Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lena1612

moja pierwsza ciąża-radości i obawy

Polecane posty

Gość Dotka :]
Witam wszystkie Mamusie :] Mam nadzieje, ze nie macie nic przeciwko zebym sie dolaczyla :] Jestem w 14 tyg mojej pierwswzej ciazy. Udało sie po krotkich staraniach. kiedy zobaczylam na tescie dwie kreseczki radosc nie miala granic :] a w głowie pojawiło sie milion trosk. U naszej Wiercipiętki (ruchów oczywiscie nie czuje, ale na usg kręci się i wierci maleństwo ) wszystko rozwija się prawidłowo, tylko oczekiwanie na następne usg jest ciężkie. Życzę Wszystkim Mamom i Tatom oraz ich Kruszynkom wszystkiego najpiękniejszego w Nowym Roku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kooralinkaa 2 tyg temu wydawało mi sie,że czuję coś na kształt muskania, mrowienie, potem cisza, ciągle chodzę z rękami na brzuchu i gapie się na niego wczoraj znowu coś poczułam ale pod dłonią nie od tak dzisiaj mnie coś od środka dźgało w stone "dołu" hmm wystraszyłam się,że to jakieś skurcze i "wpakowałam" paluchy głębiej w brzuchol i mi ewidentnie Mała zasadziła kopa :) sama nie wiem, mówią,że tego nie da sie pomylić z czymś inym, ale ja mam cos bardziej na kształt sensacji, ucisków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy pierwszej ciąży to tak od mniej więcej 25tc są takie ruchy że się ich nie da z niczym pomylić wcześniej to takie właśnie nie określone pluski w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Dotka! podrzucam tabelkę, uzupełniłam moje pytajniki ;) Dotka wpisz sie jak masz ochotę :) nick...............imię.........wiek........termin porodu......płeć dziecka rilla_marilla.....Asia...........26...........04.10.2010. ..... syn Patryk mami82.........Krista.........28.........19.11.2010.... synuś Sebastian Jan (18.09.2006 córa Wiktoria Elżbieta) katrin82........Kasia..........28..........25.01.2011.... ...syn Radek MiniMaus.......Magda.........27.........30.01.2011......s yn Mikołaj lena1612.......Lena.............25........16.02.2011..... synek Aniołek81......Mariola........29.........01.05.2011..... ...niespodzianka kaasiaa76........kasia........34.........16.05.2011...... ...córka (Julia) Evvvve...........ewa..........29..........18.04.2011..... ... córka (Maja) teścik.............ewa.........26..........12.06.2011... ............... aśka2010 ....... Asia .........31 .........13/16.06.2011 ........???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie dziś zaczynam 21 tydzień i też jak już coś czuje to jakby skurcze, takie rwanie w bokach, raz w zeszłym tygodniu poczułam jakby kopniaczka w czasie kiedy właśnie czułam takie rwania przycisnełam mocniej rękę do brzucha, ale na pewno to nie są wyczuwalne kopniaczki. Wszyscy mówią, że nie da się tego z niczym pomylić a mi się wydaje , że ja jeszcze nic nie czuje :( już się denerwuje bo dziewczyny z innych tematów juz wszytskie czują ... martwie się . nick...............imię.........wiek........termin porodu......płeć dziecka rilla_marilla.....Asia...........26...........04.10.2010. ..... syn Patryk mami82.........Krista.........28.........19.11.2010.... synuś Sebastian Jan (18.09.2006 córa Wiktoria Elżbieta) katrin82........Kasia..........28..........25.01.2011.... ...syn Radek MiniMaus.......Magda.........27.........30.01.2011......s yn Mikołaj lena1612.......Lena.............25........16.02.2011..... synek Evvvve...........ewa..........29..........18.04.2011..... ... córka (Maja) Aniołek81......Mariola........29.........01.05.2011..... ...niespodzianka kaasiaa76........kasia........34.........16.05.2011...... ...córka (Julia) Kooralinkaa......Kornelia.....21.........22.05.2011....... ................. teścik.............ewa.........26..........12.06.2011... ............... aśka2010 ....... Asia .........31 .........13/16.06.2011 ........???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , Kurde dziewczeta jak milo was czytac :-) . Powiem wam ze Ja strasznie przezywam poniewaz w kazdej chwili moge zajsc.. mysle ciaz o Tym za zarazem sie martwie co dalej bedzie ?! ale czytajac was kamien z serca spada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
