 24 godziny i tylko przez ten czas kobieta jest zdolna do zapłodnienia. Ale pamiętaj że plemniki żyją do 7 dni dlatego wspolzyjac np. w 8 dniu cyklu w przypadku omówionym wyżej tuż po okresie można zajść w ciążę. Poza tym cykl czasem zmienia sie a powodem tego może być zwykle przeziębienie czy zmiana klimatu. Dlatego lepiej nie opierać sie na samym kalendarzyku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tymi dniami
ale mi nie chodzi o wyliczanie dni podnych i nieplodnych tylko czy kochajac sie z dziewczyna przypuscmy 4 3 2 1 dzien przed miesiaczka ona jest plodna czy nie w trakcie miesiaczki jak sie z nia kocham czy jest plodna czy nie i np 1 2 3 4 dni po miesiaczce jak sie z nia kocham czy jest plodna czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajasne
czyli interesuje Cie wlasnie wyliczenie dni plodnych i niepłodnych :D to tak jak pisałam. zalezy od długości cyklu, długosci samego krwawienia i momentu owulacji. to nie jest takie proste jak Ci sie wydaje kochany... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty myślisz czy nie?:P Przeciez napisałam i mój poprzednik też że zdrowa regularnie miesiączkujaca dziewczyna jest płodna tylko jeden dzień i to najczęściej jest ok. 14 dzień cyklu. Jeśli Twoja dziewczyna ma 5 dni krwawienia to po zakończeniu okresu płodna jest po ok 9 dniach zakładając że jej cykl to 28 dni. Teraz pytanie do Ciebie- ile trwa cykl Twojej dziewczyny? Jedna z moich koleżanek ma cykl 21 dni w tym krwawienie przez 7 dni. Dni plodne ma ok 10, 11 dnia cyklu a więc kochając sie z nią po 3 dniach po miesiączce juz by płodna była. Każda kobieta jest inna i wszystko zależy od tego ile trwa cykl no i krwawienie. Zakładając oczywiście że wszystko przebiega ok. Poza tym każda kobieta w roku ma około 2 cykle bezowulacyjne czyli 2 miesiące w roku nie jest w ogóle zdolna do zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredka, nie masz racji, płodność kobiety określa się w przedziale ok 1 tygdnia, współżycie na kilka dni przed owulacją może skutkować zapłodnieniem, stąd te dni nazywane są płodnymi.Autorze - jeśli chodzi o obliczanie dni płodnych to radzę odłożyć na półkę. Nawet w pełni zdrowa kobieta to nie maszyna i dzień miesiączki u każdej z nas zależy od dnia wystąpienia owulacji. W każdym cyklu może dojść do jej przesunięcia, dlatego regularność cykli określa się nie co do dnia ale do 14 dni różnicy. Zakładając zatem, że owulacja postanowi sobie wystąpić 12 dni później "niż zazwyczaj" - Wy możecie myśleć że to czas przed miesiączką i tym sposobem doczekacie się dziecka.Seks bez zabezpieczenia, jeśli nie obserwuje się cyklu (wydzielina, temperatura) - zawsze może skutkować ciążą i w takiej sytuacji nie można zakładać dni płodnych i niepłodnych, bo one nie są stałe w każdym jednym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tymi dniami
no to zaluzmy ze miala okres od 10 lipca i trwal 7 dni czyli do 17 a ja z nia kochalem sie 18 19 20 to wtedy mogla zajsc w ciaze czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tymi dniami
oczywiscie z zabezpieczeniem i seks przerywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojezu, to jest mniej więcej tak uogólniając bo i tak inaczej nie zaczaisz: idąc po kolei: -dni niepłodne (ok tydzień) -okres -dni niepłodne (ok tydzień -dni płodne (ok tydzień) -dni niepłodne(ok tydzień) -okres -dni niepłodne (ok tydzień -dni płodne (ok tydzień) -dni niepłodne(ok tydzień) -okres -dni niepłodne (ok tydzień -dni płodne (ok tydzień) -dni niepłodne(ok tydzień) -okres -dni niepłodne (ok tydzień -dni płodne (ok tydzień) -dni niepłodne(ok tydzień) -okres I TAK DALEJ czyli na chlopski rozum - tydzien przed okresem i tydzien po okresie sa dni niepłodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy ile dni mija od miesiączki do kolejnej miesiączki! Ale jeśli było zabezpieczenie to w ciąże raczej nie powinna zajść jeśli spaliście tuż po miesiączce. A co do tego czy mam racje czy nie- w normalnie regularnie funkcjonującym organizmie owulacja to mniej więcej środek cyklu. Ale jak wspomniałam różne cuda się zdarzają łącznie z owulacją w czasie miesiączki. Ale to często się nie zdarza. Poza tym jeśli kobieta obserwuje swoje ciało, bada się, mierzy temperaturę i zna sztuczki jak rozpoznać dni płodne to jest je w stanie przewidzieć co do dnia. Ale jak już wspomniałam plemniki żyją do 7 dni..Także najlepiej współżyć tuż po owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to tak ogólnie, bo jesli kobieta ma dlugie cykle to wszytsko sie wydluza i np. dni nieplodne nie trwaja tydzien a np.dwa albo odwrotnie, jak dziewczyna ma krotkie cykle to wtedy tych dni nieplodnych moze byc mniej musisz sie jej zapytac ile czasu jej 'zajmuje' od jednego okresu do drugiego (jeśli ok 28dni to są normalne cykle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tymi dniami
