Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

kurcze nie wiem jak to opisac to sa chyba same suche placki, czerwienieja po kapieli i jak mala placze a tak sa w miare blade. nie ma lusek i tym podobnych, nie luszczy sie to po prostu suche placki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to jest to samo ale ona miala masc cholesterolowa z witamina A .Ja sie robi na zamówinie a kosztuje grosze ok 6 zł .Ta maść jest bardzo tłusta . Jak chcesz to jutro dokładnie dopytam siostre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, mozesz spytac, zawsze to jakies swiatelko w tunelu. jutro tez bede pytac moja pediatre do skutku o to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli to jest ŁZS a wszystko na to wskazuje to najgorzej jest jesienia i zimą bo to choroba cechująca sie sezonowością. NIestety nawraca czesto:( leczenie jest ciezkie zwlaszcza u dzieci :( no i fakt ze to tak wrazliwa okolica. Najwazniejsze jest wyleczenie skory okolicy glowy- tam zwykle jest najwiecej P.ovale a to te drożdzaki są uwazane m.in za inicjowanie nowych ognisk. W lekach ktorych używasz jest cos p-grzybiczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza nie ma pojecia zaraz zobacze, na tej niby ulotce bo to masc robiana i nie wiem czy jest sklad na niej. na tej co mam zmywac jest tak: ac salic(nie jestem pewna bo to bazgroly) L. lini Ag calcis a na tej drugiej: Hydrocortizoli( nie wiem czy dobze napisalam nie umiem rozczytac dokladnie) vit B6 Glycerini i chyba spir.50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pierwszym preparacie kwas salicylowy- czyli to pewnie stosujesz na główkę w celu usunięcia skórki czy łusek w drugim hydrokortyzon typowe leczenie tego typu zmian:) dobrze ci dziewczyny radzą z tym krochmalem poniewaz wskazane jest nawilzanie i kąpiele osłanijące. Pytanie jak długo bedzie trwało jest trudne i nikt ci nie odpowie. Zwykle w wieku niemowlecym pojawia sie i znika- bo jest zalezne od produkcji gr łojowych- a w krwi dziecka kraza jeszcze hormony matki ktore mogą pogarszac sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza czyli mam smarowac tez to kolo oczka obydwoma plynami? tym przed kapiela jakos dam rade tylko musze ja pilnowac, a ty drugim? tez moge? to juz po kapieli jak bedzie spala moge odrobinke nasaczyc wacik i przylozyc do zmienionych miejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze mialam spytac czy to na skroniach i kolo oczka moge nawilzac kremem bambino? czy czyms innym lepiej? no i rozumiem ze to nie ma nic wspolnego z produktami ze sloiczkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana ja lekarzem nie jestem studiowałam na UM wiec troche pamietam a dermatologii dzieciecej miałam dosc duzo. stosuj jak lekarz kazał powiedz mi tylko czy kazał ci stosowac ten preparat z hydrokortyzonem codziennie? wiesz zalezy jakie jest stezenie ale jest to mocny lek- ale dobry. Udzieci powinno sie stosowac ostroznie po powierzchnia ciała mała i układ komórek skóry inny niz u dorosłego. I stosuj tylko na zmiany a nie na zdrową skóre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza dziekuje ci pieknie:) kazala mi to stosowac codziennie,jak mowilam jej o tym kolo oczka i na skroni to powiedziala ze tam nawilzac, ewentualnie troszke nasaczyc tym plynem wacik i bardzo delikatnie przylozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i przy tym preparacie z hydrokortyzonem jest stezenie 0,5. tak jest napisane;) dobra juz cie nie mecze, i tak mi bardzo duzo pomoglas,jutro jeszcze bede sie dopytywac pediatry o to:) jeszcze raz ci