karolinka ja w sumie jutro zaczynam 19 t ale wczoraj poczułam coś jak by skurcze delikatne ,nie wiem albo jestem przewrażliwiona już na każdym etapie ciąży.kopniaków chyba nie czuję jeszcze,ale za to pękające bąbelki czy pęcherzyki to owszem . też bym chciałam już poczuć kopniaka to bym byłam spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny spokojnie, na pewno nie przeoczycie pierwszych kopniaków! Pamiętam jak sama czekałam.... rany normalnie jak by to tydzień temu było :) a teraz mój synio opanował kopanie mamy w żołądek przy jednoczesnym napieraniu główką na krocze i wypychaniu rączkami pępka :P to dopiero szał :P Maleństwo próbuje się chyba wyprostować a tu zonk i miejsca nie ma! Mam tylko nadzieję że jeszcze trochę posiedzi w brzuszku.... muszę jeszcze zrobić parapetówkę dla rodzinki mężusia a poza tym obiecałam jeszcze mężowi sex przed porodem ale tylko pod warunkiem że mały chociaż do 25 posiedzi (lekarz wraca z nart :P) a potem niech się dzieje wola nieba - z nią się zawsze zgodzić trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka :]
Witam! Dołączam się do tabelki :) nick...............imię.........wiek........termin porodu......płeć dziecka rilla_marilla.....Asia...........26...........04.10.2010. ..... syn Patryk mami82.........Krista.........28.........19.11.2010.... synuś Sebastian Jan (18.09.2006 córa Wiktoria Elżbieta) katrin82........Kasia..........28..........25.01.2011.... ...syn Radek MiniMaus.......Magda.........27.........30.01.2011......s yn Mikołaj lena1612.......Lena.............25........16.02.2011..... synek Aniołek81......Mariola........29.........01.05.2011..... ...niespodzianka kaasiaa76........kasia........34.........16.05.2011...... ...córka (Julia) Evvvve...........ewa..........29..........18.04.2011..... ... córka (Maja) teścik.............ewa.........26..........12.06.2011... ............... aśka2010 ....... Asia .........31 .........13/16.06.2011 ........??? Dotka............Dorota.......25..........03.07.2011..... czekamy :) U mnie na poczucie ruchów jeszcze za wcześnie, zaczynamy dzis 15 tc. Ale jeśli Maleństwu sie nie znudzi to bedzie ruchliwy brzuszek ;) byliśmy w środę u pani gin i zasiała ziarenko nadziei, że to chłopczyk, ale jak sama pozniej przyznala, to jeszcze troszke za wcześnie. Z reszta co by sie nie urodzilo byle zdrowe bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) witam w Nowym Roku - pierwszym z naszymi dzidziami :P Wróciliśmy z Karpacza, Łukasz sie wyjeździł na desce a ja poodwiedzałam rodzine i koleżanki i oczywiscie nigdzie nie wychodziłam z pustymi rękami - kilka toreb dla Mai sie uzbierało. Dziewczyny, ktore sie martwią o ruchy... też tak miałam ale okaząło sie że łozysko mam z przodu (nie mylić z przodującym) i też dodatkowe kilogramy na brzuchu utrudniaja czucie a niektorzy twierdzą że dziewczynki sa słabsze i później zaczynają byc wyczuwalne.... musiałam sie sporo naczekac na takie kopniaki których juz byłam pewna. Nie martwcie sie - kopanie przyjdzie napewno... niektóre musza tylko dłuzej poczekac. W sylwestra o północy wyszlismy przed dom - w karpaczu przy każdym wiekszym hotelu robili fajne pokazy.. ale niestety bardzo sie martwilam że dzidzi przeszkadza taki hałas i wiecej strachu było niz