Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Parrot

swędzenie głowy

Polecane posty

Gość Parrot

Od jakiegoś czasu swędzi mnie skóra głowy. Najczęściej w nocy. Nie mam łupieżu, nie ma żadnych krostek. Po prostu swędzi tak bardzo,że nie mogę wytrzymać i spać. Zauważyłam też,że wypadają mi włosy nadmiernie! Czy może ktoś wie co jest tego przyczyną? Czy może poduszka była uprana w proszku na który mogę mieć uczulenie? Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego. Nie zmieniałam nawet szamponu. Jak mogę zaradzić tym dolegliwościom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swędzenie głowy
To mogą być różne dolegliwości. Na sam początek spróbuj myć przez tydzień albo dwa włosy wodą chłodną (jak najzimniejszą) bo ja np. reaguję źle na gorące kąpiele i prysznice, które uwielbiam. Swędziały mnie łydki, ramiona, głowa - dermatolog stwierdził, że to tego przyczyna i od tej pory staram sięchłodniejsze prysznice brać i włosy myć chłodną wodą. Inna kwestia to faktycznie proszek - kup sobie proszek do prania dla niemowląt (są antyalergiczne i nie zostawiają drobinek proszku) albo jakiś płyn do prania (nie do płukania!!). Ja na proszek mam straszną alergię i wyskakują mi zaczerwienienia na skórze jak np. nocuję u kogoś kto używa zwykłego proszku. Wypadanie włosów może mieć jakiś związek z ich suszeniem czy prostowaniem - spróbuj chodzić spać z mokrymi albo myć godzinę przed snem, aby wyschły samodzielnie. Na pewno wykluczasz wszy bądź tym podobne? Człowiek się zdziwi jak łatwo je złapać, ale teraz są specjalne szampony i łatwiej sięteż ich pozbyć. Alergie się mogą znikąd pojawić i zaniknąć, takie one są wesołe.... Najlepiej jednak iść do dermatologa, może masz alergię na coś co jesz, jakieś leki, tkaniny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypadanie wlosow jest przyczyna wielu roznych dolegliwosci !! Lepiej niech ktos Ci glowe sprawdzi, czy aby male czarne robaczki nie spaceruja. Pomimo tego, ze mamy 21 wiek, w szkolach i przedszkolach nadal mozna sie wszawicy nabawic niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parrot
Sprawdziła mi siostra, nic nie ma. Farbowałam ale w styczniu. Swędzi mnie tylko z tyłu ( od czubka głowy do karku). Jeśli chodzi o wodę to zawsze myłam w letniej, myślę ,że dobrze to działa na cebulki włosów, ale przez to swędzenie myję w ciepłej i jest lepiej, ale w nocy znowu to samo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie kupilas sobie ostatnio jakiejś nowej spinki? To może być miejscowa reakcja uczuleniowa. Inna opcja to potowki - może masz w pokoju za gorąco i kiedy lezysz głowa ci się od poduszki poci? Nowe kosmetyki do włosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dghhesg
Prawdopodobnie spożywasz za dużo cukru. Kup sobie olej koksowy i wcieraj w sórę głowy, działa antybakteryjnie i antygrzybiczo do tego po tym wlosy bedziesz miec cudowne odzywione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaperrman
Nie sadze zby to bylo uczeulnie. Zła dieta, bo maiłem to samo. W dzien nic mnie nie swedziało ale w nocy masakra była. Rezygnacja z cukrów, baiłj maki i nabiału w duzych ilosciach i po kłopocie. NAwet mi sie strupki male robily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tak samo000000000
byłam z tym u dermatologa i on mi powiedział, że to początki łupieżu, jeszcze nie było tych białych łusek, teraz jak mnie zaczyna swędzieć kupuję szampon przeciwłupieżowy i przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdgdgdd
mnie tez swedzi skora glowy i nawet co jakis czas mam jakies krostki i takie jakies suche cos we swlosach tak jakby okruszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia mówią mi
Na łupież polecam wam olej kokosowy. Wiele osówb tutaj poleca i bardzo słusznie bo jest na parwdę bardzo bobry na wiele schorzeń. Ja sie pozbyłam łupiezu, wsmarowywałam w skórę glowy codziennie i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lody vaniliowe :)
przyczyna lezy w złym odzywianiu sie. odstaw cukiern, nabiał i biła make a zobaczysz ze poprawa nadejdzie bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatalny stan
miałam dokładnie to samo przy grzybicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrÓfka 90