bardzo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patusiowa- a tymi lekami jest tak ze jak stosujesz długo to sie skóra uodparnia i jest tzw efekt odbicia nie bede zanudzac na ten temat w kazdym razie stosuj tam gdzie są zmiany i jak zejdzie to odstawiaj. Natłuszczenie jest wazne bo sucha skóra jest znacznie bardziej przepuszczalna dla leków i mocniej sie podraznia dobra....koniec tego mądrowania sie bo mnie wyrzucicie zaraz :) buziaki i do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania i ja dziękujemy za życzenia :) Patusiowa przy stężeniu hydro 0,5 to z tą odległością od oczu nie przesadzałabym - to baaaardzo małe stężenie. Zresztą sam hydrokortyzon to b. słaby steryd. niestety łzs faktycznie ma tendencje do nawrotów, ale w niemowlęctwie z wielu rzeczy się wyrasta. Mania miała rumień nowordkowy, który też jest objawem nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Wyglądała jak rak taka była czerwona! A teraz tylko od czasu do czasu jej jakaś plamka wyskoczy. Głowa do góry! oglądałyście tam madl?? " moje włosy, są tak lekkie jakby stworzone specjalnie dla mnie" :):):) :D:D:D Prawie się posikałam!!!!!! jagódka wzruszyłaś mnie tymi kwiatkami! Dzięki kochana :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mala wstala niedawno, lezy z tatusiem w lozku. w nocy ja nakarmil wiec nie mialam pobudki;) teczowa jedna plamke ma dosc blisko oczka, hmmm jak konczy sie brew po zewnetrznej stronie to tak troszke nizej, ale skoro mowicie ze to malutkie stezenie to bede smarowac delikatnie tyle ze bede bardzo uwazac. dzieki wam dziewczyny, panikara ze mnie ale od tej dermatolog gowno sie dowiedzialam, nie byla zbyt rozmowna:O niedlugo bede dzwonic czy sa juz szczepionki, oby byly bo chce miec juz to za soba! no i jestem ciekawa ile Pati wazy;) ogladalam top model,wlasciwie koncowke ale rzeczywiscie przy tych ich reklamach mozna bylo sie posikac ze smiechu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny Rany, wczoraj byliśmy na urodzinach szwagra i zanim położyliśmy dzieci i troche w domu ogarnęlam to było koło 10tej. Wczoraj mieli dzień dziecka bo bez kąpania do wyrków :-) Ale Wy tyle napisałyście że zdążyłam tgylko przeczytać a na odpisanie już nie miałam siły bo oczy same mi sie zamykały Jak przeczytałam jakie są ceny żłobków prywatnych to oczy mi wyszły z orbit dosłownie. 1000zł????? Rany Nie wiem jak u mnie w okolicy ale w mieście koło którego mieszkam nie ma żadnego żłobka więc nawet nie mam gdzie się zorientować. Może kawałek dalej ale to jest kawał drogi do dowożenia dziecka. Iza a jak Ty- podwójnie bo bliźniaki- masz zapłacić?? Mamanatalki to chcecie wrócić do Polski jednak? Moj brat mieszka w Niemczech i już dwa lata. tu nie miał pracy, dziecko w drodze było i wyjechali tam. Ma pracę i jakoś się utrzymują ale chca wrócić, bratowa wogóle nie mogła się tam zaaklimatyzować Iza też mam szczepienie 29.12 więc będziemy się wspierać :-) Balbinka rozumiem cie i wcale się nie dziwię że chcesz się przenieść do rodziców. ja też mieszkam obok teściow...niby osobne wejście ale blisko i kiedy chcą to mogą przyjść. Niby nie mijamy się w pokojach i nie mogą ciągle wścibiać nosa ale to jest na tyle blisko że i tak się nie ma prywatności i żyją naszym życiem. Gdybym miała możliwość zamieszkania z moją mamą to wolałabym z moją mamą niż z teściami. Męża i tak wiecznie nie ma więc jemu jego teściowa by nie przeszkadzała a ja o wiele lepiej dogaduje się ze swoją mamą niż w sumie obcymi tak na ścisłość dla mnie ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patusiowa masz się