Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

urzekajacakafeterianka

Dobra sałatka z kurczaka, jakies dobre przepisy??

Polecane posty

Gość ja robię zazwyczaj
tak - kurczak , ryż , ananas , papryka czerwona , kukurydza i dużo carry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjrgnv.ems,d
Pory? Chyba pora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staple
szkoda, że nie lubisz cebuli bo sałatka z kurczakiem którą ja znam jest wprost genialna, nie znam osoby, która by sie nią nie zachwycała. Ewentualnie możesz zrobic bez cebuli. Podam przepis na wszelki wypadek: 2 filety z kurczaka pokroic w kostke, usmazyc z jedna lyzka oliwy z oliwek z przyprawą gyros, wystarczy pol opakowania na 2 filety. Kurczak idzie na spod salaterki, na to dajemy 2 pokrojone w kostke bądź małe paski czerwone cebule, na to kilka ogórków marynowanych, tak na oko żeby przykryły cebule (no moze nie tak całkowiecie), polewamy to odrobiną ketchupu a na to majonez, prawie cały słoik średniej wielkości (to tez zalezy czy ktoś lubi więcej czy mnie majonezu) osobiście uzywam majonez kielecki,pycha. A na wierzch dajemy pokrojną kapustę pekińską wymieszaną wcześniej z sosem koperkowo ziołowym. Ta kapusta to albo cała jeśli jest malutka, albo pół jak jest bardzo duza. Tej białej cześci raczej nie kroimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staple
aha, no i nie mieszamy tego, to jest sałatka warstwowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hthhj
a ja znam podobny przepis, tez pycha. Kurczaka tez smazymy w przyprawie gyros, do miski, dodajemy kukurydze z puszki, pokrojione w plasterki ogorki konserwowe, cebule i kapuste pekinska. Wszystko tak na oko. No i troche majonezu i keczupu, mieszamy wszystko w misce. Pycha Dal kolorystyki mozna tez dodac pokrojona czerwona papryke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staple
tak, ja też znam przepis z kukurydzą, ale już mi tak nie smakuje jak ta bez kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczak plus kapusta
pekińska + korniszonki + surowa czerwona papryka + dużo czerwonej cebuli + sos czosnkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie kiedyś rozwaliło
pierś z kurczaka podsmażona i pokrojona w plasterki + majonez rzymski +kukurydza+ seler konserwowy+ można dodać sałatę lodową albo pekinkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyrwtw
filet kurczaka pokroić i usmażyc z przyprawą dowolną np. do kurczaka brukuły podzielić na różyczki i ugotować (krótko z dodatkiem cukru i soku zcytryny - zapewni to piękny soczysty zielony kolor) puszka czerwonej fasoli ok 4 jajka na tywardo pokroić ewentualnie możn adodać garść makaronu np świderków majonez, ewentualnie kukurydza w puszce też by pasowała pyszna, łagodna inna sałatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kurczaka mieszam ze wszystkim, co aktualnie mam pod ręką - pomidorek, ogórki kiszone, sałata/kapusta pekińska, kukurydza. wszystko polać jogurtem, albo sosem czosnkowym i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucikowa pyta
Gyros 2 piersi kurczaka 2 filety z kurczaka pekińska 4 ogórki konserwowe 1 ogórek zielony śmietana kremówka majonez przyprawa gyros pieprz piersi z kurczaka w kostke usmazyc na oliwie pod koniec dodac przyprawe gyros , doprawic pieprzem, pekinska poszatkowac, ogorki konserwowe w kostke, ogorek zielony w paseczki, wszystko polaczyc, zrobic sos ze smietany i majonezu, wlac do salatki, doprawic pieprzem! Jest pyszna!!! ps czasem urozmaicam kukurydzą, ale generalnie robię tą wersję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka uwielbia ta sałatkę i nazywa ją "zielonka" pierś z kurczaka cała 2 ogórki szklarniowe - pokrojone w kostkę ok 1 cm na 1 cm makaron gotowany drobny (ok 100 g suchego) koperek posiekany na drobno (może być suszony) sos knor koperkowo-ziołowy - 2szt majonez - 1 łyżka stołowa oliwa Pierś kroimy w kostkę ok 1cm na 1 cm a następnie smażymy na oleju lekko przyprawiając sola i pieprzem. Wrzucamy do salaterki usmażoną pierś, ogórki, makaron, koperek, majonez oraz przygotowany wg przepisu sos koperkowo-ziołowy i mieszamy. Ostawiamy do lodówki na minimum 2 godziny. Sałatka jest najlepsza zimna prosto z lodówki, bardzo wiosenna i orzeźwiająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×