Bez badania nie da się odpowiedzieć, jaka jest przyczyna dolegliwości. Zdecydowanie radziłabym zacząć od wizyty u dermatologa. Przyczyną dolegliwości może być grzybica, co jest stwierdzane na podstawie badania lekarskiego oraz mikologicznego. Natomiast przyczyną łysienia może być również choroba układowa. http://abcgrzybica.pl/pytania/grzybica-skory-glowy-twarzy-wypadanie-wlosow-jakie-zrobic-badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qdia
właśnie co do grzybicy to wątpię ponieważ swędzenie pojawia się jak jestem w domu lub w biurze jak jestem poza domem nic mi kompletnie nie dolega, dodam też że od wczoraj swędzą mnie również oczy i mam wrażenie jakby miała obrzęk twarzy (to tylko wrażenie) i skóra twarzy mnie swędzi choć raczej to uczucie intensywnego mrowienia, jak bym była opuchnięta choć nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amboy
kup w aptece olejek z drzewa herbacianego. przy kąpieli do szamponu na dłoni dodaj kroplę olejku itym myj głowę co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma to samo juz od jakiego miesiąca swędzi mnie tył głowy a na karku mam chrostki. Brak łupieżu, uzywam ten sam szampon juz od kilku lat i wczesniej mi sie takie cos nie stało. Prawdopodobnie to efekt rozjaśniania wlosów bo własnie miesiac temu je rozjasniałam. Co mam zrobić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qdia
U mnie okazało sie byc uczuleniem na wszelakie pylki drzew i traw, jajka kurze, mieso drobiowe, truskawki, orzechy, pomarancze i mandarynki wiec radze szybko udac sie do alergologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyna
jak swędzi na karku to prawdopodobnie wszy, trudno je wypatrzyć, mnie tak swędziało miesiąc, tak parzyło i piekło, gdy dowiedziałam sie że w klasie córy są wszy, szukalam ich i nie znalazłam - bo było ich mało, po miesiącu znalazłam u córy, i okazało sie ze ja tez mam, kupiłam specjalny szampon w aptece (drogi - ok 30 zł, tańsze nie działaja jak słyszalam) i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolala1
U mnie swędzenie głowy towarzyszyło łupieżowi, bo był już mocno nasilony, a skóra na głowie bardzo podrażniona i wysuszona. Pomógł mi szampon Pirolam z cyklopiroksolaminą, proteinami pszenicy, gliceryną, witaminami - nawilżył głowę, usunął łupiez i naprawdę już nic nie swędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co by nie było, jak jest problem ze swędzeniem, to najlepiej eliminować przyczynę, a nie samo swędzenie. To tylko objaw. Taaak, wiem - odkryłam amerykę i proch wymyśliłam. Z kolei jak ciężko o identyfikacje przyczyny, to jest kilka uniwersalnych sposobów. Na przykład aloes zawsze koi swędzenie. Tutaj jest też kilka, dedykowanych skórze głowy sposobów: www.swedzenie-skory-glowy.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może być problem z hormonami u mnie tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcę cię straszyć ale mnie też tak kiedyś głowa swędziała i okazało się, że to wszy. :( Zastosowałam specjalny szampon http://wszawica-sora.pl/ i na szczęście to paskudztwo ustąpiło całkowicie. Tak samo jak swędzenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytajcie o nużeńcu moze powodować swąd, zwłaszcza w nocy i wypadanie wlosow To poważna choroba, stosuje sie na to specjalne maści z siarka, olejkiem z drzewa herbacianego itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moją córkę 6 lenią i mnie też swędzi skóra głowy.Czasami aż pali.Kupiłam specyfik w aptece na wszy( chociaż głowy były sprawdzane i nic nie było widać), bo okazało sie że w szkole był taki przypadek.Przestało na parę dni i znowu zaczyna wracać to swędzenie.Już nie wiem co to może być...??? Nigdy tak mnie głowa nie swędziała przy łupieżu. Szamponu też nie zmieniałyśmy. Trzeba się będzie wybrać do dermatologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościÓWA23
Mi pomógł ocet jabłkowy, przeczytajcie sobie wpis WM: http://wieczniemloda.com/swedzenie-skory-glowy-sposoby-10410 Laska jest genialna, uratowała moje włosy, które wypadały mi garściami, stosuję ten sposób od paru dni i serio pomaga. Jeszcze spróbuję pilingu skóry głowy. Jestem happy, że coś pomogło, jupi :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Dobry artykuł na ten temat jest tutaj: https://prettify.pl/jak-zwalczyc-swedzenie-skory-glowy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypróbujcie sobie dermokosmetyki Klorane, te z wyciągiem z piwonii chińskiej. Zadbają nie tylko o włosy, ale też o skórę głowy działając łagodząco i kojąco. Ja po pierwszym zastosowaniu już czułam różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×