Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szalony Kapelusznik

Coś wam opowiem ateiści!!!!!!

Polecane posty

Kiedyś czytałam jakąś dziwną rzecz, że ta inteligencja panuje nad wszystkimi światami we wszechświecie i wszystkie istoty jak ona się "przechadza" leżą na plecach w geście poddania i nie patrzą na tą istotę bo ona jest oślepiająca. I każdy chce dotrzeć do tej istoty scalić się z nią być jednym, jednością i ona jest jak ogromna miłość bez niej nie można żyć. Podobno według tego co napisał tamten człowiek cała planeta jest energią i każdy na tej ziemi jest potrzebny nawet kwiatek, kamień itp...( takie trochę abstrakcyjne ;) mówił to człowiek, który miał obe i jego dusza umiała wychodzić z ciała i on odwiedzał inne planety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie ilu ludzi tyle teorii, nie można przecież krytykować kogoś bo ma inne poglądy a dlaczego a dlatego, że wiara to jest wiara i można wierzyć we wszystko i nikomu nic do tego ;) wiara to nie jest rzeczywistość i zawsze jest do podważenia ;) na tym właśnie wiara polega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje do myślenia.
wielki wybuch a pozniej juz ewolucja. ot cała prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje do myślenia.
a tak apropo, szaleni wierzący....skoro bóg stworzył świat to kto stworzył stwórce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to wszystko jest prostsze niż nam się wydaje, to ludzkość skomplikowała sobie sprawy tworząc aż tyle religii, które zamiast miłości powodują konflikty przykłady znamy: muzułmanie, chrześcijanie te idiotyzmy z krzyżem ile w tym jest nienawiści, to gdzie się podział ten Jezus, który mówił o miłości tyle żeby kochać ludzi bo jesteśmy wszyscy cząstką Boga ? Odzywa się pierwotny instynkt w tym wszystkim i ja tam wiary wcale nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym te majątki księżowskie oddała biednym, dzieciom, starym ludziom, zwierzętom po co kościół się tak bogaci???. A w telewizji lecą reklamy, że w Polsce w unii europejskiej są głodne dzieci, no ludzie jaki wstyd. Ale na konkordat to pieniążki się znalazły, ręce opadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę jednak, ze Bóg to jakaś wyższa inteligencja i nieskończoność dlatego nie ma początku i końca :) i tu wyjaśnia się czemu nikt go nie stworzył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to powiedział jkm
* W Belgii szykuje się rewolucja edukacyjna Na miesiąc przed początkiem roku szkolnego, Belgowie są świadkami niemal rewolucji naukowej. Młodzież coraz częściej nie akceptuje teorii, że człowiek i małpa mają wspólnego przodka. Według sondażu przeprowadzonego przez badaczy z wolnego uniwersytetu z Brukseli, jedna czwarta młodych Belgów uważa, że człowieka stworzył Bóg. Darwinizm odrzuca także ponad 80 procent młodych muzułmanów mieszkających w Belgii. Ten wzrost popularności kreacjonizmu niepokoi zwłaszcza kadrę nauczycielską, bo darwinizm jest jedyną, oficjalną wersją pochodzenia człowieka, przyjętą w podręcznikach szkolnych. Doktor Jan Walrad uważa, że to częściowo kwestia mody: Ten trend przyszedł do nas z Holandii, gdzie bardzo aktywnie działają Kościoły protestanckie, które interpretują Biblię bardzo dosłownie i odmawiają np. szczepień. Belgijska prasa informuje, że w najbliższych dniach do skrzynek pocztowych niderlandzkojęzycznych Belgów mają trafić broszury zawierające tezy kreacjonizmu. Zostaną one wysłane właśnie z Holandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe zgadzam się :) na szczęście powolutku powolutku kościół traci wiernych i za kilkanaście lat będzie jak w Czechach. Czyli pusto w kościołach, bo tam już prawdziwej wiary nie ma, jest jakiś jarmark, ludzie się stroją pokazują jeden drugiemu jacy oni są cudni, dobrzy itd, ale jak ja straciłam pracę to ani jedna osoba nie pomogła mi znaleźć zatrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila.....
a wiedzieliscie o tym, ze Kosciol katolicki nie odrzuca teorii darwinizmu? sam Jan Pawel II powiedzial, ze teoria darwina TO COS WIECEJ NIZ TYLKO HIPOTEZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bardzo wierzący dyro ( pracodawca) i goszczący u siebie klechów, nie umiał mi spojrzeć w oczy jak mi umowy nie przedłużał a pracowałam kilka lat, zostawił świadectwo pracy u sekretarki, chodzenie do kościoła nic nie daje i modlenie kiedy nie ma się dobra w sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, uważam, że coś złego dzieje się i z wiarą i z kościołem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilość wykrzykników w tytule tego tematu już na wstępie mówiła mi czego się spodziewać... a jednak nie mogłam się oprzeć, skoro autorka tak wprost się do mnie zwraca:) Przejrzawszy na szybko wcześniejszą dyskusję, od siebie dodam tylko, że coś, co niesamowicie mnie wkurza to zagarnięcie przez katolicyzm teorii Darwina i zrobienie z niej Inteligentnego Projektu. Oczywiście, przez te wszystkie lata wmawiali ludziom, że Bóg i Adam i Ewa itd, ale jak się pojawiło wyjasnienie to tamto stało się nagle mataforą. Dużo uczciwsze pod tym względem są nowe kościoły ewangelikalne, które dalej ślepo brną w kreacjonizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to powiedział jkm