w granicach 28-30 dni kochalem sie z nia w zabezpieczeniu i seks przerywany wiec na zdrowy rozum niepowinno byc problemow tyle ze mowi ze test jej wyszedl pozytywny i teraz mam stresa ;/ tylko ze mi tu wiele niepasuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm no jesli okres jej sie skonczyl 17 a Ty sie z nia kochales 18 no to raczej wteyd nie mogla zajsc w ciąże bo to byly dni nieplodne, ale wiesz no, sprawdzales dokladnie czy miala ten okres wtedy czy nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tymi dniami
ja niesprawdzalem tylko ona mi mowila chyba ze sklamala i chce mnie w cos udupic ;/ albo klamie z ta ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posłuchaj, jeśli dziewczyna ma normallnie to wszystko tam, czyli np. nie ma okresów co 2 tygodnie albo co 3 miesiące, tylko ma normalnie okres co miesiąc, to kochając się z nią zaraz po okresie ona ma DNI NIEPŁODNE, stosując zabezpieczenie oraz seks przerywany jednocześnie w ciążę NIE ZAJDZIE w 99%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tymi dniami
a test jej wyszedl pozytywny i to robila go wsumie w granicach 4-7dni po stosunku w ktorym by zaszla w ciaze niewiem czy to jest mozliwe ? wsumie mi sie wydaje ze nawet gdyby miala dni plodne i kochalibysmy sie w prezerwatywie dotego sex przerywany ani kropli spermy to tez by byl maly procent ze zajdzie mam wiele niejasnosci i cos mi tu niepasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posłuchaj, test ciążowy nie wyszedł by jej pozytywny. Takie testy sa wiarygodne TYLKO za miesiąc od ostatniego okresu, czylinp. jak ona miala okres 10 sierpnia to test ciążowy powinna zrobić 10 września i wtedy mógłby coś pokazać. Natomiast jak wy sie kochaliscie po okresie, to byly dni nieplodne, to potem ew. wtedy jak robila ten test dopiero wtedy miala dni plodne i dopiero wtedy mogla zajsc w ciążę, a nie juz test robić, więc to nie mozliwe, CHYBA że zrobiła test NIE ciążowy a owulacyjny (pokazuje kiedy są dni plodne, czyli by się zgadzało, że wyszedl pozytywny), więc albo robi Cie w ciula i wciska kit z tą ciążą albo nie wiedziala i dorwala skąd test OWULACYJNY i dlatego bylby pozytywny.... Ogolnie coś ściemnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc mam pytanie czy 3 tygodnie po okresie moge zajść w ciążę. prosze o bardzo szybka i pilna odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata55
Zadowolona jestem z testu śliny na określenie czy są dni płodne. Przede wszystkim jest to szybka metoda i skuteczna, nie przekłamuje tak jak inne które bywają zawodne i to dość mocno. Taki test robię za pomocą szminki Ovu Control. Oczywiście to tylko wygląda jak szminka, a jest atestowanym medycznie urządzeniem o naukowo potwierdzonej wiarygodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirkakot
Warto sobie sprawdzać dni płodne, to jest podstawa i każdy lekarz już przy pierwszej wizycie o tym powie, jeśli ktoś nie może zajść w ciążę przez dłuższy czas. Ja stosowałam tester Ovu Control. I faktycznie pomogło, jakoś po 4 miesiącach odkąd zaczęłam sobie robić testy udało się w końcu zobaczyć na pasku testu ciążowego dobrą informację ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkaii
Ja dużo zawdzięczam testowi Ovu Control. W sumie po 2 miesiącach od stosowania zaszłam w ciążę. Test jest prosty w zrobieniu i jak widać po mnie, faktycznie precyzyjny. Duże powiększenie wyniku, także nawet ze słabszym wzrokiem można swobodnie odczytać. Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Ovu Control super rozwiązanie jak chce się zajść w ciążę, nam pomogło ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata55x
Z różnych metod korzystałam i najlepiej mi się sprawdzało płodność na Ovu control, to jest test śliny metoda naukowa, potwierdzona i po moim przykładzie mogę powiedzieć też że dokładna ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinawojtasiak
Różne są testy do obserwacji płodności, ja bym doradzała Ovu Control bo mi się po prostu sprawdził – w drugim miesiącu obserwacji już test ciążowy dał pozytywny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez polecam test Ovu control

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, mogę podpowiedzieć to co mi się sprawdziło czyli Ovu control, jakoś w trzecim cyklu obserwacji udało nam się zajść w ciążę, a wcześniej to było wszystko na chybił trafił i efektów naszych starań nie było żądnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na podstawie składu śliny określa płodność ovu control, także nie jest to kolejna metoda badająca mocz, która jest średnio wygodna średnio dyskretna i średnio higieniczna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×