radosci. Na szczescie zniosła to spokojnie. Bardziej sie wiercila w podróży powrotnej. Nie jestem pewna czy ona kopie jak jej cos pasuje czy wrecz przeciwnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Przede wszystkim życzę Wam bezbolesnych porodów i zdrowych dzieciaczków. Widzę, że znów piszecie o ruchach. Ja podpisuję się pod tym co pisze Mami. Takie wyraźne kopniaki to 24-25 tydzień. Wcześniej to takie delikatniusie muśnięcia, że jeśli np. akurat się ruszacie a nie siedzicie i wsłuchujecie w brzuch to na pewno to przeoczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Najcieplejsze i najserdeczniejsze życzenia wszystkiego naj w Nowym Roku :) Dla mnie zaczął się super-zwłaszcza po dzisiejszej wizycie u gina mam dobry humor :) Bo z Dzidzią wszystko super, a po wyjeździe Sylwestrowym 300km trochę się martwiłam... Na szczęście wszystko super ;) Według OM trwa 24 tydzień, według Usg raczej 23, ale nieznaczne te różnice są. Dzidziuś ma 21cm, waży 520gram -duży już :) Usg wywróżyło mi dziś termin na 5 maja, no ale jak to lekarz powiedział-trzymamy się 1go maja-i trochę wcześniej lub później może być. Wszystko rozwija się prawidłowo, serduszko cudnie bije,a Dzidziol coraz mocniej czasem kopie :) Uwielbiam to :) I oczywiście mamusia i babcia już szaleją z zakupami maleńkich ciuszków -nie umiemy się powoli powstrzymać :)) Echh czego chcieć więcej-oby tak dalej :) Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
czy wy też miałyście zawroty głowy? wczoraj zachwiało mną dwa razy ,a jak położyłam się i zamknęłam oczy chwile kręciło mi się w głowie. kiedyś czytałam że mogą zdarzyć się omdlenia i zawroty głowy ,ale sama już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich noworocznie :) Dziś byłam u lekarza i okazało się, że będziemy mieli córcię :) :) :) Poza tym wszystko OK, tylko niestety mam za niski poziom żelaza i dostałam tabletki do łykania... A, no i wagowo podgoniłam - przytyłam ok 1,5 kg :) Wklejam uzupełnioną tabelkę: nick...............imię.........wiek........termin porodu......płeć dziecka rilla_marilla.....Asia...........26...........04.10.2010. ..... syn Patryk mami82.........Krista.........28.........19.11.2010.... synuś Sebastian Jan (18.09.2006 córa Wiktoria Elżbieta) katrin82........Kasia..........28..........25.01.2011.... ...syn Radek MiniMaus.......Magda.........27.........30.01.2011......s yn Mikołaj lena1612.......Lena.............25........16.02.2011..... synek Aniołek81......Mariola........29.........01.05.2011..... ...niespodzianka kaasiaa76........kasia........34.........16.05.2011...... ...córka (Julia) Evvvve...........ewa..........29..........18.04.2011..... ... córka (Maja) teścik.............ewa.........26..........12.06.2011... ............... aśka2010 ....... Asia .........31 .........13/16.06.2011 ........córcia :) Dotka............Dorota.......25..........03.07.2011..... czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
a żelazo to się bada razem w morfologii podstawowej czy jakieś oddzielne badanie trzeba zrobić? asia w którym tyg jesteś ? i kiedy masz połówkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam morfologię plus do tego oddzielnie z krwi żelazo (ja od zawsze miałam skłonności do anemii). A jestem jakoś tak w 17 tyg wg USG, a wg OM jakiś 18 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
