Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szalony Kapelusznik

Coś wam opowiem ateiści!!!!!!

Polecane posty

Pewien naukowiec (o ile się nie myle do był Newton, ale nie jestem pewna bo czytałam to dość dawno, w każdym razie ktoś słynny) miał w swoim gabinecie duży model ukladu słonecznego. Pewnego dnia odwiedził go przyjaciel, ateista. Zobaczył ten model i powiedział: - O jaki piękny model układu słonecznego. Skąd go masz? Kto go zrobił? Na to naukowiec: - Sam się zrobił. Przyjaciel się zdenerwował i odpowiedział: - Nie wygłupiaj się. Przecież nie mógł się sam zrobić, to bez sensu! Na to naukowiec odpowiedział tak: - Widzisz, nie wierzysz, że taki prosty model jak ten, mógł sam się zrobić, za to wierzysz, że tak skomplikowany jego pierwowzór, czyli Wszechświat sam powstał. Czy to nie jest bez sensu? Ciekawe prawda? Daje do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patgaret
jaka jest pewnosc ze bog sworzyl i bog ktorej religgi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stworzył ok ale dlaczego myslisz ze nadal sie tym swiatem interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila.....
o malo co sie nie nawrocilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila.....
na Oazie wam to czytaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to pozostawia pytanie
skoro taki model nie mógł sam postać o o wiele bardziej skomplikowana istota, superinteligentny stwórca mógł powstać sam z siebie? Równie dobrze można powiedzieć, że plastikowy model wszechświata który kupuje się w sklepie z zabawkami był "odwieczny" i "nie ma początku" - można, ale jest to mało wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mój ulubiony dowód na nieistnienie Boga: Ryba Babel powiedział spokojnie przewodnik „Autostopem przez Galaktykę jest mała, złota i przypomina pijawkę. Jest to prawdopodobnie najdziwniejsza rzecz we wszechświecie. Żywi się energią fal mózgowych, lecz nie swojego nosiciela, ale istot go otaczających. Pochłania wszelkie nieświadome częstotliwości umysłowe fal mózgowych, którymi się odżywia. Wydala następnie do mózgu nosiciela telepatyczną matrycę utworzoną z kombinacji częstotliwości świadomych myśli i sygnałów nerwowych odebranych z ośrodków mowy mózgu, który je dostarczył. Praktyczny rezultat tego wszystkiego jest taki, że jeżeli ktoś włoży sobie rybę Babel do ucha, może natychmiast zrozumieć każdą wypowiedź w jakiejkolwiek formie języka. Wzorce mowy, jakie słyszy w rzeczywistości, rozszyfrowują matrycę fal mózgowych, która została dostarczona do jego mózgu przez rybę Babel. Powstanie i ewolucja czegoś tak niewyobrażalnie pożytecznego za sprawą czystego przypadku byłaby tak niesamowicie nieprawdopodobnym zbiegiem okoliczności, że niektórzy myśliciele uznali to za ostateczny i rozstrzygający dowód na nieistnienie Boga. Ich tok rozumowania przebiega mniej więcej tak: „Odmawiam dowodzenia, że istnieję stwierdza Bóg ponieważ dowód neguje wiarę, a bez wiary jestem niczym. „Ale odpowiada Człowiek zdradziłeś się rybą Babel. Nie mogła powstać przypadkowo, a więc dowodzi, że istniejesz, a więc, według twojej własnej linii rozumowania, nie istniejesz. Co należało dowieść. „O rany mówi Bóg o tym nie pomyślałem i znika bez zwłoki w obłoku logiki. „To była pestka stwierdza Człowiek; na bis postanawia udowodnić, że białe jest czarne i zostaje przejechany na najbliższej zebrze dla pieszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja córka ostatnio powiedziała, że życie zasiała na naszej planecie jakaś obca cywilizacja i że ziemia to kawałek ich planety, który się oderwał. zostaliśmy sami i nawet jak się modlimy to nie ma efektów bo to wszystko nie tak jak myślimy ;) hehe ale się śmiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzirson prodżekt
ile lat ma twoja córka? Ilekolwiek by nie miała - brawo, wymyśliła coś lepszego niż to, w co wierzy banda kilku milionów debili na tym świecie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eviannnn
tak? to w jaki kurwa sposób miałaby powstać ta 'cywilizacja'? z ziemi kurwa wyrosła? Ateiści to banda debili którzy nie potrafią się pogodzić z myślą że w dupie byli i gówno widzieli a sie sadzą . Nie wierzycie że Bog stworzył świat ale wierzycie w jakieś cywilizacje które zasiały na ziemi życie i kurwa nie wiem co jeszcze... zal mi was ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anikas Twoja córka była bliżej prawdy niż ty kiedykolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DziPiPi
jeszcze jedna taka historyjka a normalnie sie nawroce .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że jest jakaś pierwotna ogromna siła dzięki której pojawiło się życie, ale nie jest to Bóg osobowy tylko pierwsza przyczyna, jakaś inteligencja. Obserwując rozwój naszej cywilizacji śmiem twierdzić, że są podobne cywilizacje bardziej rozwinięte i to co powiedziała moja córka może mieć w sumie sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takim przekonywaniem na siłę
tylko odwracacie od siebie ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powoli, powoli będziemy wiedzieli więcej :) nawet może zderzacz handronów nam coś ciekawego powie :) za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DziPiPi
wyslij ta hsitoryjke do sowjego ksiedza niech opowie na kazaniu w niedziele1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pastafarianka
haha. Wszystko stworzył wielki latający potwór sphagetti lub też jak kto woli papcio makaron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość provokejszyn j@k nic.....
po przeczytaniu tej historii ,moge oficjlanie stweirdzic,ze .....chce mi sie siku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc niedzielny
a jak tu wytlumaczyc znikajace konfitury w piwnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość provokejszyn j@k nic.....
Szalony Kapelusznik- ty to chyba jakas nawiedzona jestes, nie? ta opowistka i tej wierzyk w stopce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila.....
no to ja mam lepszy argument... kto w takim razie stworzyl Boga? no bo przeciez podobnie jak uklad sloneczny NIE MOGL WZIAC SIE Z NICZEGO :D tym samym obalam twoj argument ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili jesteśmy za mali żeby mieć pewność skąd pochodzimy, powoli staramy się, być może mamy się tu na ziemi rozwijać duchowo w czym starali się nam pomóc prorocy np Jezus ( im człowiek mniej się skupia na kasie, seksie itp tym bardziej rozwija się duchowo, co by tłumaczyło straszenie piekłem ;) ) co wcale tak nie wygląda, to my sami tak to zaczęliśmy widzieć. Biblia zawiera wiele mądrych wskazówek, ale jest wymieszana i wygląda na to, że wiele w niej dodanych historii, osadzonych w czasach, których my nie znaliśmy i nie rozumieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakaś nieznana inteligencja, jakaś nieskończoność i nikt nie musiał jej stwarzać ona jest była i będzie, ale to nie jest ten krwawy Bóg z Biblii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, dlaczego ludzie nie mogą pogodzić się z poglądami różnymi od swoich? Zostaw ateistów w spokoju. Żyją jak im się podoba, a Tobie nic do tego... Ja Cię o coś spytam: Czy Bóg może stworzyć głaz tak ciężki, że sam go nie uniesie? I już - wszechmożność wykluczona. Jestem agnostyczką. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I o to idzie- nie ma boga, w sensie stary dziad z brodą czy w prześcieradle, natomiast coś pomogło mam tu zaistnieć i to coś nie szuka poklasku czy wiernych. Nie wiadomo nawet czy to cos jeszcze istnieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×