Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sonda(ż)

hodowla psów - tak czy nie?

Polecane posty

Gość sonda(ż)

co uważacie o hodowaniu psów? Czy to ma jeszcze w dzisiejszych czasach sens? Czy można na tym "dorobić"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslę, że jeśli już, to na wysokim poziomie czyli nie dorabianie, a pełny etat rodowodowi rodzice (trzeba dobrze wstrzelić się w rasę), wystawy, tytuły, szczeniaki i zarobek (nie wiem, czy da sie z tego żyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maroo
Wiesz jak ja widzialem na sprzedaż jorki to baba chciala za jednego szczeniaka AŻ 800 ZŁ!!!!!!!!!!! ktos napewno kupi jakby tak na cale wojewodztwo sprzedawać to pewno moglabys wyzyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonda(ż)
no "modne" psy po tyle chodzą. Niektóre rasy nawet drożej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chihuahua111
czy się opłaca? oczywiście- tak samo jak opłaca się grać na instrumentach, jeździć konno, czytać książki. każde hobby się opłaca bo jest czymś co się kocha robić. ale co znaczy "dorobić"? hodowla psów to hobby, i to raczej nie jest sposób na utrzymanie się. sama mam hodowlę psów, mam 3 suczki (2 chihuahua i yorka), i nie jest to mój sposób na zarabianie ale tak jak mówię, hobby. rocznie wydaję na moje psiaki około 8-9tys zł, więc jak mam czasem mioty w hodowli to się po prostu zwracają koszty. są może i tacy co zarabiają na tym, ale podejrzewam że muszą mieć po kilkanaście/dziesiąt psów, a przy takiej ilości nie sposób jest każdemu poświęcić odpowiednia ilosć uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynthia121
Cóż, od stycznie tego roku co poniektórym obrót żywymi stworzeniami nie będzie się już opłacał i bardzo dobrze. A jeżeli chodzi o zarejestrowanych hodowców, to jak przedmówca wspomniał jeśli to kochasz i masz czas, stać cię na to to czemu nie, hoduj sobie zgodnie z prawem co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że można, ale raczej potrzeba dużego doświadczenia i wiele lat żeby naprawdę liczyć się na tym rynku. Mam znajomych, którzy od lat zajmują się hodowlą jakiejś mało popularnej w Polsce rasy, jeżdżą na wystawy zagraniczne itd. Tylko że cena piesków zależy od renomy hodowcy a na to trzeba pracować wiele lat. Wcześniej oprócz psów znajomy miał inną działalność i raczej z ego się utrzymywali a nie tylko z hodowli. Ty pewnie masz na myśli żeby sobie nakupić rasowych piesków, rozmnażać je i sprzedawać szczeniaki...myślę że nie dasz rady się z tego utrzymać dlatego że każdy szczeniak musi mieć książeczkę założoną u weterynarza, musi być zaszczepiony i to dużo kosztuje, są kontrole i psy muszą mieć odpowiednie warunki i nie można ich rozmnażać bez ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chihuahua111
cena psa nie zależy od renomy hodowli- chociaż ona na nią wpływa. a to dlatego że są hodowle gdzie rozmnaża się byle jakie psy, a są i takie gdzie jeździ się z psami na krycia zagraniczne, gdzie krycie kosztuje powiedzmy 4tyszł, do tego koszty podróży. niech suczka urodzi 3 szczenięta, zdarzają się cesarki, koszty weterynarza to około 1000zł w tym przypadku. cena zależy od wyglądu i charakteru psa, od jego pochodzenia, od osiągnięć rodziców w mojej rasie chihuahua psa rasowego można kupić już za 800zł (nie na wystawy), a górne widełki to około 5-6tys. przeciętnie cena chihuahua to około 2000-2500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 321321321321
Wiesz jak ja widzialem na sprzedaż jorki to baba chciala za jednego szczeniaka AŻ 800 ZŁ!!!!!!!!!!! co i tak niewiele, czy wy wiecie, że taki pies jest już parokrotnie zaszczepiony??? A takie jedno szczepienie to z 80 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enncea
skoro zadajesz tak durne pytanie to znaczy, ze po pierwsze nie masz najmniejszego pojecia o hodowli psow rasowych a po drugie sie do tego nie nadajesz. na dorobienie sie polecam inne, mniej czasochlonne i wymagajace specjalistycznej wiedzy zajecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chihuahua111
tak to prawda- od stycznia weszła nowa ustawa, wg której NIE WOLNO SPRZEDAWAĆ PSÓW chyba że jest się zarejestrowanym hodowcą nie wolno też kupowac psów bez rodowodu, poza miejscem ich chowu a więc np na giełdach więc nie kupicie teraz psa bez rodowodu, chyba że chcecie łamać prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PocoNaco
hodowla psów jako interes???? hahaha, śmieszne. to raczej kosztowne hobby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pseudo Hodowla Milusinskie

Proszę uważać na hodowle Milusińskie Przytulanki w miejscowości Bytonia pod Starogardem Gdańskim.Pani sprzedaje kundelków jako rasowych psów bez możliwości wyrobienia rodowody za wielkie pieniądzy,tlumaczy to tym że piesek nie dostał mietryczki ponieważ jest juz tam jakiś kolejny w miocie i naprzykład nie posiada charakterystycznych dla tej rasy wąsików..sama  podrabia i drukuje sertyfikaty i inne niezbedne dokumenty

Wystawia ogłószenia szeniaczkow na olx.pl i podpisuje sie pod Starogard Gdański,w ogłoszeniu podaje ze pies rasowy

Ostrzegam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie hodowle też są. Ale warto szukać sprawdzonych, prestiżowych, które dbają o pieski i ich prawidłowy rozród. Jeśli chodzi o nowofunlandy, shih tzu i spaniele king charles cavalier to wiem, że hodowla z Iławy Pola Elizejskie UCI jest sprawdzona. Ludzie z wiedzą i doświadczeniem, którzy na pierwszym miejscu stawiają dobro zwierząt. Zostawiam maila i telefon do nich - może komuś się przydadzą:

email: hodowla.nowofundlandy@gmail.com

nr tel:  (+48) 780-133-697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×