a jakie ma oznaczenie żelaza w wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz mi to orzekł na podstawie wyników liczby erytrocytów i płytek krwi, a żelazo było oznaczone jako żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz bez badania kazał wykupić żelazo - konkretnie ascofer - jest bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rilla, dzięki :) Bardzo się cieszę, chociaż jakby był synuś też bym była szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie zaczelam zakupy, doradzcie co jeszcze kupić z takich rzeczy codziennego uzytku : 2 okrycia kąpielowe z kapturkami, 2 komplety poscieli i prześcieradel, 12 pieluszek tetrowych, 6 pieluszek flanelowych, niedrapki (dostałam, nie wiem czy bede używac), wkladki laktacyjne, komoda z wanienka i przewijakiem, 2 ceraty na materace, 2 butelki 0-3m, 2 rożki (1 z wkladem kokosowym), gabka antypoślizgowa do wanienki + myjki, podgrzewacz do butelek, maśc na odparzenia, plyn do mycia - to mam to dokupie: smoczki uspokajajace z łancuszkami, kocyki, szczotka do wlosów, nozyczki do paznokci, oliwka, zasypka, krem (nie wiem czy kupić do różnych czesci ciala czy taki uniwersalny?), patyczki, waciki, chusteczki, pampersy, chusta do noszenia o czym zapomniałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evve to zaszalałaś z zakupami ;) Ja też rzuciłam się w wir zakupów (u nas to ostatni dzwonek : P) wczoraj zamówiłam łóżeczko z materacykiem, ceratka, 2 kpl. pościeli, 2 prześcieradłami, ochraniaczem na szczebelki, baldachimem, rożkiem, przewijakiem i przybornikiem. Wcześniej przyszedł już leżaczek - bujaczek i nosidełko a jutro pewnie zjawi się kurier z wanienką, materacykiem do niej, gąbkami i poduszką poporodową z wkładem z gryki dla mnie do siadania. Mam też akrylowy kocyk, kocyk polarowy, ręczniki, laktator, 2 butelki, podgrzewacz, wkładki do stanika, 2 staniki do karmienia, podkłady ginekologiczne, majty siateczkowe, podkłady do przewijania, czteropak chusteczek nawilżanych Pampersa, dzisiaj kupiłam dwa duże opakowania Pampersów (po 72 szt. chyba) i jedną 90 szt. 2. Poza tym szampon, oliwka, płyn do kąpieli, nożyczki, szczotka, grzebyk, 2 smoczki uspokajające, płyn do przemywania pępka, gaziki, patyczki, termometr do kąpieli. Czekam jeszcze na zamówione muszle laktacyjne. Niech żyje Allegro :D I jestem pewna na 100% że na pewno zapomniałam o czymś istotnym czego na gwałt będzie potrzeba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam 6 pieluch tetrowych i 3 flanelowe! I jak tak patrze na Twój zakup to chyba jutro pędzę dokupić bo tych kilku sztuk na Allegro nie opłaca się zamawiać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
jak to fajnie że wy wcześniej urodzicie :-) bo mamy gotową listę co potrzebne będzie .ale tego jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a połowy z tych rzeczy nigdy nie użyjecie :D:D:D jak np podgrzewacz całkowicie zbędna rzecz bo jak karmisz piersią to automatycznie jest ciepłe a jak sztucznym to przygotowujesz z ciepłej wody więc też zbędne a kosztuje tyle że macie conajmniej 2 paczki pampersów :P co do pieluch tetrowych to około 10szt wystarczy jeśli używacie ich na zasadzie śliniaczka przy karmieniu i innych pierdułek ale hmmm po co aż 6 flanelowych? ja mam 2 i uważam że aż za dużo bo tylko przy kompieli ich używam :P z szamponem tez nie szalejcie bo 99% z nich jest od 3 miesiąca :P polecam płyn 3w1 od jonsona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
fakt ten podgrzewacz chyba zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No no widzę, że szalejecie z zakupami. Ale tak jak mami mówi, połowy nie użyjecie. Ja podgrzewacza nie mam i też uważam, że jest zbędny. Okazyjnie gdy odciągam mleko i wstawiam do lodówki, to podgrzewam wkładając na chwilę do garnka z gorącą wodą :) Co do pieluch to ja flanelowych nie mam natomiast tetrowych mam 20 i to jest dla mnie minimum. Ale ja używam ich pod główkę do spania, do wycierania śliny i na przewijak, żeby dzidziuś nie dotykał ciałkiem zimnej gumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×