z tymi szczepionkami....wogóle jak to jest że trzeba tyle czasu czekać na szczepionki, bez sensu AAaaa i kupcie sobie gazetę ,,Dziecko" jest dodany fajny fartuszek zakładany nawet na rączki. Na nasze maluszki jeszcze troszkę za duży ale jak już zaczną samodzielnie próbować jeść to jest idealny ;-) Idealny na papranie się z jedzenniem i tym samym na brudzenie ubranek;-) Jest jeszcze płytka Pawła Zawitkowskiego o opiece i pielegnacji dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze stronka z tym nowym lekiem na ząbkowanie co kiedyś któraś z Was podawała www.radosnezabkowanie.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, u nas nocki już w miarę unormowane Lena budzi się o 2- karmi ją mąż i o 5 - ja karmię i w ten sposób oboje jesteśmy prawie wyspani. Potem jeszcze śpi ze mną do 7.Chociaz " prawie" robi wielką różnicę :) Patusiowa, u mnie tez ostatnio był problem ze szczepionkami. Podobno w hurtowniach nie mają i dlatego w przychodni nie było. Ale lekarka mi wypisała receptę i w aptece sie znalazła. Co do hydrokortyzonu, ja tez bym się tym stężeniem nie przejmowała i spokojnie okolice oczu smarowała. Iza przerąbane z tymi żłobkami. Jak mnie zwolnią , to zakładam żłobek- serio. Do otwarcia takiego klubu malucha, nie trzeba mieć nawet pedagogicznego wykształcenia a wygląda na to, że można nieźle zarobić. Jesczez niektóre gminy to dofinansowuja i Unia też. A ja dzisiaj obejrze Tap Madl bez reklam, nawet mój M to ogląda i komentuje jakie one są brzydkie :) Szczególnie, nie podoba mu sie ta z tą asymetryczną twarzą co ma chyba 25 lat - najstarsza z nich. Dziwne, ze one mu sie nie podobaja a taką sobie zonę znalazł i tak sie za nia uganiał ;) A dziewczyny, czy wasze dzieciaczki tez tak maja, ze jak w dzień usypiaja to najpierw płaczą. Od kilku dni jak widzę, ze jest marudna to biorę ją na ręce do uśpienia a ona zamiast słodko zasnąć , to najpierw się rzuca , płacze a potem usypia :( Juz nie wiem może inną matodę powinnam na nią znaleść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja z moja Teściową zyje bardzo dobrze,jest w porządku.Ma bardzo dobry harakter .znamy się już prawie 13 lat,a poza tym to jak jezdzimy do polski to u nis spimy.Często jak sie zMężem sprzeczaliśmy ,to stawała po mojej stronie.Wkorza mnie tylko moja szwagierka,okropnie.Pusta Gęś ,ktora wyszła za totalnego holenderskiego wiesniaka (rolnika),ale bogatego.Jak przyjezdza do polski to zgrywa taka damę,a sloma jej z butów wystaje.A co jest najgorsze,że ma kupę kasy,ateściowie często nawet na wegiel nie mają. Dziewczyny ,a wy jakie macie szwagierki? Kurcze mialam nadzieję ,że chocią przyszly mąz mojej sioestry będzie normaly,a tu co Policjant!,który zjadł wszystkie rozumy.Ja nie jeste jakaś uprzedzona,ale jak jest rodzinny zjazd,to on ma zawsze najwiecej do powiedzenia.ale to nie ważne,oby tylko moja siostra była szcześliwa.w przyszłym roku weselicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa-u nas jest różnie,czasami popłakuje,ale jak ja troche przeciągnę tyle,że szybko zasypia.Pare razy było tak ,że 2 min. i spała,ąż sie moja koleżanka nie mogła nadziwić,ale czasami walczę nawet 1/2 h,nie wiem od czego to zależy? Ogolnie teraz śpi krócej bo 2-3 razy po 1h,czasami 1,5h i o róznych porach.Chciałaby ja nauczyć,żeby chodziła o stałym czasie,ale moja mama powiedzała,że jeszcze ma czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa z Lenką jest różnie, czasami usypia bez problemu w leżaczu albo w łóżeczku a czasami rzuca sie i płacze, nie wiem czemu. Ale od poczatku nie brałam ja na ręce do usypiania