koleżanka pierwszy raz to widział w berlinie w kościele u jezuitów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pastafarianka
czcijcie Latającego Potwora Sphagetti! On jest prawdziwym bogiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma prawdziwego boga jest tylko wiara w niego jest prawdziwa (jeżeli ktoś wierzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to powiedział jkm
to obejzyj filmiki te powyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obejrzalem. Fajne, w afryce skacza z ilus tam metrow na dynke a jeszcze gdzies indziej przebijaja sie nozami i nie krwawia. Slyszalem o dzieciaku co podobno siedzi gdzies w bezruchu i nic nie je ale to wszystko nic nie znaczy jak sie ma juz jakies poglady utarte. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to powiedział jkm
no tak jak będzie ci ktoś pluł ci w twarz to będzie dla ciebie deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaczy chodzi ci ze ja w tym momencie pluje bo nic to dla mnie nie znaczy? Jezeli tak to ja takiego zamierzenia nie mialem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orszulkakulka
Ok, mogę powiedziec tak jakby "swoje swiadectwo". Byłam na chrześcijańskim zlocie młodzieży i naturalnie wiedziałam o darach Ducha i bardzo chciałam doświadczyć chrztu w Duchu Swiętym. Były modlitwy i naprawdę, nawet po 300 osób wychodziło do modlitwy. Bardzo długo modliłam się, i tak naprawdę nic. Myślałam sobie, że to jakaś lipa. Wtedy pewien człowiek wystąpił na scene i powiedział o swojej babci, która dobre pare lat temu postanowiła sobie, że nie wyjdzie z kościoła póki daru językó nie dostanie, usilnie się modliła. Ja też pomyślałam, że będę twarda. Jedna z osóv, któa w tej chwili sie o mnie modliła mowiła, że może mam w myśli jakieś słowo, które mi się powtarza, jeśli tak to mam je zacząc wypowiadać. Miałąm takie słowa, ale byłąm bardzo pewna, że to ja SAMA je wymyślam. Nie wiedziałam wtedy, ale to szatan zawsze chce podburzyc naszą wiarę. Tak więć uwierzyłam i zaczęłąm wypowiadać to słowo a po chwili... Popłynęłam. Z moich ust wypadały różne słowa. I zostałam ochrzczona w Duchu Świętym. Jeszcze jedno, co moge wam npp. powiedzieć. Moj kolega na zlocie w tym roku zrobił z kolegami w pokoju taki jakby wieczor modlitwy w swoim pokoju. I on modlił sie jezykami az nagle jeden kolega zapytał się go czy chciałby widziec co mowił, bo jest z tych 9 darów też wykładanie języków. On wykładał i wyłożył temu koledze co mówił. To był naprawde szok, bo on sie modlił o dom i problemy ktore mial, nawet o tym nie wiedzac, a naprawdę miał te problemy. Mam dużo jeszcze innych przykładów na Dary Ducha. To jest realne. Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fedl aa
prawd jest tyle ilu ludzi je glosi. Macie swoje potrzeby których inni nie maja (o nie praktykujących), a co do slusznosci wiary w .. to chyba kazdy ma prawo w to w.. wierzyc po swojemu i z takim zapalem jaki chce. Bo co do boga to w kazdej religi mozna cos wytknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawd jest tyle ilu ludzi je glosi. Macie swoje potrzeby których inni nie maja (o nie praktykujących), a co do slusznosci wiary w .. to chyba kazdy ma prawo w to w.. wierzyc po swojemu i z takim zapalem jaki chce. Bo co do boga to w kazdej religi mozna cos wytknac. zeby nie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem agnostyczka. Kiedyś moja wiara była bardzo silna. Od jakiegoś czasu zaczęłam wątpić, a teraz szczerze mówic przestałam juz wierzyć. Bardzo chciałabym żeby to sie zmieniło, ale w moim przypadku potrzebny byłby chyba jakiś cud- coś w stylu Darów Ducha Świętego. W ogóle wszystkie wątpliwości zaczęły sie po obejrzeniu filmu o nawiedzonej Ane Liese Michel.. Program wywołał na mnie odwrotny skutek i ogólnie uważam że ta dziewczyna była bardzo ciężko chora psychicznie a część relacji jest po prostu wymyślona. Ane Liese nawiedziło 7 potępionych dusz i tu nasuwa sie pytanie- Hitler i Fleischman mówili po niemiecku i to sie zgadza ale dlaczego reszta tzn. Kaim itp też mówili w tym języku?? A co do wiary- kościół bardzo manipuluje i z wiekiem wiele rzeczy sie zmienia. Raz post w wigilię jest przymusowy i jak zjesz mięso masz grzech, a potem post jest wniesiony. Dla mnie to bardzo głupie;] Czyli kilka lat temu Bóg byłby na mnie zły że zjadlam kurczaka 24grudnia i by mnie za to ukarał, a teraz juz wszystko by bylo ok? Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×