bo tak Adiego nauczyła i problem zaczął sie jak ważył 10kg....rece odpadaja Mamanatalki ja ze swoja teściowa też dobrze zyje lecz są takie sytuacje ze mam ochote ja udusić :-) A mieszkałaś już z nią? bo wierz mi ze wtedy sytuacja i relacje czasami zmieniaja sie o 180 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamonatalki, ja mam 2 swietne szwagierki. Właśnie w Zakopanym z nimi byłam. Niestety jedna z nich wyszła za takiego łosia, że szkoda gadać i przez to rzadko się widujemy, ale do siebie dzwonimy. Natomiast druga ze swoim mężem sa świetni. Jeździmy do siebie co 3 - 4 tygodnie na całe weekendy. Jak do nas przyjezdzają to przychodzi jeszcze mój brat z żona i zawsze sie świetnie bawimy. Nawet razem W Bułgarii byliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z moją szwagierką dość dobrze się dogaduje, jakoś musimy się dogadywać bo mieszkamy w jednym domu....wogóle ja mieszkam jak w jednym wielkim klanie :-) Czasami mnie denerwuje bo ma bardzo wyidealizowane podejście do zycia, do wszystkiego. Wszystko musi być naj A nie daje sobie przetłumaczyć że wcale tak nie jest. moja bratowa znowusz mieszka w Niemczech z bratem więc rzadko się widujemy ale jeśli chodzi o wychowanie dzieci to ona jest ,,specem''. Tzn. ona tak myśli ;-) Ogólnie nie jest źle. Fakt to oni powinni ze sobą dobrze żyć i być szczęśliwi ale czasem takie osoby potrafią skutecznie życie zatruć nam więc ważne jest też dla nas z kim się wiąze nasze rodzeństwo czy rodzeństwo męża A z tym żłobkiem to fajna sprawa.....tylko my czasami narzekamy że nie potrafimy poradzić sobie z jednym dwójką a tam jest kilkoro....to chyba trzeba mieć jak ksiądz powołanie do tego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczkowa u nas chyba tylko w przychodni maja te szczepionki. ale juz sa i dzisiaj idziemy:) co do zlobka to fajna sprawa, kiedys chcialam pracowac w przedszkolu ale poszlam po rozum do glowy i sie nie pcham:D leneczkowa moja tak czasem ma ale rzadko. wtedy daje jej wode i przewaznie jak sie pozadnie napije to zasypia. co do szwagierek to siostra mojego meza ma dopiero 16 lat. nie mamy jakiegos super kontaktu ale tez nie nienawidzimy sie., zreszta nie mam za bardzo o czy z nia rozmawiac, wiadomo, zbuntowana 16-tka;) dziewczyny planuje kupic malej oilan to jest chyba najtanszy odpowiednik tych emolientow? jest wlasnie do skuchej skory i widze ze mozna go stosowac miejscowo wiec bedziemy probowac pozbyc sie tego dziadostwa z pomoca emolientow. powiedzcie mi tylko czy ktoras z was uzywala tego? bo nie wiem czy moge np olejkiem do kapieli czy tam jakas emulsja myc rowniez glowke? czy musi byc osobny szampon? no i czy balsamem tez moge sparowac buzke tak jak cale cialo? niestety nie umiem znalezc info w necie na ten temat:O jak bede na szczepieniu to spytam pania dr, i w aptece tez moze beda wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile cierpliwości!!!Moja szwagierka pobija wszelkie rekordy,wiecie jak mnie kiedys przywitała po 1/2 niewidzeniu.Cześć fajne sobie zrobiłam paznokcie?Nawet słowa na temat co słychać,jak tam podróż/normalnie myślałam,że padne trupem.Powiem więcej jak się widzimy 2 razy w roku,to mówi tylko o pieniądzach,widocznie tylko to jej daje szczęście.W ostatnie wakacje przyjechała z doczepianymi włosami za 350 euro,a skrzynki piwa nawet ze soba nie przywiozła.Rachunek telefoniczny po urlopir oczywiście zawsze płaci teściowa,a nie jest to mało.UFF.Ale sie wyżaliłam.Sorry za przynudzanie,ale skóra mi cierpnie na myśl o wspólnych Świętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×